Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 1500zł


Borowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem denon'a PMA 1060 i poszukuje do niego kolumn. Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim rock/metal czasem reggae. Doradzicie cos? Pomieszczenie w jakim to bedzie grało to ok 20m^2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem optymalnym wyborem będą najnowsze kolumny Roth Audio Oli RA3 (http://q21.pl/roth-audio-oli-ra3.html), które zaoferują pełne, dynamiczne brzmienie i spokojnie nagłośnią Twoje pomieszczenie oraz trochę łagodniejsze, cieplejsze Indiana Line Nota 550 (http://q21.pl/indiana-line-nota-550.html). Bardzo uniwersalną konstrukcją, która także sprawdzi się w Twoim systemie może być Monitor Audio MR4 (http://q21.pl/monitor-audio-mr4.html).

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym posłuchać tych kolumn z tym moim denonem, jednak łódź jest ciut daleko ode mnie :(. Możesz/możecie doradzić jakieś używane konstrukcje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzicie coś jeszcze?

 

 

Trójdrożne Tonsile Maestro S z pasmem 30-20000 Hz ( liniowa ch-ka, porządnie zaprojektowane ) i nic nowego lepszego za tą cenę nie kupisz.

Tylko nie wiem, czy je jeszcze produkują...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...

Te "solidne" 11-kilowe podłogówki Indiana Nota...

Pewnie lepsze...

 

Don - a miałeś jakikolwiek kontakt z Maestro w wersji "S", czy tylko z tym niepewnym egzemplarzem 180-dziesiątek Kolegi?

 

Tonsil Premium na rewelacyjnych GDN13/50/9

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lepsze i tańsze od Maestro, Siest i od porównywalnych gabarytowo "solidnych" chińskich Indiana Nota na kiepskich głośnikach (czemu te kolumny w Polsce są takie drogie - w produkcji są tańsze od Tag i Kod sprzedawanych przez Polpak w oficjalnych cenach poniżej tysiaka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...

Te "solidne" 11-kilowe podłogówki Indiana Nota...

Pewnie lepsze...

Lepsze oczywiście do grania, ale na ognisko pewnie już gorsze, mniej drewna :)

 

Don - a miałeś jakikolwiek kontakt z Maestro w wersji "S", czy tylko z tym niepewnym egzemplarzem 180-dziesiątek Kolegi?

Nie rozumiem co oznacza niepewny egzemplarz. Jeżeli Tonsil robi lepsze i gorsze egzemplarze tych samych kolumn to chyba robisz im antyreklamę.

Ale może się akurat trafi na prawidłowo grający ;)

 

Lepsze i tańsze od Maestro, Siest i od porównywalnych gabarytowo "solidnych" chińskich Indiana Nota na kiepskich głośnikach

Są kolumny za grube tysiące a nawet dziesiątki tysięcy, gdzie zostały użyte tanie przetworniki a same kolumny kosztują 5% ich ceny, mało tego grają jakby były z tej klasy cenowej. Nie wiem jak tutaj wypada Indiana ani jej tutaj nie bronię szczególnie, a Premium to w ogóle nie znam. Tylko zauważam, że po raz kolejny oceniasz kolumny po wyglądzie, wadze i zdjęciach użytych przetworników, choć ich zapewne nigdy nie słuchałeś (Indiany). Również nie masz zielonego pojęcia (tak samo jak i ja) o użytych w nich głośnikach, chyba w sklepie nie dali Ci śrubokręta abyś wykręcał je i notował oznaczenia ? Czy to jakieś oficjalnie dostępne do samodzielnego złożenia, firmowe głośniki czy ich własne - nikt tego nie wie. Liczy się chyba efekt, jak grają. Nie wiem też, skąd porównanie do Kody czy Tagi. Poniżej tysiaka to niestety ale również z tych chińskich marek nie kupisz modeli przyzwoicie grających. Te obecne na pewno nie mają startu do Indiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakies używane konstrukcje? Mam taki mętlik w głowie ze juz sam nie wiem co wziac

Ja polecam Ci używane Tonsil Siesta/Fiesta ale z Twoim Denonem moze byc faktycznie zbyt sucho i ta góra w Fiestach nie jest pierwszych lotów ale za ta cenę warto.

U mnie grały z Rotelem RA 930 i było super ( rock, metal).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem sposobu myślenia - MADE IN CHINA - Co kogoś obchodzi gdzie fabryka stoi. Ważna jest polityka jakości wewnątrz firmy a nie lokalizacja produkcji. Dla mnie mogą i na księżycu to skręcać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem sposobu myślenia - MADE IN CHINA - Co kogoś obchodzi gdzie fabryka stoi. Ważna jest polityka jakości wewnątrz firmy a nie lokalizacja produkcji. Dla mnie mogą i na księżycu to skręcać.

 

Kolego, a wiesz jak wygląda zapewnienie jakości w tych chińskich fabrykach? I jak się to ma do czasów, gdy producent miał kompleks badawczo-produkcyjny i bezpośredni nadzór nad jakością? Także to 'made in china' ma się do jakości i to bardzo, i ważne jest, gdzie stoi fabryka, bo poza tym, że taki produkt jest tańszy w produkcji dla producenta i pozwala mu więcej zarobić dla Ciebie jako klienta nie ma zalet. Żadnych (bo i niższych kosztów produkcji w cenach nie widać)..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a wiesz jak wygląda zapewnienie jakości w tych chińskich fabrykach? I jak się to ma do czasów, gdy producent miał kompleks badawczo-produkcyjny i bezpośredni nadzór nad jakością? Także to 'made in china' ma się do jakości i to bardzo, i ważne jest, gdzie stoi fabryka, bo poza tym, że taki produkt jest tańszy w produkcji dla producenta i pozwala mu więcej zarobić dla Ciebie jako klienta nie ma zalet. Żadnych (bo i niższych kosztów produkcji w cenach nie widać)..

 

To jest akurat prawda. Ale Chiny nic do tego nie mają. Firma może ( jeśli tylko chce ) utrzymać taki sam poziom. Przenoszą się ze względów ekonomicznych. Kolejne firmy dołączają bo chcą przetrwać na rynku. Ja nikomu nie bronię aby dał pomysł jak ściągnąć tych producentów do Polski.

 

Mówię to w kontekście wypowiedzi RADULA, który z uporem godnym podziwu od około 2006r na różnych forach - mówi ciągle o Tonsil Siesta i Maestro.

 

Rozumiem, że Tonsil jest i dobry - ale to nie ja ... jako klient ... mam zabiegać o nich - tylko oni o mnie. To samo STX i inne jeszcze lepsze Polskie firmy. Po prostu oni muszą wyjść z większą inicjatywą. Nie wiem dlaczego nie założą wspólnymi siłami sieci salonów audio - skupiających Polskie produkty. Myślę, że byłoby łatwiej i dla klienta i dla nich.

Przez to, że są rozbici pogłębiają się w niszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych tonsili siesta, z jakim dokładnie one wzmakiem grały? Mam możliwosc szybkiej wymiany pma1060 na takie rotela jak mowiłes. One sprawdzaja sie w metalu? Maja wystarczajacą ilość basu? Jak z wysokimi i przestrzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych tonsili siesta, z jakim dokładnie one wzmakiem grały? Mam możliwosc szybkiej wymiany pma1060 na takie rotela jak mowiłes. One sprawdzaja sie w metalu? Maja wystarczajacą ilość basu? Jak z wysokimi i przestrzenia?

Grało to z Rotel RA 930AX, troszkę czasu minęlo za nim ustawiłem je pod katem basu ( dwa otwory bas refleks ) ale po tym zabiegu bas stał sie twardy, sprezysty co przy stopie w metalu jest nieodzowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam od wczoraj wzmacniacz Sony 550 ES potrzebuje kolumn, słucham muzyki klubowej ,minimal , tech-house. Z góry dziękuje pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.