Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile ze Szczecina łączcie się


Seband

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie ze Szczecina, dawno nie zaglądałem. 
Fajnie czytać, że się spotykacie i słuchacie wzajemnie swoich zestawów i różnych konfiguracji. Czasem to jedyna możliwość oceny własnego zestawu, przez punkt odniesienia innego systemu i pomieszczenia. 

Ja od niedawna zmieniłem system. W zeszłym roku w prezencie stanęła na półce Audio Technica LP3, obecnie gra z pre gramofonowym Dynavox tc-750 (ale może jeszcze będzie zmiana)  od tygodnia podpięta jest do Cambridge Audio Azur 640a v.2 i dalej poprzez kable Cordial CLS 225 do Monitor Audio BR 2. Szukam do kompletu CD Cambridge audio Azur 640c v2. Głownie słucham jazzu, blusa i muzyki filmowej z czarnego krążka, ale zdarza się też Spotify w ciągu dnia do obiadu. W moim pomieszczeniu (salon z kuchnią) ten zestaw na jakiś czas będzie docelowy. 

 

Drugi system, który czeka na nowego nabywce to już chyba vintage z lat 90 tych. Denon PMA 560 i DCD 868 made in Japan u mnie od nowości. Świetnie się sprawdzał i dawał prawdziwą radość słuchania muzyki. 

 



Chciałbym ale nie widzę sensu na ten moment (życiowy) szukania nirwany odsłuchowej, bo pomieszczenie nie pozwala rozwinąć skrzydeł. Kiedyś w nowym lokum na pewno będę chciał zagospodarować osobne pomieszczenie do odsłuchów adoptowany akustycznie.

Pozdrawiam melomanów i audiofili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sunjammer napisał:

Witam klubowiczów, Przecław się kłania. Ja również z chęcią posłuchałbym swojego "wzmacniacza" T+A Music Receiver z innymi kolumnami. Obecnie mam Amphion Prio 520. I jeszcze na pokładzie lampowy Music Angel trochę przerobiony ?

Pozdrawiam

Piotr

Ja chyba będę zmieniał swoje zasilanie i chętnie przetestuje inne opcje łącząc także CA 851W z innymi kolumnami.

 

Pozdrawiam 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Z zasilaniem dałbym sobie spokój, nic nie da ci takiego progresu jak wymiana kolumn. Sporo też może ci dać druga taka końcówka mocy i ustawienie ich w tryb bridga. Miałem tak kiedyś u siebie, po dołożeniu drugiej zyskałem na basie,jego szybkości ,dynamice. A co najlepsze w tym było ,to to , że fajnie to grało nawet jak słuchałem cicho. 

Chwaliłem sobie to bardzo, teraz przynajmniej wiem o czym jest mowa jak ktoś używa monobloków w systemie. Musiałem z tej opcji zrezygnować bo kupiłem kolumny 4 ohm. Końcówki które miałem nie mogły pracować w trybie bridge z kolumnami 4 ohm. Ty nie miałbyś tego problemu, czytałem w instrukcji, że możesz używać bridga z kolumnami 4 ohm i 8 ohm. Przy 4 ohm masz 800 watt na kanał, powiem ci , że to już jest naprawdę coś. 

Wracając do tematu, sprawdzenie innych kolumn. Jestem na tak, pisałeś chyba wyżej, że masz pokój coś ok 30 metrów kwadratowych. Obawiam się , że dwu i półdrożne kolumny z 18 stka na basie nie poradzą sobie w tak dużym pomieszczeniu.  Oczywiście to wszystko zależy od tego ile go potrzebujesz i czego słuchasz. Wiesz jak to jest, jeden lubi jak mu tynk na głowę leci a drugi o wiele mniej. Najważniejsze by znaleźć coś co będzie ci się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem testowałem rozne kolumny i wszystkie mialy woofery max 18cm. W wielu basu bylo az nad to. Wczoraj testowalem atolla 100 i w najniższym zakresie była poprawa. Kolumny schodziły niżej lecz średnica i góra nie posiadała tylu szczegółów choć byly jaśniejsze  co z poczatku powodowało dyskomfort. 

Paul jakie masz u siebie zasilanie? Może byśmy zrobili u Ciebie małe testy sprawdzające co potrafi 851W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Już w ten weekend giełda winyli w Atrium Molo

Tysiące płyt winylowych z każdego gatunku, nowe i używane okazy, w tym perełki muzyczne, a także akcesoria do gramofonów i winyli – wszystko to będzie można znaleźć już 27 października na Wielkiej Giełdzie Płyt Winylowych w Atrium Molo. Po raz kolejny kolekcjonerzy i wystawcy płyt analogowych z całej Polski zaprezentują bogatą płytotekę z najróżniejszą muzyką. To będzie prawdziwa gratka dla miłośników czarnych krążków i fanów analogowego brzmienia.

Winyle przeżywają swój renesans. Winylomania to już nie moda, ale styl życia. Przejawia się ona pasją do kolekcjonowania płyt według artystów, utworów bądź gatunków muzycznych. Z badań wynika, że zainteresowanie płytami analogowymi z roku na rok wzrasta także wśród Polaków. Odpowiedzią na rosnącą popularność czarnego krążka jest kolejna edycja Wielkiej Giełdy Płyt Winylowych w Atrium Molo, która 27 października zgromadzi wielbicieli wyjątkowych brzmień z całego kraju.

Tego dnia na kupujących czekać będzie kilka tysięcy nowych i używanych płyt z najlepszych polskich sklepów. Wystawcy zaprezentują albumy z muzycznymi hitami – od jazzu, bluesa, poprzez rock, disco, punk, folk, pop, po muzykę polską czy filmową. Wśród nich znajdą się wielkie hity, bestsellery i perełki kolekcjonerskie. Ponadto, będzie można nabyć produkty do pielęgnacji płyt i gramofonu oraz inne akcesoria. Każdy znajdzie coś dla siebie, a poszukiwaniom winylowych perełek towarzyszyć będzie muzyka rozbrzmiewająca z gramofonu.

– Giełda Winyli to zyskujące na popularności wydarzenie, gromadzące tysiące albumów z najróżniejszymi gatunkami muzycznymi w jednym miejscu. 27 października czeka nas kolejna dawka doznań muzycznych i wspomnień zapisanych na krążkach. Bogactwo i różnorodność płyt z pewnością zadowolą każdego z odwiedzających. Dla wielu osób powrót do winyli to nie tylko spotkania z muzyką, ale również nawiązanie do młodzieńczych wspomnień, a także możliwość powiększenia własnej kolekcji. Dobra płyta to także doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby – zachęca Agnieszka Wasyłenko, dyrektor Atrium Molo.

Wielka Giełda Płyt Winylowych odbędzie się w niedzielę 27 października w godzinach 10.00 - 20.00. Więcej informacji na temat wydarzenia i oferty centrum można znaleźć na stronie internetowej https://atrium-molo.pl.

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,juz_w_ten_weekend_gielda_winyli_w_atrium_molo,id-33053.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tej giełdzie winyli. W sumie wybór duży, obsługa fachowa. Nie brakowało też jazzu, bluesa i soulu. No, może ceny nieco wygórowane, ale przy zakupie kilku można było liczyć na rabat.

P.S. Może czyta ten wpis młody meloman z bródką, któremu podałem nr. tel. z błędem w srodku-  powinno być 604 zamiast 603.

Pozdr.

Edytowane przez cezary
błąd klawiatury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam.

Czy możecie polecić kogoś zaufanego i dobrego do naprawy sprzętu audio ?

Z góry dziękuję.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj "specjalistów" na Chopina i Mazurskiej. Można podejść na Asnyka i pogadać choć wygląd warsztatu odstrasza. Jeśli sprzęt ma dużą wartość, warto poszukać także poza granicami wojewódtwa i znaleźć kogoś, kto ma duże doświadczenie w serwisowaniu danej marki . Dobre opinie ma zakład w Świebodzinie (serwisaudio.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Może ktoś lokalnie będzie zainteresowany - zawsze to odpada problem z transportem 😉

Oczywiście dla zainteresowanych możliwość negocjacji ceny.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/audio-physic-tempo-vi-stan-idealny-CID99-IDOW9LQ.html?bs=olx_pro_listing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam do oddania (za darmo) liście z drzewa Gingko Biloba  na alkoholową nalewkę dla Kolegów ze Szczecina lub Polic.

Niektórym pomaga  na  szumy uszne i inne dolegliwości:

https://rozanski.li/2000/rzeczywiste-wlasciwosci-milorzebu-ginkgo/.

Szczegóły sprządzania:

http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=231.0

Liście pożółkły, więc nadają się do zbioru z drabiny. Dlatego konieczna jest samoobsługa (biodro ogranicza mi wchodzenie na nią).

Działa na niektórych bardzo mocno np. powoduje bezsenność(pić rano). Mnie na szumy za bardzo nie pomogła, ale pobudzenie to i owszem. To nie porada lecznicza, to opis faktu.

Propozycja ważna przez kilka dni, Natura sprzątnie liście na ziemię.

Dalsze szczegóły na priw.

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Giełda winyli. Melomani nie mogą tego przegapić

Szczecińska galeria na dwa dni zamieni się w raj dla melomanów. Już w najbliższy piątek i sobotę w Atrium Molo odbędzie się wyjątkowe święto dla wszystkich fanów brzmienia z czarnego krążka. Do centrum handlowego zjadą wystawcy z całej Polski, którzy zaoferują swoje płyty winylowe.

Listopadowa Giełda Płyt Winylowych to kolejna edycja tego wydarzenia w Atrium Molo. Każde spotkanie przyciąga coraz większą liczbę osób w różnym wieku. Giełda płytowa to także okazja do wymienienia się zbiorami, zakupu unikatowych krążków, poznania osób o takich samych zainteresowaniach.

– Już po raz kolejny sprzedawcy, kolekcjonerzy, prawdziwi pasjonaci płyt winylowych zawitają do Atrium Molo – mówi Agnieszka Wasyłenko, dyrektor Atrium Molo. – Nasze spotkania z każdą edycją cieszą się coraz większym powodzeniem. Co roku przybywa wystawców, widzimy także, że wśród mieszkańców giełda staje się coraz bardziej popularna. Z pewnością dlatego, że muzyka spod igły brzmi niepowtarzalnie, ma swój wyjątkowy urok i nic nie jest w stanie jej dorównać.

Giełda Płyt Winylowych w Atrium Molo odbędzie się w dniach 4-5 listopada w godzinach 10-20. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/gielda-winyli-melomani-nie-moga-tego-przegapic/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Dawno mnie tu nie było bo zapomniałem hasła do konta. Przez ten czas trochę się pozmieniało. Oczywiście na plus. Moją lampę miałem okazję porównać do Musical Fidelity M6si oraz Unison Research Unico Due

Amp KT-88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Tysiące płyt w dobrych cenach. Giełda winyli już w ten weekend w OFF Marinie

Przed nami wyjątkowa odsłona Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. Oprócz tradycyjnie pysznego jedzenia, tym razem będzie można kupić również płyty winylowe. „Będzie kilku wystawców, każdy potrafi mieć nawet około tysiąca płyt”, mówią organizatorzy.

Tysiące płyt w jednym miejscu. „Za każdym razem przywozimy coś, czego nie było wcześniej”

W najbliższą niedzielę, 26 marca, na Szczecińskim Bazarze Smakoszy w OFF Marinie (ul. Chmielewskiego 18) zaplanowano dodatkową – muzyczną – ucztę. Jak zapowiadają organizatorzy, na giełdzie winyli znajdziemy szeroki wybór czarnych krążków.

– Na co dzień trzeba chodzić w różne miejsca, by poznać wiele gatunków, bo sklepy mają różny asortyment – mówi Krzysztof 33'45 recordstore, współorganizator giełdy winyli. – W najbliższą niedzielę będzie kilku wystawców ze Szczecina i okolic, a nawet z Poznania, każdy potrafi mieć nawet około tysiąca płyt. Warto przyjść, bo zawsze staramy się, by nie było to samo. Za każdym razem przywozimy coś, czego nie było wcześniej. A jak czegoś jednak nie mamy na miejscu – można u nas zamówić.

Szeroki wybór w przystępnych cenach

Jak wyliczają organizatorzy, na miejscu będzie można znaleźć płyty w prawie każdym gatunku muzycznym, od popu, przez jazz i rock, po elektronikę, hip-hop i rap.

– Będzie też muzyka klasyczna, o którą pyta coraz więcej osób – zapowiada Krzysztof. – Będą nowe i używane płyty. Wachlarz oferty jest naprawdę ogromny. U nas ceny są bardzo przystępne, będzie można upolować krążki już dosłownie za 5 złotych – zapewnia i dodaje: – Płyty będzie można obejrzeć, dotknąć, odsłuchać. Klient będzie mógł sprawdzić, czy to jest to, czego poszukuje.

Giełda winyli to nie tylko płyty, ale i masa akcesoriów.

– U siebie na stoisku będę mieć płyny i szczotki do czyszczenia winyli, jak również gadżety, np. kubki czy otwieracze – mówi Krzysztof. Na giełdzie nie zabraknie także fachowych porad, jaki sprzęt wybrać czy jak konserwować i dbać o płyty, by jak najdłużej służyły.

Giełda winyli zlokalizowana będzie na I piętrze OFF Mariny i potrwa w tych samych godzinach, co Szczeciński Bazar Smakoszy: od 10:00 do 14:00. Organizatorzy proszą o parkowanie na parkingu strzeżonym naprzeciwko obiektu lub na terenie OFF Mariny. Wjazd szarą bramą od ul. Klemensiewicza.

 

https://wszczecinie.pl/tysiace-plyt-w-dobrych-cenach-gielda-winyli-juz-w-ten-weekend-w-off-marinie/43961

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wielka giełda winyli

Będą nowości, płyty z autografami i fonograficzne białe kruki, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Jazz, soul, klasyka, rock, alternatywa, a nawet bajki! Oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych. Już 15 kwietnia wielka kolekcja czarnych krążków pojawi się w Szczecinie w sklepie winyle.fm przy ul. Jagiellońskiej 86.

Pakujemy się i lecimy do Was przez całą Polskę z tysiącami przeróżnych analogów. Będą klasyki, rzadsze wydania, dużo nowości, pyszności gwarantowane! Zapraszamy już 15 kwietnia do świetnej miejscówki w centrum Szczecina – winyle.fm przy ulicy Jagiellońskiej 86. Start o godz. 12:00, będziemy wypatrywać Was bacznie na horyzoncie!


Tysiące Winyli to jedna z największych mobilnych kolekcji w Polsce. Kilkaset eventów na koncie, kilkadziesiąt tysięcy zadowolonych klientów w całym kraju. W Szczecinie nie byli od bardzo dawna. Prawdziwi fani czarnych krążków ciągle pamiętają ich wizyty w Czeskim Filmie, ale to było lata temu... Teraz wracają już w pierwszą sobotę po świętach, bo Szczecin potrzebuje winyli!

 

https://wszczecinie.pl/wydarzenie/wielka-gielda-winyli/37564?data=2023-04-15 12:00

Edytowane przez Marcinzp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam szczecińskich audiofili, mało tu się dzieje, mam nadzieję że wszyscy zasłuchani i nikt nie ma czasu wejść na nasze szczecińskie forum. Odświeżając trochę, przy okazji chciałem przedstawić dwie pary kolumn na sprzedaż:

T+A KS Active i Kef Reference 1, są na OLX-ie.  Odsłuch oczywiście możliwy, T+A cena do uzgodnienia, KEF "raczej" nie.

Pozdrawiam i zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To wielka okazja dla kolekcjonerów. Blisko 10 tysięcy winyli dla Szczecina!

 

Kto był na kwietniowych targach w winyle.fm, ten wie, czego może się spodziewać po wrześniowej edycji. Do sklepu przy ul. Jagiellońskiej 86 ponownie dotrze wielka partia czarnych krążków! W piątkowe popołudnie, 15 września, będzie można uzupełnić swoje zbiory o wiele cennych pozycji jazzowych, bluesowych czy choćby tych z rockowej klasyki.

Jan Janiszewski, autor ogólnopolskiego cyklu imprez pod hasłem „Tysiące winyli”, to jeden z najbardziej znanych w Polsce kolekcjonerów czarnych krążków. Prowadzi dwa sklepy płytowe oraz muzyczną kawiarnię „Święty Spokój”, jest synem znanego dziennikarza muzycznego, Jerzego Janiszewskiego. Mówią o nim: „wyznawca analogowego stylu życia, propagator kultury słuchania winyli oraz kustosz ich magii”. 

Już 15 września wraz z Dariuszem Startkiem, właścicielem sklepu winyle.fm organizuje w Szczecinie targi płyt winylowych. Dzięki tej inicjatywie do naszego miasta przyjadą tysiące bardzo poszukiwanych płyt. Jazz, soul, pop, rock, hip-hop... To propozycja skierowana zarówno do wytrawnych kolekcjonerów, jak i początkujących zbieraczy.

– Oferta jest szeroka. Muzyka soul, funk, soundtracki, rzadkie płyty jazzowe choćby z katalogu Blue Note, ale też np. muzyka poważna – wylicza Jan Janiszewski. – Przywieziemy płyty kupione w Europie, z prywatnych kolekcji ze Szwecji, Anglii, ale też z USA czy Japonii. Co ważne będą również winyle dla każdego, czyli te w niższej cenie, m.in. albumy Tiny Turner, które z wiadomych względów znów stały się obiektem zainteresowania. Dzień po piątkowej giełdzie jedziemy do Poznania, a potem do Łodzi, a zatem to w Szczecinie będzie największy wybór – podsumowuje. 

Otwarcie giełdy firmowanej przez „Tysiące winyli” w sklepie winyle.fm przy ul. Jagiellońskiej 86 zaplanowano w piątek, 15 września, o godz. 17.00. Wstęp wolny. Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/675117064205474

Winyle.fm to także miejsce wydarzeń muzycznych. Jesienią ma przyjechać tutaj Mikołaj Trzaska, planowane są też występy innych muzyków. Wkrótce mają zostać ogłoszone konkrety.

 

https://wszczecinie.pl/to-wielka-okazja-dla-kolekcjonerow-blisko-10-tysiecy-winyli-dla-szczecina/45511

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.