Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  67 członków

Gigawatt Klub
IGNORED

Klub Gigawatta


StereoLife
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z szanownych klubowiczów może mi wyjaśnić na czym polega przewaga gniazdka GigaWatt G-044 Schuko Duplex, sprzedawanego w cenie 580 zł:

 

http://sklep.bestaudio.pl/audio-kino-domowe-hi-fi-high-end-multiroom-sklep-internetowy-best-audio/detail/flypage/1031-gigawatt-schuko-podwojne-gniazdo-podtynkowe-g-044-duplex.html?sef=hfp

 

od gniazdka Merten za 158,13 zł:

 

http://www.elstyl.pl/pokaz,150,podwojne-gniazdo-z-uziemieniem-seria-mstar-ramka-srebrna-satyna.htm

 

Jak domniemuję GigaWatt zaimplementował w swoim produkcie jakieś nowatorkie, kosmiczne lub wręcz metafizyczne technologie, które dramatycznie poprawiają brzmienie (np. magiczny wpływ nadruku logo i jego specyficznego kształtu - tzw. "energia kształtu"). Z jakich innych powodów bowiem może wynikać tak duża różnica w cenie? (nie zapominajmy, że sklep "Elstyl" również przecież ma swoją marże i zarabia na produkcie).

 

Interesują zwłaszcza opinie obecnych na forum piewców GigaWatta. Na czym polega wyższość gniazdka GigaWatt G-044 Schuko Duplex nad M-Star Merten?

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no taka kolego, że różni się wkładem ze dłuższą powierzchnią styków i ramką która w GigaWacie wykonana jest z frezowanego litego, anodowanego aluminium, a tutaj z wytłaczanej cienkiej blaszki. Coś jeszcze kolego chciałbyś wyszydzić kompromitując się przy okazji? Co cię tak boli?

Edytowane przez paradox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

ramką która w GigaWacie wykonana jest z frezowanego litego, anodowanego aluminium, a tutaj z wytłaczanej cienkiej blaszki.

Jak dla mnie możesz mieć nawet wzmacniacz z plastikowym frontem, ja wolę z aluminiowym ;-)

 

"Materiał ramki: Aluminium"

(http://www.elstyl.pl/pokaz,150,podwojne-gniazdo-z-uziemieniem-seria-mstar-ramka-srebrna-satyna.htm#)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.Zamierzam zrobić osobną linię do audio,ma to być G-044,LC-Y MK2 oraz osobny ES 16A w tablicy rozdzielczej.Problem polega na tym iż LC-Y będzie szedł przez ok.1metr po kablu 3x2,5mm zasilającym piekarnik [a chyba nawet będzie do niego przyklejony-mieszkam w bloku].Czy ten kabel 3x2,5mm nie będzie zakłócał?Elektryk [taki z ADM] który ma to robić twierdzi że będzie o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty pytasz czy przewód instalacyjny może biegnąć tuż obok innego kabla? Jeśli tak to moim zdaniem bez żadnego problemu, takie właśnie zadanie ma LC-Y. Zauważ że on jest jeszcze dodatkowo chroniony ekranem. U mnie jest ułożony wzdłuż różnych innych kabli zasilających bez jakichkolwiek problemów sonicznych, czego nie mogę powiedzieć o wcześniejszej konfiguracji na innym kablu który mulił i coś się w nim wzbudzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam przedświątecznie. Zdecydowałem o położeniu kabla instalacyjnego (GigaWatt LC-Y 3x4) dedykowanego systemowi audio i dalej (a nastał czas podjęcia decyzji) nie wiem na co zdecydować się po stronie zabezpieczenia – moduł + bezpiecznik AHP czy też może wysokiej jakości zabezpieczenie nadprądowe jednego z markowych producentów. Czy to pierwsze zabezpieczenie rzeczywiście będzie dławiło energię? Dylemat jest – decyzji ciągle nie ma, czas nagli. Proszę o życzliwą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu potrzebuję listwa zasilająca Gigawatt PF2 mk2 aby była wygrzana i pracowała optymalnie?

Ile czasu potrzebuję listwa zasilająca Gigawatt PF2 mk2 aby była wygrzana i pracowała optymalnie?

 

Witam!

tak na poważnie to w moim przypadku filtr sieciowy PS Audio i kable PS Audio od 2 do 3 tygodni, po tym okresie zupełnie inny dźwięk niż na początku. Choć na początku i tak lepszy od zwykłych drutów. Nie zdawałem sobie sprawy jak ważne jest podłączenie dobrym kablem samej listwy ale to każdy musi sam spróbować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Moze i szok:)ale nie lubie ocieplania,Harmonix jest dla mnie za malo rozdzielczy,listwy Oyade nie znam ,Ls1 moim zdaniem jest lepszym kablem od mastera,ale to kwestia co komu jest potrzebne i co lubi,LS1 jest przejrzysty jak górski potok a Harmonix ma przejrzystosc jak Wisła :)mz

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Czy ktoś miał może do czynienia z nowym wyłącznikiem i czy ma on wpływ na dźwięk systemu? Pozwolę sobie zacytować :

,, Oferta marki GigaWatt rozszerzyła się także o nowość – instalacyjny wyłącznik nadprądowy G-C20A. Podzespół ten jest wytwarzany w USA przez firmę Carling Technologies na specjalne zamówienie i według specyfikacji firmy GigaWatt. Pełni on rolę elementu kontrolującego wartość prądu przepływającego przez linię zasilającą w instalacjach audio-video. Wyłącznik hydrauliczno-magnetyczny zawiera m.in. cewkę indukcyjną, która wytwarza pole magnetyczne proporcjonalne do przepływającego przez nią prądu. Po przekroczeniu określonej wartości prądu, pole magnetyczne powoduje precyzyjne zadziałanie wyłącznika w odpowiednim czasie poprzez otwarcie styków i odłączenie od prądu chronionego obwodu. ..... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie to pewnikiem zwykły Termik. Wyłącznik hydrauliczno- magnetyczny? To jakaś ściema. Zwykły bimetalowy wyłącznik nadmiarowy albo w wersji elektronicznej. Wyłączniki hydrauliczne spotkałem w rodzielniach wysokiego napiecia 110 tysiecy Volt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A konfrontował ktoś Gigawatta z Furutechem? Znajomy z antypodów twierdzi że Furutech to tylko końcówki a kable takie sobie, a jak kabel to albo Siltech albo... Gigawatt. Sam jest mocno zdziwiony że kupujemy przedziwne marki mając bardzo porządnych producentow na miejscu.

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Malo tu wpisow ale to troche zrozumiale. Duzo tu sceptykow. Niepotrzebnie :) Moj nowy nabytek .. Listwa PF-2 mk2 dziala oj dziala! I to jak dziala! Rewelacyjny produkt.

 

Pytanie o zasilajacy od sciany do listwy. Czy naprawde nie warto szukac alternatywy i od razu isc w firmowego lc-2?

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikel

Ja miałem Pf2 mk2 i Lc2 mk2 ,potem zasilanie listwy zmieniłem na Furutecha 3ts-762 i to było coś dużo więcej mięcha , polecam sprawdzić samemu .pozdro

 

No dobra ale co z resztą bo że mięcha doszło to nie wszystko. Mięcha sama z siebie dodaje PF-2. A co ze sceną, detalem itp itd na tym furutechu. LC-2 wg mnie nie dodaje mięcha ale resztę ma genialną (detal, scena).

 

Aha i jeszcze tylko napisz na jakich wtykach masz tego furutecha bo wtyki nierzedko dużo robią..

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla jasności nie posiadam już ani Furutecha ani Gigawatta , do życzy Furutecha miałem na oryginalnych wtykach modelu nie pamiętam ale napewno były miedziane , gigawat przy porównaniu wypadał słabo , dźwięk był płaski i szary wyprany z emocji taki powiedzmy poprawny ale zarazem kliniczny czasami aż za, furutech natomiast był cieplejszy bardziej plastyczny i szybszy .Obecnie posiadam Harmonixa M2R ale to już inna bajka.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.