Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do infinity kappa 9.2


pawel616
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lukasz

W dziale kluby przejrzyj klub Infinity classic. Słuchałem Re90 z pre+pwa Nakamichi CA-5 i PA-7. Bardzo dobra synergia. Także mój zestaw w ,,o mnie,,-uważam- gra wysoce zadowalająco.

Czy to bylo moze u kolegi zukzuk ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wypowiedzi kolegi zukzuk to również (o ile dobrze pamiętam) pisał, że bratu lepiej podobały się 8.2 :)

 

W klubie infinity zgadzam się z opinią Wojtek76, basu Re90 mają jak na lekarstwo.

Może i winił bym wzmak ale jak są zapięte do takiego potworka jak P7100, to jednak coś musi być na rzeczy.

 

Żeby nie było, że jestem jakimś fanatykiem basu, basolubem.. ale jak ma się dobre pudła to fajnie jak puknie czy uderzy tam gdzie ma to zrobić.

 

Zgadzam się również ze Sly30 pisał gdzieś, że zazwyczaj duże pudła mają więcej do zaoferowania w kwestii basu.

 

M3000gt powiedział również że lepiej jest kupić kolumny które mają podstawę basową i ewentualnie dobierać średnicę i górę do własnych upodobań niż odwrotnie.

Po czasie dla mnie, mojego odsłuchania, wiedzy te słowa nabierają jeszcze większego znaczenia.

 

Kappy 9.2 niezaprzeczalnie mają podstawę basową jakiej nigdzie indziej (jak do tej pory) nie usłyszałem.

 

Ja natomiast mogę być mało obiektywny, bo je mam, ale uwierzcie mi gdyby było inaczej, gdyby mi nie spasowały, to pogonił bym je bardzo szybko.

 

Było już paru kolegów, którzy słuchając ich u mnie sprawdzali w komórce czy są jakieś sztuki na alle... :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak. Jak trzeba, bas schodzi bardzo nisko, brzmi jak z suba, niemniej nie jest dominujący. Początkowo wydawało się, że mogłoby być go więcej ale biorąc pod uwagę całość przekazu jest-według mnie- on adekwatny do całego przekazu dźwiękowego. Gdy w nagraniu np. perkusja jest za wokalistą jej uderzenie jest akuratne do odległości.

 

Dodam, że mój wzmak ma 500w na 4 omach na kanał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

U mnie wygląda to tak. Jak trzeba, bas schodzi bardzo nisko, brzmi jak z suba, niemniej nie jest dominujący. Początkowo wydawało się, że mogłoby być go więcej ale biorąc pod uwagę całość przekazu jest-według mnie- on adekwatny do całego przekazu dźwiękowego. Gdy w nagraniu np. perkusja jest za wokalistą jej uderzenie jest akuratne do odległości.

 

Dodam, że mój wzmak ma 500w na 4 omach na kanał.

 

I to się nazywa dobre granie...a nie efekciarskie granie stopy perkusji...monotonne...i gitary basowej na pierwszym planie...a gdzie reszta instrumentarium...tak to się gra na koncertach rockowych...im więcej jazgotu tym mniej umiejętności...jakoś niedomagania trzeba przykryć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temat jak zapewne zauważyłeś tyczy się wzmacniacza do Kappa 9.2!

Ktoś polecił Re90, ja słyszałem obie konstrukcje nie jeden raz (kappy 9.2 mam sam) wiem z czym one dobrze zagrały więc polecam, a takie czcze gadanie w konkretnie sprecyzowanym wątku wybacz jest o d... rozbić.

Gadanie o wszystkim, ale tak naprawdę o niczym.

 

Pawel616 - przyjedź do mnie, posłuchasz, pomyślisz i zdecydujesz jak będziesz chciał.

Ci co posiadają Re90 również zapraszam na odsłuchy Kappa 9.2

 

Nigdy na tym czy na innym forum nie będę dowodził wyższości jednego sprzętu nad 2gim kiedy nie miałem z nim do czynienia, nie będę gdybał. W przypadku kiedy słuchałem jakiegoś wzmacniacza czy kolumn mogę zabrać głos i komuś coś polecić, czy wyrazić negatywną opinię.

 

Najgorsze jest (moim zdaniem) to, że wiele ludzi porównuje czy wypowiada się nt czegoś z czym nigdy nie obcowali choć przez chwilę.

Gusta są różne, tu nie chodzi żeby kogoś na siłę przekonywać nad wyższością jednego sprzętu nad drugim, to zrozumiałe zapewne dla wszystkich, natomiast trzeba mieć skalę odniesienia, wyznacznik.

Jak słuchałeś jednych kolumn w zyciu, to pisz właśnie o nich, o innych się nie wypowiadaj. Jak porównywałeś dwie pary różnych kolumn, to pisz które Twoim zdaniem lepiej zagrały w danym zestawieniu bez teoretyzowania o dźwiękach.

 

Za dużo jest gdybjających na tym forum i teoretyków, dlatego ciężko jest ludziom szukającym konkretów oddzielić ziarno od plew, to moje zdanie - niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem serii Kappa chociaż poważnie nad nimi się zastanawiałem i rozmawiałem z ludźmi z klubu Infinity.l z pewnych powodów na szczęście wybrałem właśnie Re90.Kappy,a już szczególnie 9.2 wymagają pomieszczenia min 30 m i niestety zachwycanie się ich spektakularnością i potęgą basu w mniejszych pokoikach jest dla mnie cokolwiek śmieszne...

Te dwa modele Infity to dwie odmienne szkoły dźwięku i uznanie wyższości jednych nad drugimi jest nieporozumieniem.

Ale nie oszukujmy się:Re90 i Kappa to zawodnicy nie z tej samej ligi,to zupełnie inny target odbiorcy.

Osobiście wolę posłuchać Stevie Ray Vaunghan'a jak nadwyrężać uszy w wiejskiej remizie.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał

Poleciłbym mój wzmacniacz, na pewno da radę 9,2. Koszt nowego to ok 1,5tyś$. Nieraz trafia się na Allegro.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał

Poleciłbym mój wzmacniacz, na pewno da radę 9,2. Koszt nowego to ok 1,5tyś$. Nieraz trafia się na Allegro.

Pzdr.

 

Tomek bez preampa ? Sterujesz glosnosica z CD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie oszukujmy się:Re90 i Kappa to zawodnicy nie z tej samej ligi,to zupełnie inny target odbiorcy.

Osobiście wolę posłuchać Stevie Ray Vaunghan'a jak nadwyrężać uszy w wiejskiej remizie

 

Znaczy się, że jak? Re90 to ekstraklasa a kappy to 3 liga, czy odwrotnie?

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma i nie ma się odwagi na chociażby posłuchanie, natomiast ma się odwagę na wypowiadanie się nie słuchając ich nigdzie.

 

Taka moja dygresja: Skoro jak sam piszesz zastanawiałeś się nad kupnem kappy, to mam rozumieć, że chciałeś gdzieś w remizie organizować wiejskie potańcówki i z tego żyć?

 

Słuchajcie koledzy audiofile ważne obwieszczenie: Od wczoraj przyznawanie się na forum, że Wasze kolumny mają taki bas jak ma być grozi posądzeniem o działanie na szkodę Waszego słuchu i odsłuchy przy burakach (np. pastewnych) w remizie :D

Bądźmy poważni, albo zachowajmy chociaż pozory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,Michał-więcej dystansu ! Sam napisałeś,że Kappy wygrywają zdecydowanie starcie z Re90 i ale nie obrażam się,bo wszak każdy chwali to co ma ;)

I dobrze wiesz dlaczego ich nie kupiłem.Powód-właśnie nie mam salonu wielkości remizy.A tak poważnie:smucą mnie te wszystkie zachwyty nad super brzmieniem a szczególnie potężnym niskim zejściem w kolumnach wciśniętych w 10 m kw między telewizor a szafę !To na prawdę ma niewiele wspólnego z poprawnym przekazem.Ten mityczny już bas Kapp to raczej suma rezonansów i innych modów w takich warnkach ale skoro komuś to odpowiada i robi na nim to wrażenie...

Ja swoje preferencje znam i mogę słuchać nawet na kolumnach spoza jakiejkolwiek ligii.

Co do wzmacniaczy do 9.2 to trzeba celować już w coś o sporej wydajności.Jeśli budżet ogranicza to raczej używki-jest sporo o tym na forum.Osobiście polecam i znam klony Accuphase:7100,5000 lub 4100 te spokojnie napędzą Kappy i to chyba wg.mnie najlepszy wybór pod względem cena/wydajność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wolę rezonanse w 5m2 niż teoretyczny bas, niby ma być bo to przecież Infinity i to na dodatek Re 90 ale nikt go nie słyszał.

Jeszcze byłbym bardziej powściągliwy gdybyś ich posłuchał a wtedy wydał swoją opinię, natomiast taki fachowiec od audio jak Ty nie musi słuchać on po prostu wie ;)

 

Wysuwanie tezy, że kappie potrzebne są rezonanse żeby usłyszeć nisko schodzący bas...no no fachura.

A te w sumie 4 x 30 cm na dole to dla ozdoby wstawione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję troszkę więcej pokory i otwartego umysłu...I poczytania opinii bardziej doświadczonych (niekoniecznie z tego forum). Tutaj opinia człowieka od lat zajmującego się naprawą starych Infinity:

 

Infinity Kappa 9.1 / 9.2

Kappa 9.2 A?â‚Zâ€s when connected good Electronic played well (to Wadia 861i and class A power Amp for High Pass and Levinson 333 Power Amp for Bass , Wadia as preamp ) The Bass is powerful but not as in Kappa 9 , The Bass has a punch but its not going very deep with Frequency . I would say that for such Big Speaker the Kappa plays in 40-70Hz range not very bellow. Highs are clear and mids are neutral but not defensive or offensive (forward and backward) but the stage is not so good like in Renaissance 90 , the Kappa 9.2 is an average speaker , sure good for Electronic Music like Yellow or Micheal Jackson , but I donA?â‚Zâ„?t thing a low level power amp can drive them well. I must say I donA?â‚Zâ„?t like the Kappa 9.2 there are simply very big and donA?â‚Zâ„?t offer a real high end resolution or Macro dynamic. There are no bad speakers but simply not Top of the line. But the Kappa is much cheaper then the old Kappa 9 . The Kappa 9 offers more deeper Bass, better midrange and high tones but is also sharper in Hightones Kappa 9.2 is a speaker that try to be neutral but with the levinson there is to much bass in the sound (the bass is more forward) . So Kappa 9.2 is not for a real Audiophile who like a correct sound, its more for people who wants to have fun in Home Cinema or with Electromusic, There are also no A?â‚ZL“hard to find A?â‚ZL“ speakers inside like Polygraph so its not risky to keep the speaker many years. When old Kappa 9 is a Mercedes S500 Kappa 9.2 is a Mercedes E200."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak dla mnie to OT ze względu na inne meritum wątku.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisał o rezonansach podbijajacych bas. Dziwna sprawa, że jego komentarz jest tylko przy 9.2

I ostatnia sprawa nie pisał też o basie w Re 90 a to jest właśnie wątkiem naszego sporu.

 

Nie wspomnę już o tym że gdybym we wszystko wierzył co znajdę w sieci to zapewne zostawił bym sobie do końca życia altusy.

 

Wybacz nie pisz o pokorze, bo dla szacunku mógłbyś ich kiedyś posłuchać a później rozpisywać się o ich wadach.

 

To tyle z mojej strony w tym sporze.

Pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Witam. Jakieś sugestie odnośnie napędzenia kappa 9.2i. ?

Wątek dawno ucichł,to warto go obudzić. 

Jakieś propozycje ? ?

pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Sansui nawet nie podchodź. Minimium to 607XR. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.2 są łatwiejszym obciążeniem dla wzmacniaczy niż stara seria Kappa w obudowie zamknietej 

ale na Kappa 8 , Sansui AU-X1 strasznie się pocił 

Sansui to fajne wzmaki , ale nie lubią trudnych obciążeń , natomiast z moich doświadczeń wynika , ze amerykańskie kolumny lubią amerykańskie wzmacniacze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, pawel_luk1 napisał:

Bez Sansui nawet nie podchodź. Minimium to 607XR. 

 

40 minut temu, pawel_luk1 napisał:

Bez Sansui nawet nie podchodź. Minimium to 607XR. 

Ja tam bym zaszalal i wziął 907 mr. Tylko trzeba pamiętać by to z niczym nie porównywać bo się okazuje że o polowe tańszy accuphase e305 gra lepiej a i nowy music hall za 3500 nie gra gorzej ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawel_luk1 napisał:

Bez Sansui nawet nie podchodź. Minimium to 607XR. 

Rozumię ,że przymrożone do mojego wcześniejszego postu ?.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może z powyższego  linka do się sprawdzić z czym zestawianie są Kappy 9.2i. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bumpalump napisał:

Nic nowego w tym temacie sie nie pojawi, krell  ksa 150+ lampowe pre, moze jakas koncowka marka levinsona

Popieram

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.