Jump to content
IGNORED

Potrzebny atenuator (?) jakiej wartości do zmniejszenia napięcia sygnału między playerem a pre

romekjagoda

Recommended Posts

Zakładam osobny temat który wyewolułował z innego wątku, gdzie nie uzyskałem odpowiedzi na poniższy problem.

Kolega ma pre (Arcam 9c) gdzie występuje problem z nierówną głośnością kanałów przy niskich natężeniach. Ponieważ jest to normalną/powszechną cechą wielu potencjometrów mechanicznych problem leży w niedopasowaniu napięcia wyjściowego sygnału playera (pioneer N-30, 2.1V). --> dlatego gałka volume w pre pracuje na początku swojego wzmocnienia gdzie jest nieliniowa = problem.

Rozwiązaniem (jak myślę) jest więc włączenie w szereg między playera a pre dodatkowego potka (attenuator? - nie wiem jak to po PL nazwać? Potencjometr, pasywka?) który redukowałby zbyt wysokie napięcie wejściowe.

--> Szukam teraz czegoś odpowiedniego.

Czy znacie może jakieś miejsce, gdzie taki gotowy potek w obudowie do włączenia w tor audio można zakupić?

Widzę coś takiego:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale sam tego nie zrobię - potrzebuję gotowca ;/

Dlatego znalazłem coś takiego

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale pytanie jakiej wartości wybrać attenuację by grało to prawidłowo?

Powtarzam: chodzi o zmniejszenie napięcia dostarczanego do pre.

Ewentualnie coś takiego:http://www.ebay.co.uk/itm/AAS40ASCRCA-40dB-Adjustable-Stereo-attenuator-with-RCA-phono-connectors-/181254998936?pt=UK_Sound_Vision_Other&hash=item2a33a3cb98 tylko czy bedzie ok, bo piszą, że to dla sygnałów phono (choć elektrycznie to chyba to samo?).

Albo coś takiego:http://www.ebay.co.uk/itm/Audio-Switch-5-way-Phono-Phono-Quad-33-44-with-10dB-Attenuator-CD-Input-/271246477761?pt=UK_Sound_Vision_Other&hash=item3f278cc9c1 zmniejsza sygnał o -10dB (czyli do 0.316 V rms jeśli dobrze doczytałem) - czy to wystarczy/będzie ok? Czyli kluczowe pytanie: czy -10dB wystaczy, czy brać/szukać opcji -20dB (też takie są

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

To wszytko opiera się na potencjometrach lub rezystorach .(poza kitem AVT.)

Tak samo można zredukować siłe sygnału dając w szereg odpowiedni rezystor..Będzie stałe tłumienie.

W tym linku

Hidden Content

podkreślają, że to zmniejszenie napięcia realizują za pomoca czegoś więcej niż tylko rezystora. Nie mam wiedzy, by to zweryfikować.

Ale najbardziej zależy mi na określeniu wartości redukcji siły sygnału - czy brać -10dB czy opcję -20dB. Ma to być rozwiązanie gotowe, by kolega mógł kupić, wpiąć i zapomniec o sprawie.

Poszukaj kogoś, kto nie boi się lutownicy i Ci wlutuje taki dzielnik rezystorowy, choćby we wtyk RCA, uzywając np rezystorów SMD.

Ja się nie boję lutownicy i dla siebie zrobiłbym to sobie sam. Ale kumplowi nie będe czegoś takiego proponował - to nie ten typ człowieka.

Hidden Content

http://sound.westhost.com/vda.htm

Dzięki - b. przydatne.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.