Jump to content
IGNORED

Nad d3020 vs CA Azur 351A vs Marantz MCR 610


kris250

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie czy w/w sprzęt poradzi sobie z monitor audio RX-2 lub Dali Lektro 3 ? Jeśli tak to na który zestaw się zdecydować? Dodam, że będę słuchał muzyki tylko z komputera ( i internetu). Słucham pop, rock i trochę klasycznej. Pokój 9m2. Głośniki będą stać na meblach. Najlepszą recenzję czytałem o nad d3020 (w angielskim what hifi) ale u nas jeszcze nikt się na jego temat nie wypowiadał.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

ostatnio do sprzedaży zostało wprowadzonych kilka bardzo dobrych urządzeń cyfrowych do stworzenia systemu opartego na komputerze. Najlepszym przykładem jest NAD D3020 (http://q21.pl/nad-d3020.html), NuForce DDA-100 (http://q21.pl/nuforce-dda-100.html) czy urządzenia dodatkowo wyposażone w funkcje sieciowe, które nie potrzebują połączenia z komputerem np. Marantz MCR 510 (http://q21.pl/marantz-melody-stream-mcr510.html), lepiej wyposażony MCR 610 (http://q21.pl/marantz-melody-media-mcr610.html) czy bardzo dobrze grający Cambridge Audio Minx Xi (http://q21.pl/cambridge-audio-minx-xi.html). Każde z powyższych urządzeń spokojnie poradzi sobie z kolumnami typu Monitor Audio Rx2 czy Dali Lektor 3, wybór jedynie zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli słuchasz muzyki rockowej, lubisz otwarte, dynamiczne, przestrzenne brzmienie, zdecydowanie namawiałbym na urządzenie NAD D3020. NuForce DDA-100 natomiast gra bardziej analitycznie, szczegółowo, może lepiej poradzić sobie z muzyką klasyczną.

 

Jeśli natomiast powyższe urządzenia porównamy z klasycznymi wzmacniaczami stereofonicznymi typu podany przez Ciebie Cambridge Audio Azur 351A czy Nad C326 BEE, Xindak A-06, jakość dźwięku, wypełnienie będzie wyraźnie lepsze przy klasycznych konstrukcjach. Przemyśl sprawę.

 

Z mojej strony mogę jeszcze zaproponować rozwiązanie oparte na aktywnych monitorach z wbudowanym przetwornikiem np. moim zdaniem bardzo dobre KEF X300A (http://q21.pl/search?st_search[search]=x300a&st_search[and_search]=1&st_search[detail]=). To proste i dobre brzmieniowo rozwiązanie. Drugą opcją jest wybór jednego ze świetnych monitorów aktywnych Genelec serii G (http://q21.pl/category/kolumny/1/short/name/asc/137) oraz przetwornika z funkcją przedwzmacniacza stereo.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy. Wszystkie powyższe urządzenia mamy fizycznie dostępne w salonie, tak więc w jednym miejscu, w jednych warunkach możesz dokonać bezpośredniego porównania. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.