Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Knight 2


przemek696

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem przed zmianą kolumn i na tą chwilę mój wybór padł na kolumny Castle Knight 2.

Mój wzmacniacz to Cambridge Audio Azur 650, jestem fanem winyli ale również słucham sporo muzyki z plików (flac, wav, mp3), cd, taśmy.

Na tą chwilę kolumny nie będą dobrze rozstawione lecz za jakiś czas planuję stworzyć jakiś nieduży pokój odsłuchowy, dokupić stojaki pod głosniki, może mała adaptacja akustyczna.

Nie jestem super wymagającym "audiofilem" lecz nadszedł czas aby przeskoczyć na wyższą półkę, obecnie mam kolumny Eltax Monitor III.

Co sądzą drodzy forumowicze o tych kolumnach ?

Czy może ktoś z forumowiczów posiada owe głośniki i chciałby się podzielić wrażeniami ?

Googlując można natrafić na bardzo pochlebne opinie o tych monitorach.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo jest to całkiem dobry pomysł.

Efekt zależy też oczywiście od wielkości pomieszczenia, gatunku muzyki której słuchasz i ceny tych Castli.

Ale na pierwszy rzut oka to dobry wybór i dobra zmiana.

 

Do tego wzmacniacza MUSISZ mieć kolumny ciepło grające - a Eltaxy do takich nie należą ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo jest to całkiem dobry pomysł.

Efekt zależy też oczywiście od wielkości pomieszczenia, gatunku muzyki której słuchasz i ceny tych Castli.

Ale na pierwszy rzut oka to dobry wybór i dobra zmiana.

 

Do tego wzmacniacza MUSISZ mieć kolumny ciepło grające - a Eltaxy do takich nie należą ...

 

Dziękuję za odpowiedź.

Obecnie słucham sporo jazzu, elektroniki lecz nie pogardzę industrialnym hałasem czy metalowym, punkowym, gitarowym graniem. Jak widać rozstrzał stylistyki jest ogromny.

Cena za parę to około 1100 PLN (Nowe), docelowo będą rozstawione na podstawkach w pokoju o powierzchni około 30 m2

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie na pewno warto.

 

Do jazzu i elektroniki będą dobre, do metalu czy punku - nie widzę, bo mają małą (niższą od deklarowanej) efektywność.

 

Do tak dużego pokoju - wyłącznie duże kolumny podłogowe. Sorry ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz nowych głośników, to Knight 2 w swojej cenie są naprawdę dobre. Od jakiegoś czasu posiadam Knight 3. Przy odpowiednim ustawieniu potrafią zaskoczyć jakością dźwięku. Dźwięk bardzo podobny do brzmienia eposów z tej samej półki cenowej, jednak bardziej spójny w całym paśmie i trochę mocniejszy na "dole". Jeśli będzie Ci przeszkadzała rzekomo wycofana góra, polecam podpiąć pod górne zwory. Jakość wykonania skrzynek rewelacyjna. Niestety głośniki średio-niskototowe miały podklejoną taśmę z czegoś gumo podobnego , która miała izolować je przy dokręcaniu od skrzynek. Okazała się zbyt cienka i głośniki stalowym koszem opierały się o płytę co powodowało drżenie przy głośniejszym odsłuchu i przesterowanych gitarach. Ratunkiem było podklejenie filcu między głośnik i obudowę. Prosta sprawa, jednak niesmak pozostał. Mimo wszystko polecam. Wykonanie bardzo dobre z chińskim akcentem;) . Na szczęście głośniki to szkoła brytyjska.

Miałem okazję odsłuchiwać Knight2 i bez odpowiednich podstawek nie pokażą swoich możliwości, no i odłegłość od ściany tylnej musi być także zapewniona( dosyć dużo basu jak na takie skrzyneczki). Do jazzu, akustyki super, do rocka, na pewno lepsze niż eposy.

 

Do 30 m. Faktycznie za małe. Knight 5.

 

Cena za parę min 2000 za knight 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Wasze posty to jest już jakieś światełko w tunelu. Na necie można natrafić na bardzo dobre komentarze nt. temat tych kolumn.

>>>el.maciej>>> mogę kupić nowe ze sprawdzonego źródła za około 1100 PLN, gwarancja itd...

el.maciej, czy mógłbyś zrobić fotki swoich Knight 3 i wstawić je na forum ?

CA Azur 650 napędzi Knight 5?

Szkoda, na tą chwilę nie mogę pozwolić sobie na kolumny podłogowe (brak miejsca).

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie możesz mieć miejsca na kolumny podłogowe - to znaczy że nie masz też miejsca na podstawki do monitorów. A to oznacza że kolumny będą źle ustawione i będą źle grały.

Do tak dużego pomieszczenia monitory są za małe. Jeżeli już koniecznie musisz mieć monitory - to dokup jeszcze do nich subwoofer aktywny - będziesz mógł regulować ilość basu w zależności od wielkości pomieszczenia.

 

W tak dużym pomieszczeniu nigdy nie uzyskasz dobrego dźwięku z tanich monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie możesz mieć miejsca na kolumny podłogowe - to znaczy że nie masz też miejsca na podstawki do monitorów. A to oznacza że kolumny będą źle ustawione i będą źle grały.

Do tak dużego pomieszczenia monitory są za małe. Jeżeli już koniecznie musisz mieć monitory - to dokup jeszcze do nich subwoofer aktywny - będziesz mógł regulować ilość basu w zależności od wielkości pomieszczenia.

 

W tak dużym pomieszczeniu nigdy nie uzyskasz dobrego dźwięku z tanich monitorów.

Dzięki za odpowiedź.

Myślę, że nie zrozumieliśmy się do końca. Na tą chwilę monitorki będą grać w małym pokoju lecz za jakiś czas (2-4 lata) planuję zakupić większe mieszkanie i wtedy dokupię stojaki pod monitory, rozstawię je według sztuki albo... kupię kolumny podłogowe.

Nie wiem dokładnie jak duży będzie pokój odsłuchowy 15, 20 a może 30 m2 ? Dlatego napisałem górną granicę.

Subwoofer aktywny odpada, jestem fanem 2 kolumn.

Niestety zdaję sobie sprawę, że kolumny będą źle rozstawione TERAZ, jednak zależy mi aby przeskoczyć na wyższy poziom niż Eltaxy, które mam już 6 lat.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam, mam pytanie dot. tych kolumn. Czy zagrają one dobrze z Marantzem 610 w bi-amp? Czy lepiej je normalnie podpiąć? Czy może w ogóle darować sobie taką konfigurację? Sprzęt na stać w pokoju 23,5 mm na stoliku RTV. Nie mam miejsca na podłogówki ani na stojaki do tych monitorów, mogę jedynie pomyśleć żeby je na jakiś podkładkach postawić no i odstęp z tyłu ok 20 cm. Mieszkam w bloku więc nie posłucham głośno bo wszędzie dookoła małe dzieci, zresztą sam też mam ;-) chodzi mi tylko o ładne, czyste, w miarę przestrzenne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej 70% sukcesu z dźwiękiem to akustyka czyli dobry pokój i dobre umieszczenie kolumn w pokoju. Jak napisał justas, jak źle rozstawisz kolumny to jakich byś nie kupił to nie zagrają dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak akustyka zapewne ważna (najważniejsza) ale pokój mam jaki mam, inny nie będzie ;) meble tam gdzie stoją tam będą stać bo pole manewru mam niewielkie, miejsce na kolumny może z czasem znajdę inne ale na razie będzie tak jak napisałem. Zdaje sobie sprawę, że nawet najlepsze kolumny źle rozstawione nie zagrają tak jak mogą ale to działa też w drugą stronę tj nawet najlepiej rozstawiony kiepski sprzęt (lub źle dobrany) będzie i tak grał kiepsko. Więc na razie chciałbym się skupić, przynajmniej w tym wątku, na doborze sprzętu. Akustyka to swego rodzaju sztuka, którą będę mógł zgłębiać jak już będę miał na czym praktykować ;)

Ponowie więc pytanie czy to dobra kombinacja Castle Knight 2 + Marantz 610 w bi-amp? Może lepiej podłączyć normalnie?

Wiem, że są tu magicy co się na tym doskonale znają, ja dopiero zaczynam więc proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Castle nie mam podłączone Bi-Amp i bardzo sobie chwalę kolumny, które grają z CA 650, co do akustyki (rozmieszczenia sprzętu w pokoju odsłuchowym) jak pisze kolega Defol to faktycznie połowa sukcesu. Mój kolega ma bardzo podobny sprzęt co ja ale:

- nie ma zasłon w pokoju

- brak dywanu

- gołe ściany

- kolumny są na półkach między książkami (TAKI JEST JEGO WYBÓR).

Jego sprzęt gra o wiele gorzej niż mój. Wysokie tony aż chlaszczą po twarzy, bas nie istnieje. Widać, że takie błahe rzeczy jak dywan czy zasłony mają ogromny wpływ na jakość dźwięku nie pisząc o poprawnym rozmieszczeniu kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Smusoff>>> Nie znam Marantz'a także się nie wypowiadam, jeszcze pytanie, kolumny nowe czy używane chcesz kupić ?

Jeśli nowe to jaki to jest koszt ?

Pzdr

Przemek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz lepszy wzmacniacz wobec tego który ją chcę kupić więc nie musisz kombinować z bi-ampami ;-) Ja na razie nie mam budżetu na lepszy sprzęt więc chciałbym wyciągnąć jak najwięcej z tego co będzie.

To nie jest tak, że kupuję dobry sprzęt i zamierzam go kiepsko rozstawić tylko kupuję sprzęt dosyć niskiej klasy bo wiem że nie będę go i tak w stanie na razie dobrze rozstawić. Nie będzie zapewne tak źle jak u Twojego Kolegi ale podręcznikowo też na pewno nie będzie. Pokój mam jako tako umeblowany więc echo nie będzie szalało, w każdym rogu coś stoi, miejsce odsłuchowe najczęściej na kanapie na leżąco a wtedy głośniki wysokotonowe mniej więcej na wysokości uszu, zasłon nie mam ale jest dosyć gęsta firanka zawsze coś da ;-) ściany też nie są gołe, gdzieniegdzie coś wisi, dywanu na razie brak i to może powodować nieprzyjemne odbicia dźwięku od podłogi ale pogadam z żoną może przekonam ją do jakiegoś czegoś małego na podłogę, że niby dzieci będą miały miękkie miejsce do zabawy :-D Ściana przy której ma stać sprzęt nie jest jednolita, ma długość ok 5,4m i przy jednym końcu są drzwi od przedpokoju a przy drugim wejście do kuchni. Po środku stoi stolik/szafka RTV na której zamierzam postawić kolumny, TV też tam stoi ale pójdzie na ścianę żeby nic dużego nie zakłócało przestrzeni między kolumnami. Jedyny minus na razie jest taki, że kolumny będą stały dosyć blisko siebie i dosyć blisko ściany (mogę je odsunąć max 30-35cm na czas słuchania). Wiem że to jest dalekie od ideału ustawienie ale czy mam z tego powodu zrezygnować z kupna sprzętu i dalej słuchać muzyki jedynie na słuchawkach z telefonu lub w samochodzie? Sam nie wiem.

Może w przyszłości znajdę miejsce na standy i zrobię to prawidłowo, na razie to nie wchodzi w grę.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

>>>Smusoff>>> Nie znam Marantz'a także się nie wypowiadam, jeszcze pytanie, kolumny nowe czy używane chcesz kupić ?

Jeśli nowe to jaki to jest koszt ?

Pzdr

Przemek

 

Budżet na kolumny 1kPLN, raczej nie do naciągnięcia. Kolumny na początku myślałem że nowe typu Magnat 673 lub Wharfedale 121 ale w tej cenie można mieć nieco lepsze używki, stąd moja obecność na tym wątku ;-)

Wzmacniacza też jeszcze nie mam ale zdecydowany jestem na tego Marantza bo ma wszystko co mi jest potrzebne. Budżet na całość z kablami to

 

4kPLN. (nie wiem czemu mi posta obcięło, może za dużo znaków)

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś Castle w ogóle ?

Może na tą chwilę najlepszy pomysł to pożyczyć te kolumny, rozstawić je w pokoju, posłuchać muzyki, pobawić się w bi-amp itd...

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze, usłyszę prawdopodobnie w najbliższy weekend.

Na razie wybierałem na podstawie testów/opisów.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w postach powyżej Castle nie są rozstawione według sztuki (i nie stoją również na podstawkach) lecz mam to szczęście, że są na tej samej wysokości i fotel odsłuchowy jest między kolumnami. Za jakiś czas myślę, że się przeprowadzę do innego mieszkania to na pewno kupię podstawki pod nie, kupię może jakieś "dobre" kable do nich, może i będzie bi-wiring.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem wątek od początku, upewniam się tylko czy nic się nie zmieniło u Ciebie ;-) zastanawiam się czy jest aż tak duża różnica przy podstawkach o ile zrobić to podstawkowanie prawidłowo.

Tak teraz siedzę w pokoju i patrzę i widzę miejsce na podstawki ;-) kurde ale to nie przejdzie na razie, żona się nie zgodzi a i sam mam wrażenie że zagracę pokój.

Namieszaliście mi w głowie tą akustyką :-D

Tu ciekawy opis sztuki rozstawiania kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka: nie jestem "audiofilem" ale mogłem przekonać się na własne uszy, jak wiele zależy od rozmieszczenia kolumn ba nawet co się znajduje w pokoju itp...

No to jakiś kompromis z małżonką musisz wypracować jeśli widzisz miejsce na podstawki pod kolumny, może jakaś kolacja?, może prezent?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć, niestety nie kupiłem. Kasę którą miałem na sprzęt musiałem przeznaczyć na coś innego. Mam teraz trochę czasu żeby przemyśleć jak złożyć system bo pewnie dopiero w przyszłym roku przymierzę się do kupna. Nie wykluczone że i tak będę chciał kupić te Castle ;-)

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też ciekaw jestem tych Knight 2, aż sobie je kupię tak dla zabawy. 1500pln to nie tak wiele a mam okazję posłuchać ich pod dwoma wzmacniaczami i porównać do innych nieco chyba lepszych monitorków.

 

 

Aczkolwiek w bardzo podobnej cenie można by

Richmond 3 wypróbować. Hmmm?

 

W przyszłym tygodniu napiszę co wziąłem i jak to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to w ogóle w Polsce kupić czy kolega mieszka w Skandynawii ;-)

Miałeś okazję je porównać z Castle?

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mam te castle na odsłuch z ciekawości i zakładając ich cenę oraz to że szukam kolumn praktycznie od lutego pierwszy raz mam banana na twarzy.Troche to dziwne bo tak tanich skrzynek nie probowalem jeszcze a te narazie wygrały z e wszystkim co probowałem do tej pory.O co tu chodzi?1200zł za pare a gra jak dla mnie rewelacyjnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil,nie na darmo w necie jest dużo ciepłych opini,dużo osób ma właśnie takie jak Ty odczucia po odsłuchu Castli,porównując z droższymi konstrukcjami.

 

Ja miałem ustawiony odsłuch moich "czwórek" ale nie spodziewanie szybko sprzedałem Kefy i brałem je w ciemno i z tygodnia na tydzień zaskakują brzmieniem bo dopiero wygrzewam je

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil,nie na darmo w necie jest dużo ciepłych opini,dużo osób ma właśnie takie jak Ty odczucia po odsłuchu Castli,porównując z droższymi konstrukcjami.

 

Ja miałem ustawiony odsłuch moich "czwórek" ale nie spodziewanie szybko sprzedałem Kefy i brałem je w ciemno i z tygodnia na tydzień zaskakują brzmieniem bo dopiero wygrzewam je

Z jaką elektroniką grają u Ciebie?Chyba je zostawie bo szkoda mi sie z nimi rozstawac po dwoch dniach intensywnego słuchania choć bedzie to mały mezalians.bo w sumie miałem brać focusy 160 lub chario delphinus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.