Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2013 Relacje, Opinie, Zdjęcia


Gość pantagruel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Witam

nie mogłem być na tegorocznym AS. Ale, jak zawsze bardzo mnie interesują Wasze opinie, wrażenia, foto, itd. Ponieważ nie było do teraz takiego wątku, zapraszam do dzielenia się z nami Waszymi wrażeniami. Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki wątek w zakładce High-End, ale tam prawie wszyscy piszą o objawieniach i porażkach wystawy w zakresie cen pewnie od 100kzł za system. Byłoby fajnie, gdyby bieżący wątek mógł pozostać na forum wraz z wrażeniami zwiedzających odnośnie bardziej przystępnych dla nas urządzeń, powiedzmy do 10-15 kzł za element;) Tylko czy takie w ogóle były i czy ktoś chciał im poświęcić trochę czasu, kiedy za ścianą grał sytem marzeń (czyżby???). Czytając wspomniany wątek, generalnie odnoszę wrażenie, że nie. Ale może się mylę. Mam taką nadzieję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z chęcią podzielę się moimi zdjęciami z tegorocznego AS, mam też fotki z 2012 i 11 jak by ktoś był zainteresowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie, gdyby bieżący wątek mógł pozostać na forum wraz z wrażeniami zwiedzających odnośnie bardziej przystępnych dla nas urządzeń, powiedzmy do 10-15 kzł za element;)

 

Coby nie powielać tematów, a wspomniany wątek w zakładce High-End niech pozostanie dedykowany odpowiednim dla niej urządzeniom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście najmilszym zaskoczeniem za rozsądne pieniądze był system JAG. Kolumny które kosztowały w granicach 4tys + lampa. System położył wiele klocków za grube pieniądze. Dźwięk wystawy dla mnie to Wilson audio sophia + audio research. Ogólnie śmiech na sali bo po 2 dniach jestem w stanie policzyć na palcach u jednej ręki systemy które grały muzykę. Najbardziej zawiodłem się chyba na Meridianie, takiego gó..a od dawna nie słyszałem. Najgorszy dźwięk wystawy to ZETA ZERO. Głuchym trzeba być jak pień żeby to kupić. Jedyne co mi przychodzi do głowy z czym mógłbym to porównać to altusy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei w tym roku nie chciało się 1000 kilosów (w dwie strony) dymać, zwłaszcza że jeżdżę od 4 lat co rok i nie widzę wielkich różnic pomiędzy kolejnymi wystawami - za rok może dwa pojadę - może czymś zaskoczą. Faktycznie jest tak że kilka systemów gra świetnie, a reszta, która kosztuje gruby szmal po prostu tylko gra. Dla mnie najlepsze granie całej wystawy i to od lat prezentuje Avantgarde Acoustic. Co by nie wystawili gra zawsze świetnie - owszem nie każdemu pasuje ta filozofia dźwięku, ale ja to właściwie jadę posłuchać Avantgarde'ów i z myślą że może coś się przy okazji napatoczy. Widzisz Chester577 dwa lata temu za Wilsony z AR dałbym sobie ogolić yaya, ale w zeszłym roku podłączyli jeszcze jakiś wzmak Dan D'Agostino i niestety przy tylko troszkę głośniejszym słuchaniu kakofonia dźwięków przyprawiła nie tylko mnie, ale większość ludków o palpitację mózgu, którzy w pośpiechu opuszczali pokój. Swojego czasu fajnie też było posłuchać Triangli z Primare.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei w tym roku nie chciało się 1000 kilosów (w dwie strony) dymać, zwłaszcza że jeżdżę od 4 lat co rok i nie widzę wielkich różnic pomiędzy kolejnymi wystawami - za rok może dwa pojadę - może czymś zaskoczą. Faktycznie jest tak że kilka systemów gra świetnie, a reszta, która kosztuje gruby szmal po prostu tylko gra. Dla mnie najlepsze granie całej wystawy i to od lat prezentuje Avantgarde Acoustic. Co by nie wystawili gra zawsze świetnie - owszem nie każdemu pasuje ta filozofia dźwięku, ale ja to właściwie jadę posłuchać Avantgarde'ów i z myślą że może coś się przy okazji napatoczy. Widzisz Chester577 dwa lata temu za Wilsony z AR dałbym sobie ogolić yaya, ale w zeszłym roku podłączyli jeszcze jakiś wzmak Dan D'Agostino i niestety przy tylko troszkę głośniejszym słuchaniu kakofonia dźwięków przyprawiła nie tylko mnie, ale większość ludków o palpitację mózgu, którzy w pośpiechu opuszczali pokój. Swojego czasu fajnie też było posłuchać Triangli z Primare.

 

Gość nie był na AS 2013...............a relację zrobił piękną!!

Jestem w szoku))............po prostu czad!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tematów budżetowych bo takie mnie interesują, z wystawy zabrałbym:

- preamp + końcówka XA160 Advance Acoustic z monitorami Audiovector

- Atoll 200 z Equilibrium

- trochę ze względu na sentyment do marki ale tez i na dźwięk nowa seria MA Silver - grała nowość Silver 10 z CA

- Amphion Argon 7L

- z kategorii powyżej budżetowej - Focal Utopia + Exposure

- coś ze Studio 16 Hertz

Nieporozumienia bez względu na cenę:

- Sonus Aida - cena domu z działką po Lublinem a gra jak Taga

- MBL za odpustowy design

 

Wolne wnioski:

- poszukuję czegoś do rocka/metalu głównie a AS to targi dla "melomanów" - gdzie nie wstąpisz tam jakiś dżezik albo klasyka, nuda, sytuację ratowali posiadacze swoich płyt

- analogowe granie też nie dla mnie, chwilę spędziłem w pokoju gdzie była Fonica ze względu na to, że grali Pink Floyd: Dark Side z jakiegoś Japońskiego tłoczenia oraz The Wall, zdecydowanie wolę wersję z CD.

No i nie wiem co sądzić o ekspozycji GRAJ-END, spędziłem tam trochę czasu i mam dość mieszane odczucia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje refleksje:

 

1. Najlepsze dźwiękowo systemy na wystawie:

 

Naim all-in-one + PSB wystawione przez Audiopunkt

elektronika Jadis + Ktema by Franco Serblin

monitory Extreo + prościutki Dual + modyfikowany wzmacniacz Advance Acoustic

Sounddeco + AVM

monitory Pylon z serii Topaz

elektronika i te specyficzne kolumny - całość MBL

Graj End Holophony

 

2. Najsłabsze:

 

monitory Marcus Audio - totalna porażka

elektronika Naim z ich własnymi podłogówkami Ovator

pokój DIY

Sonus Faber

nowe ATC

i jeszcze kilka innych...

 

Poza tym... niektórzy wystawcy mogliby się pokusić o otwarcie okna lub włączenie klimatyzacji, a niektórzy audiofile - o umycie swych ciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym ze zwycięzców tegorocznej imprezy była firma Acoustic Manufacture (jeśli można mówić o zwycięzcach i pokonanych). Miałem wrażenie, że w Sobieskim ich ustroje akustyczne są w co 5-tym pokoju. Trzeba przyznać, że jakość wykonania bardzo dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mysla autora watku bylo przedstawienie ocen sprzetu z dolnej i co najwyzej sredniej polki.A bylo wielu wystawcow z tej polki. Nie powielajcie ocen z hiendu.

Re JAG-nie zauwazylem wpisu wyzej,pardon!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział/słuchał coś z takich marek jak Creek, Arcam, Hegel. Jakieś nowości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mogliście być na wystawie, albo byliście ale już Wam się kręci w głowie od tego wszystkiego, zapraszamy do naszej fotorelacji - 300 zdjęć:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Po powiększeniu któregokolwiek zdjęcia można sobie nawet włączyć slideshow - trochę to trwa, żeby je wszystkie obejrzeć;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek z eposem z roku na rok coraz gorzej. porażka na całej linii.

Hegel grał bardzo fajnie z LUMINem i takimi kolumnami z głośnikiem bocznym na wierzchu ale zapomniałem nazwy

LUMIN zresztą grał też w jakimś innym pokoju i też mi się podobał więc coś w nim jest fajnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na audio show pierwszy raz. W sumie ciekawe doświadczenie. Jestem początkujący, jeśli chodzi o sprzęt, ale nie trudno było mi zauważyć, ze sporo zestawionych konstrukcji za sporo większe pieniądze niż sprzęt u mnie w domu grało słabo. Interesowały mnie pokoje ze sprzętem tańszym, fajnie było w

JAG, i tam gdzie był zestaw atoll, liczyłem na mingde, grało fajnie tylko nie moglem sie wstrzelić w swój repertuar. Na pewno za rok, bogatszy w doświadczenie zabiorę swoja playliste. Na pewno wniosek jaki wyciągnąłem po AS to ze nie zrobię juz więcej zakupów bez wypożyczania sprzętu do domu bo można sie zdrowo rozczarować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi - podobnie jak w zeszłym roku - podobał się odsłuch maluśkich monitorków aktywnych Ancient Audio serii Oslo.

Do małych pokojów - naprawdę porządne rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju JAG spędziłem dluzsza chwile, ze względu na muzykę która zapraszała i miłego przedstawiciela. Jedna rzecz mnie tylko zastaanawia, czy komuś udało się posłuchać tam trochę mocniejszych dźwięków, chociażby rock? Na prośbę moja i jakiegoś innego gościa o puszczenie cd z rockiem pan prowadzący kulturalnie się wymigal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka osob z HiEnd bardzo chwali Pylona.

Miałem okazje posłuchać kolumn podstawkowych i jestem pod wrażeniem a cena 1450 zł dla mnie bomba

 

Z czym grały monitory pylon? Do jakiej elektroniki były podpięte?

Z czym grały monitory pylon? Do jakiej elektroniki były podpięte?

podpinam sie pod temat słuchałem ich dość długo a nie zwróciłem uwagi na elektronike ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z JAG się wymigiwał troszkę i przy mnie:)

Na moją prośbę o puszczenie utworu z Dark Side of the Moon wziął płyte The wall (z o niebo lepszą realizacją) jednak szybko podałem mu właściwa płytkę, która odnalazłem wzrokiem. Można powiedzieć, że charakter kolumn powinien mi być znany. Sam posiadam ZAPH SR-71, na tym samym tweeterze (nie wiem czy wersja u Jaga jest z ferrofluoidem) i różni się midwooferem u JAGa powlekany u ZAPHA celuloza w włoknami (słynny ER18RNX). Ogólnie barwa, wokale bardzo fajnie, pokój dosyć spory jak na te monitorki i w roku zabrakło troszkę "potęgi" i mięska być może to zasługa mało watowej lampki. Basik, bicie serca i bebny zabrzmiały w zaproponowanym przeze mnie utworze The Tiime najsłabiej. (jednak zdążyłem sie przyzwyczaić do moich ZAPHÓW, które bas mają bardziej rytmiczny, mocniejszy szybszy - tyle, że ja napędzam je dosyć mocnym tranzystorem). Jednak poza dynamiką i lekkimi brakami na basie, nie można IMO nic zarzucić zestawom JAG. Gitarki super, ciepełko dobrze robi Floydom, ale zmiana repertuaru z wcześneijszego (klasyka) na PF (rock) była jednak odczuwalnym dosyć spadkiem.

Z klasyką zestaw radził sobie po prostu świetnie!

 

Z tańszych zestawów bardzo zawiodłem się na tych białych duynaudio - po prostu masakra, siedziałem tam z 30 minut licząc, że w innym repertuarze bedzie lepiej ale nic. No i bardzo zawiódł mnie paradigm, sztuczny pompowany i bardzo podbarwionyna górze dźwięk (taka trochę dyskoteka).

Co do pokoju DIY oba pokoj niestety dudniły, ale kolumny TWONKa i Misimora - świetne zejścia na basie i bardzo miłe dla ucha brzmienie.

Z niedrogich zestawów kolumy IMPULS AUDIO - fajne granie, zero tajemnic (przetworniki, przekrój obudowy pokazane zwrotki elementy).

Oczywiście małe Pylony (elektronika musical fidelity pre i mono bloki). Fajnie też zagrały Harbethy (tylko też dudniły).

Audio_Show_2013_11_09_17_21.jpg

 

P.S Audiphsysics - dla mnie rewelacja:) Miałem szczęście być w pokoju gdy został puszczony jakiś taneczny Hiszpańsko brzmiący utwór Flamenco, rytm wybijany tupaniem i butami, z akompaniamentem klasycznych gitarek - poczułem się bez kitu jak na takim właśnie występie i tańcząca para snuła się po pokoju - coś pięknego (ktos może był tam w tym samym czasie albo zna po prostu ten utwór?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie Audiphsysics moim zdanie jedne z najlepiej grających kolumn na audio show , Harberth tez niczego sobie ale te najwieksze właśnie dudniły lepsze moim zdaniem te średnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak podobały się monitory Indiana Line Diva w 308?

 

http://www.indianaline.rafko.pl/produkty.php?sr=diva&pr=Diva%20255

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.