Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre i słabe konfiguracje systemów audio w kontekście wystaw jak Audio Show czy Monachium.


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Mylisz się. Wątek nie jest o AS tylko o konfiguracjach na wystawach audio.

Po 5 krotnym odwiedzeniu największej wystawy w Monachium łatwiej mi się wypowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ocena dźwięku jakiegokolwiek systemu na wystawie jest mocno problematyczna wystarczy wymienić tak zwany 'szum tła' - kiedy nawet jak puści się intrygującą muzykę z dużą dynamiką, od prawie zera do forte - zza drzwi dolatuje miarowe łupanie Daft Punk psujące cały efekt.

Niektórzy odwiedzający mierzyli poziom dźwięku tego 'tła' - wychodziło coś między 60 a 80 decybeli. Moim zdaniem w takiej sytuacji nie można ocenić niczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jest w temacie wątku, ale ja bardzo, ale to bardzo cenie sobię, że jest taka impreza jak Audio Show.

 

Ja wiem, że niektórzy na samo nazwisko organizatora dostają rozwolnienia, ale zastanówmy się...

Ktoś 17 lat temu podjął inicjatywę, by wzorem innych dużych krajów zorganizować pokaz urządzeń audio w naszym kraju.

Krajowy rynek być może jest węższy, być może klienci mniej zasobni w gotówkę, ale zainteresowanie audio jest i zawsze było. Polska zawsze była krajem pasjonatów i hobbystów.

Audio Show stało się również okazją do promowania polskich marek audio, których po '89 roku było i jest trochę.

 

Gdyby nie Audio Show to w naszym kraju w tym temacie byłaby czarna dziura, a na imprezę o podobnym zakresie trzeba było by się ruszyć za granicę.

 

Dla mnie Audio Show to swego rodzaju święto w moim prywatnym audiofilskim kalendarzu. Okazja do obejrzenia, czasem nawet posłuchania zróżnicowanej oferty sprzętu i do towarzyskiego spotkana w miłej atmosferze.

 

Wiadomo, organizator na imprezie zarabia. Pracuje, więc zarabia! I chwała mu za to.

 

Ja osobiście jestem bardzo wdzięczny Adamowi, że ta impreza po prostu jest!

Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem bardzo wdzięczny Adamowi, że ta impreza po prostu jest!

Dziękuję.

Wazelinka...ale zdroworozsadkowa :) ja tez sie podpisuje pod tym i kolejka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że niektórzy na samo nazwisko organizatora dostają rozwolnienia

 

Organizator na swoją "kontrowersyjną" opinię zasłużył sobie innymi sprawkami a nie organizacją AS. Sama idea takiej wystawy jest OK choć techniczne możliwości bardzo ograniczają efekty możliwe do uzyskania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem bardzo wdzięczny Adamowi, że ta impreza po prostu jest!

Popieram!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cles, pewnie masz na myśli to co było pisane w tym wątku :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tak w ogóle to winyl się umacnia, ale w Anglii, gdzie wzrosła jego sprzedaż ponad dwukrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem!, a jeszcze nie ma końca roku.

 

Cles, wiesz jak to napisali jarek&ania odnośnie sly30 : "Wk***ia mnie czasami niemiłosiernie ale w sumie to kumaty gość" ;)

 

Sly30 uważa, bo on dobrze wie, że gdy tylko będzie niegrzeczny, to te Panie znów go skują ;-)...;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jest w temacie wątku, ale ja bardzo, ale to bardzo cenie sobię, że jest taka impreza jak Audio Show.

 

 

 

Ja osobiście jestem bardzo wdzięczny Adamowi, że ta impreza po prostu jest!

Dziękuję.

lepiej tego nie da się przedstawić.....w stu procentach popieram!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inicjatywa AS jest przefantastyczna, w jednym miejscu mozna "dotknac" wielu sprzetow i porozmawiac z ich dystrybutorami, a w niektorych przypadkach i ich tworcami.

moje 3-4 grosze ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

inicjatywa AS jest przefantastyczna, w jednym miejscu mozna "dotknac" wielu sprzetow i porozmawiac z ich dystrybutorami, a w niektorych przypadkach i ich tworcami.

moje 3-4 grosze ;-)

Uważam dokładnie tak samo, a wszystkich malkontentów co to się im nic nie podoba zachęcam aby sami zorganizowali taką imprezę, oczywiście lepszą bo przecież obecna według nich jest co roku do dupy.AS jest świetne i jest nasze, ewoluowało przez te parę lat i są to zmiany tylko w dobrym kierunku i jakoś nie widać na horyzoncie czegoś innego, choć krzykacze co roku zaklinają rzeczywistość.Tak trzymaj Adam!

 

P.S.

Wątek jest Sly ale wydaję mi się,że powstał bardziej z chęci pogadania na temat AS a nie Monachium, bo o Monachium wątek już jest a w wątku o AS Sly nie może gadać:)może czas zakopać topór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam dokładnie tak samo, a wszystkich malkontentów co to się im nic nie podoba zachęcam aby sami zorganizowali taką imprezę, oczywiście lepszą bo przecież obecna według nich jest co roku do dupy.AS jest świetne i jest nasze, ewoluowało przez te parę lat i są to zmiany tylko w dobrym kierunku i jakoś nie widać na horyzoncie czegoś innego, choć krzykacze co roku zaklinają rzeczywistość.Tak trzymaj Adam!

 

P.S.

Wątek jest Sly ale wydaję mi się,że powstał bardziej z chęci pogadania na temat AS a nie Monachium, bo o Monachium wątek już jest a w wątku o AS Sly nie może gadać:)może czas zakopać topór?

Nawet nie wiecie jaka macie wspaniala wystawe,jezdze ok. 40-lat po wystawach i w Warszawie jest jedna z najlepszych,wieksza jest tylko w Monachium, w UK slabiutko strasznie!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek powstał żeby pogadać o udanych i mniej udanych konfiguracjach na wystawach audio. To nie tylko AS czy Monachium ale wystawy były teź w Austrii, w Chicago, w Nowym Jorku, na Rocky Mountain. Ludzie na świeżo piszą o wrażeniach z AS a ja mogę wspomnieć o zbliżonych czy teź zupełnie innych konfiguracjach w Monachium.

To jest wszystko ok. Nie moge pisać w wątku o AS gdyż Elb mnie zbanował. Sugerowałem mu na priv.żeby mnie odbanował bo chciałem dopisać kilka rzeczy ale nie chciał. Nie to nie. Musu nie ma. W tym wątku nie ma nic złego na jego temat. Ale jest jak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ciągle piszesz w wątku o wyższości winylu nad CD ... jak to cyfra gra świetnie. A gramofomu szumią pykają, szumią pykają....szumią pykają....

 

sly = pykaczosłuchacz

 

Bo niestety taka jest prawda.

Problem polega na tym ,że jak ktoś słucha tylko winyla to z biegiem czasu słuch oswaja się z pewnymi mankamentami czarnych krążków.

Jak używasz płyt winylowych intensywnie ulegają one postępującej degradacji czego nie można zarzucić płytom CD.

No chyba ,że słuchasz płyt tylko w urodziny i w święta wtedy faktycznie problem jest mniejszy.

 

Sylwek trochę zbyt dosadnie opisał niedogodności (trzaski) w odsłuchu płyt winylowych ale nie ulega wątpliwości ,że taki problem istnieje.

O wyższości jednego nośnika nad drugim nie będę się wypowiadał bo to rzecz gustu.

Każdy słucha tego co mu daje satysfakcję i spełnienie w poszukiwaniu SUBIEKTYWNIE optymalnego dżwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

W temacie wątku to chyba tobie najtrudniej jest coś napisać.... w końcu nie byłeś na Audio Show. Ale nie krępuj się. Możesz nadal pouczać.

Przeczytaj temat wątku a potem bij pianę kolego.

Kilka osób zrozumiało ,że chodzi o ogólne rozważania grania różnych systemów na wystawach i różne (czasami krzywdzące ) opinie na temat poszczególnych urządzeń a nie o krytykę samej idei takich imprez.

 

Ile można pisać w temacie, o którym nie ma się pojęcia, żeby samemu przed sobą nie być groteskowym?

I ostania uwaga.

Sylwek jaki jest taki jest zawziął się na Elberotha ( ma swoje powody) i nie odpuszcza.

Moim zdaniem powinien odpuścić bo wszystko na ten temat zostało już powiedziane.

 

Ale zarzucanie Sylwkowi braku elementarnej wiedzy na temat sprzętu audio to raczej kompromitacja w twoim wykonaniu.

 

P.S.

 

Skoro tak krytykujesz innych to może pochwal się na jakim sprzęcie słuchasz i tym samym weryfikujesz opinie innych w tak autorytarnym tonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Przeczytaj temat wątku a potem bij pianę kolego.

Kilka osób zrozumiało ,że chodzi o ogólne rozważania grania różnych systemów na wystawach i różne (czasami krzywdzące ) opinie na temat poszczególnych urządzeń a nie o krytykę samej idei takich imprez.

 

 

I ostania uwaga.

Sylwek jaki jest taki jest zawziął się na Elberotha ( ma swoje powody) i nie odpuszcza.

Moim zdaniem powinien odpuścić bo wszystko na ten temat zostało już powiedziane.

 

Ale zarzucanie Sylwkowi braku elementarnej wiedzy na temat sprzętu audio to raczej kompromitacja w twoim wykonaniu.

Jarek wróć do pierwszej strony i poczytaj jak wątek zaczął Sly, moim zdaniem tam jest clou jego powstania i tyle.Ja też uważam,że Sly mógłby dogadać się z Elbem ale to są ich sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarek wróć do pierwszej strony i poczytaj jak wątek zaczął Sly, moim zdaniem tam jest clou jego powstania i tyle.Ja też uważam,że Sly mógłby dogadać się z Elbem ale to są ich sprawy.

Przeczytałem i nie odniosłem wrażenia ,że chodzi o krytykę AS w Warszawie tylko tak jak pisałem o ogólne wnioski z takich imprez.

Ja pisałem też na pierwszej stronie ,że takie imprezy są fajną inicjatywą społeczną ale wyciąganie wniosków a tym bardziej ferowanie (niejednokrotnie krzywdzących) opinii na temat konkretnych sprzętów po "usłyszeniu" przez chwilę w tłumie ludzi jakichś sprzętów są krzywdzące i niesprawiedliwe.

 

Ja nie pokusiłbym się o wystawianie ocen konkretnym urządzeniom w oparciu o takie kryteria odsłuchu.

Ale to jestem tylko ja "Jarząbek , trener drugiej klasy...." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Przeczytałem i nie odniosłem wrażenia ,że chodzi o krytykę AS

Ja też nie i nie wiem skąd taki wniosek? napisał natomiast,że zakłada TEN wątek bo w wątku Elba o AS dostał bana i ja tylko do tego się odniosłem.Wiedzę na temat dźwięku z wystaw Sylwek ma, na wielu był i ja z tym nie polemizuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pokusiłbym się o wystawianie ocen konkretnym urządzeniom w oparciu o takie kryteria odsłuchu.

Ale to jestem tylko ja "Jarząbek , trener drugiej klasy...." ;)

 

Jakie kryteria? zasilacz stabilizowany za pierdylion złotych +,- 0,01Volta , sala wyłożona po sufit ustrojami+ ustroje naturalne w postaci ludzi-prawie tak jak na koncercie live.Kable jak nos słonia; przesłuchanych 5-6 utworów ze swoich wybranych płyt.

 

Czego bym się nie pokusił?

 

Przecież to jest tylko wstępne nawiązanie kontaktu w sprawie danego urządzenia.

 

Musi albo nie musi zaiskrzyć. To samo masz jak idziesz do salonu, też albo umawiasz się na następna randkę albo wcale!

 

Poza tym na AS nie idę po to żeby usłyszeć tej klasy dźwięk który mam w domu tylko coś lepszego!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Jarek, Jarek.....ale ty się wyrobiłeś! Jestem w szoku. Niedługo to nie będę miał nawet śmiałości z tobą dyskutować! A co do wątku to powstał bo nie mogę pisać w innym a kilka rzeczy do powiedzenia miałem. I nie chodziło mi o pouczanie nikogo ani o krytykę AS, ale o podzielenie się różnymi swoimi wrażeniami np z 5 wystaw w Monachium oraz o uczulenie słuchaczy na to żeby pochopnie nie oceniali sprzętów na takiej wystawie. To jest to o czym napisał Jarek. Pewnie wielu z was wie, inni nie wiedzą choćby o tym, że niektóre sprzęty nie mogły być wygrzane gdyź dopiero co wjechały do Polski. To istotna informacja. Wtedy takie kolumny czy sprzęt nie mają szans zagrać na 100% swoich możliwosci. Inną rzeczą są udane konfiguracje które wspierają się brzmieniem lub ewidentnie nieudane, a takie też były i na AS o czym niektórzy pisali i w Monachium. Byłem teź ciekaw jak mają się moje odczucia z odsłuchów na których byłem do odczuć ludzi po AS. Wiele się pokrywa. Największe rozczarowanie?....Sonus Faber Aida? Na to wyglada. A pisałem o tym pól roku temu i Jarek też coś wspominał. Czyli nadal białe jest...białe... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Panowie, czas powrócić do meritum wątku, a nie rozważań natury osobistej. W osobnym wątku koledzy analizują system Audio Tekne i jest tam bardzo wiele zachwytów nad tym brzmieniem. Przyznam szczerze, chyba coś mi umknęło, bo ja tych zachwytów nie podzielam. Natomiast w podobnych, analogowo-lampowych klimatach bardzo podobał mi się system Lampizatora. Kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ja też nie i nie wiem skąd taki wniosek? napisał natomiast,że zakłada TEN wątek bo w wątku Elba o AS dostał bana i ja tylko do tego się odniosłem.Wiedzę na temat dźwięku z wystaw Sylwek ma, na wielu był i ja z tym nie polemizuję.

No właśnie.

Tylko tyle i aż tyle ;)

 

Ale zawsze znajdzie się jakiś nawiedzony i nie zrozumiawszy o co chodzi pisze pierdoły bo piana oczy mu zalała i nie mógł dokładnie przeczytać i zrozumieć sensu konkretnych wypowiedzi.

Wszystko mogę zrozumieć , każdy ma prawo wolnej wypowiedzi byle by była ona na temat wątku a nie jego założyciela.

W wątku na temat AS w Warszawie nie wypowiadam się bo mnie na tej imprezie nie było - nie dla tego ,że kogoś lubię czy też nie.

Ale jak czytam pierdolenie niektórych expertów o tym ,że coś jest do dupy bo na jakiejś wystawie nie zagrało jak zagrać powinno w opinii tegoż experta to mnie szlag trafia.

I do tego teksty : " uuuuu.... bas był zbyt poluzowany, fortepian nie zagrał jak live na koncercie , średnica była taka, sraka czy owaka itp.itd.

I to wszystko gościu usłyszał przez 15. min wśród tłumu ludzi i ogólnego hałasu , który jest nierozłącznym dodatkiem takich imprez.

Dżizes.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Przecież to jest tylko wstępne nawiązanie kontaktu w sprawie danego urządzenia.

Masz na myśli jego wygląd czy wygląd panienek prezentujących te urządzenie?

A cena urządzeń jak wiesz nie zawsze idzie w parze z ich jakością.

Czy to jest pierdylion dolarów czy pińcet dolarów grać wcale nie ma obowiązku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli jego wygląd czy wygląd panienek prezentujących te urządzenie?

A cena urządzeń jak wiesz nie zawsze idzie w parze z ich jakością.

Czy to jest pierdylion dolarów czy pińcet dolarów grać wcale nie ma obowiązku. ;)

 

Wygląd panienek mi lata one są po to by nosić na sobie co im każą i pokazywać to za co im płacą-tutaj sprawa jest jasna.

 

To że urządzenie nie ma obowiązku to tylko źle świadczy o kucharzu który tą kompozycję wystawową upichcił.

 

Sly ma rację że oczywiście sprzęt należy wygrzać i wtedy często jest lepiej. Ja pójdę dalej; często jest jeszcze gorzej i sprzętu pozbywamy się z ulgą no chyba że nam go wypożyczono na dwa miesiące ale gdzie tak jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fortepian nie zagrał jak live na koncercie

Jesli chodzi o fortepian wystarczy kilka taktow, jesli sie gralo/gra na tym instrumencie, sprzety to wyjatkowo latwo znieksztalcaja i nie ma problemow z rozroznieniem wystarczy kilka sekund doslownie! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

To że urządzenie nie ma obowiązku to tylko źle świadczy o kucharzu który tą kompozycję wystawową upichcił.

Rafael i o to właśnie chodzi !!!

Co tutaj jest winna taka np. kolumna albo wzmacniacz , że "kucharz" był nawalony jak autobus w godzinach szczytu jak pożenił je ze sobą?

 

Dlatego "pierwszy kontakt" może być mylny dla "kontaktującego i będącego kontaktowanym" ;)

Ładnie napisałem ? Prawda ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o fortepian wystarczy kilka taktow, jesli sie gralo/gra na tym instrumencie, sprzety to wyjatkowo latwo znieksztalcaja i nie ma problemow z rozroznieniem wystarczy kilka sekund doslownie! ;)

Dobrze że nikt nie testował klawesynu bo by w większości systemów grało jak z d u p y

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego "pierwszy kontakt" może być mylny dla "kontaktującego i będącego kontaktowanym" ;)

Ładnie napisałem ? Prawda ? ;)

Tak co do poszczegolnych klockow w systemie sie mozna bardzo pomylic ...ale nie sposob sie pomylic jak gra caly system tutaj sprawa jest dosc prosta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael i o to właśnie chodzi !!!

Co tutaj jest winna taka np. kolumna albo wzmacniacz , że "kucharz" był nawalony jak autobus w godzinach szczytu jak pożenił je ze sobą?

 

Dlatego "pierwszy kontakt" może być mylny dla "kontaktującego i będącego kontaktowanym" ;)

Ładnie napisałem ? Prawda ? ;)

 

Ślicznie!

 

Dla tego nim kupię sobie swój pierwszy zestaw topowy najpierw pojadę do Elba później do Ciebie a na koniec do Sly; oczywiście po drodze muszę zajrzeć do SA i paru innych fanatyków audio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.