Jump to content
IGNORED

Fiio D3 / D03K wrażenia


adym

Recommended Posts

Wczoraj dotarła do mnie przesyłka z tym malutkim DAC'kiem. Niestety po odpakowaniu i uruchomieniu zonk. Diody mrugają i w rytm tego dźwięk wydobywający się z wyjść RCA. Wyczytałem ze:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ok, podłączyłem swoim zasilaczem, działa, dalej załatwiam ze sklepem ale póki co u nich telefony milczą na maila nie dostałem jeszcze odpowiedzi..

Wracając do tematu..

Po pierwsze czytałem ze D3 był oparty na Wolfsonie, D03K na CirrusLogic. Nie wiem dlaczego ta zmiana, jakie to ma znaczenie ale wiem, ze apple tez dokonało takiej migracji swego czasu.

Dźwięk..

Mogłem porównać tylko z NAD MDC DAC, który mam wpięty we wzmacniacz jako rozszerzenie. Fiio w porównaniu do Nada, nie ma średnicy. Gra skrajami pasma, jakości dźwięku nie chce oceniać ale nie jest źle dla mojego ucha. Nie zauważyłem aby miał przycięte wysokie o czym czytałem, chyba że ja tego nie potrafię usłyszeć. Natomiast jest wrażenie jakby gubił informacje i przede wszystkim albo brakuje dynamiki, albo sygnał wyjściowy jest bardzo niski. Nawet gdy sprawdziłem go z tunerem SAT, dźwięk z analogowych wyjść tunera był znacznie głośniejszy niż po przejściu optykiem przez Fiio za to wydawało mi sie, że dźwięk cyfrowy jest bardziej "precyzyjny". Tuner to Sagemom Esi-88.

 

Co mogę dodać, to jakość wykonania - bardzo dobra, choć u mnie i tak wyląduje za stolikiem we wiązce kabli. Plusem jest też zasilanie USB. W zależności od zastosowania, można podłączyć z gniazda Peceta lub (ja będę podłączał z TV) dzieki temu DAC bedzie zasilany tylko wtedy gdy włączymy TV / PC. Czyli sam zasilacz można sobie darować.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.