Skocz do zawartości
IGNORED

Denon AVR-X1000 - wyłącza się, miga czerwona dioda


Corek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z wyłączającym się co chwilę amplitunerem, po czym miga czerwona dioda.

W instrukcja jest kilka możliwości przyczyn, które sprawdziłem (m.in. podłączyłem jeszcze raz głośniki), ale to pomogło na kilka godzin.

 

Jest inna przyczyna wyłączania się ampli? Da się coś jeszcze zrobić (np. reset do ustawień fabrycznych - jeśli tak, jak się to robi?)?

Czy pozostaje oddać na gwarancji?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Irek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcja jest kilka możliwości przyczyn, które sprawdziłem (m.in. podłączyłem jeszcze raz głośniki), ale to pomogło na kilka godzin.

, a głośno słuchasz ?

, a długo i głośno słuchasz ?

, a wentylacja amplitunera jest zapewniona ?

, a jakie masz kolumny ?

, a to od początku użytkowania takie objawy ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niezbyt głośno, umiarkowanie - na jego skali dochodzę chyba max do 40, a zazwyczaj oglądam TV koło 30. Po kilka godzin dziennie (surround, jeśli to ma znaczenie, włączam jedynie na jakiś wieczorny seans).

 

Wentylacja wydaje mi się, że dobra - z tyłu od ściany ma 30 cm, z góry 4 cm do szklanej tafli, po bokach również ma wolną przestrzeń (7cm z prawej do centralnej kolumny). W momencie wyłączania się nie jest mocno nagrzany.

 

Kolumny Indiana Line Nota, subwoofer Jamo Sub 660.

 

Objawy od dwóch dni, a mam go ponad dwa miesiące. Zdarza się to dość nieregularnie - potrafi się wyłączyć kilka razy pod rząd, a potrafi działać po kilka godzin bez przerwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner ma automatyczne wykrywanie impedancji kolumn czy trzeba zapodac mu ją ręcznie , spróbuj zrobic ro ręcznie i zmienic na najniższą jaką ma w ustawieniach ,

oj z Denonem coraz gorzej , gdzieś w innym temacie trwa dyskusja na temat wyłączania się 2113 wiec tamten kolega zastanawia się nad kupnem x2000 a Ty tu wyskakujesz z x1000 , że coś jest nie tego , spróbuj dorwac któregoś swojego kolegę z kolumnami 8-io ohmowymi i podłącz pod swego ampla . Jeśli się nie wyłączy to kolumny do wymiany a jeśli wyłączy to coś z amplem jest nie tak i serwis.

 

Robienie większego miejsca wokół niego nic nie da jeśli jest to wina niedobranej impedancji kolumn , zrób najpierw doświadczenie z kolumnami 8-io ohmowymi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi - posprawdzam co będę w stanie, ale z tymi kolumnami 8-ohmowymi chyba nie dam rady (nie mam znajomych audiofilów :(

 

Czy problem może leżeć w starej listwie przepięciowej? Od dawna miałem zamiar ją wymienić, ale jakoś brakowało motywacji. Może ona tworzy jakieś przepięcia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem może leżeć w starej listwie przepięciowej?

Raczej i prawie na pewno nie , ale podłącz dla próby bezpośrednio do gniazdka

 

Objawy od dwóch dni, a mam go ponad dwa miesiące. Zdarza się to dość nieregularnie - potrafi się wyłączyć kilka razy pod rząd, a potrafi działać po kilka godzin bez przerwy.

Może któraś kolumna robić jakieś zwarcie na " cewce " .

Musisz odłączyć jedną kolumnę od amplitunera , grać na pozostałych i sprawdzać czy wyłącza się i tak z następną postąpić i grać na pozostałych wszystkich kolumnach .

Wcześniej nie wyłączał się, słuchasz cicho , amplituner powinien pracować jak wcześniej , jeżeli nie wyczaisz kolumny to faktycznie serwis .

 

Edytuję : hej kolego posprawdzaj połączenia kabli głośnikowych amplitunerze i kolumnach , tam nie może dotykać nawet jeden włosek z żyły np . do masy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któraś kolumna robić jakieś zwarcie na " cewce " .

Musisz odłączyć jedną kolumnę od amplitunera , grać na pozostałych i sprawdzać czy wyłącza się i tak z następną postąpić i grać na pozostałych wszystkich kolumnach .

Wcześniej nie wyłączał się, słuchasz cicho , amplituner powinien pracować jak wcześniej , jeżeli nie wyczaisz kolumny to faktycznie serwis .

 

Edytuję : hej kolego posprawdzaj połączenia kabli głośnikowych amplitunerze i kolumnach , tam nie może dotykać nawet jeden włosek z żyły np . do masy

Dokładnie zrób tak jak kolega pisał, zacznij od sprawdzenia dokładnego połączeń kabli. Może gdzieś sąsiadujące się stykają ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Impedancja 4 ohm, to może też być problem dla takiego najtańszego amplitunera. Ale bardziej prawdopodobne wydaje się coś z tych dwóch opcji wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie - nie omieszkam w weekend sprawdzić jeszcze raz całe okablowanie.

 

Odpukać, dzisiaj tylko raz się wyłączyło, a od kilku ładnych godzin spokój ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprawdzaniu okablowania połóz go w otwartej przestrzeni i obejzec na średnio wyższym poziomie głosności 2 filmy. Jesli sie nie zgasi to kwestia temperatury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez weekend nie miałem kiedy sprawdzić okablowania (goście, w gości), ale...

 

W czwartek wieczorem napisałem, że w ten dzień jeden raz zgasł mi ampli. Było to jeszcze przed wymianą listwy przepięciowej - postanowiłem mianowicie zaryzykować i kupiłem nową (poprzednia była naprawdę stara ;) I co? Ano do teraz ani razu nie zgasł mi ampli :)

 

Pewnie w wolnej chwili jeszcze raz sprawdzę okablowanie dla świętego spokoju, ale chyba listwa okazała się rozwiązaniem (jakie były na to szanse? 10%? ;)

 

W każdym razie wielkie dzięki za porady, które na pewno okażą się pomocne na przyszłość!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.