Skocz do zawartości
IGNORED

2-way monitory ala PMC na Fountekach


Marian133

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

GŁOŚNIKI: Fountek FW146 + NeoCD1.0 zakupione w Loudspeakershop.eu

 

ZAŁOŻENIA: Nie wiem czy jakieś były, te monitorki zrobiłem z nudów i z przyczyn finansowych. Miałem na stanie Ushery 8935a, żeby zrobić z nich gotowy projekt, musiał bym dołożyć jakieś 600-700zł. A że Usherów już się nasłuchałem, postanowiłem je sprzedać, dołożyć 1/3 kwoty jaką musiał bym wydać na Ushery, i zrobić monitorki na Fountekach.

 

BUDOWA: Obudowa z płyty wiórowej 18mm oklejona HDF-em 3mm, 10L, BR, strojone na około 50Hz. Fornir modyfikowany Heban 0004 dostępny w MIRO, klejony metodą na żelazko klejem Soudal. Jedna warstwa lakieru poliuretanowego + jedna warstwa lakieru akrylowego.

 

ZWROTNICA:

 

Obudowy zostały lekko pochylone z racji miejsca w którym mają (miały) stać. Charakterystyka tyczy się monitorów z prostą ścianką frontową.

 

KOSZTORYS:

 

Głośniki i terminale zostały zakupione w loudspeakershop, części na zwrotnice w Polinku + STX-sie.

Gdyby jednak trzeba było wszystko zakupić to kosztorys wyglądał by mniej więcej tak:

 

FW146 - 280zł

NeoCD1.0 - 320zł

Terminale - 40zł

Zwrotnice - 150zł

wkręty - 5zł

płyty - 25zł

klej - 20zł

fornir - 60zł

lakiery - 30zł

bulpren- (ciężko policzyć, ponieważ tak małych kawałków się nie kupi. W Dexonie kosztuje 60zł.)

 

Razem około 950zł.

 

WRAŻENIA ODSŁUCHOWE:

 

Jestem bardzo zadowolony z dźwięku, jak na tak tanie monitorki grają świetnie, średnica bardzo dobra jak również wysokie tony które nie sypią piachem (czego się troszkę obawiałem po wstędze w tej cenie). Myślałem że po przejściu z Usherów w linii, te Founteki będą grać basem jak głośniczki komputerowe... jednak w moim pokoju 10*m basu jest wystarczająco. Koledzy z forum słyszeli te monitorki na tegorocznym AS w hostelowym pokoju, były podłączone pod lampę kolegi z forum, która to zagrała lepiej od dwóch wzmacniaczy które przywieźliśmy ze sobą (Rotel RA1010, Sony STR-DE635), a basu było tyle że tylko przysłowiowy "dresiarz" chciał by więcej. Kto jednak lubi bardzo niski bas o większym natężeniu, będzie musiał się wspomagać subem.

 

ZDJĘCIA:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-34477-0-53051100-1384883307_thumb.jpg

post-34477-0-78920400-1384883315_thumb.jpg

post-34477-0-98457900-1384883320_thumb.jpg

post-34477-0-44450500-1384883327_thumb.jpg

post-34477-0-20544700-1384883337_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne. Jesteś stylistą. Brawo. Samodzielne budowanie kolumn dziś nie ma uzasadnienia finansowego, ale satysfakcja nie zna ceny. Koszty masz zaniżone, do wszystkiego musisz dodać koszty transportu, swój czas, nawet prąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

950zł to kwota za jaką można samemu zrobić takie monitory (w cenę są wliczone materiały + ewentualne koszta transportu), nie wliczałem w to swojej pracy.

Dział nazywa się przecież DIY, więc w kosztorysie są podane ceny tylko materiału na budowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne kolumienki i to na wstędze a takich projektów jest nie wiele , a co do przedmówcy to wątpię aby znalazł coś tak dobrze grającego i wyglądającego jak kolumny Mariana w tej cenie jeszcze raz gratulację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

950zł to kwota za jaką można samemu zrobić takie monitory (w cenę są wliczone materiały + ewentualne koszta transportu), nie wliczałem w to swojej pracy.

Dział nazywa się przecież DIY, więc w kosztorysie są podane ceny tylko materiału na budowę.

 

Masz może gdzieś wymiary lub rysunek tych obudów ?

 

pozdrawiam ...kolejka za fajny projekcik poszła na Twoje konto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekty mam tylko poglądowe, rysowane dla siebie.

Mogę jedynie podać wymiary: 37x32x17cm

 

Monitorki są na sprzedaż jak by ktoś był zainteresowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej, zamieściłeś projekt, ładny, podoba mi się, stworzyłeś wątek, dałeś wszystko oprócz rysunku paczki jak ma być zwymiarowana i zrobiona w środku zwłaszcza. Po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ochotę zbudować sobie takie monitorki to niech sobie buduje, ale własnym sumptem.

Nie będę wypisywał co i jak po kolei robiłem, a zwłaszcza nie chce mi się wymiarować projektu tylko po to aby sobie ktoś to kopiował, nie po to zostały te monitorki zbudowane.

 

A dlaczego sprzedaje? Jak już napisałem, zrobiłem je z przyczyn finansowych... ale nie chce mi się tego tłumaczyć, zwłaszcza osobie która twierdzi że sprzedaje bo źle grają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zwłaszcza nie chce mi się wymiarować projektu tylko po to aby sobie ktoś to kopiował, nie po to zostały te monitorki zbudowane.

 

To nie łatwiej było po prostu zamieścić ogłoszenie a nie czarować w oddzielnym temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co czarować?

Temat został założony żeby o tych głośniczkach porozmawiać :)

A że komuś to przeszkadza że one są na sprzedaż, to już nie moje zmartwienie.

 

Macie jakieś pytania co do tych kolumn, proszę pytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie na przysłowiową pałę skrzynek,bez dokumentacji,czy sprzętu pomiarowego jest trochę głupim posunięciem,jak byś był bardziej w porządku to uchyliłbyś rąbka tajemnicy w poście,a tak jak ci inni piszą:czysta komercja ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie przesadzajcie? Kolega podał wymiary, podał objętość - czego jeszcze brakuje, żeby je sobie zbudować? Odległość między głośnikami pewnie można dać nawet mniejszą niż na zdjęciach. A co do odsprzedaży - każdy, kto sam robi kolumny, musi od czasu do czasu coś sprzedać, żeby mieć pieniądze na następną konstrukcję. Co nie znaczy, że poprzednia grała źle. Przez ostatnich 8 lat zrobiłem 13 albo 14 par kolumn. Odsprzedawałem jedne, żeby móc zrobić kolejne. Powyżej kosztów własnych udało mi się sprzedać tylko jedną parę. I tak sukces. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie na przysłowiową pałę skrzynek,bez dokumentacji,czy sprzętu pomiarowego jest trochę głupim posunięciem

 

W którym miejscu ten projekt jest robiony na pałę?

Widać kto jest w temacie a kto nie, bo Ci co są to od razu widzą że to projekt który się nazywa "F1", którego można sobie samemu skopiować, wystarczy poszukać w internecie :)

 

jak byś był bardziej w porządku to uchyliłbyś rąbka tajemnicy

 

A gdzie tutaj jeszcze jest jakaś tajemnica? skoro wymiary podane, schemat zwrotnicy jest również podany jak i charakterystyka.

Może mam napisać jak w obudowie jest wytłumienie ułożone i podać jeszcze jego gramaturę?

 

 

Jak widać tylko Twonk rozumie.

Żeby coś zbudować lepszego trzeba pierw sprzedać to co się ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kto jest w temacie a kto nie, bo Ci co są to od razu widzą że to projekt który się nazywa "F1", którego można sobie samemu skopiować, wystarczy poszukać w internecie :)

No tak się składa, ze nie jestem w temacie i zrobienie dla mnie takiej skrzynki to czarna magia, więc nie wiem gdzie ile czego mogę dać.

A sugestie, ze niektórzy forumowicze są snobami, albo głusi uważam za nie w porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Marian! Gratuluje, bardzo ładne monitory za rozsądne pieniądze. "Pieniaczami" się nie przejmuj, plują sobie w brodę bo mają kupione kolumny za 3 razy tyle które nawet w połowie pewnie tak nie zagrają jak na tych Fountekach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwala mnie coś takiego kolega daje na tacy fajny projekt ale oczywiście

jest całe grono mądrali którzy mają jakieś ale,tak jak napisał peritus

Brawo Marian!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu lubi czytać ciekawe opisy i oglądać obrazki, jeszcze inni chcą znać każdy, najdrobniejszy nawet szczegół interesującej ich konstrukcji, by uniknąć błędów podczas budowy, ot cała filozofia.

Jeśli chodzi o zestawy głośnikowe, to mii się np. podoba ten opis budowy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety obecnie jest już pewien problem z zakupem tych głośników. ):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny były robione na wzór PMC to w środku masz zrobioną linie transmisyjną robioną na przegrodach,miałem doczynienia z modelem podstawkowym PMC 21(dokładnej nazwy nie pamiętam),i tego się czepiłem o szczegóły budowy.

Nie mniej Oryginały to zacne monitorki,nie podobało mi się jedynie wykończenie obudowy,chyba że na takie egzemplarze gośc natrafił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Pan po prostu nie czytał opisu, albo nie wie co to znaczy skrót "BR" :)

Jak by to była kopia PMC to bym napisał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie prezentują się te Founteki, na tle tego forniru.Gra to też, pewnie zacnie.Jakby nie było, to zwrotnicę projektował pan Witold Albecki.

Dobra robota, Marian.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.