Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2013 Relacje, Opinie, Zdjęcia


Gość pantagruel

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie wkleić kilka zdjęć systemów/urządzeń które zwróciły moją uwagę (zarówno w pozytywnym jak i negatywnym sensie). Od razu przepraszam za ich jakość ale trzeba było je mocno skompresować aby cokolwiek tutaj weszło.

 

jest jeszcze kilka no ale limit nie pozwoli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1122-0-07036300-1384173290_thumb.jpg

post-1122-0-72240500-1384173306_thumb.jpg

post-1122-0-15817900-1384173322_thumb.jpg

post-1122-0-45109900-1384173336_thumb.jpg

post-1122-0-04492800-1384173353_thumb.jpg

post-1122-0-27160700-1384173363_thumb.jpg

post-1122-0-11034900-1384173377_thumb.jpg

post-1122-0-43521000-1384173454_thumb.jpg

post-1122-0-88940600-1384173496_thumb.jpg

post-1122-0-15714600-1384173524_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem szczęście być w pokoju gdy został puszczony jakiś taneczny Hiszpańsko brzmiący utwór Flamenco, rytm wybijany tupaniem i butami, z akompaniamentem klasycznych gitarek - poczułem się bez kitu jak na takim właśnie występie i tańcząca para snuła się po pokoju - coś pięknego (ktos może był tam w tym samym czasie albo zna po prostu ten utwór?)

 

 

 

Prawdopodobnie Pepe Romero

Pewnie utwór numer jeden lub dwa,najpopularniejsze z tej płyty :).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jednym ze zwycięzców tegorocznej imprezy była firma Acoustic Manufacture (jeśli można mówić o zwycięzcach i pokonanych). Miałem wrażenie, że w Sobieskim ich ustroje akustyczne są w co 5-tym pokoju. Trzeba przyznać, że jakość wykonania bardzo dobra.

 

Może nie w co 5-tym,ale przynajmniej tam,gdzie ustroje były,w tych pokojach grało przeważnie dobrze lub bardzo dobrze :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić kilka zdjęć systemów/urządzeń które zwróciły moją uwagę (zarówno w pozytywnym jak i negatywnym sensie).

To dwukrotnie ukazany na zdjęciach pokój GRAJ-END w sensie pozytywnym czy negatywnym. Przyznam, że spędziłem tam dłuższą chwilę i o ile barwa dźwięku i design to trochę nie moja estetyka, to przestrzenność dźwięku robiła na mnie wrażenie. Chciałbym ich kiedyś posłuchać ze swoją muzyką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nie był na AS 2013...............a relację zrobił piękną!!

Jestem w szoku))............po prostu czad!!

No ale nie masz wrażenia jakby kolejne wystawy nie wiele wnosiły ? Chodzi mi niewielkie różnice pomiędzy kolejnymi - tak doszliśmy z do wniosku że może tak co dwa lata ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem bardzo ładnie grał ten zestaw, ale nie pamiętam co to było :(, może ktoś pomoże ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zachwycacie się którymi Audio Physics? Avantera, czy Classic 30? Ja za każdym razem, jak byłem w tym pokoju, grały Avantery. nikt też nie wspominał widzę o Duevel. Wg mnie bardzo ładnie grały. Przestrzeń i dźwięk dochodziły na pewno nie od kolumn : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwukrotnie ukazany na zdjęciach pokój GRAJ-END w sensie pozytywnym czy negatywnym. Przyznam, że spędziłem tam dłuższą chwilę i o ile barwa dźwięku i design to trochę nie moja estetyka, to przestrzenność dźwięku robiła na mnie wrażenie. Chciałbym ich kiedyś posłuchać ze swoją muzyką

 

Dwa lata z rzędu na prawdę grajend mi się NIE podobał, natomiast w tym roku bardzo dobrze się mi tam słuchało, prawdopodobnie coś się zmieniło na + ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naim all-in-one + PSB wystawione przez Audiopunkt

 

 

Ja tam słuchałem właśnie Naim UnitiCute2 ale raz z kolumnami PMC (Twenty21) ,raz z RLS (Callisto4). PSB nie widziałem.

Stał tam jeszcze "pod parą" pierwszy Naim Nait ale nie udało mi się go posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Miałem okazje posłuchać kolumn podstawkowych i jestem pod wrażeniem a cena 1450 zł dla mnie bomba

 

 

podpinam sie pod temat słuchałem ich dość długo a nie zwróciłem uwagi na elektronike ))

 

Grały z systemem Lektor Docet, podobnie jak w zeszłym roku. Chłopaki naprawdę zrobili niebywałą za tę kasę (1490zł) kolumnę. Ona potrafiła pokazać o co chodzi w muzyce, oddać emocje. Mimo, że to nie moja estetyka brzmieniowa (grają w w wyraźnie ocieplony sposób) to naprawdę wielki szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grały z systemem Lektor Docet, podobnie jak w zeszłym roku. Chłopaki naprawdę zrobili niebywałą za tę kasę (1490zł) kolumnę. Ona potrafiła pokazać o co chodzi w muzyce, oddać emocje. Mimo, że to nie moja estetyka brzmieniowa (grają w w wyraźnie ocieplony sposób) to naprawdę wielki szacunek.

zgadzam sie w 100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje refleksje:

 

1. Najlepsze dźwiękowo systemy na wystawie:

 

Naim all-in-one + PSB wystawione przez Audiopunkt

elektronika Jadis + Ktema by Franco Serblin

monitory Extreo + prościutki Dual + modyfikowany wzmacniacz Advance Acoustic

Sounddeco + AVM

monitory Pylon z serii Topaz

elektronika i te specyficzne kolumny - całość MBL

Graj End Holophony

 

2. Najsłabsze:

 

monitory Marcus Audio - totalna porażka

elektronika Naim z ich własnymi podłogówkami Ovator

pokój DIY

Sonus Faber

nowe ATC

i jeszcze kilka innych...

 

Poza tym... niektórzy wystawcy mogliby się pokusić o otwarcie okna lub włączenie klimatyzacji, a niektórzy audiofile - o umycie swych ciał.

Czytanie istrukcji telefonów komórkowych też by sie przydało, wiekszość telefonów ma funkcję wyciszenia i wibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Panowie ponawiam prośbę i pytanie: ktoś słuchał tych głośników?

 

Tak, siedziałem tam dłuższą chwilę gdyż przyciągnął mnie ten system do siebie, nawet zerkałem z tyłu jak to wygląda bo niby open baffle a na pierwszy rzut oka wydają się "normalne".

Fajny dość szybki bas, miło się słuchało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jak się szanownemu towarzystwu podobało w 715, w większości graliśmy na Studio 16 Hertz Canto One New – 3999 zł oraz MingDa MC34-A – 3299 zł na fabrycznych lampach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Panowie ponawiam prośbę i pytanie: ktoś słuchał tych głośników?

Owszem słuchałem i uważam, że za 9500 rewelacja. Ciekawa konstrukcja na 4 szerokopasmowcach i wstędze w obudowie otwartej. Grało przejrzyście, dynamicznie, spójnie. Dobry balans tonalny. Czyste wokale. Polecam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jak się szanownemu towarzystwu podobało w 715, w większości graliśmy na Studio 16 Hertz Canto One New – 3999 zł oraz MingDa MC34-A – 3299 zł na fabrycznych lampach.

bardzo dobrze bez względu na cenę, oczywiście w granicach rozsądku, serio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wrażeń na gorąco :

 

Pojechałem na AudioShow, aby uzyskać odpowiedź :

 

1. Czy jest coś co gra dużo lepiej niż mój system ?

Odp. : Tak, gra chyba lepiej, a może inaczej (w niektórych aspektach), ale nie na tyle, aby zainwestować równowartość za pokaźny i dobrze umeblowany dom.

 

2. Czy jest coś, co nowe gra lepiej niż moje audio, które złożyłem sobie ze staroci, w biurze do zagrania jako radio, a jak wszyscy pójdą - to jako akceptowane (jeszcze przeze mnie) stereo hi-fi (budżet : do 10tys.) ?

Odp.: Niestety, nie - choć fajnie grało JAG (było tanie, fajnie grało, w fotelu siedział gość, który leniwie ale wg. mojej wiedzy z sensem gadał). Jednak wydaje mi się, że to co złożyłem gra też dobrze (lepiej - może?).

 

3. Czy pojawiła się jakaś technologia, która z plików z komputera (np.mp3 czy innych), lub inny stream - daje źródło dźwięku porównywalne chociażby do specjalnie nagranego cd lub sacd ?

Odp. Niestety, jeszcze nie ma, lub nie dosłyszałem na tegorocznym AudioShow. Wydaje się jednak, ze niedługo, ale chyba po opracowaniu jakieś nowej technologii, jednak coś będzie. Dużo w tej sferze zaczyna się dziać.

 

4. Czy pojawiło się coś nowego lub ciekawego - na co w przyszłości winieniem zwrócić uwagę ?.

Odp. W jednym z salonów (takie wysokie cienkie kolumny i cała elektronika bardzo skomplikowana - lampowa), na pokazie, odegrano jeden kawałek pokazujący możliwości systemu : zagrał prawie czysto saksofon. Wydaje mi się, że rzeczywiście, mało słychać było zniekształceń typowych przy jego odtwarzaniu (tj. szczególnie różnych pozostałości i wypaczeń po silnych transjentach dźwiękowych) przy zachowanej "prawdziwej szorstkości" - a to już moim zdaniem coś.

Ponadto jeden polski producent kabli, którego cenię z 2 powodów (tj. jego zestaw grający , na audio, złożony z rożnych, wcale nie najdroższych klocków - gra na każdej wystawie, którą odwiedziłem - zaskakująco dobrze oraz z powodu zaskakująco dobrej w stosunku do ceny jakości jego kabli sieciowych) - ma nowy kabel. Jak mi zademonstrowali - giętki i lepszy. Ciekawi mnie - czy zmieniłby coś, ale w istotny sposób (tj. uzasadniający nowy wydatek) - u mnie. Muszę przyznać, że obecnie, po próbach z innymi, jako jednak najlepsze : wszystkie moje sieciówki i listwa (żeby uniknąć nieporozumień w innym moim systemie tj. nie tym o którym pisałem w pkt. 2) - są od niego (tj. wersje kabli sprzed chyba ok. czterech lat).

 

5. Czy są jakieś nowe dobre płyty ?

Kupiłem, chyba 11, na razie przesłuchałem 3. Normalnie z takiego zestawu (ok. 10szt), z uwagi na moje upodobania - mało zostaje tj. w miejscu "pod ręką" (dobrze jest jak 1, a szczęście jak 2). Ale jedna już z tych 3 jest super - nr 4 sampler od Stockfischa - jak ktoś nie słuchał to polecam.

 

Chyba się nadmiernie rozpisałem, to kończę. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Panowie ponawiam prośbę i pytanie: ktoś słuchał tych głośników?

 

Tak, siedziałem tam dłuższą chwilę gdyż przyciągnął mnie ten system do siebie, nawet zerkałem z tyłu jak to wygląda bo niby open baffle a na pierwszy rzut oka wydają się "normalne".

Fajny dość szybki bas, miło się słuchało.

Owszem słuchałem i uważam, że za 9500 rewelacja. Ciekawa konstrukcja na 4 szerokopasmowcach i wstędze w obudowie otwartej. Grało przejrzyście, dynamicznie, spójnie. Dobry balans tonalny. Czyste wokale. Polecam !

Panowie, naprawdę uważacie, że to dobrze grało? Co prawda o gustach się nie dyskutuje, i może mam nieco zboczony słuch w kierunku lekkiego dźwięku, ale miałem wrażenie, jakby te kolumny schowano pod kocem. Stałem, siedziałem, pochylałem się, robiłem co mogłem, żeby tą wstęgę uchwycić (pełna gimnastyka) i ciągle słabo. Średnica i góra jakby je wyciąć z pasma. Na szybko, kilka rzeczy, które mi się podobały- pokój Hi-Fi club z McIntoshami i Rockport Tech.- moim zdaniem znakomite świadectwo tego, jak winyl potrafi dokopać CD. Przestrzeń, rozmach!, szczegółowość- wszystko na miejscu. Inne ciekawe, Wilson Audio- Sophia, Isophony z Kuzmą, pokój Albedo z ich szpulowcem Akai GX 747- od razu lepszy humor na widok obracających się kółek ;). DIY- duży szacunek do kolegów konstruktorów (szkoda tylko, że pierwszy pokój dudnił). Helsinki Gradient- zdecydowanie pozytywne odczucia; uważam jednak, że docelowo najlepiej spisują się w dużych pomieszczeniach z dobrą adaptacją akustyczną. (Ze względu na dziwaczną konstrukcję wymagają bardzo przemyślanego ustawienia). Jeszcze mam taką refleksję w kwestii atmosfery na tej imprezie, być może będącą też apelem do panów, reprezentujących sklepy firmy itd. Mam wrażenie, że często (NIE ZAWSZE!), zdarza się tak, że jak jakiś sklep wystawia system za 100 000 zł lub więcej, to przedstawicielom odbija. Komunikacja jest co najmniej zaburzona lub utrudniona. Stoi taki dumny z siebie facet, że pokazuje klocki o wartości domu, które niejednokrotnie źle dobrane grają po prostu słabo i jak się nie wygląda się na biznesmena koło pięćdziesiątki z miliardem na koncie, to nawet nie ma co podchodzić, bo stosunek jest wręcz lekceważący- prawdopodobnie w domyśle- ,,Ciebie i tak na to nie stać". Dobra atmosfera była np. w pokojach DIY- jak ja tam trafiłem, był kompletny, luz, Panowie Konstruktorzy z pełnią wiedzy o tym co pokazują, bo sami zrobili, wzajemnie spory szacunek. Mają pasję i z przyjemnością się nią dzielą. Delikatny paradoks, ponieważ generalnie nic nie sprzedają a podejście mają przeciwne do tych co rzekomo chcą sprzedać.

Jeszcze mam takie pytanie, co sądzicie o tym dziwacznym aktywnym zestawie HRT (czy jakoś podobnie) z małymi kolumienkami? Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z chęcią podzielę się moimi zdjęciami z tegorocznego AS, mam też fotki z 2012 i 11 jak by ktoś był zainteresowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obejrzałem twój foto reportaż z A.S. 2013 z dużym zainteresowaniem i po pierwsze bardzo dziękuję że zadałeś sobie trud i zrobiłeś tyle ciekawych zdjęć. Przez chwilę poczułem się tak jak bym tam był co niestety w tym roku nie było możliwe. Nie przypominam sobie aby w zeszłym roku w tak wielu pokojach były rozmieszczone dyfuzory. Jednocześnie widać, że niektórzy wystawiający uznali to za zbędne albo zastosowali tak powszechnie wyśmiewane piramidki, czyżby jednak piramidki nie były takie złe?. Poza tym zdziwiło mnie w kilku przypadkach rozmieszczenie dyfuzorów jakby trochę przypadkowe. Drugą rzeczą która też przykuła moją uwagę to rozstawienie kolumn. Często stoją blisko tylnej ściany, czy aby nie za blisko? Oczywiście zakładam, że ci którzy je ustawiali wiedzą lepiej ode mnie jakie w danych warunkach jest ustawienie optymalne. To samo dotyczy wspomnianych wcześniej dyfuzorów. Piszę o tym dlatego że tworzone są pewne kanony których jak widać po A.S. nie trzeba traktować z takim przejęciem. Większość z nas ma bardzo ograniczone możliwości lokalowe i jakże często po prostu nie jest możliwe zastosowanie się do audiofilskich wytycznych. Ludzie głowią się jak przemeblować pokój stresując się przy tym okropnie i gdzieś umyka sedno sprawy czyli radość ze słuchania muzyki. Ja mam ten mini komfort że mam osobny - co prawda niewielki - pokój audio. Tylko mam teraz krach finansowy i adaptacje akustyczną w postaci dyfuzorów muszę odłożyć na później. Pisząc te słowa słucham internetowego radia gdzie 24h na dobę śpiewają największe gwiazdy jazzu i mimo że głośniczki maleńkie to radość przeogromna. Jeszcze raz wielkie dzięki za zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem twój foto reportaż z A.S. 2013 z dużym zainteresowaniem i po pierwsze bardzo dziękuję że zadałeś sobie trud i zrobiłeś tyle ciekawych zdjęć. Przez chwilę poczułem się tak jak bym tam był co niestety w tym roku nie było możliwe. Nie przypominam sobie aby w zeszłym roku w tak wielu pokojach były rozmieszczone dyfuzory. Jednocześnie widać, że niektórzy wystawiający uznali to za zbędne albo zastosowali tak powszechnie wyśmiewane piramidki, czyżby jednak piramidki nie były takie złe?. Poza tym zdziwiło mnie w kilku przypadkach rozmieszczenie dyfuzorów jakby trochę przypadkowe. Drugą rzeczą która też przykuła moją uwagę to rozstawienie kolumn. Często stoją blisko tylnej ściany, czy aby nie za blisko? Oczywiście zakładam, że ci którzy je ustawiali wiedzą lepiej ode mnie jakie w danych warunkach jest ustawienie optymalne. To samo dotyczy wspomnianych wcześniej dyfuzorów. Piszę o tym dlatego że tworzone są pewne kanony których jak widać po A.S. nie trzeba traktować z takim przejęciem. Większość z nas ma bardzo ograniczone możliwości lokalowe i jakże często po prostu nie jest możliwe zastosowanie się do audiofilskich wytycznych. Ludzie głowią się jak przemeblować pokój stresując się przy tym okropnie i gdzieś umyka sedno sprawy czyli radość ze słuchania muzyki. Ja mam ten mini komfort że mam osobny - co prawda niewielki - pokój audio. Tylko mam teraz krach finansowy i adaptacje akustyczną w postaci dyfuzorów muszę odłożyć na później. Pisząc te słowa słucham internetowego radia gdzie 24h na dobę śpiewają największe gwiazdy jazzu i mimo że głośniczki maleńkie to radość przeogromna. Jeszcze raz wielkie dzięki za zdjęcia.

Rzeczywiście w porównaniu z 2011 rokiem (w ubiegłym nie jechałem) ustrojstw akustycznych było znacznie więcej. Co do ich rozmieszczenia- niekiedy było przypadkowe, niekiedy przemyślane (wcale nie obstawiałbym, że Ci co to rozstawiali wiedzą lepiej od Ciebie). Kolumny stawiano różnie, raz stały blisko ściany innym razem sporo oddalone. Rzadko były ,,za blisko", lub w kątach, a jak były, to moim zdaniem celowo, żeby modulować bas, ponieważ pomimo słabych warunków do odsłuchu- małe pokoje, dużo ludzi- można było sobie poradzić i je odsunąć na rozsądną odległość, ale jak ktoś uważa, że mu słuch pozwoli ścianę wykorzystać dodatkowo i będzie lepiej, to chwała jemu- przecież o przyjemność słuchania chodzi. Piramidki, powszechne w sprzedaży, moim zdaniem do niczego się nie nadają. Umiarkowanie zwiększają pochłanianie, a poza tym są fatalne, żeby je na stałe zamontować- kruszą się pylą- dramat. Jeśli w mieszkaniu chce się zwiększyć pochłanianie w sposób ,,naturalny" to gruba wykładzina na podłogę, obrazy płócienne, grube zasłony, itp. Do rozpraszania np. regały z książkami. Jeśli ma się bardziej ambitne podejście, to kupić,zrobić samemu lub zlecić jakiejś złotej rączce porządne panele akustyczne- tkanina na ramie, przerwa powietrzna, wełna mineralna i będzie to 10 razy lepsze to niż jakieś badziewne piramidki. Do rozpraszania dyfuzory Schroedera 1, 2 wymiarowe. Przydatne są jeszcze płyty z dziurami na stelażach odsunięte od ściany, pułapki basowe w kątach i cała filozofia :) Trzeba tylko wiedzieć jak to poustawiać sensownie. Jak jest możliwość, to najlepiej pomierzyć odpowiedzi pomieszczenia przy montażu ustrojstw. :) ( Już miękka podłoga zrobi dużą różnicę) Wracając jeszcze do audioshow, to potwierdza się kolejna moja sceptyczna teza, że nagle po wielu latach połowa przedstawicieli sklepów się obudziła, że jak stawiają system za 50 000zł i więcej to warto dodać jakąś prowizoryczną adaptację, w cenie sklepowej za max 3000zł i już będzie dużo lepiej. Ludzie często marginalizują wartość pomieszczenia, podczas gdy to ono często najwięcej zmienia w systemie, a nie np. kabel za 100, 1000, czy 10000 zł. Gratuluję własnego pokoju odsłuchowego, i życzę przyjemnego słuchania. Właśnie to słuchanie i muzyka, są (jak słusznie zauważyłeś) kluczowe w tym wszystkim ;) Pozdrawiam

 

Panowie, jak podobały się monitory Indiana Line Diva w 308?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo przyzwoicie to grało jak na te pieniądze. Krótko i na temat:)

Aaa, prawda, popieram- też mi się podobało ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Faber w tym pokoju na parterze dał ciała. Trzeba być głuchym żeby ustawić tak kolumny. Dudniło to niemiłosiernie, nie dało się tego słuchać. Myślę że jeszcze odsuniecie metr czy dwa od ściany mogło by tu pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o monitory PMC !!! Przepraszam za omyłkę !

 

Moje refleksje:

 

1. Najlepsze dźwiękowo systemy na wystawie:

 

Naim all-in-one + PSB wystawione przez Audiopunkt

elektronika Jadis + Ktema by Franco Serblin

monitory Extreo + prościutki Dual + modyfikowany wzmacniacz Advance Acoustic

Sounddeco + AVM

monitory Pylon z serii Topaz

elektronika i te specyficzne kolumny - całość MBL

Graj End Holophony

 

2. Najsłabsze:

 

monitory Marcus Audio - totalna porażka

elektronika Naim z ich własnymi podłogówkami Ovator

pokój DIY

Sonus Faber

nowe ATC

i jeszcze kilka innych...

 

Poza tym... niektórzy wystawcy mogliby się pokusić o otwarcie okna lub włączenie klimatyzacji, a niektórzy audiofile - o umycie swych ciał.

Oczywiście chodziło mi o Naim + monitory PMC w pokoju Audiopunkt ( a nie PSB ). Przepraszam za omyłkę !!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych rzeczy fajnie grały m.in. Pylony i JAG. Szkoda że zabrakło Regi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się szanownemu towarzystwu podobało w 715, w większości graliśmy na Studio 16 Hertz Canto One New – 3999 zł oraz MingDa MC34-A – 3299 zł na fabrycznych lampach.

Mam do was elektropunkt pytanie widze ze uzywacie tego kondycjonera xindlaka, pod które wyjście zalecacie podłaczenie odtwarzacza cd?3,5 czy 1A, i jeszcze jedno mozecie opisać róznice miedzy tym xindlakiem a dumbo ac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi powiedziec z czym graly te Amphiony ze zdjecia??

 

kkk8k8jxsx68.jpg

 

 

Telurium Q. 2 rodzaje końcówek. Ta większa to 15-watowe SE na tranzystorach. Ta mniejsza to wg. reperezentanta AB 150 wat. Dla mnie (jestem przekonany) to jakaś klasa D typu PWM. Co nie jest zarzutem, bo grało naprawdę dobrze i mocno a bas był świetny. Tylko po co ta ściema? Jak mam niby uwierzyć, ze AB przy długiej i głośnej muzyce mimo małego pudełeczka praktycznie się nie nagrzewa? Podobnie gadał Pan od Zety Zero. Po nacisku okazalo się, że to Ice Power.

 

Sonus Faber w tym pokoju na parterze dał ciała. Trzeba być głuchym żeby ustawić tak kolumny. Dudniło to niemiłosiernie, nie dało się tego słuchać. Myślę że jeszcze odsuniecie metr czy dwa od ściany mogło by tu pomóc.

Wg mnie to nie tylko kwestia ustawienia. BATy grają zbyt ciepło i muliście na tak ciepłe kolumny. Za dużo miodu w miodzie. To było słychać. Zapytałem przedstawiciela, czy podepną coś innego (może końcowkę Primare lub pliki). Odpowiedział, że to nie ten pułap cenowy i że takie wzmocnienie mają i już. No to zafundowali mi największe rozczarowanie wystawy. Kolumny nie odrobiły jazdy obowiązkowej! Nie było nawet stereofonii. O głębi już nie wspomnę. Lepiej brzmiały monitorki 16 Herz z Ming Da! Drugim poważnym problemem jest tryumfalny powrót winylu. Wpychają go wszędzie, czy służy systemowi czy nie. Ze snobizmu? W ten sposób zarżnięto Soulution. Markę, którą kocham. Wystarczyło podpiąć winyl i dziwne tuby, by z hiperrealistycznej i precyzyjnej maszyny zmieniły się w muliste dudnioły. Wprost płakać mi się chciało. Nabrałem płyt, ale dałem sobie spokój. Tylko zepsułbym sobie dzień. Oczywiście Panowie dytrybutorzy, gdy dźwięk zestawili polepiony i senny, myślą że gałką Volume nadrobią brak precyzji. Efekt: straszliwy łomot i dudnienie. Prawie wszędzie wzbudzenia na basie (40-50 lub 50-60 HZ) i wyostrzony przełom śrenich i wysokich.

Na szczęście były Ktemy z Jadis. Bo nie miałbym o czym marzyć.

 

Jednym ze zwycięzców tegorocznej imprezy była firma Acoustic Manufacture (jeśli można mówić o zwycięzcach i pokonanych). Miałem wrażenie, że w Sobieskim ich ustroje akustyczne są w co 5-tym pokoju. Trzeba przyznać, że jakość wykonania bardzo dobra.

Paru ludzi usłyszało, jak bardzo takie ustroje są w stanie pomóc nawet najlepszemu sprzętowi w każdym pomieszczeniu. Stąd tylu chętnych. Powoli dociera do dystrybutorów, że adapacja akustyczna może pomóc. Sam mam je w domu i wolałbym sprzedać preamp, niż się ich pozbyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.