Skocz do zawartości
IGNORED

Głośnik wysokotonowy do Mission 702e


pawelbuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów

Jestem użytkownikiem zestawów Mission 702e współpracujących z CA Azur 640A, CD Advance Acoustic MCD204 i gramofonu Akai AP100C z wkładkami Ortofon OM20 i AT95E na preampie NAD PP2i. Po przesiadce ze starej Yamahy A760 na wzmacniacz Cambridge Audio Azur 640A v2 odczuwam pewne niedostatki w zakresie wysokich tonów reprodukowanych przez moje kolumny. Zauważalne są drobne podbarwienia i zniekształcenia w wyższych rejestrach. Dodatkowo zauważyłem, że jedna z kopułek tweeterów jest wyraźnie pęknięta na średnicy pod cewką na 1/5 obwodu. Niby tego nie słychać, ale... Stąd wzięło się moje pytanie co polecilibyście w zamian za oryginalne tweetery (foto)? Skuteczność 702e to 92 dB. Słyszałem wiele dobrego o głośnikach vifa. Znalazłem model VIFA D27TG-35-06, który pasuje w oryginalne obudowy i śruby mocujące.

Może ktoś z Was poleciłby coś innego w rozsądnej cenie do 150 zł / głośnik. Nie chcę pozbywać sie Missionów, bo ogólnie podoba mi się ich dźwięk, tym bardziej, że całkiem ładnie grają również przy niższych poziomach głośności i sporo pracy włożyłem w ich tunning (okablowanie, rezystory, kondensatory, obudowa).

Pozdrawiam

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, traktował bym te 92 dB raczej z przymrużeniem oka. Po drugie nie spodziewam się w tych budżetowych kolumnach lepszych przetworników niż ta Vifa. Jedyne, czego możesz w najgorszym przypadku oczekiwać, to mała regulacja poziomu kopułki względem woofera, ale skoro masz za sobą pewne doświadczenia tuningu, będzie to raczej igraszką, niż poważniejszą stratą czasu czy pieniędzy. Zresztą po wymianie w jednej będziesz miał możliwość na spokojnie porównania bezpośredniego barwy i proporcji wysokich i niskich w obu kolumnach nawet przy przełączaniu ich np. na A lub B dowolnego wzmacniacza ( albo praca MONO ! ). Poczekaj na rady innych, na pewno lepiej znających różnych producentów i rodzaje kopułek. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów

Jestem użytkownikiem zestawów Mission 702e współpracujących z CA Azur 640A, CD Advance Acoustic MCD204 i gramofonu Akai AP100C z wkładkami Ortofon OM20 i AT95E na preampie NAD PP2i. Po przesiadce ze starej Yamahy A760 na wzmacniacz Cambridge Audio Azur 640A v2 odczuwam pewne niedostatki w zakresie wysokich tonów reprodukowanych przez moje kolumny. Zauważalne są drobne podbarwienia i zniekształcenia w wyższych rejestrach. Dodatkowo zauważyłem, że jedna z kopułek tweeterów jest wyraźnie pęknięta na średnicy pod cewką na 1/5 obwodu. Niby tego nie słychać, ale... Stąd wzięło się moje pytanie co polecilibyście w zamian za oryginalne tweetery (foto)? Skuteczność 702e to 92 dB. Słyszałem wiele dobrego o głośnikach vifa. Znalazłem model VIFA D27TG-35-06, który pasuje w oryginalne obudowy i śruby mocujące.

Może ktoś z Was poleciłby coś innego w rozsądnej cenie do 150 zł / głośnik. Nie chcę pozbywać sie Missionów, bo ogólnie podoba mi się ich dźwięk, tym bardziej, że całkiem ładnie grają również przy niższych poziomach głośności i sporo pracy włożyłem w ich tunning (okablowanie, rezystory, kondensatory, obudowa).

Pozdrawiam

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Małe sprostowanie: efektywność to nie jak pisałem 92dB tylko 89db

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dodatkowe przemyślenia:

1. Czy warto by było spróbować wstęgi Fountek NeoCD1.0 - jedno ale - moc znamionowa to 12 W, jak to się ma do kolumn zasilanych wzmacniaczem 75W/kanał przy 8 Ohmach? Czy wstęga się nie spali?

2. Zastosować głośnik SEAS 27TBC/G o aluminiowej kopułce bez ferrofluidu.

Pozdrawiam

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr jest bliższy prawdy. Żeby się tylko nie okazało, że grają o kilka klas lepiej z nowymi np. tekstylnymi tweeterami. Przynajmniej moim zdaniem - co jedwabna kopułka, to nie jakiś pewnie twardy laminat i kto wie, czy nie będziesz jeszcze raz wymieniał np. kabli.

Nie wiem tylko, jakie są w tej chwili łączące kopułkę z zaciskami. Powodzenia. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

Po wielu namysłach zdecydowałem się na MOREL CAT 298. Słyszałem te głośniki w kolumnach STUDIO 16 HERTZ Minas Anor i bardzo mi się podobał charakter ich brzmienia. Próbowałem upolować Morel MTD 29, ale ten głośnik nie jest już produkowany. Po aplikacji CAT298 w moich Missionach powstało nieodparte wrażenie: natężenie wysokich tonów jest podobne, natomiast one zaczęły grać i wybrzmiewać przyjemnie, a nie syczeć i cykać. Myśle, że dokonałem dobrego wyboru w kwocie do 170 zł/ szt.

Pozdrawiam

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Morele MDT29 ,które grały ze 3 godziny, więc można uznać że są jak nowe - nie skończyłem projektu DIY i są na sprzedaż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanej już podmiany, ale mam wrażenie, że ten głośnik zapewne może jeszcze więcej...R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.