Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre i słabe konfiguracje systemów audio w kontekście wystaw jak Audio Show czy Monachium.


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

w zeszłym roku było 80 wystawców w tym 100 . Koszt dla wystawcy to marża ze sprzedaży jednej parydobrych kolumn .

 

To nie jest takie proste. Wpierw trzeba taką parę sprzedać a takie pokazy więcej ludzi odstraszają niż zachęcają. Osobiście znam kilka osób które poważnie myślały o zakupie dobrego systemu i po Audio Show zrezygnowały. Stwierdziły że szkoda kasy bo to gra bez rewelacji. Wiem też po sobie że gdybym miał się oprzeć o takie pokazy to nic bym nie kupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marslo, ale co znaczy, że nieobecni nie mają racji? Byłem 4 czy 5 razy na kilka razy większej wystawie w Monachium. Jarek teź niejedno słyszał. A na AS nie byłem i co z tego?

 

A to tylko tak zeby dogryzc Jarkowi ,ale bez napinania, zreszta przyjal na klate :)

Nie bierz tego do siebie.

To nie ma podtekstu , ze trzeba jezdzic na wystawy. Ja akurat lubie nasze AS, ale musu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na jakiej podstawie piszesz że większość kolumn jest na AS niewygrzana ?

 

 

Piszę o większości tych z górnej półki. Wiem to z bezpośrednich źródeł.Choćby Dynaudio Platinum, niedawno dopiero wjechały do Polski.

Jeszcze krócej w Polsce są Rockporty. Tak samo Vivid-y czy małe Utopie.

 

A to tylko tak zeby dogryzc Jarkowi ,ale bez napinania, zreszta przyjal na klate :)

 

 

Wiem, tak tylko napisałem… :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie jest takie proste. Wpierw trzeba taką parę sprzedać a takie pokazy więcej ludzi odstraszają niż zachęcają. Osobiście znam kilka osób które poważnie myślały o zakupie dobrego systemu i po Audio Show zrezygnowały. Stwierdziły że szkoda kasy bo to gra bez rewelacji. Wiem też po sobie że gdybym miał się oprzeć o takie pokazy to nic bym nie kupił.

 

Wlasnie wazne jest, aby nie traktowac takiej wystawy w kategoriach - kupie to , co najlepiej zagra.

To nie o to chodzi. To miejsc spotkan , rozmow i odsluchu sprzetow, ktorych nie ma jak zobaczyc w inny sposob. Ja np nigdy bym nie pojechal do Wloch , aby posluchac u europejskiego dystrybutora Audio Tekne. Dla tego jednego odsluchu bylem gotow wydac 25 pln na bilet. A do Wawy i tak bym przyjechal odwiedzic rodzine.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste. Wpierw trzeba taką parę sprzedać a takie pokazy więcej ludzi odstraszają niż zachęcają. Osobiście znam kilka osób które poważnie myślały o zakupie dobrego systemu i po Audio Show zrezygnowały. Stwierdziły że szkoda kasy bo to gra bez rewelacji. Wiem też po sobie że gdybym miał się oprzeć o takie pokazy to nic bym nie kupił.

 

Sly to że większość sprzętu gra źle lub przeciętnie na AS nie zmienia faktu że 10 % grało fantastycznie , Mało tego były pokoje w których sprzęt poniżej 10 000 grał wciągająco i przyjemniej niż te za grubą kasę zatem jeśli naprawdę chciałbym słuchać muzyki a nie tylko mieć sprzęt którym można się chwalić to własnie taki bym zakupił i cieszył się muzyką w dobrej jakości na sprzęcie za niewielkie pieniądze .

Przyznaję po takiej wystawie można się czasem zastanowić jak to jest że większość wystawców faktycznie nie dobiera kolumn sprzętu do pomieszczenia ( mimo że zna je od 10 lat są te same pokoje ) tylko daje co ma nowego w ofercie a potem jest tragedia z dzwiękiem i faktycznie odstraszają przypadkowych nowych potencjalnych klientów , gdybym nie znał DIY z autopsji po Audioschow też byłbym bliski stwierdzenia że to pomyłka :) . pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ja np nigdy bym nie pojechal do Wloch , aby posluchac u europejskiego dystrybutora Audio Tekne.

Pisałem już tobie Mariusz ,że ów sympatyczny dystrybutor Audio Tekne (i nie tylko) to mój dobry znajomy,

Facet sprzedaje od lat sprzęt na całym świecie (zawodowo).

Ma w swojej ofercie sprzęty , których nie posłuchasz w PRL-u i pojęcie o tej branży jak mało kto.

Opierałem się kilka razy na jego opiniach i zawsze miał rację (choć nie był dystrybutorem tego co kupiłem).

Dla mnie osobiście więcej warte są rekomendacje takiej osoby (której ufasz mniej lub więcej) i póżniejszy odsłuch w domu (albo u niego) niż wszystkie szoły razem do kupy wzięte.

 

Nawet tu na forum jest taki jeden osobnik , który polecił mi kilka sprzętów i trafił w mój gust (nie zawsze ale jednak).

"Wk***ia mnie czasami niemiłosiernie ale w sumie to kumaty gość" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz kolego jacm.Masz jednak podobne odczucia z wystaw ogólnie. Co oczywiście nie znaczy że wszystko odstrasza. Zawsze coś gra fajnie i te systemy pewnie zyskują zainteresowanie ale znów te które z różnych przyczyn zagrały słabiej niż powinny to tylko tracą potencjalnych klientów.

 

Jarek to o mnie? Bo kolumny, sporo kabli, DAC i transport z mojego polecenia…. :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarek to o mnie? Bo kolumny, sporo kabli, DAC i transport z mojego polecenia…. :-(

A jak myślisz? ;)

Napisałem z cudzysłowem , to tylko żarty.Przecież wiesz ,że kto jak kto ale ty jesteś ostatni kogo nie lubię.

Mariusz skumał od razu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi prosty chłop jestem i wiesz…walę z grubej rury, a jak mi walą przez ą-ę-bibułę to nie wiem czy walą czy dopiero zaczną…. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Wk***ia mnie czasami niemiłosiernie ale w sumie to kumaty gość" ;)

Jarek.... sprzęt masz na bardzo wysokim poziomie ale poczucie humoru to masz najlepsze na forum :)

potwierdzam.....gość kumaty ale wk***ić potrafi do łez:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu tylko wystawa, często nie do końca przemyślane konfiguracje.

I trzeba trafić na sensowne nagrania.....

Mac + Rockport były b. dobre, bo nie było przypadkowych nagrań, tego Jarreta mogli sobie darować, ale słychać, że to fajne rzeczy są.

TAD-y grały różnie (byłem ze trzy razy) potencjał wielki, choć zdarzało się wzbudzenie na basie..

Dynki platinum - jest potencjał

Ktema + Jadis dla ,mnie na klasyce super

Levinson + JBL płaski plastikowy, nawet nie wiem jak to opisać...

Sonus Aida - coś pięknego, tylko szkoda, że nie grało...

Mac + Boenicle, czy jakoś tak, nie warto wspominać

Reimyo też zachęcająco..

 

Ogólnie poziom "wystawowy" mało urządzeń sensownie wycenionych i tak grających, niektóre drogie też nie wiadomo dlaczego...

 

Kuriozum Focale Stella, gdzie przez cały pierwszy dzień prawa kolumna grała ok 30% ciszej niż lewa, a nikomu to nie przeszkadzało, a wystawca po zwróceniu uwagi ok. godz. 19 był w szoku i nie wiedział dlaczego i co z tym zrobić....

 

Ale to spostrzeżenia własne, na prezentacjach muzyki, która akurat była odtwarzana (a tu z reguły słabo było)

 

Cieszę się jednak z wyjazdu z powodów towarzyskich i pozdrawiam wszystkich!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Kuriozum Focale Stella, gdzie przez cały pierwszy dzień prawa kolumna grała ok 30% ciszej niż lewa, a nikomu to nie przeszkadzało, a wystawca po zwróceniu uwagi ok. godz. 19 był w szoku i nie wiedział dlaczego i co z tym zrobić....

 

 

 

Jak czytam takie wypowiedzi z wystawy to nasuwa mi się jedyny wniosek:

 

MASAKRA !!!

 

Lub jak na pewno póżniej przeczytamy na stronie dystrybutora :

 

"UDANA PREZENTACJA".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejterzy zapisu cyfrowego stracili już jakiekolwiek argumenty w dobie 24-32 bit/ 384kHz.

Zupełnie inną sprawą jest granie z winyla na gramofonie - po prostu jest to niezwykle przyjemny dźwięk ! Ale to nie jest wierne odtwarzanie tego, co zostało zrobione w studiu i tyle w tym temacie

Nie tyle ze przyjemny ale jednak wierny! Po sluchaniu z vinyla w pokoju Audio Tekne znowu zaczynam doceniac vinyl chociaz w dalszym ciagu uwazam ze to samo mozna uzyskac z pliku 16/44.1 to jest tylko sprawa systemu, ograniczenia nie sa w systemie zapisu cyfrowego ale w jego odtwarzaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek jak tam DIY po AS ?

Z tarczą czy na tarczy ? ;)

Byly momenty slabe ale wiekszosc to dobre granie. W kategoriach absolutnych nie bioraca pod uwage cen urzadzen to oceniam srednio prezentacje na +3 a -4. Wstudu w kazdym badz razie nie bylo jak w kilku systemach markowych za duza kase. Wiec raczej z tarcza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle ze przyjemny ale jednak wierny! Po sluchaniu z vinyla w pokoju Audio Tekne znowu zaczynam doceniac vinyl chociaz w dalszym ciagu uwazam ze to samo mozna uzyskac z pliku 16/44.1 to jest tylko sprawa systemu, ograniczenia nie sa w systemie zapisu cyfrowego ale w jego odtwarzaniu.

 

Mamy zbieżne poglądy.

 

Bardzo mi miło.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon, jak każde inne źródło, może być dobry lub zły i może być na nim odtwarzana dobra - dobrze nagrana muzyka lub nie...

Azaliż nieprawdaż Staszku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon, jak każde inne źródło, może być dobry lub zły i może być na nim odtwarzana dobra - dobrze nagrana muzyka lub nie...

To bardziej chodzi o calosc systemu

 

Mamy zbieżne poglądy.

 

Bardzo mi miło.

Ponoc jestesmy kosmitami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to nazewnictwo może posiadać uzasadnienie, przyjdzie taki dzień, codziennie jest do niego bliżej, że zostanie uzasadnione, lecz wynikać będzie z przesłanek mających grunt w zjawiskach jednak występujących na Ziemi, do tego ich efekty okażą się mam nadzieję, bardzo pożądane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze. Nie byłem na ostatnim AS ale byłem wcześniej kilka razy i w Warszawie na AS i w Monachium na HE. AS nie ma co się wstydzić, właściwie porównując rynki to nawet punkt dla AS.

Niestety , czytając np. o dźwięku wystawy, zawsze się uśmiecham ...przecież to jest wystawa- można sobie pooglądać nowości i tyle. Nie mam wiedzy ile ludzi odwiedza ( posłucha) sobie wystawę, ale gwarantuję, że niestety większość jest w stanie napiąć się na budżetowy sprzęt i tyle. Można oczywiście oceniać poszczególne prezentacje, ale wcale to nie oznacza jak grają poszczególne elementy. Ile osób z tego forum kupi cały tor od źródła do akustyki pokoju w hotelu razem z publiką ? Oczywiście moim zdaniem jak się komuś uda zrobić dobrą prezentację to super i sprzedaż ma szansę wzrosnąć :). Takie wystawy to raczej próba budowania marki i przede wszystkim dla braci audiofilii możliwość spotkania się w realu , pogadania wypicia kawy czy piwa i cieszenia się możliwością spotkania z bratnią duszą. I teraz ostatnie słowo o Hi End bo przecież piszemy w tej zakładce - ciekawy jestem ile osób kupiło sprzęt po takiej wystawie. Powiedzmy sprzęt powyżej 10 tys euro.... nie chce ankiety, bo nie moja branża i nie moja kasa . Myślę(!) , że jednak ostatnie słowo to test. Najwięcej jednak czyta się o topowych produktach.... każdy coś tam doda......a słucha codziennie na budżetówce. Sly Ty masz przecież super możliwości testów, wiec dźwięk wystawy masz u siebie i nie ma siły abyś usłyszał coś lepiej na wystawie niż gra Ci w domku.

Żałuję bardzo , że nie miałem czasu wpaść na AS, niestety córka miała 18 -tkę.......:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze. Nie byłem na ostatnim AS ale byłem wcześniej kilka razy i w Warszawie na AS i w Monachium na HE. AS nie ma co się wstydzić, właściwie porównując rynki to nawet punkt dla AS.

Niestety , czytając np. o dźwięku wystawy, zawsze się uśmiecham ...przecież to jest wystawa- można sobie pooglądać nowości i tyle. Nie mam wiedzy ile ludzi odwiedza ( posłucha) sobie wystawę, ale gwarantuję, że niestety większość jest w stanie napiąć się na budżetowy sprzęt i tyle. Można oczywiście oceniać poszczególne prezentacje, ale wcale to nie oznacza jak grają poszczególne elementy. Ile osób z tego forum kupi cały tor od źródła do akustyki pokoju w hotelu razem z publiką ? Oczywiście moim zdaniem jak się komuś uda zrobić dobrą prezentację to super i sprzedaż ma szansę wzrosnąć :). Takie wystawy to raczej próba budowania marki i przede wszystkim dla braci audiofilii możliwość spotkania się w realu , pogadania wypicia kawy czy piwa i cieszenia się możliwością spotkania z bratnią duszą. I teraz ostatnie słowo o Hi End bo przecież piszemy w tej zakładce - ciekawy jestem ile osób kupiło sprzęt po takiej wystawie. Powiedzmy sprzęt powyżej 10 tys euro.... nie chce ankiety, bo nie moja branża i nie moja kasa . Myślę(!) , że jednak ostatnie słowo to test. Najwięcej jednak czyta się o topowych produktach.... każdy coś tam doda......a słucha codziennie na budżetówce. Sly Ty masz przecież super możliwości testów, wiec dźwięk wystawy masz u siebie i nie ma siły abyś usłyszał coś lepiej na wystawie niż gra Ci w domku.

Żałuję bardzo , że nie miałem czasu wpaść na AS, niestety córka miała 18 -tkę.......:)

napiscie panowie cos o kolumnach wysokoskutecznych z tej wystawy,moze jakies byly,troche zdjec jak mozna prosic,moze ktos sluchal kolumn Ardento???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszym ogniwem tej imprezy jest brak dobrze zaadoptowanych pokoi. Można by po kolei wymienić systemy, które się nie sprawdziły, a na które wszyscy robili sobie smaka, że będą miażdżyć dźwiękowo cały świat. Naim Ovator czy JBL z Levinsonem wszyscy skazują na pożarcie ale dobrze, że takie wypowiedzi kilku osób nie mają większego wpływu, potencjalni zainteresowani nie podejmują decyzji o zakupie po krótkim show.Jeśli ktoś chce wydać 100tys.euro tylko za takie Aidy zrobi sobie znacznie lepszy rekonesans i będzie pewny tego, że kupuje akurat wyjątkowy zestaw dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marslo, ale co znaczy, że nieobecni nie mają racji? A na AS nie byłem i co z tego?

 

na AS nie byłeś, gramofonu nie masz ale za to wszystko wiesz najlepiej.

Gramofony szumią, trzeszczą, pykają i nie mają dynamiki

a na AS grało słabo.

Ile można pisać w temacie, o którym nie ma się pojęcia, żeby samemu przed sobą nie być groteskowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty jesteś normalny? O czym ty piszesz i do kogo?

A gdzie i kiedy pisałem cokolwiek o gramofonach na AS? To ty jesteś groteskowy i chyba mnie z kimś mylisz. Ani słowem nie wspomniałem nic o vinylach ani gramofonach na Audio Show bo tam nie byłem. Za to w Monachium grały niektóre średnio a cześć słabo. Wiem bo byłem i słuchałem.

 

Jeśli nie doczytałeś to przypominam, że wątek jest o konfiguracjach sprzętu na wystawach audio a nie tylko na AS. W Monachium jest dużo większe audio show i tam byłem 5x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle piszesz w wątku o wyższości winylu nad CD ... jak to cyfra gra świetnie. A gramofomu szumią pykają, szumią pykają....szumią pykają....

 

sly = pykaczosłuchacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten wątek nie jest o CD ani o cyfrze. Chyba pomyliłeś wątki. Pisz na temat albo nie pisz wcale. Przeczytaj tytuł wątku! I pokaż mi gdzie ty tu masz moje wpisy o wyższości cyfry nad analogiem? Tylko się ośmieszasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.