Skocz do zawartości
IGNORED

STX FS-250 jaki wzmak ?


kowalo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolumny STX FS 250 i do tego wzmak Denon PMA 510. Będe wymieniał na coś lepszego. Co polecacie do kwoty 1500zł Wole żeby były to sprzęty nowe. Myślałem nad Yamaha RS-700 bądź HK980.

Słucham muzyki z dobrym fundamentem basowym.

Dzięki za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy połączenie tych STX-ów z Denonem dawało Ci satysfakconującą barwę brzmienia, jeśli nie to co

chciałbyś zmienić? Jakie brzmienie lubisz najbardziej?

Napisz też jakich gatunków muzyki na ogół słuchasz.Dodaj jeszcze rozmiar pokoju.

Pytam, gdyż STX FS-250 grają dość spokojnie, naturalnym, neutralnym dźwiękiem w całym paśmie.

A wiąże się z tym to, że to właśnie wzmacniacz będzie nadawał,kształtował im charakter brzmienia w odpowiednim kierunku. (które chcemy uzyskać)

W zależności oczywiście od tego czy będzie grał ciepło,jasno,dynamicznie..itd.. będzie tworzył zestaw pod Twoją ulubioną muzykę.

Dodam jeszcze, że te STX-y najczęściej wybierane,rekomendowane są do klasyki,jazzu,chilloutu. Co oczywiście nie oznacza, że nie poradzą sobie i z dynamiczniejszą muzyką typu rock czy house,electro przy wyborze oczywiście odpowiedniego wzmacniacza.

 

Wnioskując po typach podanych przez Ciebie raczej dość ostro grających wzmacniaczy lubisz pewnie muzykę dynamiczną, z dobrym wykopem, dobrą podstawą basową.

Od siebie zaproponować Ci mogę zamiast yamahy i harmana np dość dynamicznie grającego Nada C326 jeśli chodzi o nowe wzmaki do 1500zł.

Oczywiście jeśli pomyślałbyś nad czymś używanym można znaleźc coś jeszcze dużo lepszego niż wskazana przez Ciebie Yamaha i Harman.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam od siebie, że nawet producent do prezentacji swoich kolumn (w salonei w podwarszawski Józefowie) STX używa wzmacniaczy NAD. Prezentuje wszystkie modele na c372. Z nowym sprzętem nie przesadzaj:) Wybierz używkę szukaj nadów c372, c370 oraz c352, c355,c356. Im wyższa ostatnia cyfra tym świeższy model, druga cyfra określa hierarchię.

Pozdrawiam Damian.

 

EDIT: W grudniowym (2012) audio-video jest recenzja tych tanich kolumn. Recenzenci zaznaczyli, że mimo 3drożnej budowy w kolumnach to właśnie bas wypadł najskromniej, wiec wodotrysków się nie spodziewaj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz fundamentu basowego - kup subwoofer aktywny. Wyjdzie najtaniej a efekt przynajmniej w 100 % pewny ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie brakuje mi jedynie basu. Myślę, że to wina Denona bo podłaczając kolumny pod Ampli Harmana czuć różnice. Słuchałem dzisiaj Harmana HK980 i nie powiem przypadł mi do gustu. Ale słuchałem go z kolumnami Elac FS 57.2. Słyszałem że Denon PMA 710 AE ma dobra dynamikę i bas, ale czy jest sens go kupować. Mam oczywiście CD Denona z serii 510.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie brakuje mi jedynie basu. Myślę, że to wina Denona bo podłaczając kolumny pod Ampli Harmana czuć różnice. Słuchałem dzisiaj Harmana HK980 i nie powiem przypadł mi do gustu. Ale słuchałem go z kolumnami Elac FS 57.2. Słyszałem że Denon PMA 710 AE ma dobra dynamikę i bas, ale czy jest sens go kupować. Mam oczywiście CD Denona z serii 510.

Jeśli chodzi o Denona PMA 510 to fakt ilością niskich tonów nie porażał, ogólnie dość neutralne brzmienie.

Denon PMA 710 w kontekście basu raczej dużo już nie wniesie. Tutaj napewno lepiej poradzi sobie Nad C326.

Najlepiej żebyś odsłuchał jakiegoś wzmaka u siebie w domu.

 

Jeśli nawet po zmianie wzmaka odczuwałbyś niedosyt niskich tonów to zawsze można odłożyć pieniążki i dokupić

subwoofer. Tak jak napisał Justas wtedy faktycznie napewno poczujesz różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko znalazłem takie cudo na znanym nam portalu aukcyjnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co o nim sądzicie ? Jak z poziomem dźwięku jaki reprezentuje ?

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z odsłuchem jest problem ale chyba zdecyduje się na HK 3490 ponieważ ma duży zapas mocy Dynamikę i Bas. A o to mi głównie chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko znalazłem takie cudo na znanym nam portalu aukcyjnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co o nim sądzicie ? Jak z poziomem dźwięku jaki reprezentuje ?

Pozdro

 

Za te pieniądze kupisz dużo lepiej grające wzmacniacze.

 

Właśnie z odsłuchem jest problem ale chyba zdecyduje się na HK 3490 ponieważ ma duży zapas mocy Dynamikę i Bas. A o to mi głównie chodzi.

 

Jak chcesz dynamikę i bas to masz NADy. Możesz też spróbować to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I nie sugeruj się skromnym wyglądem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dołączam się do tematu. Posiadam obecnie kolumny STX FS-250 podpięte do Pioneera A-30 i też rozglądam się za czymś poważniejszym. Ostatnio moją uwagę zwrócił wzmacniacz Onkyo A-8850 - znalazłem w internecie sporo pozytywnych opinii na jego temat. Co myślicie o tym połączeniu?

 

Z góry dziękuję za opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

I ja dołączę się do tematu. Mam na oku kolumny stx fs-250, myślę aby zakupić do nich Denona X-1000 (plus oczywiście gł. centr i satelity tylne) Co myślicie o takim połączeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolumny dobrej klasy,ale te wzmacniacze podane przez kolegów to niestety lipa,i żaden z nich nie pokaże prawdziwej wartości tych kolumn,polecam jednak wydać te 1500 pln,na wzmacniacz używany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podpiął kiedyś mojego caspiana do 250-tek i było bardzo, bardzo dobrze. Oczywiście trzeba szukać używki i trochę dołożyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się posiadaczem Denona avr-x1000, Stx fs-250n, połączonych kablami Tellurium Q blue + centr i satelity także stx. Zestaw gra wyśmienicie, choć to dopiero pierwsze dni, a piszecie że głośniki się wygrzewają i później mogą grać jeszcze lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.