Skocz do zawartości
IGNORED

Głosniki z wejściem s/pdif


Marcin Michalik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że posiadam laptopa Clevo (p150sm) z baaaardzo słabą kartą dźwiękową chciałbym podłaczyć do niego jakieś głośniki wyjściem s/pdif.

I tutaj wlaśnie zaczynają się schody.. chciałbym aby było to 2.0 bo nie mam gdzie ustawić nic większego a stawianie koło siebie 5.1 chyba nie ma całkowitego sensu.

Jeżeli nie ma takiej możliwości to już kupię jakąś kartę pod usb i przez nie podłączę jakieś creativy t20stki ale mam nadzieje ze znajdzie sie inne rozwiazanie bo nie chce zajmowac portu USB karta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś podać budżetu.

 

200-300 zl, ew cos uzywanego tez mogloby byc z ebaya. Ew myslalem nad Denonem m39 bo ma optical in, wiem ze jest duzo drozszy od budzetu ale wtedy juz bym mial tez system stereo. Ale nie wiem jak z takimi miniwiezami jest z dynamika i w ogole np przy grach? Czy to tak samo bedzie funkcjonowac jak normalne glosniki komputerowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu kupiłbym jakieś głośniki z usb bo takich produktów na rynku jest już dość duży wybór, a do tego jakiegoś huba usb (najlepiej z własnym zasilaniem - aktywny) i miałbym rozwiązaną kwestię małej ilości portów, bo chyba na tym polega Twój problem (racja?) ;). Taki hub to eleganckie rozwiązanie, bo do lapka podłączasz tylko jeden kabelek, a dopiero pod biurkiem masz podłączoną mysz, drukarkę, aparat, zewnętnrzy dysk, pena i inne pierdoły ;D. Ewentualnie kup huba i podłącz normalnego daca i klasyczne głośniki na rca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu kupiłbym jakieś głośniki z usb bo takich produktów na rynku jest już dość duży wybór, a do tego jakiegoś huba usb (najlepiej z własnym zasilaniem - aktywny) i miałbym rozwiązaną kwestię małej ilości portów, bo chyba na tym polega Twój problem (racja?) ;). Taki hub to eleganckie rozwiązanie, bo do lapka podłączasz tylko jeden kabelek, a dopiero pod biurkiem masz podłączoną mysz, drukarkę, aparat, zewnętnrzy dysk, pena i inne pierdoły ;D. Ewentualnie kup huba i podłącz normalnego daca i klasyczne głośniki na rca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale z DACiem wyjdzie mnie sporo drozej chyba, bo nie ma sensu kupowac pewnie tych tanich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rozdają je za 200-300? Gdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze dobrym pomyslem jest kupic creativy t20 (w ogole myslalem zeby jakies companiony 20 kupic nawet uzywaki z ebaya ale to juz troche drogo wychodzi, chyba ze companiony 2 ale to tez chyba) i do nich jakas karte na usb? Z tym ze pewnie karty w granicach 100 zl to troche biedne sa? Choc z pewnoscia beda lepsze niz ta tragedia w laptopie co jest teraz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie lepiej wydać więcej na głośniki niż kupować jakąś protezę na USB.

 

W sensie glosniki z spdif lub usb? Czy na analogowy kabel? Co w takim razie mozesz polecic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki z SPDIF lub z USB też muszą mieć w sobie jakiegoś DAC-a. Jakiej klasy - domyśl się. Co z tą kartą w tym laptopie jest nie tak, że tak usilnie chcesz ją pominąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki z SPDIF lub z USB też muszą mieć w sobie jakiegoś DAC-a. Jakiej klasy - domyśl się. Co z tą kartą w tym laptopie jest nie tak, że tak usilnie chcesz ją pominąć?

 

Powiem tak, laptop kosztowal dosc sporo, performance jest jeden z najlepszych jakie mozna w chwili obecnej dostac, a dzwiek? no coz nie wiem dlaczego tak sie stalo ale jest tragedia. Niby asygnowany jest marka Onkyo lecz chyba tym strzelili sobie kolana, glosniki tragedia i nawet przez wyjscie analogowe na sluchawki tez tragedia. Dla porownania mam normalny laptop asusa sprzed paru lat, jakosc dzwieku a nawet glosnosc dwa razy lepsza.

 

Czy DAC to taka zewnetrzna karta muzyczna? DACa podlacze przez USB czy spdif? Od jakiej kwoty moge myslec o jakims w miare ok DACu? I czy wtedy warto takiego DACa laczyc z jakimis nie super glosnikami typu te creativy lub cos tego pokroju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdają je za 200-300? Gdzie?

Po pierwsze jeśli za 200-300 to nie rozdają, ale sprzedają. Po drugie, jedynie pokazałem koledze produkt o którym wspomniał. Po trzecie może niech sam poszuka czy gdzieś ktoś nie odsprzedaje tego w podanym przez niego (fakt, że nierealnym, żeby nie napisać bzdurnym) budżecie. Po czwarte dopiero takie kolumny, dałyby mu zapewne choć namiastkę dobrego dźwięku. Nowe w podanej cenie grałyby chyba gorzej niż te w opakowaniu notka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby asygnowany jest marka Onkyo lecz chyba tym strzelili sobie kolana, glosniki tragedia i nawet przez wyjscie analogowe na sluchawki tez tragedia. Dla porownania mam normalny laptop asusa sprzed paru lat, jakosc dzwieku a nawet glosnosc dwa razy lepsza.

 

Czy DAC to taka zewnetrzna karta muzyczna? DACa podlacze przez USB czy spdif? Od jakiej kwoty moge myslec o jakims w miare ok DACu? I czy wtedy warto takiego DACa laczyc z jakimis nie super glosnikami typu te creativy lub cos tego pokroju?

 

O głośnikach z notka to ja nawet rozmawiać nie będę. A co do karty skoro brzmi tak fatalnie (ale o co konkretnie chodzi z tą fatalnością - szumi, obcina pasmo czy co?) no to faktycznie najlepiej ją zastąpić. Jeśli chodzi o DAC-i to totalnym minimum jest wg mnie Audiotrak Maya U5 - właściwie to jest karta dźwiękowa, ludzie chwalą. Nie mniej ja osobiście DAC-a bez własnego zasilania do użytku stacjonarnego (mobilne to inna bajka) bym nie kupił. W zakresie budżetowym warto się zainteresować Audinstem HUD-mx1. Nie mniej to grubo przekracza Twój budżet. Z głośników nie schodziłbym poniżej Microlab Solo1c. Ale one same w sobie już przekraczają Twój budżet (może nie mocno, ale zawsze). Pozostaje też kwestia wielkości - one są znacznie większe od takich T20. Znacznie w tym przypadku oznacza ZNACZNIE.

 

Słuchaj wydaje mi się, że z tego wątku przebija jeden problem - jesteś na niewłaściwym forum. Skocz lepiej na jakieś komputerowe to się dowiesz, że głośniki za stopiędziesiąt i karta za stówę to już jest nirvana. A i w budżecie się zmieści.

 

Po pierwsze jeśli za 200-300 to nie rozdają, ale sprzedają.

 

Za 200-300 sam bym wziął bo to prawie rozdawnictwo :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzwiek? no coz nie wiem dlaczego tak sie stalo ale jest tragedia. Niby asygnowany jest marka Onkyo lecz chyba tym strzelili sobie kolana, glosniki tragedia i nawet przez wyjscie analogowe na sluchawki tez tragedia.

W tym laptopie jest chip Realtek ALC892 powszechnie stosowany,całkiem dobry jak na komputerowe granie.Obstawiam,że masz domyślnie powłączane różne "udziwniacze" dźwięku,jak w innych laptopach.W tym jest sygnowane przez Onkyo w innych Antec,Dolby i inne marketingowe bzdety.Wszystkie te "polepszacze" to katastrofa.Poszukaj w panelu sterowania,wyłącz a najlepiej odinstaluj i wtedy oceń dźwięk.Na słuchawkach oczywiście,bo głośniki w lapku szału nie zrobią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z testu:

"Słaba jakość dźwięku z wewnętrznych głośników była poważną wadą Clevo P150EM, niezależnie od tego, że zastosowano w nim głośniki Onkyo i technologię THX TruStudio Pro. Mimo że dodanie programu Sound Blaster X-Fi MB3 poprawiło nieco wytwarzany dźwięk, brzmienie i tak nie zachwyca."

 

Skoro ten dodany program poprawił coś na wbudowanych głośnikach to mieszać musi nieźle. Nie wiem co robi ta "technologia THX TruStudio Pro", ale jeśli tworzy jakieś wirtualną przetrzeń to też trzeba wyłączyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak bawiłem się, nigdy nie mam włączonych polepszaczy. Nie wiem czy taka dobra bo w poprzednim laptopie jakość była zadowalająca a audiofilem nie jestem, tutaj jest dużo gorzej. Oczywiście o wbudowanych nie wspominam bo ich to co najwyżej mogę używać do sygnały przychodzącej wiadomości na fejsbuku :)

 

Audiotrak Maya U5

Hmm przecież to niby ma zasilanie z USB właśnie? A czy również ją można podłączyć poprzez SPDIFa? Wtedy pewnie zasilanie pod USB wlasnie trzeba by było załatwić.

Czy podłączenie poprzez USB nie spowalnia trochę komputera? Wszystko ładnie działa?

 

A co powiecie o tych FIIO D3 i FiiO D07? Warte uwagi? Zasilanie mają z portu usb ale pewnie ładowarką usb też można by było to zasilić. Bo chyba połączenie poprzez USB nie przesyła dźwięku w tym wypadku jak w audiotraku? Jak to się ma w stosunku do tego Audiotraka?

 

I czy w ogóle takie DACki jest sens kupować do tych powiedzmy creativów T20, usłyszę poleprzenie dźwięku? (faktycznie na większe nie mogę sobie pozwolić, i raczej bym ich nie rozstawił, muszą stać na biurku koło laptopa.)

 

Acha i w tym Audiotraku to da się w ogóle podłączyć pojedyńcze głośniki jednym kablem stereo? Bo widzę że tam są 3 wyjścia na center/sw front i tył.

 

Ale skoro on ma podłączenie z USB to po co w nim jest optical in? Skoro i tak dźwięk po usb leci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm przecież to niby ma zasilanie z USB właśnie? A czy również ją można podłączyć poprzez SPDIFa? Wtedy pewnie zasilanie pod USB wlasnie trzeba by było załatwić.

Czy podłączenie poprzez USB nie spowalnia trochę komputera? Wszystko ładnie działa?

 

A co powiecie o tych FIIO D3 i FiiO D07? Warte uwagi? Zasilanie mają z portu usb ale pewnie ładowarką usb też można by było to zasilić. Bo chyba połączenie poprzez USB nie przesyła dźwięku w tym wypadku jak w audiotraku? Jak to się ma w stosunku do tego Audiotraka?

 

I czy w ogóle takie DACki jest sens kupować do tych powiedzmy creativów T20, usłyszę poleprzenie dźwięku? (faktycznie na większe nie mogę sobie pozwolić, i raczej bym ich nie rozstawił, muszą stać na biurku koło laptopa.)

 

Acha i w tym Audiotraku to da się w ogóle podłączyć pojedyńcze głośniki jednym kablem stereo? Bo widzę że tam są 3 wyjścia na center/sw front i tył.

 

Ale skoro on ma podłączenie z USB to po co w nim jest optical in? Skoro i tak dźwięk po usb leci?

 

Kolego czytaj dokłądniej:

 

Jeśli chodzi o DAC-i to totalnym minimum jest wg mnie Audiotrak Maya U5 - właściwie to jest karta dźwiękowa, ludzie chwalą. Nie mniej ja osobiście DAC-a bez własnego zasilania do użytku stacjonarnego (mobilne to inna bajka) bym nie kupił. W zakresie budżetowym warto się zainteresować Audinstem HUD-mx1. Nie mniej to grubo przekracza Twój budżet.

 

Tak, Maya jest zasilana z USB, nie mniej po prostu lepszy DAC nie mieści się w Twoim budżecie.

 

Z podłączeniem nie ma problemu - głośniki łączysz jako front. Całość dźwięku leci przez USB i jeśli masz na nim stabilne zasilanie to nie powinno być z tym problemów. Czy usłyszysz różnicę? Jeśli Twoja karta jest kiepska to oczywiście, że różnicę usłyszysz. Nie mniej to Ty napisałeś, że ta karta jest słaba. Wejście optyczne służy do wprowadzenia sygnału jeśli chcesz go zgrać.

 

Co do FIIO - nie miałem do czynienia, poszukaj opinii na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wybralem wlasnie chyba cos co mi pomoze, Sabre (aka UAE23) bedzie w sam raz dla mnie, male fajne poreczne, z tym ze do tego jeszcze jakis wzmacniacz by sie przydal do sluchawek jakbym chcial posluchac.

 

Ew takiej FiiO e7 lub e10 bo maja wbudowany wzmacniacz sluchawkowy ale to juz troszke jak mowia gorszy dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.