Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile ze Szczecina łączcie się


Seband

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też tam jakoś jeszcze nie zawędrowałem. Przesłanie bijące ze strony jest mniej więcej takie: "jeśli masz dużo pieniędzy na głośniki, dozbieraj więcej i wtedy zapraszam do mnie". A ja niestety wolę coś w stylu: " postaramy się uzyskać możliwie jak najlepszy efekt w tamach twoich oczekiwań i możliwości finansowych". Nie oznacza to, że kiedyś tam nie zajdę. Choćby po to, aby zweryfikować moje wyobrażenie z rzeczywistością. Może zostanę pozytywnie zaskoczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, wyspiarski said:

Cze. Będę w Szczecinie za kilka dni (jestem z północnych okolic) gdzie tak mniej więcej na Słonecznym jest ten salon? Pozdrawiam.

Tak, jak napisał piotrek7, salon jest przy ul. Struga, tuż na wjezdzie na os. Słoneczne, po lewej stronie. W razie czego tel. jest na ich stronie.

14 hours ago, piotrek7 said:

Ja też tam jakoś jeszcze nie zawędrowałem. Przesłanie bijące ze strony jest mniej więcej takie: "jeśli masz dużo pieniędzy na głośniki, dozbieraj więcej i wtedy zapraszam do mnie". A ja niestety wolę coś w stylu: " postaramy się uzyskać możliwie jak najlepszy efekt w tamach twoich oczekiwań i możliwości finansowych". Nie oznacza to, że kiedyś tam nie zajdę. Choćby po to, aby zweryfikować moje wyobrażenie z rzeczywistością. Może zostanę pozytywnie zaskoczony?

Aż tak strasznie nie jest ? Przesłanie jest mniej więcej takie, że jakość idzie zwykle w parze z ceną - a jak się nakłada jakość wykonania i muzyczna to czasem cena może być dubeltowa, chociaż w ich przypadku nie zawsze ma to miejsce - ta dubeltowość ceny oczywiście ? . Tak czy siak warto zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. 

Czy ktoś może ma u siebie kolumny ze studia 16 Hz?. Chętnie posłuchał bym Minas Anor III najlepiej IV. Ale nie pogardzę innym zestawem. 

Szukam czegoś dobrego do lampy. I chętnie przy piwku przesłuchałbym kilku utworów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, gustwao napisał:

Witam. 

Czy ktoś może ma u siebie kolumny ze studia 16 Hz?. Chętnie posłuchał bym Minas Anor III najlepiej IV. Ale nie pogardzę innym zestawem. 

Szukam czegoś dobrego do lampy. I chętnie przy piwku przesłuchałbym kilku utworów. 

A masz swoją lampę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, gustwao napisał:

Sam posiadam jeśli o to chodzi wz. Lampowy. 

Trochę nie rozumiem tego pytania? 

Dobrze rozumiesz, ja nie mam lampowego wzmacniacza ale z przyjemnością posłucham twojego. Kolumn s16hz nie mam ale mam coś innego na SS . Jestem ciekaw jakby to zagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grono. Co do odsłuchów to by się jeszcze przydała sala odsłuchowa ?. Może jakieś Audio Show by zorganizować w Szczecinie Nie trzeba by daleko jeździć ?

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 hours ago, Konrad Kieliszkowski said:

Witam Soulek. To My prawie po sąsiedzku. Bo mieszkam na wylocie do Polic. Wiec moze by tak jakiś odsłuch?

Pewnie że można,  ja od czwartku bez głośników właśnie znalazły nowego właściciela i szukam nowych,  źródło u mnie to też azur 851N :-), spoko sprzęcik. Pomału odświeżam systemik, właśnie chcę się udać do audiosfery posłuchać parę kolumienek, zobaczymy co mają. Mam akurat u siebie ciekawą hybryde Lucarto audio musica,  niestety dziś i jutro ostatnie dni na odsłuch :-)

DSC_4526.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 26.08.2019 o 21:42, Konrad Kieliszkowski napisał:

Witam Soulek. To My prawie po sąsiedzku. Bo mieszkam na wylocie do Polic. Wiec moze by tak jakiś odsłuch?

Zawsze możesz wpaść do mnie. Szukam chętnego do pomocy w sobotę z podłączeniem sprzętu. Potem już tylko chillout ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
43 minuty temu, Konrad Kieliszkowski napisał:

Gdzie i w jakich godzinach? Jeszcze nie wiem dokładnie czy panna czegoś nie wymyśliła. Ale jak będzie wolne popołudnie to służę pomocą

Wyślę ci informację na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,  w sumie to spędziłem u Konrada jakieś 3 h w miłej atmosferze przebrneliśmy przez całkiem pokaźny repertuar,  od jazzu, soulu,  po rock,  synth pop a nawet heavy metal i mu podobne.  Nigdy nie spotkałem się z głośnikami Sonus Faber tym samym skoro nadarzyła się okazja musiałem ją wykorzystać.  Początkowo miałem wziąść ze sobą swój wzmacniacz atoll in 100 se, jednak wziąłem ostatecznie na odsłuch polską hybryde Lucarto audio musica,  korzystając z okazji że jeszcze u mnie jest.  U Konrada pod Sonusami zestaw CA azur,  strumieniowiec 851n i końcówka mocy.  Mam to samo źródło co on i kable głośnikowe tellurium q black 2,  tym samym ciekaw byłem jak wyjdzie odsłuch.  Pokój z aneksem kuchennym około 30 m2. Co do samego połączenia ca +sonus faber,  nie nazwałbym bym tego synergią,  aczkolwiek była moc i czuć było potęgę dźwięku.  Charakter Ca dał o sobie znać,  dużo informacji ale jak dla mnie ciut za.sucho,  brakowało też trochę bardziej namacalnego basu, mógł być lepiej kontrolowany.  Z Lucarto przy szybszych utworach szczególnie heavy metalowych brakowało mocy (60W) i czuć było że niekiedy porostu piecyk nie nadąża, jednak wniósł do systemu więcej barwy i muzykalnosci,  poprawiły się też wokale,  lampka Mullarda w pre zrobiła dobrą robotę ;-). Dla mnie na pewno było to kolejne miłe doświadczenie,  inne warunki akustyczne,  inny sprzęt,  dobra muzyka i towarzystwo. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się obiema ręcyma. Lucarto wyniosło przedsmak analogowego brzmienia. Tony najniższe dostały nowych wybrzmień, smaku. Jednak brakowało dynamiki, którą posiada CA. 

W przyszłości prawdopodobnie będą poszukiwania mocnej lampki do sonusów bo ich brzmienie mi się podoba.

Ciekawe jak by sie spisał Atoll

 

Edytowane przez Konrad Kieliszkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Fajnie , że udało wam się spotkać. 

Obawiam się , że w tym metrażu u kolegi te kolumny są poprostu za słabe i żaden wzmacniacz nic tu nie pomoże. 

Te sonusy to konstrukcja 2.5 drożna z 18stkami na basie. W tym metrażu może być problem. 

Słuchałem ich w audiosferze, bardzo fajne kolumny ale jak dla mnie 18 stka na basie ,to za mało. 

Będę miał urlop w październiku,to wpadniecie do mnie. Usłyszycie 4 sztuki 21cm na basie. Podyskutujemy wtedy, moje kolumny to Epic One.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów, Przecław się kłania. Ja również z chęcią posłuchałbym swojego "wzmacniacza" T+A Music Receiver z innymi kolumnami. Obecnie mam Amphion Prio 520. I jeszcze na pokładzie lampowy Music Angel trochę przerobiony ?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.