Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner + 5.1 wątpliwości początkującego


Bartosz_51318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o wyrozumiałość, nie jestem ekspertem od audio. Nie jestem także audiofilem. Słuchając muzyki czy filmów na słuchawkach Philipsa za 30zł, Sennheiserach za 100zł czy takich za 1500zł - nie słyszę różnic dzielących te słuchawki :)

Sprzęt potrzebuję do wymiany mojego aktualnego. Chciałbym się zmieścić w 1500zł-2000zł. Może być sprzęt używany. Dotychczas korzystałem tylko z wysłużonego wzmacniacza stereo i kolumn które dostałem od ojca. Tj. Diora WS442 wraz z equalizerem oraz dwie kolumny Mildton 170. Kolumny są w złym stanie techniczny, zwłaszcza zawieszenia głośników średnio i wysokotonowych. Dodatkowo wieża po jej włączeniu zaczyna strasznie trzeszczeć przez głośniki - 5-10s po czym cichnie. Dźwięk jest podawany ze zintegrowanej karty dźwiękowej komputera, kablem Jack-2xchinch. Teraz wady mojego zestawu :

1. Łapie się na tym, że moje korzystanie z komputera to 70-80% filmy/seriale - 5% internet, reszta gry.

2. Głośniki których używam bardziej dudnią i huczą niż grają. Dodatkowo na 50-60% mocy zaczynają przekłamywać dźwięk.

3. Są za duże do mojego pomieszczenia (20-25m2)

4. Przede wszystkim zestaw ciągnie zbyt dużo prądu, co nie podoba się domownikom.

5. Żebym miał jakikolwiek dźwięk musi działać wzmacniacz i eq. razem ok 80-110W nawet gdy słucham cicho radia internetowego.

 

Co bym chciał uzyskać :

1. Dźwięk przestrzenny, z dobrym pozycjonowaniem instrumentów oraz dobrymi efektami w filmach.

2. Możliwość zgrania zestawu z TV samsunga który zamierzam kupić w przyszłym roku.

3. Oszczędność prądu, jakiś tryb ECO oraz AutoWyłaczenie w amplitunerze.

4. Czysty, ciepły dźwięk, stonowany, taki łagodny. Tak aby żadne pasmo nie dominowało.

5. Możliwości przełączania się pomiędzy 2.0, 2.1 oraz 5.1 (o ile to w ogóle możliwe).

 

Na czym mi nie zależy :

1. Na prestiżu/marce sprzętu

2. Na oszczędzaniu 100-200zł w lewo i prawo.

3. Pilocie lub jego braku, ilości złącz i funkcji LAN/DLNA

4. Odtwarzaczu BD (planuję PS4 w przyszłym roku)

 

Znam pogląd/zasadę, że za daną kwotę zawsze można kupić lepsze stereo niż 5.1 i że pewnie do komputera i muzyki lepiej mieć stereo niż 5.1. Zgadzam się z tym, ale tego słuchania jest u mnie 2-3h w weekendy, pozostały czas oglądam filmy lub w ogóle nie korzystam z dźwięku :)

 

Czego słucham ;

Słucham muzyki elektronicznej oraz relaksacyjnej a także starego rocka, zespołów takich jak ELO, Pink Floyd a także muzyki "sklepowej" która umila zakupy (np takiej

), rodzaj chyba nazywa się chillout, ale nie mam pewności. Słucham także czasem muzyki klasycznej, jazzu itd. Nie słucham muzyki 'POP' czy techno. Nie lubię buczącego, tłukącego basu który przeszkadza innym domownikom, wolę aby każde pasmo grało średnio, naturalnie.

Słucham także dźwięku z filmów jak każdy :)

 

Dotychczas myślałem (w związku z założonym budżetem) o amplitunerach Pioneer'a np 323 albo 528, oraz kolumnach firm takich jak Yamaha, Jamo czy Taga. Na allegro roi się od zestawów "konsumenckich" dla "zwykłych zjadaczy chleba".

Wiem, ze to forum traktuje o sprzęcie trochę innego pokroju, ale chciałem poradzić się fachowca o jakieś ogólne rady, wskazówki, lub dostać informację co tracę, gdzie jest kompromis pomiędzy tym co rozważam a tym co mógłbym mieć waszym zdaniem. Myślę, że nieprzekraczalną kwotą będzie 2500zł. Chociaż fajnie będzie się zmieścić w 1500zł! Wtedy wystarczy mi też na jakąś lepszą kartę dźwiękową do komputera.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub ten zestaw bez BD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Czytałem już inne tematy, ale zwykle kwoty są dużo wyższe, a jak pisałem wcześniej, nie jestem audiofilem i wolę przeznaczyć nadmiar gotówki na inne przyjemności, choćby smakołyki :)

Pozdrawiam,

Bartosz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym przemyśleniu sprawy, doszedłem do wniosku, że aby nie oszczędzać zbytnio, najpierw zaopatrzę się w amplituner i zestaw stereo z jakiegoś kompletu 5.1 a za jakieś 2-3msc dokupię resztę nagłośnienia. Także teraz mamy 2000-2500 na ampli i 2 kolumny. Czy teraz możecie mi podpowiedzieć konkretne rozwiązania?

 

B

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że muzyka będzie dominowała , drugą w kolejności będzie kino domowe czy nie ma reguły ,

też słucham dużo elektronicznej , filmowej , chillout-u , jazzu i klasyki dodatkowo tego czego Ty nie więc na początek

 

proponuję zajrzeć na polskie kolumny firmy Pylon Audio , kolumny mają neutralne brzmienia i można też złożyc zestaw do kina ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

można też złożyc cały zestaw 5.0 z tej samej serii

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub inną polską firmę a mianowicie STX tan nożna wyrwac zestaw 5.1 za ok 1,5 tys zł , ludzie którzy go kupili są zadowoleni ,

 

lub na Taga Harmony 606v.3 i za same przody to gdzieś 800 zł

 

jednak oczywiście proponuję posłuchac przed zakupem czegokolwiek ,

 

jesli zdecydowałbyś się na zestaw STX-a to mało zostałoby na amplituner jednak jeśli chciałbyś jak zaznaczyłes najpierw przody i ampli to spokojnie można by kupic nowy za ok 1,5 - 1,7 tys lub jeśli ktoś podrzuci lepszą alternatywę używaną

 

w tej chwili leci aukcja fajnego ampla Denon 3313 i jest na 950zł 2 dni do końca ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oraz 2312 w tej chwili cena 1025zł i 3 dni do końca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a z nowych popatrzyłbym na Yamahę 673

 

Jeśli masz takie preferencje o jakich piszesz to niestety nie możesz sobie pozwolić "zabrać kasy" z tej puli przeznaczonej na sprzęt bo będzie kicha i musisz zrezygnować na razie ze smakołyków i z karty dźwiękowej , chcąc mieć to co zakładasz musisz trochę wydać ale później będą efekty , opłaca się poczekać , nie możesz zaoszczędzić na amplitunerze gdyż ampli z niskiej półki ( a taki chcesz wybrać) będzie grał za mało wydajnie , będzie miał mało mocy z racji zastosowanego słabego zasilacza to się tyczy teraźniejszych nowych "klocków" , nie będzie dawał odpowiedniego impulsu dla kolumn oraz będzie miał problem z "napędzeniem" trudnych kolumn ( o niskiej impedancji) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 673 Za 1650zł w jakimś sklepie i do tego Taga dwie kolumny za 750zł? Na początek. Słyszałem także o takiej możliwosci - wyjście preout z amplituner, do wzmacniacza stereo i z tego dopiero połączenie do kolumn stereo? Dobrze myślę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat : "Yamaha RX-V373+onyx100+ jaki sub?"

 

nie kupuj tanich "klocków" bo skończysz jak tamten kolega , nie zaoszczędzisz na tym a jak już to tylko pozornie i na początku dopóki nie minie euforia ,

 

Słyszałem także o takiej możliwosci - wyjście preout z amplituner, do wzmacniacza stereo i z tego dopiero połączenie do kolumn stereo? Dobrze myślę?

 

tak dobrze myślisz z tym , że ampli z wyjściem pre-out w tej cenie nowego nie dostaniesz , najbliższa cena to ok 2,1 tys i Yamaha 773 , tak i to co proponowałem wyżej , Pylon Audio lub STX ale z serii FX i model 200 lub 300 lub taniej Taga TAV606v.3 (ok 1,2 tys za zestaw 5.0 )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poczytaj do końca

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat : "Yamaha RX-V373+onyx100+ jaki sub?"

 

nie kupuj tanich "klocków" bo skończysz jak tamten kolega , nie zaoszczędzisz na tym a jak już to tylko pozornie i na początku dopóki nie minie euforia ,

 

 

 

tak dobrze myślisz z tym , że ampli z wyjściem pre-out w tej cenie nowego nie dostaniesz , najbliższa cena to ok 2,1 tys i Yamaha 773 , tak i to co proponowałem wyżej , Pylon Audio lub STX ale z serii FX i model 200 lub 300 lub taniej Taga TAV606v.3 (ok 1,2 tys za zestaw 5.0 )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poczytaj do końca

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

udało mi się wygrać aukcję tego tańszego denona którego podałeś kilka postów wyżej. także yamahy odchodzą w niebyt :) Czy to coś zmienia? A' propos tagi o której pisałem poprzednio, miałem na myśli właśnie komplet za 750zł z tego linka :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kolor mi odpowiada na nad opakowniem nie bedę płakał. całość mieści się idealnie w budżecie. Co do tych stx'ów, to one kosztują ok 900zł za sztukę, a to już mocno wykracza poza mój kosztorys :)

Pozdrawiam,

B

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już odpowiedziałem na priv , dodam jeszcze tutaj , masz ampla więc teraz kolumny , spokojnie możesz wziąć te Tagi i jeśli nie nadwyręży to Twojego budżetu to nawet cały zestaw 5.0 bo to niewiele więcej od samych frontów zawsze jednak dodaje , żeby przed zakupem posłuchać jak grają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się , że Ci się podoba , napisz troszkę więcej na temat brzmienia kolumn ( niech poczytają ludzie , którzy chcą/planują zakupić tani a dobry zestaw) , na temat usytuowania ich , napisz na temat konfiguracji kolumn na ampli, jakie masz źródło , dalej komp i z karty i 2x czincz , masz wyjście cyfrowe w karcie muz. np coaxial(RCA-czincz) lub optyczne , jak tak to spróbuj tym wyjściem puścić sygnał na amplituner , jak chcesz oczywiście bo to będzie się wiązało z kupnem kabla a jeśli Ci odpowiada to rozwiązanie to może nie kombinujmy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat grania wypowiem się za kilka dni, właśnie po zakupie kabla optycznego. Na razie nie mogę w żaden sposób wydobyć z kolumn dźwięku 5.0. Jest to możliwe co prawda przez jakieś tam wirtualne tryby sceny itd, ale to nie oddaje realizmu. Druga sprawa, nie mam TV ani monitora z HDMI, więc nie mogę na razie skorzystać z tego Audyssey żeby ustawić głośniki :), kolumny stoją chyba normalnie. Center nad monitorem, fronty po obu stronach biurka a tylne za mną, jakieś 1.5-2m w górze na szafach. Na teraz mogę powiedzieć, że dużo lepiej brzmi muzyka poważna. Instrumenty słychać wyraźniej, można się skupić na poszczególnych elementach sceny. Każdy detal jest słyszalny. Bas jest niski, ale nie dudniący. Niekiedy czuć go w przeponie, czego nie czułem przy Diorze :). Jedyną przewagą Diory był fakt, że ona puszczała dźwięk cały czas na słuchawki. Można było 1 przyciskiem przełączyć nie źródło, ale cel dla dźwięku. Teraz tego nie mam. Nie mogę zatem pozwolić sobie na trzymanie wpiętych słuchawek, bo Denon automatycznie po ich włożeniu chce podawać tam dźwięk. Nie wiem czy jest opcja ręcznego przełączenia się na głośniki, mając podpięte słuchawki?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 30 Listopada 2013 - zdublowane w oddzielnym wątku
Ukryte przez misiomor, 30 Listopada 2013 - zdublowane w oddzielnym wątku

Witam, ze względu na to iż, też jestem początkujący, pozwolę sobie podłączyć sie do tematu(by nie zakładać nowego, bez żadnego posta) jaki zestaw wybrać do denona 1912 do salonu 25m2, wyłącznie do tv, meczy, filmów, konsoli, bardzo mało muzyki, jaki zestaw głośników do kwoty 1800 zł, ważna rzecz, iż nie będę potrzebował tylnych głośników, chcę żeby to był zestaw 2.1, 2.0, 3.0 ew 3.1, tylko nie wiem co wybrać, czy np taga harmony v606 + za resztę kasy suba, czy bez suba z lepszymi kolumnami. Proszę o podpowiedź, odsłuch nie wchodzi w grę, tylko zakup przez neta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Kalibruje się też bez żadnych podłączeń źródeł AV , do automatycznej kalibracji potrzebny jest mikrofon kalibracyjny . Poświęć ze dwie godziny na przeczytanie instrukcji od dechy do dechy , a później wracaj do tego co Ci jest potrzebne , wiele nauczysz się .

Napisz jakie masz źródła .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie po podłączeniu mikrofonu włącza się ta opcja. jednak po wybraniu measure, wydają z siebie dziwny dźwięk kolumny. gdzieś w połowie mierzenia pisze "SW : None" i mogę dać tylko Retry. Dalej nie przejdzie. Czemu testuje SB kiedy żaden nie jest podłączony? Czyżby Denon myślał że jest podłączony SB? Dodam, że wszystkie 5 głośników działa np w trybie multichannel stereo. Czester, pytasz o źródła, co masz na myśli? Jedynymi źródłami są komputer, ethernet oraz radio fm. Swoją drogą dziwne jest to, że radio fm znajduję mi w auto tylko 5 stacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu testuje SB kiedy żaden nie jest podłączony? Czyżby Denon myślał że jest podłączony SB?

, a skąd ma wiedzieć czy masz suba , wysyła sygnał testowy dla suba i czeka na falę dźwiękową która dotrze do mikrofonu , a z mikrofonu kabelkiem do analizy w amplitunerze .

 

pisze "SW : None" i mogę dać tylko Retry

Dobrze pisze , bo nie ma w systemie suba . Krok zakrokiem jest opisane w instrukcji .

Jedynymi źródłami są komputer, ethernet oraz radio fm. Swoją drogą dziwne jest to, że radio fm znajduję mi w auto tylko 5 stacji.

Pięć stacji bo masz pięć przycisków ? .Jaką masz antenę , zewnętrzną , wewnętrzną , kablówkę ?

 

faktycznie po podłączeniu mikrofonu włącza się ta opcja. jednak po wybraniu measure, wydają z siebie dziwny dźwięk kolumny. gdzieś w połowie mierzenia pisze "SW : None" i mogę dać tylko Retry

Nic nie dawaj tylko czekaj i postępuj zgodnie z instrukcją .

 

faktycznie po podłączeniu mikrofonu włącza się ta opcja. jednak po wybraniu measure, wydają z siebie dziwny dźwięk kolumny.

Wszystko w porządku to tak ma być , system musi usłyszeć twoje kolumny , dla Ciebie jest to szuszuszuu , a jemu informacja o " właściwościach kolumn " .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a skąd ma wiedzieć czy masz suba , wysyła sygnał testowy dla suba i czeka na falę dźwiękową która dotrze do mikrofonu , a z mikrofonu kabelkiem do analizy w amplitunerze .

 

No ma wiedzieć, bo chyba czuje którę gniazda mają opór a które nie prawda? Tak mi się wydaje na chłopski rozum. W instrukcji na ten błąd jest napisane "sprawdź podłączenie głośników"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dobrze pisze , bo nie ma w systemie suba . Krok zakrokiem jest opisane w instrukcji .

 

No i co niby jest opisane w instruckji? Nie ma opcji by pominąć ten krok. Zostawiłem test na 30min i dalej wisi w tym samym miejscu, a powtarzam - w trybie multi channel stereo grają wszystkie podłączone głośniki.

 

Pięć stacji bo masz pięć przycisków ? .Jaką masz antenę , zewnętrzną , wewnętrzną , kablówkę ?

 

Jakie pięć przycisków?! Amplituner ma podobno pamięć na 56 stacji. Telefon który leży obok i korzysta z słuchawek jako anteny znajduje 26 stacji w tym lokalne. A antena jest dużo krótsza. Antena FM która była w komplecie jest długa i wisi pionowo wzdłuż ściany. Odbiera krystalicznie ale tylko 5stacji :)

 

 

Nic nie dawaj tylko czekaj i postępuj zgodnie z instrukcją .

 

Czekałem i nic. Instrukcja nie ma dla mnie rady na ten problem :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma wiedzieć, bo chyba czuje którę gniazda mają opór a które nie prawda? Tak mi się wydaje na chłopski rozum.

Na chłopski rozum to można wsadzić sam przewód lub ucięty przewód i amplituner będzie myślał że jest sub . Jednak tak nie może być , dlatego między innymi ampli czeka na sygnał dźwiękowy z suba . Wcześniej wspomniałem , że amplituner musi usłyszeć kolumny , to też dotyczy suba , będzie wiedział jak np. ustawić poziom wyjściowy głośności itd. Pomyśl co będzie gdy użytkownik podczas pierwszej kalibracji nie włączy suba do gniazdka zasilenia .

No i co niby jest opisane w instruckji? Nie ma opcji by pominąć ten krok. Zostawiłem test na 30min i dalej wisi w tym samym miejscu, a powtarzam - w trybie multi channel stereo grają wszystkie podłączone głośniki.

Tego nie wiem , to Ty masz przeczytać .

Antena FM która była w komplecie jest długa i wisi pionowo wzdłuż ściany. Odbiera krystalicznie ale tylko 5stacji :)

To jest prawdopodobnie antena AM .

Telefon który leży obok i korzysta z słuchawek jako anteny znajduje 26 stacji w tym lokalne.

kiedy te stacje lecą z nadajników sieci komórkowej , a nie z " z twego najbliższego , porządnej mocy masztu " radiowego , tak domyślam się .

Pięć stacji na drucie wyłapanych w " automacie " przez ampli to i tak dobry wynik .

Wstaw swoje województwo , miasto , lub najbliższe miasto które jest w twoim pobliżu , ----- najsilniejsze stacje i zobacz ile masz tych stacji z dużą ilością gwiazdek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ten błąd jest napisane "sprawdź podłączenie głośników"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakaś reklama zasłania mi trzy czwarte od dołu , nie widzę wszystkich komunikatów . Problem jest prozaiczny , sprawdź polaryzację tzn. biegunowość podłączenia i co najważniejsze sprawdź czy podłączyłeś kolumnę Front R w odpowiednie wyjście głośnikowe amplitunera . Amplituner nie myli się to Ty popełniasz błąd .

 

, czy Ty myślisz , że to jest ten błąd dla suba ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co niby jest opisane w instruckji? Nie ma opcji by pominąć ten krok. Zostawiłem test na 30min i dalej wisi w tym samym miejscu, a powtarzam - w trybie multi channel stereo grają wszystkie podłączone głośniki.

Jeżeli mówisz o kolumnie Front R to biegunowość jest zła .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.in. to było w komunikacie o wyświetlanych błędach podczas kalibracji

 

Sprawdź biegunowość wyświetlanego głośnika.

• W przypadku niektórych głośników, ten błąd może być

wyświetlane, nawet jeśli głośnik jest prawidłowo podłączony.

Jeżeli jesteś pewien, że połączenie jest prawidłowe, naciśnij (przyciski wyboru góra , dół)

, aby wybrać "Pomiń"(Skip), a następnie naciśnij klawisz ENTER.

 

wiec nie koniecznie jest zła jak wskazuje opis

 

Wyświetl postUżytkownik Bartosz_51318 dnia 30.11.2013 - 22:53 napisał

faktycznie po podłączeniu mikrofonu włącza się ta opcja. jednak po wybraniu measure, wydają z siebie dziwny dźwięk kolumny.

Wszystko w porządku to tak ma być , system musi usłyszeć twoje kolumny , dla Ciebie jest to szuszuszuu , a jemu informacja o " właściwościach kolumn " .

 

taj jak pisze czester15.30 i nie tylko bo też dobierane jest opóźnienie , głośność poszczególnej kolumny w stosunku do dźwięków wysłanych przez kolumny a które po odbiciu od ścian wracają do mikrofonu tak , że w pewnien sposób brana jest pod uwagę akustyka pomieszczenia .

 

Tam jest napisane , że jeśli głośnik nie jest wyświetlany (w oknie Audyssey Auto Setup) tzn, że nie jest prawidłowo podłączony a jeśli jest to podłączenie jest prawidłowe ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Jeżeli jesteś pewien, że połączenie jest prawidłowe, naciśnij (przyciski wyboru góra , dół)

, aby wybrać "Pomiń"(Skip), a następnie naciśnij klawisz ENTER.

Jest tylko Retry, nie ma Skip. A właściwie nie było. Jeden kabel od głośnika tylnego, prawego wypadł gdy przesuwałem amplituner na miejsce. Zwracam honor. Mierzenie dokończone. Jest dużo lepiej :) Teraz jestem na etapie zakupu kabla. Nie wiem czy lepszy będzie coaxial czy toslink. Oba są cyfrowe...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Jest tylko Retry, nie ma Skip. A właściwie nie było. Jeden kabel od głośnika tylnego, prawego wypadł gdy przesuwałem amplituner na miejsce. Zwracam honor. Mierzenie dokończone. Jest dużo lepiej :) Teraz jestem na etapie zakupu kabla. Nie wiem czy lepszy będzie coaxial czy toslink. Oba są cyfrowe...

Edit.

Teraz już wiem, że coaxial jest podatny na zakłócenia elektryczne, a tych będzie tu niestety dużo, bo na biurku jest masa kabli, w tym elektrycznych i sieciowych (u mnie jest centrum z routerem, modemem i AP) oraz rozmaitych ładowarek itd. Także chyba optyk. Ale optyk z kolei nie może się za bardzo zginać - oraz trzeba uważać na końcówki, by nie dotknąć ich palcem lub wystawić na działanie kurzu i zanieczyszczeń powietrza.

Na allegro jest masa taniochy, ale ten gość mówi, że te kable nie mogą być bardzo drogie, bo nie ma co dużo kosztować :) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy możecie mi podać z doświadczenia, jaki kabel kupić najlepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krótkie odległości to kabel z przesyłem cyfrowym " elektrycznym " czyli caxioal , sygnał cyfrowy nie jest podatny na zakłócenia tak jak analogowy . Jeżeli długie odległości to optyczny .

Kabel cyfrowy coaxial ma mieć napisane przez producenta 75 omów ( wtedy trzyma jakieś " standarty " pomijając oporność wtyków i gniazd RCA .

 

Ale optyk z kolei nie może się za bardzo zginać - oraz trzeba uważać na końcówki, by nie dotknąć ich palcem lub wystawić na działanie kurzu i zanieczyszczeń powietrza.

Bez przesady zginać można , aby nie przełamać , łuki nie wpływają na przesył , a gdy wetkniesz wtyki to nic nie kurzy się .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Antenę FM to tu podłącza się :

post-35801-0-54091400-1385938447_thumb.jpg

 

Podłącz zewnętrzną to będziesz miał więcej stacji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.