Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch RF-52 dobry wybór?


_Kamol_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu posiadałem zestaw składający się z wzmacniacza Sony TA-F700ES , Kolumn Klipsch F1 i Audiotraka Maya U5. Ogólnie byłem bardzo zadowolony z tego zestawu. Całość grała (jak na moje ucho oczywiście) bardzo dobrze. Musiałem z pewnych powodów sprzedać ten zestaw. Teraz planuję ponowny zakup. Jednak Kolumny które chce teraz kupić to już. Klipsch RF-52. A wzmacniacz to albo Sony TA-F550ES (ponoć jeden z lepszych modeli od sony) albo standardowo TA-F700ES. Audiotraka mam dalej. Czy to dobry wybór? Na kolumny chce przeznaczyć do 2k zł. (używane). Niestety więcej mi się nie uda bo jestem "tylko" studentem :) Proszę o jakieś opinie, propozycję. Pozdrawiam. Aha.. Pokój to 16m2 , muzyka głównie Rock, Pop, ale też Dance i czasami electro wszelkiego rodzaju.. Jazzu nie słucham praktycznie wcale. Jak już to Reagge. Czego oczekuje? Mocnego , sprężystego basu to podstawa. Dużej szczegółowości i dobrej sceny. Czytałem wiele postów na tym forum to ktoś polecał Oli , ktoś magnaty , ale tak czytając te posty już sam nie wiem co najlepiej wybrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich gatunków muzycznych każda z wymienionych kolumn będzie optymalna, wybór jednak zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Nie sugeruj się opiniami, tylko posłuchaj przed zakupem, tylko taka forma zapewni Ci dobry wybór.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrają lepiej, to klasa wyższa od F1.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF-52 zagrają lepiej od F1 prawda? Pod względem średnicy, basu oraz wysokich tonów?

RF w stosunku do Synergy grają dużo lepiej na średnicy, lepiej także na górze. RF52 ma także lepszy bas od F1. Styl brzmienia podobny mimo wszystko, jak Ci się podoba takie dynamiczne granie to będziesz zadowolony.

 

Co do Oli Roth - to są także świetne, dynamiczne podłogówki o odmiennym charakterze. Klipsch grają dość ostro na górze, bezpośrednio, twardy bas a Oli są ciepłe, łagodne, bas jest podobnie jak w Klipsch najlepszej jakości, jak na kolumny w tej cenie, ale bardziej "miękki" od Klipsch.

 

A od Magnata Quantum serii 600 to lepiej zagrają i te i te.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie magnaty odrzuciłem ze względu też na słabe wykonanie obudowy..

 

To chyba się skieruję tak jak początku pisałem do RF 52. Sony nada im trochę ciepła. Bo to raczej ciepłe wzmacniacze. I powinno być super ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Kij w mrowisko :-) Ja sobie chwalę Synergy F2 - choć na chacie RF jeszcze nie zawitały więc ciężko mi powiedzieć coś własnym zdaniem.

 

Poniżej Link Przetłumaczony po Googlowemu.

Pod koniec koleś opisuje Synergy vs Reference - Dlatego lepiej samemu słuchać i nie przeżywać. Zakładać, że modele nazywają się Jacek i Agatka - a kolor głośników jest w obu taki sam ;-)

 

Design Synergy jest delikatnie mówiąc ''dyskotekowy'' ale w maskownicach przy zgaszonym świetle mogą być ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roth Oli 40 widzę "chodzą" po 1800zł używane. Muszę je przesłuchać gdzieś.

 

@don111 Ty mówiłeś o 40 tak? Czy 30?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Oli 40-stki, miałem też na krótko RF52 ;)

Generalnie Oli 40 są mocowo tak pomiędzy RF 52 a RF 62 bo Klipsche mają większe obudowy i mimo tych samych głośników na wielkość, to robi lekką różnicę.

Oli i Klipsch jak dla mnie mają zdecydowanie najlepszy bas w tej klasie budżetowych kolumn i o to bym się w ogóle nie martwił. Z tym, że tak jak pisałem, różnią się charakterem (również basu).

Oli są bardziej "klimatyczne", ciepłe ale wciąż bardzo dynamiczne i soczyste na basie, natomiast Klipsch wbijają w fotel wyeksponowanymi detalami, grają bardziej wyraziście, agresywniej, jest twardszy kop na basie (od Oli, które chyba z kolei odrobinę niżej schodzą od RF52), wysokie tony są ostrzejsze i jest ich więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło mu o Roth Oli 40 - ze względu na repertuar ;-) Teraz dystrybutor Rafko będzie je sprzedawał pod nową nazwą MELODIKA..

 

Tu masz test Klipsch F10 i Roth Oli 40 ( słaby - bo nie ma na czym grało, gdzie grało ani co było odtwarzane ):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu masz jeszcze znalazłem Klipscha:

 

Odsłuch Klipsch ''Synergy'' - po Klipsch ''La Scala''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Klipsch ''Synergy'' Vs Dynaudio ''Facette''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Klipsch czy Onkyo - Ogólnie nie znajdziesz za dużo w Polskich testach. Taka nasza tradycja narodowa.

A te Roth warto na pewno posłuchać.

-------------------

Oooo. nie zauważyłem, że don111 już napisał ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post to już tak bardziej do don111:

 

Co jeszcze mnie zastanawia - Czy ''Reference'' jest faktycznie ulepszoną wersją ''Synergy''. Patrząc na fora zagraniczne i testy - Nie bardzo.

 

Synergy - to kopułka aluminiowa + napylany grafit - podział zwrotnicy na 1,7 kHz

Reference - to kopułka tytanowa + napylana ceramika - podziała zwrotnicy na 1,5kHz ..

 

Nie znam się na tym ale rozumiem, że więcej informacji przenosi tuba w Reference.

 

Reference ma teoretycznie bardziej szlachetne materiały ale przez podział zwrotnicy i inną konstrukcję - brzmią zbyt agresywnie. Nie ogarnęli tematu.

 

Po prostu w jednych elementach jest lepszy Reference a w innych Synergy - Nie zrobili kolumny lepszej tylko inną.

 

Zobacz Palladium ( jest okazja na allegro :D tylko 20.000zł ) ma inny podział zwrotnicy od 550Hz do 3,4kHz jedzie na membrance z aluminium dopiero najwyższe rejestry od 3400Hz śmigają na tytanowej kopułce w osobnej tubce.

 

Trochę to zabawne, że w 6moons.com koleś uznaje, że Reference się chowa do serii Synergy. Widocznie taki materiał mimo wszystko się lepiej sprawdził w tubie. Tylko szkoda, że to na lampiszonach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie boję się , że klipsch mogą grać za ostro w mocniejszym rocku. Chociaż nie wiem czy Oli nie zagrały by znów zbyt łagodnie. Muszę gdzieś je przesłuchać. Różnica ostrości brzmienia między F a RF się zmieniła?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym linku podrzuciłem - jest na dole strony jak koleś testuje model F2 i tam wspomina o RF52

Te testy na pewno są bardziej wiarygodne niż jakieś agdlab

Czy się zmieniła to wątpię - mi model F-20 wygląda jak zwykły Lift. Prysnęli na czarno i tyle.

Dla mnie F2 nie gra agresywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo też zależy od pomieszczenia o czym wspominał też sprzedawca. Jak mamy "goły" pokój. To faktycznie mogą grać ostro. Ja je miałem w 16m i było idealnie. Na test dałem do 10m2 dość blisko od słuchacza i było znacznie ostrzej i bas dużo gorszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie magnaty odrzuciłem ze względu też na słabe wykonanie obudowy..

 

A plastkiowe klipsch to hi-end. Sluchalem kilka RF. Wrazenie robia, tylko ciekawe na jak dlugo. Brzmienie raczej efekciarskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oli 40 oprócz basu niczym nie zachwyca. Bas jest fenomenalnie piękny ale potrafi też zabuczeć i sie rozmemłać przy nagraniach typu rihanna czy inne ubasowione techno.

Średnica wycofana zdecydowanie za mocno jak dla mnie. Brak smaczków.

Wysokie to samo. Nie słychać wielu detali. Zbyt grzeczne i cukierkowe.

Sceny i stereofonii brak. Grają na linii głośników.

Miałem sprzedałem na rzecz ostatecznie paradigmów. :)

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może posłuchałbyś jeszcze Indiana Line. Słyszałem je na AS i szczerze mówiąc (pisząc) te głośniki mają potencjał i warto się mini zainteresować w tym przedziale cenowym.

Pozdrawiam,

Pawe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uwazam że Magnat Quantum z seri 6 jest dobrze wykonany. model 675 uwazam za bardzo udany. I dla mnie wybó pomiedzy RF 52 a Quantumem nie bylby taki oczywisty. RF jest mocniejszy potrafi doprowadzic do opadu szczeki mocnym uderzeniem, ale moze też byc irytujacy przy dłuzszym słuchaniu. wybor jest całkowice pokierowany indywidualnymi preferencjami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch wygląda bez maskownic jak pół DE zza krzaka. Nie ma co ukrywać - poczucie estetyki AMERYKAŃSKIE - ale w maskownicach wyglądają w porządku.

Do Monitor Audio im daleko.

 

Dla mnie efekciarskie nie są - przyznam, że długo ich używam i jestem zadowolony z tych kolumn (Synergy). Drogich kolumn nie miałem ale ich przedział cenowy dosyć oblatałem i jednak wybrałem Klipscha.

 

Trzeba też uwzględnić - Czego wymaga Magnat do napędzenia a co wystarczy Klipsch - A na cichym słuchaniu ( blok po 22 Klipsch się sprawdza bardzo dobrze )

 

Nie wiem jak ten OLI 40 gra ale - ROTH wycofał się z ich produkcji i dlatego będą się nazywać MELODIKA. Za granicą się widocznie nie przyjęły te kolumny. U nas jakoś się sprzedają i firma RAFKO chce kontynuować produkcję tego modelu na własną rękę. ROTH w ogóle powstał w 2007r. i nie wiadomo czy będzie na rynku - konkurencja jest duża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbliżonej cenie można już kupić Magnaty Quantum 755 i Heco Celan 5xx - a to już znacznie lepsze kolumny od efekciarskich Klipsch RF.

No i oczywiście kolumny, które roznoszą konkurencję w swojej (i trochę wyższej) cenie, czyli STX FX300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

2 lata doswiadczenia z klipsch RF II.Bas jest lux.Mowa o potędze,i potężnym je...ciu.Góra-czyli tony wysokie ze znakomitego tytanowego tubowego głośnika( znakomity na swój sposób) nie są wcale ostre,tylko bardzo wyrazne.Jest ich sporo, ale plusem jest to że kolumna gra cicho,średnio i na bardzo głośnych ustawieniach bardzo czysto.Żadnych charczeń,kolumny są bardzo szybkie,bardzo mało prądu potrzeba żeby zagrały głośno(plus ,mniejsze rachunki za prąd).Ze wzmacniaczem Nad 356 ustawionym głośność na godz 12 grały tak czysto że sam byłem zdziwiony ,a przecież ten klocek do słabeuszy nie należy.Jak kiedyś będę budował kino domowe to napewno na kolumnach Klipsch.Reasumując-bas extra.Reszta też do wytrzymania.Co do sceny to raczej zapomnij.Szczegóły owszem,ale budowanie sceny(separacja instrumentów itd) to nie te kolumny.Poza tym w muzyce electro czy dance tam czegoś takiego praktycznie nie ma.Tam liczy się bit.Czyli łup i cykająca góra.A to napewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wszelkiego rodzaju rock separacja i scena jest raczej potrzebna. Więc szukać innych kolumn? Czy te starczą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uwazam że Magnat Quantum z seri 6 jest dobrze wykonany. model 675 uwazam za bardzo udany. I dla mnie wybó pomiedzy RF 52 a Quantumem nie bylby taki oczywisty. RF jest mocniejszy potrafi doprowadzic do opadu szczeki mocnym uderzeniem, ale moze też byc irytujacy przy dłuzszym słuchaniu. wybor jest całkowice pokierowany indywidualnymi preferencjami.

RF i Quantum grają zupełnie inaczej. Quantum jednak nie polecam bo zamiast nich ładniej jednak grają Oli - są w zbliżonych klimatach.

 

A może posłuchałbyś jeszcze Indiana Line. Słyszałem je na AS i szczerze mówiąc (pisząc) te głośniki mają potencjał i warto się mini zainteresować w tym przedziale cenowym.

Są fajne ale nie do tego typu muzyki.

 

Trzeba też uwzględnić - Czego wymaga Magnat do napędzenia a co wystarczy Klipsch - A na cichym słuchaniu ( blok po 22 Klipsch się sprawdza bardzo dobrze )

 

Nie wiem jak ten OLI 40 gra ale - ROTH wycofał się z ich produkcji i dlatego będą się nazywać MELODIKA. Za granicą się widocznie nie przyjęły te kolumny. U nas jakoś się sprzedają i firma RAFKO chce kontynuować produkcję tego modelu na własną rękę. ROTH w ogóle powstał w 2007r. i nie wiadomo czy będzie na rynku - konkurencja jest duża.

Quantumy mają też bardzo wysoką skuteczność, byle co im wystarczy ;)

Co do Roth to jednak mylisz się. Wyszła teraz nowa seria RA a stara ma być właśnie kontynuowana jako Melodika. Te stare są popularne na pewno u nas, inaczej tak by nie robili. Sam bardzo je chwaliłem na forum jak dostałem je na domowy odsłuch. Bez żadnych emocji wypakowałem jakieś śmiesznie nazywające się Oli, podłączyłem i się zdziwiłem. Rzadko się trafiają kolumny z takim świetnym basem i przede wszystkim taką przyjemną barwą dźwięku - oczywiście w tym przedziale cenowym, bo tu w większości dominuje efekciarstwo z przejaskrawioną górą. Oli też są efektowne, ale nie w ten "prostacki" sposób.

 

Oli 40 oprócz basu niczym nie zachwyca. Bas jest fenomenalnie piękny ale potrafi też zabuczeć i sie rozmemłać przy nagraniach typu rihanna czy inne ubasowione techno.

Średnica wycofana zdecydowanie za mocno jak dla mnie. Brak smaczków.

Wysokie to samo. Nie słychać wielu detali. Zbyt grzeczne i cukierkowe.

Sceny i stereofonii brak. Grają na linii głośników.

Miałem sprzedałem na rzecz ostatecznie paradigmów. :)

Masz rację co do wycofanej średnicy. Jest jej mniej ale wysokie tony czy średnica moim zdaniem są wystarczająco ładnie nakreślone i jest w nich dużo powietrza co tworzy fajną przestrzeń. Sama scena jest tak jak i w większości kolumn, tylko pierwszoplanowa, Paradigmy nie są tu wyjątkiem, głębi też brak, choć scena jest szersza, dźwięk wyraźniejszy, mocniej "napompowany" na średnicy i górze. Dla mnie właśnie są zbyt jaskrawe i ostre na górze (nawet Klipsch RF już mniej szkliste, choć góry mają też tak dużo). Może lekko przesadzam, bo od zawsze jestem mocniej wyczulony na ostro brzmiące tweetery, może stąd mam takie a nie inne zdanie, a znam takich, co jeszcze by podkręcali górę...

 

W pierwszym linku podrzuciłem - jest na dole strony jak koleś testuje model F2 i tam wspomina o RF52

Te testy na pewno są bardziej wiarygodne niż jakieś agdlab

Czy się zmieniła to wątpię - mi model F-20 wygląda jak zwykły Lift. Prysnęli na czarno i tyle.

Dla mnie F2 nie gra agresywnie.

F2 pewnie grają potężniej od RF52, ale nie doszukiwałbym się ich innych zalet w takim porównaniu. Ja swoje RF52 zawoziłem do gościa, który wymieniał F1 lub F10 (nie wiem, wyglądają tak samo), te już stały odłączone na boku. Podłączyliśmy testowo RF52 i sam od razu stwierdził, że zdecydowana różnica na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

W wszelkiego rodzaju rock separacja i scena jest raczej potrzebna. Więc szukać innych kolumn? Czy te starczą?

to bardzo popularne kolumny.W prawie każdym salonie są.Jak nie ma 52-to będą 62 lub 82.Co do określenia ich sceny to wszystko jedno które niech podłączą i rozeznanie masz.Przecież nie musisz kupić w salonie tylko ich posłuchać.Albo kliknij na forum kto ma takie kolumny blisko twojego miejsca zamieszkania-umów się ,flachę pod pachę i sprawa rozwiązana.Przynajmniej w 70%, bo to jednak nie będzie twoje pomieszczenie.(akustyka)-ale scenę da się wszędzie usłyszeć.Lepszą,gorszą-lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w MM jutro idę z płytka na odsłuch. Wiadomo nie będzie tam efektu jak w domu , ale zawsze lepsze to niż nic..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło mu o Roth Oli 40 - ze względu na repertuar ;-) Teraz dystrybutor Rafko będzie je sprzedawał pod nową nazwą MELODIKA..

 

Tu masz test Klipsch F10 i Roth Oli 40 ( słaby - bo nie ma na czym grało, gdzie grało ani co było odtwarzane ):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu masz jeszcze znalazłem Klipscha:

 

Odsłuch Klipsch ''Synergy'' - po Klipsch ''La Scala''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Klipsch ''Synergy'' Vs Dynaudio ''Facette''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Klipsch czy Onkyo - Ogólnie nie znajdziesz za dużo w Polskich testach. Taka nasza tradycja narodowa.

A te Roth warto na pewno posłuchać.

-------------------

Oooo. nie zauważyłem, że don111 już napisał ;-)

Dziękuję Z - za linki -

Jestem miłośnikiem Klipschy trochę miałem ich u siebie, trochę słuchałem, zawsze chętnie poczytam coś ciekawego, ale Panu, który zestawił LaScalę z Synergy - stanowczo poleciłbym - jogę, medytację, może zmianę zioła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata doswiadczenia z klipsch RF II.Bas jest lux.Mowa o potędze,i potężnym je...ciu.Góra-czyli tony wysokie ze znakomitego tytanowego tubowego głośnika( znakomity na swój sposób) nie są wcale ostre,tylko bardzo wyraźne.

 

O to już jednak jest jakaś nadzieja z tymi wysokimi ;-) Stały na alledrogo. Nawet ksywka się zgadza ;)

Mogliby jednak w następnej serii wprowadzić przedni BR zawsze trochę łatwiej.

Jarek : Ten gość dobrze napisał. Same logo daje już zgodność 70% :-)) Co on tam słyszy to już jego ''faza'' nie psujmy mu zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

O to już jednak jest jakaś nadzieja z tymi wysokimi ;-) Stały na alledrogo. Nawet ksywka się zgadza ;)

Mogliby jednak w następnej serii wprowadzić przedni BR zawsze trochę łatwiej.

Jarek : Ten gość dobrze napisał. Same logo daje już zgodność 70% :-)) Co on tam słyszy to już jego ''faza'' nie psujmy mu zabawy.

Trochę nie kumam o co ci biega.Możesz jaśniej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 18

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.