Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Audio Physic Tempo Vi


Adrian Merda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam kolumny Audio Physic Tempo Vi. Obecnie testuje wzmacniacz Cambridge Audio Azur 851a. W tym połączeniu jest dla mnie za mało basu. Bas który jest raczej nie schodzi nisko i jest twardy. Szukam wzmacniacza który będzie miał nisko schodzący, miękki bas, detaliczna gore. Proszę o sugestie co warto odsłuchać z moimi kolumnami. Muzyka której najcześciej słucham to pop lata 80.

 

Pozdrawiam

 

Adrian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tak zagra CA z AP. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie najnowsza integra Hegel H80 (http://q21.pl/hegel-h80.html), ewentualnie jeśli lubisz bardziej miekkie, ciepłe brzmienie, posłuchaj hybrydę Vincent SC-237 (http://q21.pl/vincent-sv-237.html). Przy trochę wyższym budżecie natomiast zwróć uwagę na wzmacniacz Naim XS-2 (http://q21.pl/naim-nait-xs-2.html).

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań słuze pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tak zagra CA z AP. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie najnowsza integra Hegel H80 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), ewentualnie jeśli lubisz bardziej miekkie, ciepłe brzmienie, posłuchaj hybrydę Vincent SC-237 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Przy trochę wyższym budżecie natomiast zwróć uwagę na wzmacniacz Naim XS-2 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań słuze pomocą.

 

Zapomniałem dodać że potrzebuję wzmacniacza który będę mógł podłączyć pod mój amplituner (Denon X-4000). Czy któryś z tych wzmacniaczy ma taką możliwość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dodając to co napisał Q21 zadbaj o akustykę, można wiele poprawić w dziedzinie basu. AP lubią się tez z mocnymi lampami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta ja troszke taniej - Audiolab 8200A - niczego nie brakuje a bas fajny, dosyć miękki. Słucham też takiej muzy i do takich klimatów jest bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 8200A - niczego nie brakuje a bas fajny, dosyć miękki

 

Nieśmiało pozwolę sobie wtrącić, że to moim zdaniem trochę ryzykowne zestawienie, mezalians, żeby nazwać rzecz po imieniu. Wprawdzie Tempo VI to nie żaden ekstremalnie prądożerny hi-end, z drugiej strony Audiolab to też nie marketowy szajs, ale z całym szacunkiem dla Audiolaba, po prostu może być wyraźnie za słaby, żeby dobrze napędzić AP Tempo VI. Nie słuchałem tego zestawienia, więc nie wieszajcie na mnie psów, ale na czuja bym w to nie wchodził. Oczywiście odsłuch, o ile możliwy, rozwiewa wątpliwości:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, a ja słuchałem Audiolaba jakieś 1h z AP Tempo 6 i było bardzo dobrze.

Tu słuchali troche dłużej - też z AP i też niczego nie brakowało - ale oczywiście warto posłuchać samemu ==>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zauwazylem aby podany byl budzet, cos drozej to Mcintosh.To polaczenie pewne z Tempo i wiele osob ma takie zestawy.

 

Budżet to około 8 tys. maks 10 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet to około 8 tys. maks 10 tys.

Xindak A600P , ewentualnie integra A600E .

A600P to klasa A , grający po minimalnie ciepłej stronie co przyda Ci się do technicznie brzmiących realizacji z tych lat .

Coś wiem na ten temat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A ja polecam bardzo Rogue Audio Cronus Magnum na KT120. Kiedyś nawet nie chciałem słyszeć o lampie, no bo przecież tranzystor to technologia bardziej wydajna, lepsza etc. Jakkolwiek z tym piecem właśnie AP Tempo 6 dostały skrzydeł. To taki typ grania, w którym nie chce się odrywać od słuchania. Świetna barwa, przestrzeń, detaliczność, nie ma się do czego przyczepić. Po drodze eksperymentowałem z Heglem H100 (też niezła kombinacja), Creekiem Destiny 2, sam grałem na Denonie 1500 AE, ale to właśnie Cronus Magnum jest w moim mniemaniu dopełnieniem tych głośników. Zajebiste granie jak dla mnie, naprawdę z klasą! Słaba lampa? Nie w tym przypadku, 100 wat robi z AP co chce, a KT-120 to naprawdę świetne lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po powyższych propozycjach odsłuchałem:

 

Vincent SV-237 - zagrał fajnie ale przy "większym zamieszaniu na scenie" (nie wiem jak to fachowo opisać) powstawało ogólnie nieprzyjemne wrażenie odsłuchowe, taki bałagan

 

Hegel H80 - gra fajnie ale minimalnie brakuje mi tu basu i odczuwam brak mocy tego wzmacniacza do moich kolumn; scenę ma bardziej cofniętą w stosunku do Vincenta ale jeszcze nei wiem czy mi to przeszkadza (nadal go odsłuchuje); przy cichym słuchaniu brakuje mi trochę detali

 

Proszę o podpowiedzi co jeszcze warto posłuchać. Czy watro odsłuchać NAD 375 albo Musical Fidelity m6. Czy może dozbierać kasy i np.: Hegel H200?

 

Przypomnę że zakładam budżet 8 góra 10 tys (na tą chwilę).

 

Jako źródło używałem komputera podłączonego po USB do ww. wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedzi co jeszcze warto posłuchać. Czy watro odsłuchać NAD 375 albo Musical Fidelity m6. Czy może dozbierać kasy i np.: Hegel H200?

 

 

CREEK DESTINY 2

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Zmieścisz się w cenie, a będziesz zadowolony. Audio Physic często jest zestawiany z Creek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.