Skocz do zawartości
IGNORED

DAC pod sluchawki Creativa Aurvana live do 600 zl


Hastaman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wlasnie zakupiłem słuchawki CAL ale mam karte dzwiekowa zintegrowana i potrzebuje DACa zastanaiwam się nad FiiO Olympus E10, Audiotrak PRODIGY CUBE, Audinst hud-mini i Audinst – HUD-mx1, którego wybrać?:P a druga sprawa mam stara wieze philipsa fwM355 jak ja podlaczyc pod dac kablem 2x RCA i mini jack pod line out czy pod wejście słuchawkowe line in?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, namawiam na przetwornik Calyx Coffee (http://www.q21.pl/calyx-coffee.html). W podanym budżecie polecam natomiast Fiio E17 (http://www.q21.pl/fiio-e17.html).

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie proponuję AUDINSTa HUD-mx1. Ma zewnętrzny zasilacz (którym wyeliminujesz ewentualne problemy z niestabilnym USB). To urządzenie zbudowane na bardzo dobrych komponentach, ma świetne opinie. No i dodatkowo teraz jest okazja, żeby go kupić zaoszczędzając 100pln. Jak? Do 24 grudnia lub do wyczerpania zapasów trwa MIKOŁAJOWA PROMOCJA. Zamiast 599pln zapłacisz za niego 499pln.

 

Obejrzałam instrukcję do Twojej wieży. Nie ma w niej wejścia Line-in. Line-in spotyka się głównie w kartach dźwiękowych lub radiach samochodowych. Jeśli chcesz DACa podłączyć do wieży, zrobisz to za pomocą kabla 2RCA-2RCA. Twoja wieża ma wejście 2xRCA.. a całkiem solidny kabel 2RCA-2RCA znajduje się w zestawie z Audinstem.

 

No i najważniejsza sprawa CAL-e i Audinst HUD-mx1 bardzo fajnie razem grają :-) Miałam tą przyjemność by je razem odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za szybka odpowiedz :P dopiero zaczynam przygodę jako "audiofanatyk" i jak napisałem wyżej zakupiłem kilka dni temu słuchawki CAL za 200 zl wiec mysle kupno zrodla do 600 zl za wystarczające jak na początek, jeśli chodzi o DACi w tym przedziale cenowym to szczególnie spodobaly mi się Audinsty i Cube Audiotraka, ze względu na przelacznik miedzy słuchawkami a wyjściem liniowym ( w tym przypadku podlacze moja zajechana wieze :P ), również wpływ na wybor ma wygląd DACi te nawiazuje w minimalny chociaż sposób do DACow z tzw. wyższej polki, naczytałem się dość dużo recenzji polskich i zagranicznych co do dzwieku i na placu boju pozostaly Audinsty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) po tym artykule wybor jest już jasny AUDINSTa HUD-mx1 bije na glowe wersje mini (która dla osob z nieco mniejszym budżetem również dobrym wyborem gdyż gra lepiej niż fiio e10 mało tego jest podobny do fiio e17 !!!). Mam jeszcze pytanie do sklepu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy po przelaczeniu tego pstryczka majac podpieta wieze na wyjście liniowe działa potencjometr glosnosci czy jest on tylko do słuchawek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audinst HUD-mx1: kontroluje poziom głośności wyjścia słuchawkowego i wyjścia liniowego.

 

Audinst HUD-mini: kontroluje poziom głośności wyjścia słuchawkowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano zamowilem AUDINSTa HUD-mx1 ze sklepu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tylko ze przez allegro licze na szybka wysylke :P czy kabel 2x rca dolaczony do zestawu warto wymienić na cos takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy do w/w wiezy Philips nie będzie roznicy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano zamowilem AUDINSTa HUD-mx1 ze sklepu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:-) I dzisiaj go wysłaliśmy! Sprawdź e-mail, na pewno otrzymałeś od nas numer przesyłki i link do jej śledzenia.

 

Co do tego kabla 2RCA-2RCA z zestawu Audinsta, spróbujemy się o nim coś więcej (specyfikacja) dowiedzieć, z czystej ciekawości.

 

A co do wieży? Wieża nie odczuje różnicy po wymianie kabla. Ten w zestawie jest bardzo solidny.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś doszedł Dac wlasnie go testuje faktycznie jest moc gdy się podlaczy słuchawki pod wzmacniacz :P fajnie gra ale ... mam problem z trybem Wasapi Exclusive na Aimp3 więcej szczegolow w nowym temacie proszę o pomoc :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś doszedł Dac wlasnie go testuje faktycznie jest moc gdy się podlaczy słuchawki pod wzmacniacz :P fajnie gra ale ... mam problem z trybem Wasapi Exclusive na Aimp3 więcej szczegolow w nowym temacie proszę o pomoc :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i jak wrażenia po tygdniu uzytkowania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaczne od samych słuchawek, wygląd jak i jakość wykonania w stosunku do ceny 200 zl jest celująca (jedynie przyczepić można się do kabla, jest dość cienki i krotki ale siedząc przy laptopie wystarcza w zupelnosci) jeśli ktoś chce kupic słuchawki CAL (Creative Aurvana Live) i ma karte dzwiekowa zintegrowana to odradzam zakup, lepiej kupic tansze słuchawki do 100 zl (np. Sennheisery HD201), natomiast jak ktoś planuje zakupić zewnetrzna karte dzwiekowa ze wzmacniaczem słuchawkowym (w skrocie DAC) lub ma dobra karte dzwiekowa w swoim PC to CAL jak najbardziej polecam, poczatkowo uzytkowalem CALe pod karta zintegrowana Realtek High Definition Audio i była tragedia :P słuchawkom brakowało mocy i basu, do tego slychac były trzaski przy odpalaniu i zmianie stron www, przy słuchaniu utworow FLAC również trzaski, długo szukałem dobrego DACa i zdecydowałem się na AUDINSTa HUD-mx1 i uważam ze za 500 zl nie kupicie lepszego DACa, dwa wejścia na słuchawki, potencjometr Alpsa dobrze się spisuje i co najważniejsze jedyny w cenie do 500zl który działa również gdy przelaczymy na wyjście liniowe, w zestawie jest bardzo dobry kabel 2xRCA i 2x RCA (tzw. chinche) podlaczylem tym wlasnie kablem z tylu na wyjście liniowe swoja stara wieze i powiem ze zmiana kabla oraz wyjście liniowe z Audinsta sprawily ze stary philips zyskal na jakości brzmienia, do tego wygodny przelacznik miedzy wieza a słuchawkami cos pięknego !!! Audinst wykonany jest solidnie, ladnie się prezentuje również jako jedyny DAC w tej cenie posiada dodatkowy zasilacz, gdy podlaczylem CAle pod Audinsta to dopiero poczułem moc tych słuchawek (nie opisze wam dokładnie jak graja gdyż jestem amatorem w tematyce Audiofilskiej) powiem wprost graja mega glosno dochodze do 75% mocy na DACu i przy dobrym basowym utworze (np. Lil Wayne ft Nicki Minaj, Rick Ross, The Game - Rah! ) dosłownie rozwala wasz system :P, jeśli ktoś kocha mocny bas to te słuchawki sa dla niego, a co do Audinsta to znakomicie wzmacnia CAle podejrzewam ze dobrze napędzi i inne słuchawki do 1000 zl, caly zestaw za 700 zl pozwala cieszyc się dobra jakoscia muzyki, jednak ostrzegam to wciąga do zakupu coraz to droższego sprzętu :P w przyszłości planuje zamienic starego Philipsa na dobre kolumny stereo i do tego dobry amplituner za 2000-3000 zamiast kupować kina domowego jak ktoś może cos polecić to chętnie posłucham, i na koniec polecam dobrze ustawić dzwieki w windows ja skorzystałem z tego artykulu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) autor artykulu chętnie udzili każdemu pomocy, w skrocie wylaczylem moja karte zintegrowana a Audinsta ustawiłem na 24 bity 44100 Hz, do tego wymieniłem winampa na Aimp3 i w ustawieniach wzielem opcje WASAPI Exclusive 24 bity 44100 Hz i bufor 50 mb, w ten sposób omijacie na odtwarzaczu zniekształcenia dzwieku przez windows i sluchajac utworow zyskujemy idealny przekaz tzw. bit perfect :P to tyle mam nadzieje ze komus się przydadzą moje wypociny w tym poscie i ulatwia wybor słuchawek czy DACa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego kabla 2RCA-2RCA z zestawu Audinsta, spróbujemy się o nim coś więcej (specyfikacja) dowiedzieć, z czystej ciekawości

:P wiadomo cos odnośnie specyfikacji kabla?:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.