Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  67 członków

Gigawatt Klub
IGNORED

Klub Gigawatta


StereoLife
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz? :) Kupiłem jednak bez porównań poprzednią wersję czyli LC-1 mk2 bo była okazja lokalna. No cóż. Jest genialny!!! Wpięty od ściany do listwy PF-2 robi genialną robotę. Mimo że faktycznie "gra" po ciemniejszej stronie to pozostałe aspekty to coś pięknego. A to tylko podstawowy kabelek gigawata. Nie mogę się doczekać jak w ręce mi wpadnie LC-2...

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sądzisz, że porównywałem listwę PF-2 z tym LC-1 kontra zwykły przewód komputerowy w ścianę? Szanujmy się ok? Od jakiegoś czasu "bawię" się zasilaniem i już nie jeden kabelek miałem na testach więc daruj sobie takie wywody.

Nie podeszły Ci kable gigawata? Ok rozumiem to. Każdy ma inny słuch, inne preferencje, inny sprzęt. Tylko nie rozumiem po co tu piszesz...

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumie o co ci chodzi ,po co te nerwy ?

Miałem kilka urządzeń tej Firmy(kondycjonery,listwy,kable sieciowe) ,mam nawet jeszcze ich kondycjoner ,miałem nawet urządzenia Firmy PAL

o ile tobie to coś mówi .Wypróbowałem je w różnych konfiguracjach w konfrontacji z innymi Firmami i mam swoje zdanie na ten temat poparte

osobistym doświadczeniem.

Sugerowałem tobie delikatnie ,że zestawienie firmowe to nie jest jedyna obowiązująca wersja ,można spróbować z innym kablem ,nie

będzie gorzej a może nawet taniej.Firma G przecież nie produkuje kabli ani wtyków są to pewnie jakieś Furutechy,Yarbo czy inne Neotechy

w ich opakowaniu .

Ciekawi mnie jeszcze tylko jakiej użyłeś metodologi porównawczej ,że twierdzisz ,że tylko ten kabel a nie inny ?

Zresztą każdy może mieć własne zdanie ,w końcu to twoje pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Poszukuję przewodu Gigawatt 3 x 2,5 mm2 z starej produkcji, może komuś zostało od 30 do 50 mb, ;0) podtynkowy włącznik nad prądowy, 2-3 gniazda ścienne.

W ofercie widzę, iż jest tylko 3 x 4 mm2, troszkę za gruby no i cena za gruba przy tej ilości, a może któryś z dystrybutorów zrobiłby dobrą ofertę;0)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich serdecznie na  mam kilka pytań odnośnie kabli zasilających ?

1. Czy usłyszę różnice jeżeli zakupię jedynie kabel zasilający i nie będę posiadać listwy?

2. Czy ktoś ma może zdjęcia lub mógłby przesłać wnętrze wtyku IEC lub Schuko od Gigagwatta? Interesuje mnie z praktycznego punktu widzenia sposób montażu, długości izolacji i długość termokurczki wewnątrz wtyku. Na załączonym zdjęciu widać, że osłona termokurczliwa wchodzi do środka, do obudowy wtyku.

 

Jeszcze raz wszystkich gorąco i elektrycznie pozdrawiam i mam nadzieję, że będzie nas w przyszłości więcej w naszym Klubie.

Kabel Gigawatt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od gigawatta masz samą listwę,a kable fabryczne?

 

Jakbyś mógł wrzucić zdjęcia instrukcji. Jestem ciekaw co o wygrzewaniu piszą i inne magiczne rzeczy. Sam się przymierzam do zakupu i w przyszłym tygodniu biorę na testy ten model i kable LC 1 Evo. Muszę sam się przekonać czy listwa i kable, a może jedynie same kable wystarczą.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście polski producent dołącza tylko angielską instrukcję.Moim zdaniem listwa więcej wniesie do jakości zasilania.Ja kable będę miał takie na bazie Kabla zasilającego ELECAUDIO CS-321B OCC 3x2,5mm.Nie jestem w stanie poprzez barierę psychiczną wydać po 500-800 zł za kabel tym bardziej,że potrzebuje 6 sztuk docelowo.A i tak ten co zrobię sam to koszt 250zł/szt.Narazie sprzęt się wygrzewa.Za krótko aby coś powiedzieć.

IMG_4843.JPG

IMG_4844.JPG

IMG_4845.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się w klubie z listwą PF1-Evo i kablem Lc1 Evo, mam ją 2 tygodnie.

Wcześniej użytkowałem przez kilka miesięcy, pożyczoną, PF1 bez Evo i kiedy musiałem ją już oddać, okazało się że bez listwy już się nie da żyć ? mimo że jak pożyczałem byłem jak wielu sceptyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nikonman napisał:

Oczywiście polski producent dołącza tylko angielską instrukcję.Moim zdaniem listwa więcej wniesie do jakości zasilania.Ja kable będę miał takie na bazie Kabla zasilającego ELECAUDIO CS-321B OCC 3x2,5mm.Nie jestem w stanie poprzez barierę psychiczną wydać po 500-800 zł za kabel tym bardziej,że potrzebuje 6 sztuk docelowo.A i tak ten co zrobię sam to koszt 250zł/szt.Narazie sprzęt się wygrzewa.Za krótko aby coś powiedzieć.

IMG_4843.JPG

IMG_4844.JPG

IMG_4845.JPG

Wielkie dzięki. Dobre z tym polskim producentem i angielską instrukcją. Wiadomo, rynek zachodni to podstawa.

3 godziny temu, lamia3 napisał:

Melduję się w klubie z listwą PF1-Evo i kablem Lc1 Evo, mam ją 2 tygodnie.

Wcześniej użytkowałem przez kilka miesięcy, pożyczoną, PF1 bez Evo i kiedy musiałem ją już oddać, okazało się że bez listwy już się nie da żyć ? mimo że jak pożyczałem byłem jak wielu sceptyczny.

Coś czuje, że będę musiał kupić komplet ? Opisz różnicę w dźwięku przed i po ? Jaki masz wzmacniacz i kolumny? Zastanawiam się nad tym czy różnica w brzmieniu jest widoczna jedynie przy drogich sprzętach czy też bardziej budżetowych to dotyczy.

Edytowane przez Bruno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam Gigawatta PF2 MKII z podstawowym kablem w wersji Evo .

Listwa ładnie zrobiona i ładnie zapakowana, to samo kabel . Niestety instrukcja po angielsku a nie każdy zna język i zrozumie po co jest czerwona dioda PE. Jak dobrze pamiętam zgodnie z przepisami powinna być instrukcja po polsku.

Listwa zastąpiła listwę Sonus Oliva z kablem na stałe . 

Od razu kombinuję czy i czym zastąpić kabel do niej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ,że nic nie pomogę.Całe lata miałem marantza PM-78 cd67OSE St-59,St-57 kable Kimber Kable 4PR w Biwiringu podwójne ,Kolumny Mission 703,Zasilające Lapp.Teraz mam od 3 dni Cyrusa prosto ze sklepu przedwzmacniacz Pre2DAC,transport cd Cyrus CD-t,końcówka mocy Cyrus X-power i Kolumny mission703.One muszą zostać aż do momentu gdzie będzie mnie stać na coś do 10k.Kupiłem listwe Gigawatta tylko dlatego ,że mieszkam w bloku i może coś siać.Nie wierzę w żadne cudowne kable ,uzdrawiające system i ego użytkownika.Ja chcę mieć tylko spełnione absolutne miniumum.Listwa z filtrem i lepsze jakościowo kable do w.w urządzeń.Np listwa nie pozwala mi się wepnąć tym co mam oryginalnego gniazdo po gnieździe.Dlatego robie sieciówki po kosztach na prostych wtykach.Patrząc do środka Cyrusów oni wszędzie stosują ferryty i mega dobre zasilanie.Więcej się zyska wydając na jak najlepsze kolumny a nie jaki kolor mają koszulki termokurczliwe we wtykach i jaki oplot.W ścianie mam 1,5mm2,Nie będę świrował pawiana i cudaczył z nie wiadomo czym.Sprzet po wyjęciu z pudła grał przez chwilę jasnym rozjaśnionym dzwiekiem,tak słuchałem 2 dni.Potem dołączyłem listwę,dzwiek bardziej stonowany ,uspokojony,wysokie ucięte.Ale ogólny charakter grania przesuwa się w stronę ciemniejszą.Średnica na pierwszym planie.Za miesiąć dwa coś powiem.Za dużo zmiennych naraz.

Cyrus Cd-t.jpg

Cyrus Pre2DAC.jpg

Cyrus X-power.jpg

IMG_4852.JPG

CYTO8757.JPG

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny sprzęt, samo odizolowanie zasilacza od wzmacniacza czy transportu daje dużo. Ja w przyszłym tygodniu testuje listwę i dwa przewody i zobaczymy czy jest sens inwestować około 2640 zł (dwa kable Evo 1m i listwa pf1e). Przy okazji rozważań zakup kabla furutech z metra i wtyczek schucko i iec od Viborga. Zawsze to wyjdzie taniej niż gotowe konfekcjonowane. Oczywiście oplot i kolorowe termokurczki w cenie :) Jak ktoś chętny to zapraszam na priv ;)

Yamaha to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Nikonman napisał:

Obawiam się ,że nic nie pomogę.Całe lata miałem marantza PM-78 cd67OSE St-59,St-57 kable Kimber Kable 4PR w Biwiringu podwójne ,Kolumny Mission 703,Zasilające Lapp.Teraz mam od 3 dni Cyrusa prosto ze sklepu przedwzmacniacz Pre2DAC,transport cd Cyrus CD-t,końcówka mocy Cyrus X-power i Kolumny mission703.One muszą zostać aż do momentu gdzie będzie mnie stać na coś do 10k.Kupiłem listwe Gigawatta tylko dlatego ,że mieszkam w bloku i może coś siać.Nie wierzę w żadne cudowne kable ,uzdrawiające system i ego użytkownika.Ja chcę mieć tylko spełnione absolutne miniumum.Listwa z filtrem i lepsze jakościowo kable do w.w urządzeń.Np listwa nie pozwala mi się wepnąć tym co mam oryginalnego gniazdo po gnieździe.Dlatego robie sieciówki po kosztach na prostych wtykach.Patrząc do środka Cyrusów oni wszędzie stosują ferryty i mega dobre zasilanie.Więcej się zyska wydając na jak najlepsze kolumny a nie jaki kolor mają koszulki termokurczliwe we wtykach i jaki oplot.W ścianie mam 1,5mm2,Nie będę świrował pawiana i cudaczył z nie wiadomo czym.Sprzet po wyjęciu z pudła grał przez chwilę jasnym rozjaśnionym dzwiekiem,tak słuchałem 2 dni.Potem dołączyłem listwę,dzwiek bardziej stonowany ,uspokojony,wysokie ucięte.Ale ogólny charakter grania przesuwa się w stronę ciemniejszą.Średnica na pierwszym planie.Za miesiąć dwa coś powiem.Za dużo zmiennych naraz.

Cyrus Cd-t.jpg

Cyrus Pre2DAC.jpg

Cyrus X-power.jpg

IMG_4852.JPG

CYTO8757.JPG

Niestety sieciówki mają duży wpływ , czasem większy niż głośnikowy i łączówka razem .

Niestety ceny za dobry kabel nowy zaczynają się od około 2000zł a miałem takie do 8kzł . Nie zawsze droższa jest lepsza , muszą pasować do sprzętu . Wypożycz coś sensownego , jeżeli nie usłyszysz to sprzedaj to co masz i kup Yamahe RN-803D  ?

Gdybyś zamiast tej listwy kupił zwykłą za kilka stów a resztę przeznaczył w porządne sieciówki więcej byś zyskał .

I jeszcze jedno , może o tym nie wiesz . Słuchaj i próbuj obracać o 180 stopni kolejne wtyczki  zasilające w tej listwie , można się zdziwić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, muda44 napisał:

Niestety sieciówki mają duży wpływ , czasem większy niż głośnikowy i łączówka razem .

Niestety ceny za dobry kabel nowy zaczynają się od około 2000zł a miałem takie do 8kzł . Nie zawsze droższa jest lepsza , muszą pasować do sprzętu . Wypożycz coś sensownego , jeżeli nie usłyszysz to sprzedaj to co masz i kup Yamahe RN-803D  ?

Gdybyś zamiast tej listwy kupił zwykłą za kilka stów a resztę przeznaczył w porządne sieciówki więcej byś zyskał .

I jeszcze jedno , może o tym nie wiesz . Słuchaj i próbuj obracać o 180 stopni kolejne wtyczki  zasilające w tej listwie , można się zdziwić .

Tak się składa, że mam ten model amplitunera :. Rozumiem, że jest to wystarczająca półka, żeby usłyszeć zmianę sieciówki.

Obrót kabla powoduje zmianę kierunku biegunowośći N-L L-N, więc jak producent przewidział w standardzie gniazda IEC C17, że bolec L jest na dole i w gniazdku masz fazę po lewej stronie gniazdka z bolcem, to pola manewru nie masz. W listwie gigawatta da się obrócić wtyczkę o 180, ale nie ma to sensu jeżeli podłączysz kabel zgodnie z normą, no chyba, że nie wiesz gdzie jest faza, a gdzie N, to wtedy się z Tobą zgodzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bruno napisał:

Tak się składa, że mam ten model amplitunera :. Rozumiem, że jest to wystarczająca półka, żeby usłyszeć zmianę sieciówki.

Obrót kabla powoduje zmianę kierunku biegunowośći N-L L-N, więc jak producent przewidział w standardzie gniazda IEC C17, że bolec L jest na dole i w gniazdku masz fazę po lewej stronie gniazdka z bolcem, to pola manewru nie masz. W listwie gigawatta da się obrócić wtyczkę o 180, ale nie ma to sensu jeżeli podłączysz kabel zgodnie z normą, no chyba, że nie wiesz gdzie jest faza, a gdzie N, to wtedy się z Tobą zgodzę ?

803D miałem przejściowo podczas zmiany sprzętu . Grał ciekawie z Oyaide GPX RE V2.

Obracanie kabla ma sens i wpływ na brzmienie . Obróć w listwie , posłuchaj i napisz  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.