Skocz do zawartości
IGNORED

Hobbit cz II


lolek126

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam,ze druga część jest dużo lepsza od pierwszej.Oby trzecia była jeszcze lepsza :)

Jedynka mi się wręcz nie podobała.Słaba jakość animacji,zero mrocznego klimatu,taka akurat w teleranek niedzielny dla grzecznych dzieci.ten gruby troll król to porażka-pytam się co to jest?Maskotka pod podusię? Porażka,jak i cała ta akcja w jaskini.Jedyny plus to akcja gdzie Bilbo posiadł pierścień.W drugiej już lepiej,akcja się rozwija,klimat lekko powraca do WP.Ale i tak mu daleko jako całe dzieło,chociaż nie skończone,nie wierzę, że dorówna Władcy Pierścieni.

Nie zapomnę jak byłem w kinie na Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia.To był skok w nową erę kina.Moim zdaniem nadal Hobbit jest tylko cieniem.

Za mną siedział facet z dwojgiem dzieci ok. 7 i 10 lat.Już na starcie myślę,co one tu robią.Przy wyjściu z kina już w blasku dnia zobaczyłem twarze tych dzieci.One były przerażone.Miałem ochotę dać w pysk tatusiowy za traumę u dzieci.Na pewno nie czytał książki,a widział wcześniej reklamy filmu w TV . Pamiętam że na nich to własnie przedstawiony film jako kolorowa,piękna baśń była.Po hobbicie I, dzieciaki byłyby szczęśliwe,że były w świecie bajek.

Oczywiście fan i czytelnik,czekam na trójkę,ale na pewno nie z takim zniecierpliwieniem jak ponad dekadę temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie za dużo kung fu ,, latał z mieczem elf jak w chińskich filmach, przesadzili i stracił mocno książkowy klimat. Ogólnie ładne widoczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dla mnie film praktycznie zaden nie odzwierciedla klimatu ksiazki... a z tym mieczem to tez jak dla mnie ogladalem wiele filmow gdzie znacznie wiecej latano z mieczami jak tutaj.. ale wiadomo kazdy inaczej podchodzi do tematu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek - Twe bezkrytyczne uwielbienie do Hobbita jest nam znane ;) i nie musisz kazdemu tlumaczyc dlaczego on to tak a nie inaczej odebral.

Dla mnie tez Hobbit to jest krok wstecz w stosunku do genialnego LOTR (mowie o ekranizacji). Bardziej kameralny, mniej akrobatyczny i mniej rozbuchany bylby wierniejszy ksiazce i bardziej....ludzki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek - Twe bezkrytyczne uwielbienie do Hobbita jest nam znane ;) i nie musisz kazdemu tlumaczyc dlaczego on to tak a nie inaczej odebral.

Dla mnie tez Hobbit to jest krok wstecz w stosunku do genialnego LOTR (mowie o ekranizacji). Bardziej kameralny, mniej akrobatyczny i mniej rozbuchany bylby wierniejszy ksiazce i bardziej....ludzki :)

Lubie LOTR jak i Hobbita i nie ukrywam tego ale wyrazilem swoje zdanie , a kazdy ma prawo myslec o takim czy innym filmie to co mysli - w demokratycznym kraju zyjemy - jak wiesz zapewne... Tylko wg mnie nigdy film albo prawie nigdy nie bedzie kopia klimatu ksiazki nawet LOTR.

A na pewno jestesmy niesamowici w ocenianiu filmow tylko jakos tego nie widac np na naszych produkcjach ze tacy dobrzy jestesmy.

Czasem odnosze wrazenie ze w necie to sami rezyserzy i ze niemalze kazdy by lepiej ten film zrobil czy jakis inny niz np w tym wypadku PJ....

Tylko wiekszosci z tych ludzi to sa ludzie ktorzy maja 1300 zl do reki i jakos na rezyserow to nie wygaldaja ... i zeby nie bylo ze do kogos personalnie tu pisze, bo nic z tych rzeczy tylko ogolnie sie wypowiadam. A najlepsi sa Ci ktorzy po 2 min trailerze oceniaja i jaki to bedzie gniot lub jakie to dzielo bedzie , i chyba pozniej moze co niektorzy sie tacy dostaja na filmowke i powstaje taki "wspanialy" film jak np Kac Wawa, Ciacho i wiele innych...swietnych polskich produkcji.. Co nie oznacza ze wszystkie sa zle..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek...nie obraz sie ale Ty to zbyt "ad persona" bierzesz....

Masz kogos w rodzinie Petera Jacsona czy co :) ?

 

Naprawde wyluzuj bo kazdy kto napisze ze mu sie Hobbit nie widzial zaraz dostaje od Ciebie male wypracowanie dlaczego to tak odebral, a wogule do czego sie przyczepia przeciez tak ma byc etc....

 

Nie jestem zrzeda i uwielbiam fantasy (ksiazki gry) ale Hobbit jest dla mnie filmem CIENKIM.

 

Ogladnij sobie film "Ostatni Smok" -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Film z przed prawie 20 lat i powiem Ci ze smok byl o wiele realniejszy, lepiej "zagrany" i ciekawszy niz ten cukierkowy Smaug...

 

P.S moze dlatego ze głosu mu Connery uzyczył ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek...nie obraz sie ale Ty to zbyt "ad persona" bierzesz....

Masz kogos w rodzinie Petera Jacsona czy co :) ?

 

Naprawde wyluzuj bo kazdy kto napisze ze mu sie Hobbit nie widzial zaraz dostaje od Ciebie male wypracowanie dlaczego to tak odebral, a wogule do czego sie przyczepia przeciez tak ma byc etc....

 

Nie jestem zrzeda i uwielbiam fantasy (ksiazki gry) ale Hobbit jest dla mnie filmem CIENKIM.

 

Ogladnij sobie film "Ostatni Smok" -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Film z przed prawie 20 lat i powiem Ci ze smok byl o wiele realniejszy, lepiej "zagrany" i ciekawszy niz ten cukierkowy Smaug...

 

P.S moze dlatego ze głosu mu Connery uzyczył ;)

Niestety nie jest to rodzina :-) a szkoda, a nie biore personalnie i powiem ze nawet mnie to za bardzo nie obchodzi co kto napisze, tylko ze jak zagladam czasem i cos widze, a ja mam inne zdanie to pisze co ja uwazam. A kazdy ma prawo pisac co sie podoba... nie mniej jednak Polacy najbardziej umieja jednak oceniac a gorzej jest juz zeby samemu zrobic dobry rodzimy film.. a jak sie juz cos zrobi to 80% tych filmow to komedie romantyczne bo najlepiej sie sprzedadza ( oczywiscie patrzac na nasze realia).

Ogladajac dodatki LOTR czy Hobbita I - mozemy zobaczyc ile pracy, wysilku i zaangazowania wielu ludzi musial tego typu film kosztowac... i ja to doceniam, a wiadomoze jesli komus sie nie podobaja tego typu filmy to nic nie przekona taka osobe zeby zmienil zdanie.. Film moze sie poodobac lub nie , mi np I cz Hobbita bardziej sie podobala ( choc II cz. bardziej mroczna byla wiec blizsza LOTR) , a ludziom tak juz nie koniecznie- ale kazdy moze miesc swoje zdanie. Co do smoka to w tym aspekcie ja mam inne zdanie i zreszta kilka osob tutaj to pisalo i na roznych innych forach ze jest to najlepszy smok w historii kina ale szanuje oczywiscie Twoje zdanie ze Ty masz inne i dla mnie glos taki czy inny ma najmniejsze znaczenie w ocenie tego smoka czy tez innego...

Jestem ciekaw III cz i mam nadzieje ze bedzie to najlepsza cz w Hobbicie , a jak bedzie to sie okaze...

Ps. Connery jako aktora tez lubie wiec mi jego glos nie przeszkadza :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw III cz i mam nadzieje ze bedzie to najlepsza cz w Hobbicie , a jak bedzie to sie okaze...

Ps. Connery jako aktora tez lubie wiec mi jego glos nie przeszkadza :-)

 

Obys mial racje bo LOTR rozbudzil moje wyobrazenie o kinie fantasy bardzo wysoko a Hobbit niestety w druga strone.

 

Mi tez glos Connery'ego pasuje. Dlatego tez smok z linku powyzej ktory to gada jego glosem wg. mnie jest najlepszym smokiem w kinie :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obys mial racje bo LOTR rozbudzil moje wyobrazenie o kinie fantasy bardzo wysoko

 

Dlatego skurczybyki powinni już dawno nakręcić Czarnoksiężnika z Archipelagu. Tam też jest ... smok. Ale myślę, że wiodącym byłby Cień oraz scena ratowania chorego dziecka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obys mial racje bo LOTR rozbudzil moje wyobrazenie o kinie fantasy bardzo wysoko a Hobbit niestety w druga strone.

 

Mi tez glos Connery'ego pasuje. Dlatego tez smok z linku powyzej ktory to gada jego glosem wg. mnie jest najlepszym smokiem w kinie :P

Pozyjemy zobaczymy jaka bedzie ta III cz., A porownywac osobiscie LOTR do Hobbita nie ma sensu to sa zupelnie inne historie i inne ksiazki, druga sprawa naprawde ciezko jest ( tak mysle zrobic film tego typu o ktorych tutaj mowa i przeniesc ksiazke na plan filmowy) ja mam takich Kolegow ktorzy uwazaja ze i tak ksiazka LOTR jest lepsza niz film i w zyciu oni zdania nie zmienia.. :-)

A jesli chodzi o Conneryego to osobiscie uwazam ze to jest swietny aktor i naprawde jak dla mnie to I liga, niestety robi sie coraz starszy wiec mysle ze juz za bardzo nie bedzie mozna go ujrzec w filmach... a szkoda....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo smoka :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mi sie podoba smoczek i zdania nie zmienie :-) Pozdrawiam wielbicieli roznych smokow nie tylko z Hobbita :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najlepsiejszy J. Bond na ekranie...

 

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Bond z niego fajny byl to fakt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No też zaliczyłem drugą część Hobbita. Słowo zaliczyłem jest chyba na miejscu. Wizualnie i dźwiękowo majstersztyk. DTS-HD MSTR 7.1 zrobione po mistrzowsku. Potęga dźwięku. Natomiast fabuła taka sobie.Całość jaka taka cukierkowata z często drewnianymi dialogami. Na pewno warto raz zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie film moze jednemu sie podobac , a innemu nie ale wlasnie co do dzwieku i obrazu to film jest rewelacyjnie zrobiony podbnie jak I cz. Mam nadzieje ze w III cz rowniez bedzie na tym samym poziomie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno jestesmy niesamowici w ocenianiu filmow tylko jakos tego nie widac np na naszych produkcjach ze tacy dobrzy jestesmy.

Powiem ci, że czasami jak czytam recenzje niektórych domorosłych krytyków na filmwebie to też mi się scyzor w kieszeni otwiera. Ludzie doszukują się nie wiadomo czego w filmach i zamiast się wyluzować i potraktować film jako szeroko rozumianą rozrywkę to spuszczają się nad tym że na gaśnicy nie da się latać w kosmosie. Nie ma filmu do którego nie można się przyczepić. Filmy dostają oskary ale nie - trzeba poszorować. Jest taki film - Grawitacja. Twórcy sami powiedzieli, że bez kilku fikcyjnych z punktu widzenia warunków w kosmosie scen, ten film nie byłby tak atrakcyjny. Więc sami potwierdzili fakt, że filmy się nieco koloryzuje żeby uzyskać pożądany efekt, wywołać napięcie. I o to w tym chodzi - ma się podobać - i ja to lubię. To nie ważne że w drugim Hobbicie jak pływali w tych beczkach to chciało by się wziąć pada od Xboxa i popływać na tych beczkach - wyglądało to dobrze i oglądało się fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że czasami jak czytam recenzje niektórych domorosłych krytyków na filmwebie to też mi się scyzor w kieszeni otwiera. Ludzie doszukują się nie wiadomo czego w filmach i zamiast się wyluzować i potraktować film jako szeroko rozumianą rozrywkę to spuszczają się nad tym że na gaśnicy nie da się latać w kosmosie. Nie ma filmu do którego nie można się przyczepić. Filmy dostają oskary ale nie - trzeba poszorować. Jest taki film - Grawitacja. Twórcy sami powiedzieli, że bez kilku fikcyjnych z punktu widzenia warunków w kosmosie scen, ten film nie byłby tak atrakcyjny. Więc sami potwierdzili fakt, że filmy się nieco koloryzuje żeby uzyskać pożądany efekt, wywołać napięcie. I o to w tym chodzi - ma się podobać - i ja to lubię. To nie ważne że w drugim Hobbicie jak pływali w tych beczkach to chciało by się wziąć pada od Xboxa i popływać na tych beczkach - wyglądało to dobrze i oglądało się fajnie.

Dokladnie takie samo mam zdanie wiecej luzu trzeba miec przy ocenie filmu ( film to przede wszystkim rozrywka), a nie patrzec ze cos albo jest czarne albo biale i ze nie ma zadnego posredniego kolory miedzy tymi barwami ... bo tak nie jest... a mi wlasnie chodzilo w szczegolnosci o filmweb - specjalisci sa tam przedni- sami scenarzysci, rezyserzy, specjalisci od efektow specjalnych itp... a w wiekszosci wypadkow wszystko po obejrzeniu trailera 2 minutowego albo po obejrzeniu filmu na kompie na monitorze powiedzmy 20 cali ... smiech na sali.. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto recenzja Hobbita II w wersji 3d, wygląda ze będzie bardzo dobrze :-) Niestety Wiec tylko czekać na rozszerzone wydanie..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki film - Grawitacja. Twórcy sami powiedzieli, że bez kilku fikcyjnych z punktu widzenia warunków w kosmosie scen, ten film nie byłby tak atrakcyjny. Więc sami potwierdzili fakt, że filmy się nieco koloryzuje żeby uzyskać pożądany efekt, wywołać napięcie. I o to w tym chodzi - ma się podobać - i ja to lubię.

 

Gówno prawda. W takich produkcjach, jak Grawitacja nie analizuje się czy sceny są prawdopodobne, ale ten film jest zwyczajnie nudny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A oto recenzja Hobbita II w wersji 3d, wygląda ze będzie bardzo dobrze :-) Niestety Wiec tylko czekać na rozszerzone wydanie..

 

http://www.blu-ray.com/movies/The-Hobbit-The-Desolation-of-Smaug-3D-Blu-ray/81583/#Review

Ale nie rozumiem.

To w 3D nakręcili jakiegoś innego Hobbita?

Czy też film jest dokładnie tak samo przeciętny, tylko ma fajne zrobione efekty 3D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten film jest zwyczajnie nudny

No ale chyba nie spodziewałeś się w nim ataku Putina i jego kumpli na stacje kosmiczną. Ja tam Grawitacje obejrzałem i nie uważam, żebym stracił czas, ale nie kupiłbym sobie tego na płycie ot cała recenzja. Co do analizowania scen to w kilku miejscach czytałem wywiady z ludźmi z NASA na temat tego filmu i co w nim jest możliwe a co nie.

 

Czy też film jest dokładnie tak samo przeciętny, tylko ma fajne zrobione efekty 3D?

No i teraz się zacznie ...... choć to zawsze fajne gadki są (o ile toczone są w kulturalnym tonie) Dyskusja o wyższości starych Gwiezdnych Wojen nad nad nowymi i teraz nowa - o wyższości LOTR nad Hobbitem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba nie spodziewałeś się w nim ataku Putina i jego kumpli na stacje kosmiczną. Ja tam Grawitacje obejrzałem i nie uważam, żebym stracił czas, ale nie kupiłbym sobie tego na płycie ot cała recenzja. Co do analizowania scen to w kilku miejscach czytałem wywiady z ludźmi z NASA na temat tego filmu i co w nim jest możliwe a co nie.

 

Niestety Grawitacja przekracza w kinie rozrywkowym kolejne granice efekciarska. Oglądamy pięknie wyglądające, ale zwyczajnie puste wydmuszki. Ale najgorsze w tym wszystkim są Oskary dla tego typu pozycji oraz zachwyty (sic!) widzów, które mogą kolejnych twórców przekonać, do korzystania z tej ścieżki. Zresztą jest mnóstwo komputerowo znakomitych animacji, które wyglądają o niebo lepiej od Grawitacji. Ale to nie jest kino...

Oczekuję rozrywki, nie ważne czy do końca prawdopodobnej... Jeżeli chcę fascynujących scen o kosmosie zwyczajnie idę do planetarium lub spoglądam przez mój teleskop. Ale to nie jest kino...

Na przeciwnym biegunie jest choćby taki Labirynt Fauna. Te filmy dzieli przeeeeeeepaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jest mnóstwo komputerowo znakomitych animacji, które wyglądają o niebo lepiej od Grawitacji. Ale to nie jest kino...

Bo kiedyś jak kręcili film to nie było blue-boxów tylko jeździli po różnych krajach i tak kręcili ujęcia - one były prawdziwe. Warto obejrzeć Bonus Disc do Indiany Jones'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem.

To w 3D nakręcili jakiegoś innego Hobbita?

Czy też film jest dokładnie tak samo przeciętny, tylko ma fajne zrobione efekty 3D?

Film jest dokladnie ten sam, wiec jesli dla kogos jest dobry ( chodzi o fabule ) to nic sie nie zmieni, a jesli dla kogos powiedzmy jest przecietny to dalej bedzie przecietny. Z testu wychodzi ze autorowi dosyc sie podobal film jesli chodzi o fabule , a bardzo dobrze ocenil dzwiek jak i obraz wlasnie w 3d . I mi chodzilo o ten aspekt.... A ze ja lubie takie klimaty jak LOTR czy Hobbit to dla mnie pozostaje tylko zeby byla sciezka dzwiekowa dobrze nagrana i obraz a z tego testu wychodzi ze jest to bardzo dobrze zrobione zreszta tak jak i w I cz. A to juz drugi test tego filmu jesli chodzi o bluray jaki ja czytalem i w tamtym podobnie byly te rzeczy chwalone wiec sie potwierdza.

W kinie bylem wiec moge poczekac na wersje rozszerzona...

 

Niestety Grawitacja przekracza w kinie rozrywkowym kolejne granice efekciarska. Oglądamy pięknie wyglądające, ale zwyczajnie puste wydmuszki. Ale najgorsze w tym wszystkim są Oskary dla tego typu pozycji oraz zachwyty (sic!) widzów, które mogą kolejnych twórców przekonać, do korzystania z tej ścieżki. Zresztą jest mnóstwo komputerowo znakomitych animacji, które wyglądają o niebo lepiej od Grawitacji. Ale to nie jest kino...

Oczekuję rozrywki, nie ważne czy do końca prawdopodobnej... Jeżeli chcę fascynujących scen o kosmosie zwyczajnie idę do planetarium lub spoglądam przez mój teleskop. Ale to nie jest kino...

Na przeciwnym biegunie jest choćby taki Labirynt Fauna. Te filmy dzieli przeeeeeeepaść.

Niewatpliwie cos w tym jest co napisales, ja labirynt fauna mam i dla mnie jest ok i jak dobrze pamietam dostal 3 albo 5 oskarow chyba ze cos pokrecilem to poprawcie. Ale to sa zupelnie inne filmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedyś jak kręcili film to nie było blue-boxów tylko jeździli po różnych krajach i tak kręcili ujęcia - one były prawdziwe.

 

Taa, chyba żartujesz. Kiedyś ujęcia w prawie 100 procentach kręcone były w studiu - tak mniej więcej do lat 60. to była norma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, chyba żartujesz. Kiedyś ujęcia w prawie 100 procentach kręcone były w studiu - tak mniej więcej do lat 60. to była norma.

No tak - "kiedyś" to jest pojęcie względne. Miałem głównie na myśli wielkie produkcje takie jak Star Wars, Back to the Future czy właśnie Indiana Jones.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniło się kino, widać przykładowo po Gwiezdnych Wojnach. Te najnowsze, choć naszpikowane efektami specjalnymi nawet w połowie nie są tak fascynujące, jak części IV-VI. I chyba większość się z tym zgadza.

To samo dotyczy kolejnych części Indiana Jones.

 

Oczywiście, że Grawitacja i Labirynt Fauna to dwa różne filmy. Ten pierwszy to tylko ładny obrazek, który nie dostarcza nam żadnych głębszych czy mocniejszych emocji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniło się kino, widać przykładowo po Gwiezdnych Wojnach. Te najnowsze, choć naszpikowane efektami specjalnymi nawet w połowie nie są tak fascynujące, jak części IV-VI. I chyba większość się z tym zgadza.

No !!! Kiedyś z kolegą z pracy stwierdziliśmy że w pierwszej serii to Luke szedł sprawdzić czy zraszacze działają prawidłowo itp, a w nowej serii takich przyziemnych zwykłych spraw to nie było. Nie śmiejcie się, ale kiedyś w robocie podnieśliśmy temat odnośnie tego czy Vader chodzi do kibla w przerwie pomiędzy podduszeniami kolejnych przeciwników :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.