Jump to content
IGNORED

Free jazzowe płyty z ECM


grunt55

Recommended Posts

Te, które aktualnie opychasz na alledrogo :D

 

To ja się produkuję tekstowo i lecę Ci wierszówkami w innych tematach, bo myślałem, że chodzi o pasję, a Tobie chodzi o mały hype i odzew przy reklamowaniu swoich aukcji starych płyt ecm na allegro. Kurna, dałem się podejść jak mało dziecko... Przepraszam bardzo, zachowałem się jak idiota.

Link to comment
Share on other sites

Ale ja żadnych płyt z ECM nie sprzedaję obecnie na allegro,więc nie wiem skąd taka odpowiedź ;). Może źle mnie zrozumiałeś,ale wątek nie miał na celu promowania moich aukcji na allegro (nawet przez myśl by mi nie przeszło). Mam nadzieję,że podasz mi kilka wartych uwagi tytułów ;).

Link to comment
Share on other sites

Pytanie autora wątku dotyczy płyt z ECM osadzonych w stylistyce free, a takich jest całe mnóstwo... zachęcam autora jak i zainteresowanych tematem do poszukiwań. Od siebie dodam tylko dwa tytuły... co by za łatwo nie było. Paryski koncert Circle to kompozycje i piękna jazda free, a Roscoe Mitchell z The Note Factory i płytka Far Side, to już czysty lot... i też na żywca! Sądzę, że płytowskaz pokazuje dobry kierunek - dalej już możecie jechać sami; cel podróży coraz bliższy...

 

Pozdr, M

 

51LABd29koL._SY300_.jpg41vbkSKelVL._SY300_.jpg

Parker's Mood

Link to comment
Share on other sites

Polecam nagrania Paula Bley, Don Cherry & Ed Blackwell - El Corazon, Hal Russell - Hal's Bells.

A tak w ogóle, to dlaczego akurat ecm ? I free? Inne wytwórnie wydają lepsze freejazzowe nagrania. Polecam

najnowszą Herę z Hamidem Drakiem, albo z nowości NotTwo Survival Unit III z Joe McPhee. No wspomnianego wcześniej , a wydanego przez ECM Tima Berne'a.

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Link to comment
Share on other sites

Dzięki serdeczne za odpowiedzi !. Trochę free jazzu z ECM w swojej kolekcji posiadam więc może zacznę od początku. Kiedyś kolekcjonowałem masę płt z ECM jednak w większości był to Contemporary jazz, lub jak kto woli główny nurt (Jarrett,Garbarek,Lloyd,Stańko i inni) głównie płyty wyprodukowane przez Manfreda Eichera. Zauważyłem,że działką free jazzową i awangardową (jeśli chodzi produkcję) zajmuje się Steve Lake (link do discogs:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Brał on udział przy produkcji płyt artystów takich jak: Evan Parker,Joe Morris,Wadada Leo Smith,Joe Maneri,Mat Maneri czy Roscoe Mitchell,Matthew Shipp,Craig Taborn. Wszystko to kreatywna muzyka,wydaje mi się,że coś na kształt płyt wydawanych przez Hatology.

 

Link to comment
Share on other sites

Masz rację, bo ECM to przede wszystkim Contemporary, zresztą sama nazwa wytwórni o tym mówi, chociaż są niezłe frytowe kwiatki jak przykładowy Roscoe Mitchell, Circle czy wczesny Garbarek... W sumie między Contemporary a Free nie widzę wielkich różnic i jak coś nie jest zamknięte czy też określone jakąkolwiek formą, to przecież nie wypada nic innego powiedzieć jak to, że grają fryty. Ciekawym pomysłem i bardzo bardzo na pograniczu muzyki współczesnej i frytów wydaje się być projekt Sankt Gerold z Paulem Bleyem, Evanem Parkerem i Barre Phillipsem oraz jak najbardziej Afternoon Of A Georgia Faun - firmowany przez Mariona Browna - z Braxtonem, Coreą, Cyrille, Jeanne Lee i Bennie Maupinem; jak nie znasz, to jak najbardziej polecam.

 

Pozdr, M

Parker's Mood

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.