Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz samochodowy pod pc


brzostos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, myślę nad podłączeniem wzmacniacza samochodowego (leży nie używany w garażu) do mojego komputera w domu.

Wzmacniacz to Blaupunkt GTA 470 Mystic 840 Watts do tego ewentualnie subwoofer Blaupunkta EMb 1200 600W.

Teraz pytanie do Was czy jest w ogóle sens się w to bawić jak to podłączyć do komputera, czy dałoby radę podłączyć ten wzmacniacz pod jakiś niedrogi zasilacz od komputera i czy w ogóle dałbym radę.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć pod zasilacz od komputera można, ja jak naprawiam radio/wzmacniacz to do zasilania używam takiego zasilacza.

Do komputera podłączasz normalnie, pod kartę- jack + przewód i pod zaciski czy co tam jest we wzmacniaczu:)

To tak pokrótce.

 

Ale może lepiej zrób tak jak kolega wyżej napisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sprzedawać nie będę tego. To rozwiązanie na kilka miesięcy, później wraca do samochodu. Właśnie ciągle myślę nad podłączeniem tego pod zasilacz komputerowy. Chcę kupić jakiś używany typu Fortron itp. 350w. Pytanie do Was, czy zasilacz o takiej mocy wystarczy ?

Dodam jeszcze, że ten wzmacniacz nie będzie działał codziennie tylko okazyjnie w weekend maksymalnie parę godzin nie więcej no i nie na pełnej mocy na pewno, ponieważ mieszkam w bloku nie chcę żadnych konfliktów z sąsiadami.

Pooglądałem już jak to podłączyć, kupić bym musiał tylko kabel aux no i ten zasilacz.

 

 

A może lepiej by było zamiast zasilacza od komputera jakiś mały akumulator żelowy 12v i z 7a i prostownik do tego ? Mam dużo miejsca za biurkiem także mógłby tam sobie stać i nie byłoby go widać nawet. Tylko czy to by lepiej wyszło i bezpieczniej bo z tego co widziałem to takie akumulatory po 40zł nowe są. Z góry dzięki za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej by było zamiast zasilacza od komputera jakiś mały akumulator żelowy 12v i z 7a i prostownik do tego ? Mam dużo miejsca za biurkiem także mógłby tam sobie stać i nie byłoby go widać nawet. Tylko czy to by lepiej wyszło i bezpieczniej bo z tego co widziałem to takie akumulatory po 40zł nowe są. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Nie, nie lepiej.

Kup zasilacz komputerowy, możesz nawet się przejść po lokalnych szpecach i popytać o taki zasilacz, pewnie mają i oddadzą za free.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze miałbym takie pytanie czy będzie to dobrze działało jak podłącze ten wzmacniacz do zasilacza grubym kablem takim jaki miałem w samochodzie bo mam taki jest krótki ok. 1m bo siedziało to w bmw a tam miałem akumulator w bagażniku. Na kablu jest bezpiecznik tylko, że bym musiał ten gruby kabel połączyć z tym cienkim od zasilacza. Powiedzcie mi czy to będzie dobre połączenie.

A i jeszcze takie pytanko bo nie znam się na elektronice bezpiecznik jest na kablu plusowym czy minusowym ? Zdaje mi się, że to plusowy tylko chcę się upewnić bo ten kabel jest czarny.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable możesz połączyć, od zasilacza możesz poucinać wtyczki z końcówek i połączyć kabelki ze 2-3 czarne i i tak samo +12V to żółte? razem. Bezpiecznik zawsze powinien być na kablu plusowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie takie odpowiedzi oczekiwałem, dzięki wielkie.Tak +12v to żółte, dobra to zrobię tak, że połączę po 3 kabelki w zasilaczu i wykorzystam te kable z samochodu. Jeszcze prawdopodobnie ostatnie pytanie odnośnie tematu czy ten zasilacz - Fortron fsp350-60mdn rev.a będzie dobry do zasilenia tego ma na 12v 19,5A.

 

 

A jeszcze czytałem gdzieś, żeby wiatraczek w zasilaczu odwrócić, żeby wciągał powietrze do zasilacza. Wiesz może coś o tym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.