Skocz do zawartości
IGNORED

Cykanie w głośniku nieko/średniotonowym - Avance v9


Adrian123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam kolumny Avance v9 podpięte pod Marantza pm 68 (ten podłączony pod Sony cdp 991).

 

Kolumny są nowe, a wzmacniacz mam od kilku dni (używany i nieprzerabiany), na niektórych utworach (z ładnie jakościowych oryginałów) z głośnika niskotonowego (?średniotonowego?) kolumny wydobywa się dziwne cykanie, kiedy trochę przycisnę podrzymanie membrany znika. Jest ciche (słychać je zazwyczaj tylko gdy zbliży się ucho do głośnika) ale np. przy Echoes Pinki Floydów (początek z basem) wyraźnie słyszalne (nawet z większej odległości). Jest tak tylko na jednej kolumnie i na jednym głośniku. Nie jest to wina wzmacniacza (zmieniałem kolumne prawą na lewą). Cykanie ma różną częstotliwość i nie zależy od głośności (jak cicho gram to jest cichsze, ale nie znika). Cykanie jest do rytmu (jak membrana drga to jest, cichnie przy mniejszych drganiach). Tykanie jest wyraźne w utworach z głębokim basem (myślę że jest cały czas, a czasem inne dźwięki po prostu zagłuszają je). Nie zależy też od podbicia basu na wzmacniaczu.

 

Bardzo wątpię żebym przewatował głośnik, słucham stosunkowo cicho. Nominalna moc Avanców to 20-100W a Marantz ma na kanał max 180W (kolumny są 4 omowe). Nie podbijam też przesadnie tonów. Czy jest możliwe że głośnik musi się wygrzać?

 

Nie chcę od razu reklamować bo wada nie jest oczywista, a nie ufam zbytnio magii gwarancji, wątpię też ża ciche cykanie jest powodem do wymiany przetwornika, a jak zaczną mi je rozkręcać to nie będę wiedział co z nimi zrobili.

 

Proszę o pomoc bo już nie wiem co to może być, a chociaż jest mało słyszalne potrafi zepsuć piękne utwory. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Adrian123

 

Sprawdź, czy przewód doprowadzający sygnał z zacisków głośnika do cewki nie uderza o membranę- jeśli tak, spróbuj go odpowiednio ułożyć. Często pomaga przekręcenie głośnika o 180 stopni. Jeśli to pomoże a kolumny Ci pasują, reklamacja nie będzie miała sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Na szczęście nie dałem kolumn do naprawy oraz nie rozkręcałem ich. Problem znikł po tym jak umiściłem kolumnę na boku (do góry nogami itp.) i dałem dużą głośność by mambrana pochodziła, zdziwiłem się kiedy to pomogło (choć może głośnik musiał się po prostu wygrzać). Od ok. tygodnia lewa i prawa gra tak samo i gra, według mnie, na prawdę fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedawno problem pojawił się znowu, rozkręciłem głośnik, poukładałem kabelki, wygłuszenie tak by nie mogło dotykać membrany i okazało sie że właśnie to było problemem, przetwornik był mocno wciśnięty w gąbkę i musiał czegoś dotykać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.