Skocz do zawartości
IGNORED

Ramię SME 3009 S2 wymiana okablownia i montaż


piotrek_poz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Wreszcie dokupiłem do swojego Thorensa TD-318 ramię SME 3009 version 2 improved with non detachable head shell.
Z tego powodu że kable mają swoje lata a także że są pourywane , chciałbym okablować je na nowo.
Oczywiście chciałbym usunąć wszystkie niepotrzebne złącza tak aby kable z wkładki szły bezpośrednio do złącz RCA a te do preampu.
W zeszłym roku wymieniałem kabelki w ramieniu TP-21 , użyłem do tego własnoręcznie zrobionych kabelków z cienkich drutów za namową Ahaji. Tym razem nie chce mi się bawić kręcąc kable (za dużo nerwów :)). Myślę , że postawie na miedziane kabelki . Chciałbym aby zamknęło to się wszystko w kwocie 100 zł
[url="http://www.ebay.co.uk/itm/Cardas-cable-4x-33awg-tonearm-wire-500mm-12-tonearms-SME-LINN-/300999551836?pt=Turntable_Parts_Accessories&hash=item4614f8ab5c"]http://www.ebay.co.uk/itm/Litz-tonearm-wire-internal-turntable-tonearm-rewirwe-5m-/171011833497?pt=Turntable_Parts_Accessories&hash=item27d1197e99

http://www.ebay.co.uk/itm/Cardas-cable-4x-33awg-tonearm-wire-500mm-12-tonearms-SME-LINN-/300999551836?pt=Turntable_Parts_Accessories&hash=item4614f8ab5c[/url]

[url="http://www.takefiveaudio.com/mall/shopexd.asp?id=1406"]http://www.takefiveaudio.com/mall/shopexd.asp?id=1406[/url]


A może macie inne typy ? Uziemienie ramienia zrobię na każdy kanał i resztę poprowadzę już Schulzem DK4.

Teraz bardziej techniczne pytanie, pierwszy raz mam do czynienia z ramieniem SME. Moja wersja ramienia SME ma nieodczepiany headshell. Czyli jak rozwiązać teraz przeciągniecie kabli od hedshella do rurki ramienia ? Czy on jest na stałem do rurki ramienia przymocowany ? Widzę że na dole rurki jest śrubka i sam headshell kręci się wokół własnej osi. Nie chce używać siły do sprawdzenia tego .

Za odpowiedzi z góry dziękuje

Czy ma ktoś może ciężarek do antyskatingu na sprzedaż ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przewody jak zrobiłeś wg mojego opisu są poza zasięgiem tych z linków.
Jak masz kłopot to ci zrobię.

Przeprowadzasz przewody przez rurkę ramienia i musisz je zakończyć/przylutować pinami/wsuwkami do wkładki.
Śrubka blokuje headshell - dzięki temu ustawiasz azymut.

Kup w wędkarskim kilka ciężarków i masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ahaja jak zawsze nie zawodne porady. Nie będę cie wykorzystywał jeszcze mam te szpulki drutów które wtedy użyłem do kabli.
A z tym headshellem to tam jest jakiś konektor (chyba nie bo widzę ze kabelki mają pętelkę aby się nie schowały)? czy ten headshell da się zdjąć ?

a jaki masz sposób robienia tych kabelków znaczy jak je pleciesz ? :) bo może będzie łatwiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='piotrek_poz' timestamp='1384007664' post='2987183']
użyłem do tego własnoręcznie zrobionych kabelków z cienkich drutów za namową Ahaji
[/quote]
Możecie panowie wskazać link, gdzie konstrukcja tych przewodów jest opisana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyręcze użytkownika Ahaje
Tu jest schemat jak zrobić https://picasaweb.google.com/115453839954675028762/SCHEMATY?authkey=Gv1sRgCL7LrsLfpY3EaA#5857542414976593170

Z czego zrobić:DRUTY NAWOJOWE EMALIOWANE do kupienia m.in na allegro
Jaką średnice wybrać: ja uzyłem 0,08 mm x 3 odcinków i 0,05mmx7odcników drucików do zrobienia jednego kabla.

tu np. są takie druty http://allegro.pl/drut-nawojowy-drut-miedziany-miedz-dne-0-06mm-i3633298276.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='piotrek_poz' timestamp='1384023777' post='2987359']
Jaką średnice wybrać: ja uzyłem 0,08 mm x 3 odcinków i 0,05mmx7odcników drucików do zrobienia jednego kabla.
[/quote]
Dlaczego różne średnice ? Inny sygnał a inny masa
Skręcamy dwa razem o innych średnicach ?
Pytam bo właśnie planuję remont zakupionego gramofonu , a wpisując w wyszukiwarkę tematy
"Opisałem to w wątkach: o Telefunkenie s500 i Thorensie TD318. "
nic nie mogę znaleźć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem :)
https://picasaweb.google.com/115453839954675028762/TELEFUNKENS500S600OrtofonAS212DenonDL103#5477559477512420834
Parę ( 5-6 ) cieniutkich 0,06 ?? drut nawojowy w emalii , skręconych razem
Prowadzone w dwóch odcinkach teflonowej koszulki , " gołe " przechodzą tylko niędzy poziomą a pionową część ramienia
Najlepiej prowadzone bezpośrednio do przewodu ,do pre ( bez gniazd )

??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz tak >> https://picasaweb.google.com/115453839954675028762/SCHEMATY?authkey=Gv1sRgCL7LrsLfpY3EaA#5821965387574232994 to będzie OK.

Teflony dawałem by jeszcze zwiększyć masę efektywną ramienia - nie trzeba tego robić bo druciki są w emalii. Można nawet kupić takie w podwójnej.

1 przewód składa się z 2 - 3 różnych grubości drucików. Można się pobawić, potestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywal ktos plecionke ahaji chociazby z ramieniowym kablem Cardasa? Oplaca sie mitrega?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem.
Z SME również.
To jest jakość dźwięku jak z plecionki VdH. Tyle, że nie jest kolorowa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ahaja' timestamp='1384200467' post='2989812']
1 przewód składa się z 2 - 3 różnych grubości drucików
[/quote]
Dzięki za kolejną wskazówkę , na pewno skorzystam
Od jakiegoś czasu czytam różne tematy na Analog , cel powrót po latach do czarnych płyt
ale materiału jest ogrom do przekopania , stąd czasami " proste " pytania
Dodam tylko ,że kupiłem już dawcę do mojego DIY , będzie jazda !!!!

pod linkiem brak obrazka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ahaja' timestamp='1384242660' post='2990183']
To jest jakość dźwięku jak z plecionki VdH. Tyle, że nie jest kolorowa ...
[/quote]

Ja sobie pomalowałem lakierem do paznokci na różne kolory. Nie wpływa to na sztywnosc drucika, bo taki lakier jest z założenia elastyczny.

Jaką takie kabelki mają pojemność? Mój miernik nie mierzy pojemności, a chciałbym jakoś sensownie dobrać długość kabla sygnałowego. Kiedyś zrobiłem chyba zbyt krótki i coś mi siało z sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

[img]http://img1.aukcjoner.pl/gallery/015212254/1_f.jpg[/img]

Czy tu ramię jest zamontowane zgodnie ze sztuką ? Czy podstawa nie powinna być skierowana bardziej w kierunku środka gramofonu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być skierowana, ale nie musi - instrukcja podaje 70 stopni jako możliwość obrócenia "wózka" - tylko wtedy masz mniejszą regulację overhangu.

Mam już SME 3009 na lenco, jest OK:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A nie, przepraszam. To jest waga z opakowaniem:) Coś mi się nie zgadzało, prawie kilo to za dużo.

[url="http://www.theanalogdept.com/sme_td160.htm"]http://www.theanalogdept.com/sme_td160.htm[/url] tu ktoś ważył i mu wyszło 15,5 uncji - czyli 425 gramów.

Według kalkulatora miar to będzie dokładnie 439,42g :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.