Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 1500-1600 zł


Wojciech_50625

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam kolumny Tannoy M1 i chciałbym zakupić jakiś wzmacniacz do ww. kolumn w przedziale cenowym do 1600 zł.

Jeśli chodzi o moje wymagania i przeznaczenie wzmacniacza, chcę by grał ładnie w pokoju 25 m2. Do wzmacniacza zamierzam podłączyć Telewizor, odtwarzacz hd-Dune, tuner telewizji kablowej i odtwarzacz cd. Dodam że słucham różnych gatunków muzycznych więc chciałbym aby wzmacniacz był uniwersalny i grał przyzwoicie w każdej muzyce, nadmienie że w nie planuje zakupu kolumn podłogowych tylko chciałbym kupić wzmacniacz (nowy) pod Tannoy M1.

Proponowano mi xindak a-06 lub Nad 316 Bee twierdząc że najlepiej zagrają z Tannoy m1 czy potwierdzicie to czy może macie jakieś inne typy wzmacniaczy dla tych kolumn?.

 

Dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam Wojciech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem to dwa najlepsze rozwiązania w podanym przedziale cenowym, optymalnie sprawdzające się w konfiguracji z kolumnami Tannoy Mercury M1. Ewentualnie jako alternatywa można jeszcze pomyśleć o wzmacniaczu Cambridge Audio Azur 351A (http://www.q21.pl/cambridge-audio-azur-351a.html), który ma balans tonalny przesunięty bardziej w górne rejestry, jednak w połączeniu z Tannoy końcowy efekt powinien być optymalny.

Reasumując jednak pozostałbym przy pierwszych dwóch propozycjach.

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jest kilka podobnych tematow na forum. Oto jeden z nich:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z nowych polecilbym Yamahe A-S500, z uzywanych Densen Beat B 100. Oczywiscie trzeba potestowac przed ostatecznym "ozenkiem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam kolumny Tannoy M1 i chciałbym zakupić jakiś wzmacniacz do ww. kolumn w przedziale cenowym do 1600 zł.

Zdecydowanie do tych głośników coś mocnego i wydajnego prądowo : z drugiej ręki Rotel RA-980BX, RA-985BX lub zestaw dzielony RB/RC-06 lub też używany wzmacniacz Yamahy A-S-1000 (500-tka będzie do nich zdecydowanie za słaba). Niestety w 25 m2 nawet na tak mocnych wzmacniaczach mocnego basu nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

czy wam na oczy padło,czy po prostu nie macie co robić i klikacie gdzie popadnie,kolega w (nawiasie) zaznacza że (NOWY) a jeden z drugim jeszcze się (zapytuje) czy może być z drugiej ręki.Ja pindole.....Dobrze ci zaproponowano,i q21 też to potwierdził-jeśli nie może to być używany klocek.A jak( troszkę dołożysz )to i Nad 326 da się ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wam na oczy padło,czy po prostu nie macie co robić i klikacie gdzie popadnie,kolega w (nawiasie) zaznacza że (NOWY) a jeden z drugim jeszcze się (zapytuje) czy może być z drugiej ręki.Ja pindole

Może dlatego Koledzy tak piszą bo wiedzą , że nowy sprzęt w tej cenie to g...o... a z używanego całkiem fajny system można złożyć. Również popieram takie podejście.

Mimo , że autor wątku piszę o sprzęcie nowym to każdy chcąc dobrze namawia na używany.. szczególnie przy takim budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wam na oczy padło,czy po prostu nie macie co robić i klikacie gdzie popadnie

Naprawdę NAD 326? Dlaczego polecasz coś co ma tylko zbliżoną cenę i nic więcej? Przecież z tymi Tannoyami ten wzmacniacz zamuli dźwięk do granic możliwości, a w 25 m2 totalnie polegnie. Zanim coś napiszesz raczej zastanów się kolego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

a dlaczego mam wymieniać,naście (po ceneo mam latać tak jak wy to robicie)a zielonego pojęcia nie macie jak dany klocek gra i polecać kilka w przybliżonym budżecie.Po następne-byłeś w tym pokoju,słuchałeś,że stwierdzasz że już będzie zamólone całe pasmo.A ja bym go zabrał do domu i dopiero wtedy stwierdził.Jakoś tak się otarło że Nad zamula,i takie pierdoły wypisujecie.Sorry ale ja nie stwierdzam tego-a może mam idealny pokój.Po następne wzmacniacz jest uniwersalny i ze wszystkim repertuarem się sprawdzi.I po następne w tej cenie nowego lepszego,nie widzę.Potwierdza to wiele testów polskich i zagranicznych.1600PLN za 326 to dobre pieniądze za (NOWY) klocek-a spokojnie za tyle go dostanie.

 

to powiedz mi kto te nowe klocki z salonu ma kupować.Jak wszyscy te stare szroty a alledrogo i innych aukcji będziemy łykać to salony zbankrutują a nam zostanie tylko allegro. :)Po za tym do tych kolumienek na ten metraż to nawet wypasiony wzmak nie pomoże.No ale druga sprawa zależy kto czego oczekuje.Niektórym wystarcza mini zestaw i jest w niebo wzięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę NAD 326? Dlaczego polecasz coś co ma tylko zbliżoną cenę i nic więcej? Przecież z tymi Tannoyami ten wzmacniacz zamuli dźwięk do granic możliwości, a w 25 m2 totalnie polegnie. Zanim coś napiszesz raczej zastanów się kolego.

Zanim coś napiszesz posłuchaj NADa 326 z innymi kolumnami. To Tannoye zamulają dzwięk a nie ten NAD.

Ja rownież z nowych wzmacniaczy polecam tego NADa bo słuchałem wszystkie nowe do 2000 zł i w moim odczuciu i z moimi monitorami zagrał najlepiej. Mam go w 18m2 i radzi sobie bez problemu a monitory mają 85 dB skuteczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, bez nerw, wszystko zależy od tego, czy macie w głowie punkt odniesienia do swoich odsłuchów i doznań. Jeżeli nie, to KAŻDY sprzęt jaki będzie u was grał, i w dodatku będzie grał dobrze. Tak małe kolumienki jak TannoyM1, czy to w 15 m2, czy w 25m2, a nawet 35 m2 będą grać. I będzie się to podobać.

 

Zamulenia sprzętu, czyli przycięcia górnych rejestrów, nie stwierdzicie jeśli nie porównacie z czymś innym.

Wystarczy tego NAD zmienić na średni model Rotela, a dopiero usłyszycie to o czym mówię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali swoje. Mi Rotel nie odpowiada ponieważ owszem jest szybki i dynamiczny ale jest suchy i brak mu barwy.

NAD rownież jest dynamiczmy, może nie tak szybki ale za to o wiele lepiej oddaje barwy instrumentów i nie męczy przy dłuższych odsłuchach tak jak Rotel,

To moje odczucia po odsłuchu Rotela RA-06.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje odczucia po odsłuchu Rotela RA-06.

Przecież ten RA-06 to też niezły zamulacz :-) Ale NAD jest jeszcze większym, więc jak wykrzesać z tych głośników barwy instrumentów o których wspominasz? No weź daj spokój :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechali kowboje każdy chwali co swoje ;)

 

Najlepiej to kolego, podjedź do salonu ze swoimi tanoykami i złap wzmakiem swoje brzmienie, jak już się określisz, co Ci pasuje będzie łatwiej Ci pomóc.

jedno jest pewne, masz spory pokój i malutkie kolumienki, potrzebujesz kawałek wydajnej elektrowni:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten RA-06 to też niezły zamulacz :-) Ale NAD jest jeszcze większym, więc jak wykrzesać z tych głośników barwy instrumentów o których wspominasz? No weź daj spokój :-)

Pamiętaj że to kolumny mają największy wpływ na dźwięk wtaz z akustyką pomieszczenia i wiem że zaden najlepszy NAD ani Rotel niewiele tu pomoże bo te Tannoye to bardzo ale to bardzo słabe monitory.

To na tyle ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to właśnie napisałem na samiuśkim początku. :-)

 

Dlatego poleciłem coś dużo wydajniejszego niż RA-06.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam również że kolega szuka nowego, jeszcze raz-NOWEGO Wzmacniacza do 1600 zł.

Może pan Sittek wskaże wzmacniacz który jest dynamiczny, szybki, muzykalny i jak ty to piszesz nie zamula :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam również że kolega szuka nowego, jeszcze raz-NOWEGO Wzmacniacza do 1600 zł.

Może pan Sittek wskaże wzmacniacz który jest dynamiczny, szybki, muzykalny i jak ty to piszesz nie zamula :-)

Kuźwa, ile można pisać, że w tej cenie z takimi marzeniami to tylko do Świętego Mikołaja ?

 

bo te Tannoye to bardzo ale to bardzo słabe monitory.

To na tyle ;-)

Nie słuchałeś ich nigdy albo w beznadziejnej konfiguracji. To bardzo dobre kolumienki, potrzebują tylko mnóstwo prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, ile można pisać, że w tej cenie z takimi marzeniami to tylko do Świętego Mikołaja ?

Oto właśnie chodzi ale jeżeli autor szuka nowego to ja przynajmniej piszę w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szuka nowego i tylko nowego to raczej niech zbiera kasę i uzbroi się w cierpliwość, bo tak może spotkać go szczery zawód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, ile można pisać, że w tej cenie z takimi marzeniami to tylko do Świętego Mikołaja ?

 

Nie słuchałeś ich nigdy albo w beznadziejnej konfiguracji. To bardzo dobre kolumienki, potrzebują tylko mnóstwo prądu.

Mam kolumny które potrzebują jeszcze wiecej prądu wiec nie musisz o prądzie mi tu mydlić.

Słuchałem ich nawet z NADem 372 i hybrydą Xindaka. Tym wzmacniaczom na pewno nie brakowało prądu a kolumny nadal grały słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechali kowboje każdy chwali co swoje ;)

 

Najlepiej to kolego, podjedź do salonu ze swoimi tanoykami i złap wzmakiem swoje brzmienie, jak już się określisz, co Ci pasuje będzie łatwiej Ci pomóc.

jedno jest pewne, masz spory pokój i malutkie kolumienki, potrzebujesz kawałek wydajnej elektrowni:)

 

Przyznam, że proste i genialne w swojej prostocie - kolumienki są małe. Wkładasz na bagażnik Wigry3 i zasuwasz na salony - będziesz wiedział w jaką stronę chcesz je zmienić.

 

Wówczas można dalej pytać kolegów - na forum ale z jakimś pojęciem. Inaczej oni się pozabijają a ty i tak gówno będziesz wiedział.

 

Co to znaczy kuźwa, że ma grać ''ładnie'' ? = Każdy gra ładnie dopóki się nie popsuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny które potrzebują jeszcze wiecej prądu wiec nie musisz o prądzie mi tu mydlić.

Słuchałem ich nawet z NADem 372 i hybrydą Xindaka. Tym wzmacniaczom na pewno nie brakowało prądu a kolumny nadal grały słabo.

Skoro tak to kupiłeś sobie bardzo słabe kolumny i widać że Dynaudio Audience 50, pomimo teoretycznie gorszych paranetrów, biją je na głowę pod każdym względem. I bądź grzeczniejszy, bo ludzie czytają.

 

Co to znaczy kuźwa, że ma grać ''ładnie'' ? = Każdy gra ładnie dopóki się nie popsuje.

Raczej dopóki nie posłucha się czegoś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo spokojny i grzeczny w przeciwieństwie do Ciebie Sittek.

Nie słuchałem Dynaudio Audience 50 więc się na ich temat nie wypowiadam ale za to wiem że ty nie słuchałeś moich kolumn a już wiesz jak grają :-D Żałosne to jest troszkę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob Roy

(Konto usunięte)

Witam, posiadam kolumny Tannoy M1 i chciałbym zakupić jakiś wzmacniacz do ww. kolumn w przedziale cenowym do 1600 zł.

Jeśli chodzi o moje wymagania i przeznaczenie wzmacniacza, chcę by grał ładnie w pokoju 25 m2. Do wzmacniacza zamierzam podłączyć Telewizor, odtwarzacz hd-Dune, tuner telewizji kablowej i odtwarzacz cd. Dodam że słucham różnych gatunków muzycznych więc chciałbym aby wzmacniacz był uniwersalny i grał przyzwoicie w każdej muzyce, nadmienie że w nie planuje zakupu kolumn podłogowych tylko chciałbym kupić wzmacniacz (nowy) pod Tannoy M1.

 

http://www.richersounds.com/product/amplifiers-receivers/marantz/pm6004/mara-pm6004-blk

 

TSP£299.95

SAVE £130

 

NOW £169.95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Skoro tak to kupiłeś sobie bardzo słabe kolumny i widać że Dynaudio Audience 50, pomimo teoretycznie gorszych paranetrów, biją je na głowę pod każdym względem. I bądź grzeczniejszy, bo ludzie czytają."

 

W kwestii zrozumienia-chodziło mi o to że Tannoye nadal grały słabo z mocnymi wzmacniaczami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo spokojny i grzeczny w przeciwieństwie do Ciebie Sittek.

Nie słuchałem Dynaudio Audience 50 więc się na ich temat nie wypowiadam ale za to wiem że ty nie słuchałeś moich kolumn a już wiesz jak grają :-D Żałosne to jest troszkę...

Tak uważasz? Jeżeli nie miałeś robionych ich na zamówienie i pod nazwą nie kryją się jakieś inne kolumienki, to zmartwię cię ale miałem tę przyjemność ich słuchać. Niestety ze słabym wzmacniaczem zachowywały się dość niestabilnie, rzadko się zdarza, aby w nowych konstrukcjach, przy zwiększeniu głośności, dźwięk zaczął delikatnie charczeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego Ty słuchałeś ale u mnie nic nie charczy a kolumny kupiłem używane z 2007 roku, jak jeszcze zamiast zwór dawali odcinki kabli. Kupiłem od znajomego pasjonata w stanie wzorowym.

Kolega wymienił Nextony na 30-sto letnie szerokopasmowce Philipsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje za zainteresowanie tematem , odsłuchałem Xindak-06 oraz Nad 316 Bee i wybrałem ten drugi (jak dla mnie bardziej uniwersalny i ŁADNIE gra).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.