Skocz do zawartości
IGNORED

Integry sh,okolice 10kzł,ML vs Leema vs Sugden vs Unison


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

Pawel,

Odsluch IA-4 jak tylko bedziesz gotowy zorganizujemy. Fajnie byloby to polaczyc z odsluchem czegos z powyzszych Twoich propozycji.

 

Tak Darku,pamiętam,pamiętam;)Wciąż jak widać Sugdena mam na uwadze,wcześniej czy później go sprawdzimy,na pewno:)

 

W każdym razie po wpięciu jakiejś odmiany Markówa w miejsce Tucany II odetchneliśmy z ulgą i Marków miał to co ja nazywam feeligiem moim zdaniem Tucana tego nie miała. W każdym razie główny zainteresowany stwierdził że nie da 17tysi max to za nowy 10 i ja też tak twierdzę.

 

To jedna z pierwszych niezbyt przychylnych opinii o Tucanie z jaką się spotkałem.Leemy słuchałem niestety nie w swoim systemie ale nawet na podstawie tego odsłuchu jestem w stanie stwierdzić,że to na pewno nie jest kiepski wzmacniacz.Nie znam też monitorów Wilson Benesch,do których Tucana była podpięta-całość brzmiała jednak bardzo obiecująco.

Miałem już wzmocnienia z feelingiem i zazwyczaj im więcej było feelingu tym gorzej wypadało to w dynamicznej muzyce.Repertuaru słucham dosyć zróżnicowanego więc zawsze dobór wzmacniacza wiązał się u mnie z pewnym kompromisem ale kilka ciekawych konstrukcji,które potrafiły połączyć drive,żywioł z subtelnością i czarami na średnicy już było,dlatego wciąż ciągnie mnie do włoskich wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest ciekawa rzecz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

swoją drogą jak czytam,ż słuchanie ``tranzystora`` boli to chce mi się śmiać!powiem więcej-już na średnim poziomie cen różnice pomiędzy lampą a tranzystorem zaczynają się zacierać.chyba,że ktoś chce lampowe granie w starym stylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg recenzji to dość kontrowersyjny wzmacniacz ...

Lepiej już próbować ze sprawdzonymi konstrukcjami.

A najlepiej z MF kW-500 ;-) Używki są w naprawdę atrakcyjnych cenach a biją na głowę całą konkurencję w podobnej cenie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą jak czytam,ż słuchanie ``tranzystora`` boli to chce mi się śmiać!powiem więcej-już na średnim poziomie cen różnice pomiędzy lampą a tranzystorem zaczynają się zacierać.chyba,że ktoś chce lampowe granie w starym stylu.

 

Ależ triode,tu nikogo nic nie boli,zaręczam:)Rozważamy jedynie na temat kilku wzmacniaczy tranzystorowych,które wstępnie zaproponowałem jako alternatywę dla lampy.Inne propozycje mile widziane,więc @Kubasa zaproponował Audie FL One,a @Piopio-oczywiście MF z serii kW.

Napisz coś o tym Accoustic Arts-w jakim torze słuchałeś i dlaczego warto go rozważyć jako zastępstwo dla lampy.

 

Z początkiem przyszłego roku szykują się u mnie zmiany w systemie-niestety,trochę wymuszone,więc robię rozeznanie,natomiast ten segment rynku wzmacniaczy zyskuje coraz większe zainteresowanie- przegląd integr tranzystorowych z tej półki powinien być ciekawy nie tylko dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy za takie pieniądze jest sens pchać się w integry,łakome kąski trafiają się rzadko.kupując dzielonkę poziom jest wyższy i możliwości większe.i szanse na to,że będzie cieszyć dłużej.byłeś lata temu u mnie.ja przeszedłem drogę od b.lampowo grającego Amplifona do dzielonego tranzystora.przy czym zacząłem inaczej-od kolumn,takich które zostaną dłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy za takie pieniądze jest sens pchać się w integry

 

@triode,nie chcę pisać o powodach dla których na 4-6 lat wyląduje u mnie wzmacniacz zintegrowany hybryda lub tran bo to nie jest przedmiotem tematu.Raczej wątek też nie dotyczy konfrontacji lampa vs tran czy zintegrowany vs dzielony.

Nie jest też powiedziane,że musi kosztować 10k,to jeden z pomysłów aby godnie zastąpić S6.Poza tym nie eksplorowałem wcześniej tego rejonu i interesuje mnie co potrafią integry,które kosztowały jako nowe 15-30k,a nie ma innego sposobu aby się o tym przekonać jak tylko u siebie w domu.

Mam swoich faworytów w używkach 3-6k,dokładamy +/- 5tys. i sprawdzamy czy było warto;)

No i z bowersami znamy się jak łyse konie bo przeżyły już ze 20-30 różnych wzmaków chyba we wszystkich możliwych klasach,typach i układach,więc doskonale wiem czego muszę oczekiwać po nowym wzmocnieniu-tu pomyłki się raczej nie spodziewam:)

 

A jeśli dzielonka to chodzi mi po głowie Klimo Merlin plus jakaś cholernie mocna i błyskotliwa końcówka-ale to raczej pieśń przyszłości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy za takie pieniądze jest sens pchać się w integry,łakome kąski trafiają się rzadko.kupując dzielonkę poziom jest wyższy i możliwości większe.i szanse na to,że będzie cieszyć dłużej.byłeś lata temu u mnie.ja przeszedłem drogę od b.lampowo grającego Amplifona do dzielonego tranzystora.przy czym zacząłem inaczej-od kolumn,takich które zostaną dłużej.

 

Popieram:)

Nadal nie bardzo rozumiem toku myślenia Kolegi, który wybiera integrę, bo....gorzej "gra" od dzielonego zestawu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej są niewielkie szanse na to aby B&W zagrały tak jak oczekujesz-płynnie,gładko,urokliwie.świat w dziedzinie głośników idzie mocno do przodu.tranzystory z półki +10tys już niczego nie eksponują.a potrzebne jest granie w stylu starego Sugdena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej są niewielkie szanse na to aby B&W zagrały tak jak oczekujesz-płynnie,gładko,urokliwie.świat w dziedzinie głośników idzie mocno do przodu

 

A niech sobie idzie...

 

Na czym teraz grasz?Dzielony Krell?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie idzie...

 

Na czym teraz grasz?Dzielony Krell?

tak.z marzeń o szampańskiej obudowie i wskażnikach wyleczył mnie szaro-bury naleśnik od Krella.ale dla ciebie to może być jakiś trop:Luxman,albo Accu-w zasadzie na tym się nie traci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj sobie ze mnie;)ja nie słucham jedynie smooth jazzu i kobiecych wokali.To nie są wzmacniacze ani do bowersów ani w moim stylu i nie myślę tu jedynie o aparycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej są niewielkie szanse na to aby B&W zagrały tak jak oczekujesz-płynnie,gładko,urokliwie.świat w dziedzinie głośników idzie mocno do przodu.tranzystory z półki +10tys już niczego nie eksponują.a potrzebne jest granie w stylu starego Sugdena.

 

Do przodu??? Ani w dziedzinie głośników, ani wzmacniaczy, ani tym bardziej, w zakresie źródła odtwarzania dźwięku:(

 

Nie żartuj sobie ze mnie;)ja nie słucham jedynie smooth jazzu i kobiecych wokali.To nie są wzmacniacze ani do bowersów ani w moim stylu i nie myślę tu jedynie o aparycji.

 

Ludzie prześcigają się w propozycjach "dobrych" wzmacniaczy, a tymczasem Ty szukasz czegoś grającego w "Twoim stylu"???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie prześcigają się w propozycjach "dobrych" wzmacniaczy, a tymczasem Ty szukasz czegoś grającego w "Twoim stylu"???

 

Przeczytaj mój pierwszy post,niektórzy go przeczytali i pojawiło się kilka na prawdę bardzo dobrze rokujących propozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój pierwszy post,niektórzy go przeczytali i pojawiło się kilka na prawdę bardzo dobrze rokujących propozycji.

 

Może powinno się przeczytać wspak?:)

Bo oprócz stwierdzeń, że było coś,co grało dobrze albo się lubiło (z Bowersami) - nie ma ani słowa o "Twoim stylu"... Rozumiem, że niezbyt ważne są wokale, czy jazz! Więc jakie aspekty brzmienia dla Ciebie są istotne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinno się przeczytać wspak?:)

 

Można zwyczajnie.Pewne sprawy wydają się przecież hmm...oczywiste,mam UR S6-jak na lampę to dosyć dynamiczne zwierzę,raczej neutralne,o wystarczającej zupełnie rozdzielczości.Mam matrixy,które lubią dynamiczne,wydajne prądowo wzmacniacze o neutralnej charakterystyce lub nieznacznie przesuniętej w kierunku cieplejszej strony ale nie kosztem rytmu czy spowolnienia w dole pasma.

Jak na moje wymagania i możliwości nabywcze gra to dobrze i każdy rodzaj muzyki.

Temat nie jest typu:"dawać mi tu dobrą integrę za 10 tysi",raczej ma na celu przegląd rynku wtórnego interesujących zintegrowanych tranzystorów z,moim zdaniem,coraz bardziej popularnego przedziału cenowego 8-12k.

Wiemy wszyscy,że dzielona konstrukcja daje większe pole manewru i w podobnych pieniądzach często potrafi zagrać lepiej od tej w jednym pudełku,a te ostatnie mają znów zalety ekonomiczne i zajmują mniej miejsca.

Tylko,że...to wszyscy wiemy a temat dotyczy przecież zintegrowanych.

 

Raczej także liczę na konkretne propozycje wzmacniaczy z którymi mieliśmy wystarczająco długo do czynienia,a unikajmy stwierdzeń typu może jakiś Luxman albo jakiś Accu.Który Luxman,który Accuphase?

 

Rozumiem,że znasz matrixy dosyć dobrze lub przynajmniej orientujesz się w ich możliwościach.Zaproponuj więc może wzmacniacz co by miał szansę na dobre rezultaty z bowersami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bladelius Thor, używka około 6 tys. zł, dzisiaj słuchałem w zestawieniu z B&W 805 Matrix i odtwarzaczem ze stopniem lampowym (jakaś "zlampizowana" Yamaha), kable: IC Oyaide Pa-02, głośnikowy Harmonix CS 120 pierwsza wersja.

Dobry dźwięk, mógłby Tobie podpasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, mam wrażenie, że ma pełniejszy dźwięk, przynajmniej w zakresie basu. Nie wiem jednak, na ile wpływ mają na to te kable głośnikowe Harmonixa. Generalnie podoba mi się wypełnienie dźwięku u tego kolegi.

Tyle, że pokój sporo mniejszy, u niego siedzi się bliżej kolumn, a i same kolumny ma dość wąsko rozstawione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu dodam, po zastanowieniu, że może być za stonowany dla Ciebie. Tak po dzisiejszym odsłuchu u siebie mam wrażenie, że UR jednak bardziej różnicuje nagrania, ma więcej "nerwa" w graniu. Nie wiem czy to lepsze, tam u niego przyjemnie się słucha, podczas gdy u mnie potrafi "zakłuć" w uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnich kilka tygodni zaowocowało kilkoma próbami ze wzmocnieniem.Więc trochę odświeżę temat.

Pojawiła się Audia FL One.To jeden z ciekawszych wzmacniaczy z jakimi miałem do czynienia i obiektywnie najlepszy jaki zagościł w moim systemie.

Warunki do testowania nie były może zbyt korzystne gdyż w międzyczasie poczynione zostały zmiany w torze zasilania (listwa,kable) oraz w torze sygnału (IC),zmienione zostało także źródło-z nowszego G08.2 na kilkanaście lat starszego Meridiana 508.20,oraz rozpoczynają się prace nad akustyką pomieszczenia.Momentami zestaw grał w zupełnie przypadkowych konfiguracjach i trwała "huśtawka nastrojów" od brzmienia bardzo przejrzystego,detalicznego do całkowicie zmulonego i bez życia,jednak najważniejsze cechy wzmacniaczy które sprawdzałem,odnoszę wrażenie,udało się trafnie wychwycić.

 

Muszę niestety zweryfikować swój pogląd na połączenie bowersów z Unisonem S6.805 to jednak prądożerny monitor,z 35W lampą gra dobrze...i tyle,w tym układzie jednak,wzmacniacz i kolumny mocno się nawzajem ograniczają i żadne nie jest w stanie pokazać pełni możliwości.Lepiej było przy mocniej odkręconym potencjometrze,lepsza stereofonia,pojawiały się aspekty dynamiczne,muzyka nabierała życia.Przy niezbyt głośnym,wieczornym słuchaniu-poniżej oczekiwań.

 

Audia Flight One to natomiast wzmacniacz o niespotykanej rozdzielczości,ilość detali w całym paśmie oszałamiająca,co nie przeszkadza wcale wzmacniaczowi zachować spokój,płynność,nie stwierdzono jakichkolwiek zapędów w stronę kliniki,osuszenia,jest wypełnienie,barwa,jest muzykalnie co przy tym poziomie rozdzielczości na niższych pułapach cenowych nie występuje.Zresztą @Kubasa kilka postów wyżej bardzo trafnie scharakteryzował FL One-nie sposób nie zgodzić się z jego opinią.

Czy najwyższa integra Audii ma jakieś słabe punkty?Jeśli miałbym coś wytknąć to jedynie nie do końca One przekonał mnie jeśli chodzi o możliwości dynamiczne,przysłowiowego kopnięcia mocnego tranzystora wzmacniacz nie ma,jest poprawnie,lepiej niż z każdej znanej mi lampy lecz do mistrzów drive'u trochę brakuje.Podejrzewam,że tu projektanci zdecydowali się na kompromis między płynnością/szybkością/dynamiką przekazu i w moim odczuciu

uchwycili ten punkt we właściwym miejscu.

 

Trochę przypadkowo i na chwilę wylądował u mnie na teście Naim Supernait.Okazał się niemal strzałem w 10.Paradoksalnie,mimo ograniczeń wobec Unisona S6(średnica,barwa) i FL One (rozdzielczość,detal) jako pierwszy wzmacniacz od dłuższego czasu tchnął w 805-ki niesamowitą dawkę życia,bowersy zabrzmiały aż miło.Możliwości dynamiczne Supernaita są spore,kontrola nad nie tak łatwym przecież do wysterowania monitorem-całkowita.

To skutkowało wieloma pozytywami:oddech,rozmach,różnicowanie dynamiki-poza tym było gładko,przestrzennie- jednym słowem:wyjątkowa synergia.

 

Po raz kolejny okazało się jak ważną sprawą jest staranny dobór wzmacniacza do kolumn,czasem nawet sporo droższe wzmacniacze,dysponujące potencjalnie o wiele większymi możliwościami nie do końca potrafią akcentować zalety kolumn.Składowa muzyki-dynamika-potrafi za sobą wnieść do przekazu wiele dobrego,o tym wszyscy wiemy,natomiast ja przekonałem się o tym po raz kolejny w sposób bardzo wyraźny.

 

Z prywatnych,bardzo sympatycznych rozmów i wymian poglądów wiem,że kilka osób jest także w trakcie poszukiwania dobrego wzmocnienia do swoich systemów,ten zakres cenowy jest dosyć bogaty w ofertę wzmacniaczy tranzystorowych jak i lampowych sh.Gdyby ktoś zechciał podzielić się własnymi spostrzeżeniami w tym temacie,będzie to mile widziane:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.