Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile ze Szczecina łączcie się


Seband
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego?

 

oferta w zasadzie nastawiona na masowego klienta

czemu się nie ma co dziwić bo jakoś muszą utrzymać duży lokal w takim miejscu

 

jak zapytałem o odtwarzacz CD na odpowiednim poziomie to zaproponowano mi Yamahę (fakt, że najwyższy model) Rotel-a i Nad-a

 

plusem jest to że można zamówić na odsłuchy wszystko to co proponuje sieć

no i odsłuchy są ZA DARMO ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep z winylami.

 

 

Sądząc po zdjęciach, póki co mocno na wyrost nazywać to sklepem z winylami.

 

Ostatnim sklepem/ komisem z winylami w Szczecinie był chyba sklep na przeciwko Dworca morskiego, a potem w okrojonej wersji na rogu Parkowej i Dubois.

Lata 80-te i początek 90-tych

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po zdjęciach, póki co mocno na wyrost nazywać to sklepem z winylami.

 

Ostatnim sklepem/ komisem z winylami w Szczecinie był chyba sklep na przeciwko Dworca morskiego, a potem w okrojonej wersji na rogu Parkowej i Dubois.

Lata 80-te i początek 90-tych

 

 

Dajmy im trochę czasu. Jest jeszcze sklepik oferujący używane winyle na ul. Kaszubskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ul. Kaszubskiej.

 

..a dokładniej, bo nie chcę do aresztu ;)

 

Dzisiejsze winyle,te remasterowane nie są już takiej jakości jak pierwszych tłoczeń.Ba,nie są nawet takie jak drugich tłoczeń z lat nagrywania winyli powiedzmy z lat 70-tych.

 

Zgadza się ale są też tytuły z "epoki", których za "ludzkie" pieniądze nie dostaniesz...a jednak bywa, że obecne wznowienia lepiej graja niż ich odpowiedniki na CD.

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam lokalnie kolegów ze Szczecina. Powracam na forum, po wymianie sprzętu. Trafiłem i na ten wątek z kilkoma pytaniami jako bardziej obeznanych w świecie audio.

Mianowicie, wywaliłem już z domu kino a na jego miejsce wjechał denon pma 560 i CD denon dcd 860 oba z rocznika 1990. Wszystko spięte do MA Br2 (wcześniej bx) Pomimo że to zestaw budżetowy to w obecnym pomieszczeniu dźwięk zadowala.

 

Poszukuje do tego zestawu jakiegoś gramiaka, ale to chyba długa droga, strasznie dużo złomu na alle... Podpowiedzcie mi czy w naszym smutnym jak p... mieście jest jakiś porządny/uczciwy komis gdzie można by nabyć /obejrzeć porządny/sprawny gramofon przed zakupem. Czy polecacie jakiś serwis /hobbystów do którego mógłbym się udać z dobrą kawa /czteropakiem na odsłuch, porady, lekcje pierwszych kroków z winylem/ustawień /kalibracji itd.

W domu rodzinnym zostało sporo czarnego dobra, chciałbym się tym zaopiekować a jak dźwięk winyla mi podejdzie to chętnie rozwinę skrzydła. Z góry dziękuję.

Edytowane przez gonzobart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam pasjonatów ze Szczecina. Zapraszam do nowego salonu HiFi w Szczecinie. Staram się wypełnić lukę pomiędzy marketami a sklepami hifi z wyższej półki.

W stałej ofercie mam raczej budżetowe konstrukcje jednak z racji dobrych relacji z dystrybutorami jestem w stanie zaprosić na prezentację wyższych modeli np. Tannoy, Quadral Aurum czy też Audio Solutions.

 

Pzdr,

Arek

PromatAudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

SPOTKANIA. Giełda Płytowa

 

Kolejna Szczecińska Giełda Płytowa rozpocznie się w niedzielę, o godz. 15 w Klubie Muzycznym Browar Polski (ul. Dworcowa 20, Szczecin).

To gratka dla kolekcjonerów płyt. Uczestnicy kupują, sprzedają, wymieniają się nagraniami, głównie płytami winylowymi, ale i CD, sprzętem do odtwarzania. Wstęp i stoiska za darmo.

 

http://www.24kurier.pl/wybierz-sie-w-weekend/niedziela/spotkania-gielda-plytowa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

15.01.2017. Szczecińska Giełda Płytowa @ Browar Polski

 

Szczecińska Giełda Płytowa czyli okazja do upolowania czegoś wyjątkowego związanego z muzyką…

Gratka dla miłośników muzyki, nośników z muzyką oraz sprzętu do jej odtwarzania czyli… szczecińska giełda płytowa.

Na giełdzie sprzedasz, kupisz lub wymienisz praktycznie wszystko co w jakiś sposób związane jest z muzyką – płyty CD, analogowe, sprzęt do odtwarzania itd…

Wstęp i stoiska za darmo, w trakcie giełdy gra muzyka.

Klub Muzyczny Browar Polski. Ul. Dworcowa 20 Szczecin.

 

http://www.kierunek.szczecin.pl/szczecin-informacje/szczecin-wydarzenia-15-01-2017-szczecinska-gielda-plytowa-browar-polski/

Edytowane przez Marcinzp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Cicho tutaj. Wrzucę więc info o kolejnych giełdach płytowych.

 

Winylowe historie

Święta, święta i… kolejne święto. 22 kwietnia na całym świecie obchodzony będzie Dzień Sklepu Płytowego. To bez wątpienia wydarzenie, na które czekają kolekcjonerzy płyt.

W Szczecinie w przyszłym tygodniu będą aż trzy okazje do diggingu, czyli grzebania w stosach płyt. Najpierw, w najbliższy czwartek (20 kwietnia) w lokalu Cesky Film (al. Jana Pawła II) o godz. 17 pojawi się ekipa Tysięcy Winyli. To jeżdżąca po Polsce i Europie grupa kolekcjonerów albumów. Znajdziemy u nich wydania angielskie, amerykańskie, japońskie, nasze rodzime tłoczenia. Zaś 22 kwietnia, w Szczecińskim Lofcie Kultury przy ul. Kolumba 4, odbędzie się Record Store Day Szczecin 2017, święto wszystkich winylowych diggerów i miłośników analogowych płyt. Na miejscu będzie można kupić lub sprzedać krążki. Zapoznać z katalogami różnych wytwórni i sklepów, posłuchać granych na żywo setów szczecińskich dj-ów. Dzień później w Browarze Polskim, o godz. 15, ruszy Szczecińska Giełda Płytowa.

 

http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/winylowe-historie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho tutaj. Wrzucę więc info o kolejnych giełdach płytowych.

 

Winylowe historie

Święta, święta i… kolejne święto. 22 kwietnia na całym świecie obchodzony będzie Dzień Sklepu Płytowego. To bez wątpienia wydarzenie, na które czekają kolekcjonerzy płyt.

W Szczecinie w przyszłym tygodniu będą aż trzy okazje do diggingu, czyli grzebania w stosach płyt. Najpierw, w najbliższy czwartek (20 kwietnia) w lokalu Cesky Film (al. Jana Pawła II) o godz. 17 pojawi się ekipa Tysięcy Winyli. To jeżdżąca po Polsce i Europie grupa kolekcjonerów albumów. Znajdziemy u nich wydania angielskie, amerykańskie, japońskie, nasze rodzime tłoczenia. Zaś 22 kwietnia, w Szczecińskim Lofcie Kultury przy ul. Kolumba 4, odbędzie się Record Store Day Szczecin 2017, święto wszystkich winylowych diggerów i miłośników analogowych płyt. Na miejscu będzie można kupić lub sprzedać krążki. Zapoznać z katalogami różnych wytwórni i sklepów, posłuchać granych na żywo setów szczecińskich dj-ów. Dzień później w Browarze Polskim, o godz. 15, ruszy Szczecińska Giełda Płytowa.

 

http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/winylowe-historie/

 

Dzięki na przypominajkę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, którzy cenią sobie jakość dźwięku, bez względu na to, czy czują się audiofilami, czy nie. Dla mnie jakość dźwięku jest bardzo istotna, ale staram się nie zatracić w poszukiwaniach jakości za wszelką cenę. Wychodzę z założenia, że rozmowy na forum o jakości i brzmieniu są trochę chybione, jeżeli ludzie dzielący się swoimi uwagami nie znają swoich preferencji brzmieniowych. "Papier" jest cierpliwy, ale nie pozwala podzielić się swoimi odczuciami w 100% bez konfrontacji skonsumowanej przy wspólnych odsłuchach. Uważam, że doskonałym pomysłem była podpowiedź jednego z uczestników rozmów na forum o stworzeniu w Szczecinie klubu zrzeszającego ludzi kochających muzykę (bardzo różną), którzy dążą do tego, by móc słuchać muzyki w jak najlepszym brzmieniu. Myślę, że mogę podjąć się zapoczątkowania takiego klubu. Zanim jednak cokolwiek zaproponuję wypada, żebym się Wam wszystkim bliżej przedstawił. Nazywam się Darek Szeliga. Całe dorosłe życie muzyka była dla mnie czymś bardzo ważnym. Połowę swojego życia zajmowałem się różnym handlem sprzętem audio a głównie kolumnami głośnikowymi. Miałem w Szczecinie na osiedlu Słonecznym pierwsze studio odsłuchowe sprzętu audio, w którym można było sprawdzić nie tylko nasz, ale także własny sprzęt i porównać go z innymi "klockami" zarówno naszymi jak i kolegów. Nie chcę się tu rozpisywać na własny temat, więc na razie w skrócie podsumuję swoją drogę związaną z audio. Podjąłem się przy pomocy kolegów z Deep MK (chłopaki oczywiście ze Szczecina) zbudowania kolumn dla siebie. Zaprojektowałem obudowy "Oni" pomogli mi w akustyce. Zanim skończyłem projekt pojawił się ktoś, kto bezwarunkowo chciał kupić te kolumny mimo informacji, że nie są one na sprzedaż. Historia potoczyła się tak, że dzięki temu właśnie człowiekowi dziś moja firma "AUDIO PLANET" ma w swojej ofercie 9 modeli kolumn, a kolejne cztery modele są w budowie. Jestem pasjonatem muzyki, a sprzęt audio jest dla mnie tylko narzędziem do stworzenia jak najpiękniejszych spektakli odsłuchowych, w których "MUZYKA" jest daniem głównym a jej poszczególne utwory bywają wisienką na przysłowiowym torcie. Zapraszam wszystkich nie tylko ze Szczecina, którym podoba się ten pomysł o kontakt. Co mogę zaproponować oprócz pomysłu. Dysponuję lokalem, w którym moglibyśmy się cyklicznie spotykać, żeby podzielić się wszelkimi uwagami na temat sprzętu. Udostępnię to miejsce, które może stać się na razie siedzibą klubu. Zapewniam na początek możliwość odsłuchu sprzętu audio do testów na wielu modelach kolumn Audio Planet, których nie trzeba dźwigać, przywozić i godzinami podłączać i rozłączać. Może to stworzyć początek fajnego klubu, który mógłby połączyć wielu pasjonatów muzyki, która chcemy czy nie zawsze nas łączy.

Zainteresowanych pomysłem zapraszam do kontaktu:

email - [email protected]

facebook - https://www.facebook.com/Audio-Planet-636686433173901/

webside - audio-planet.pl

tel. - 602 330 602

Darek Szeliga

Pozdrawiam

Dariusz Szeliga

—————————

www.audio-planet.pl

tel. 091 464 55 66

fax 091 4 313 715

kom. 602 330 602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zgłosiło się już kilka osób, teraz pozostaje ustalić termin pierwszego spotkania. Większość chętnych opowiedziała się za weekendami.

 

Mario_77 jak będziesz w Szczecinie daj znać to umówimy się na jakiś odsłuch.

 

Hory odezwij się na maila, spróbujemy dograć termin spotkania żeby wszystkim pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.