Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładka do 800PLN.


lazzy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Pro-Jecta 6.1. Chciałbym wymienić w nim obecną wkładkę Stanton 680 Hi-Fi na coś lepszego (może być MM, może być MC).

Słucham głównie jazzu i soulu, choć rapu również. Jakie wkładki w cenie do 800 złotych możecie mi polecić ?

Dzięki !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Taki niezbyt szczęśliwy przedział cenowy. Do przyzwoitych MC jeszcze dość daleko najlepsze MM-ki też nieco droższe a kwota na tyle duża, że powinno to już dobrze grać :(

Napisz jaki masz przedwzmacniacz, może to trochę pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest możliwość grania MC, a budżet jest jaki jest, to wg mnie warto zaryzykować Pro-Ject Pick it MC-1. Może okazać się, że nie będzie odwrotu do tanich MM. Trzeba by upewnić się czy wkładkę da się założyć na ramię bo jest dość lekka i czy rezonans układu wkładka - ramię będzie w normie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej granicy musiałbym nagiąć budżet, aby dostać przyzwoitą wkładkę MC ?

Co do wzmacniacza - jest to DIY. Gra ciepło, przez co trochę brakuje góry.

E: Czy istnieją wkładki MC z wymienialną igłą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza - jest to DIY. Gra ciepło, przez co trochę brakuje góry.

To kup sobie Goldringa 2300, bo jest o klasę lepszy od 2200, choć za nową wkładkę przekroczysz budżet. Nie gra ciepło, nie gra chłodno - gra neutralnie, a góry mu nie brakuje. Można też poszukać wkładek ze starej serii Goldringa - 1012, 1022. Dość dobre MC to 3000-4000 zł minimum.

Istnieją wkładki MC z wymiennymi igłami, ale to są egzoty i to na dodatek stare kapcie.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Do jakiej granicy musiałbym nagiąć budżet, aby dostać przyzwoitą wkładkę MC ?

Moim zdaniem pierwsza przyzwoita to Benz Micro Gold (1500)

Ponieważ przydałoby się nieco góry to warto popatrzeć w stronę Japończyków; np Nagaoka MP20 lub MP200 (ok 1500) lub Audio Technica AT F-7(1100) Na pewno dobrze się sprawdzą Goldringi ale są drogie; 1042 (1500) lub 2400 (1800) Ostatecznie możesz się zainteresować AT440MLA ale w tym przypadku warto najpierw posłuchać u kogoś bo to ostra zawodniczka jest :)

Z tego wszystkiego to Benz i F-7 to MC, reszta MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Poza tym nie ma co się dziś podniecać wymienną igłą, bo się zwykle okazuje, że to niemal koszt wkładki z igłą :)

AT 440ML i 2M Red Bronze są po jaśniejszej, szczegółowej stronie mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

A jakie to np te średnio dobre MCLO za 3-4kzł?

Ahaja, nie błaznuj, please ;)

Sam masz najlepsze rozeznanie.

Mogę napisać że moim zdaniem za 4kzł można już dostać świetną wkładkę. Tutaj problem jest przeważnie po stronie reszty toru. To pre, wzmak i kolumny zaczynają mieć kłopot z przekazaniem informacji z wkładki.

Moje typy: Transfiguration AXIA, ZYX, AT OC9, Dynavector Karat, BM Glider, Ortofon Kontrapunkt B.

Każdy z nieco innej bajki, o trochę odmiennej sygnaturze dźwięku ale też każdą z tych wkładek słyszałem w bardzo dobrej aplikacji.

Nie sprawdzałem teraz regularnych cen tych wkładek ale jestem przekonany że można je kupić w podanym przez Ciebie przedziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że budżet planowany to suma do 800zł.... Jak zwykle zaczęła się pogoń za króliczkiem i tym samym zapomnij o planowanych 800zł:(. Jeżeli jednak wrócisz do pierwotnie zakładanych 800zł to do rodzaju muzyki, który słuchasz polecam AT440MLA (600zł). Gra detalicznie i trzeba się do niej przyzwyczaić. Kupiłem taką wkładkę "w ciemno" i po kilkunastu godzinach odsłuchu jest naprawdę OK.U mnie głównie vocal, chillout a czasami też Pink Floyd i Linkin Park. Daje radę:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Frywolny wspomnial o niej. Goldring GL2200. Kup wkladke na ktora Cie stac i oczywiscie ktora pasuje do ramienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że budżet planowany to suma do 800zł.... Jak zwykle zaczęła się pogoń za króliczkiem i tym samym zapomnij o planowanych 800zł:(. Jeżeli jednak wrócisz do pierwotnie zakładanych 800zł to do rodzaju muzyki, który słuchasz polecam AT440MLA (600zł). Gra detalicznie i trzeba się do niej przyzwyczaić. Kupiłem taką wkładkę "w ciemno" i po kilkunastu godzinach odsłuchu jest naprawdę OK.U mnie głównie vocal, chillout a czasami też Pink Floyd i Linkin Park. Daje radę:).

To jest wcale niezła propozycja, choć na węglowym ramieniu grałoby fajniej niż na metalowym, a Pro-Ject 6.1 ma zdaje mi się ramię metalowe. Tylko pytający musiałby przyłożyć się porządnie do kalibracji, bo bez tego AT-440 MLa może być deczko uciążliwa. Ale ponieważ pytający jest "lazy", to nie wiem jak z tą kalibracją będzie :)

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Pomozemy mu skalibrowac? Mam przyrzad, a to juz cos :-) Tylko kolana bola...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie pójść w średniej klasy MM, czy te najtańsze MC ? Powiedzmy, że budżet zwiększę do 1200.

lazzy, jeżeli reszta toru - phono pre, wzmak i głośniki "nadążą" za wkładką MC, to wg mnie warto zacząć przygodę nawet ze stosunkowo tanią MC LO, to całkiem odmienny spsób prezentacji wiele płynnielszy i mniej mechaniczny niż tanich MC. Warunek to dobra przejrzystość reszty toru. Co do gramofonu to Twój da radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w zakładanym budżecie jest chwalona Nagaoka JT-555 w US ok 100$

Tonar-555-cartridge-md.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wireless

(Konto usunięte)

Lepiej będzie pójść w średniej klasy MM, czy te najtańsze MC ? Powiedzmy, że budżet zwiększę do 1200.

Wg mnie lepsze sa srednie/dobre/b.dobre MMki, niz najtansze MCki. Oczywiscie - to moje zdanie, poprzedzone pewnymi probami w moim systemie, i, rzecz jasna, na ograniczonej "probce materalu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Lepiej będzie pójść w średniej klasy MM, czy te najtańsze MC ?

Obawiam się że Twoje pre może mieć kłopoty z MC. Jeżeli masz w planie wymianę na nowe to idź w MC a jeżeli szukasz czegoś na dłużej to lepsza będzie MM-ka. Są bardziej dobitne w brzmieniu, łatwiejsze do przerobienia przez przedwzmacniacz i chyba w takim przypadku efekt będzie bardziej satysfakcjonujący.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Vasa

Od razu błaznuję ... ;-). Moja orientacja mówi mi tylko - pewnie Tobie podobnie - że nie trzeba wydawać 3-4kzł by wejść w sensowne MCLO.

 

>Frywolny

Ano, ambitnie się ostatnio Nudziłem ... ;-)

 

Z tego co można poczytać to ramię ma 9,5g me , zatem MCLO powinna być z gatunku tych podatniejszych ... choć tu i tam można poczytać recenzje z powieszonym DL103. ;-)

 

Nagaoka JT555 jest z gatunku tych sztywniejszych MM - jak i inne tego producenta - stąd średnie spasowanie z tym ramieniem.

 

Może pewniejsze będzie pójście w Bronza Ortofona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może aby ułatwić powiem czego oczekuję od dźwięku. Bas ma być solidny, najlepiej niski i mruczący. Średnie - kolorowe, lekko ocieplone. Góra - dobrze podkreślona, ale nie kłująca w uszy.

Jestem amatorem, dlatego prosiłbym po prostu o kilka propozycji, jeśli można - z krótkim opisem :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jezu!

-bas ma być............ szanowny kolego takie rzeczy to tylko w erze

to czy do tych 800 złoty dodasz 400 czy 600 spowoduje tylko to że nadal będziesz dreptał w miejscu oraz także poprawisz sobie samopoczucie nic ponad to.

dzisiaj wkładki za 1000 to podstawowe rylce które w dobrym układzie mało zniszczą Tobie płyty patrząc wstecz niedawno kosztowały połowę tej kwoty

kup cokolwiek co zgra się z twoim ramieniem i zapomnij o temacie, jeśli się spodoba zbieraj na lepsze graty.

taki kontrapunkt b rozpirzy w mak wszystkie polecane ci wkładki do tego 1,5k złoty

TYLKO

-musisz-

mieć elementy które pozwolą rozwinać mu skrzydła oraz

-musisz-

umieć go skalibrować

i tak ma być, jest dużo droższy i gra dużo lepiej niż jakieś rylce za 800zeta

a słowo dużo nie oddaje tej różnicy

powinno być tak

kontrapunkt b potem dwa kilometry do dna potem 100metrów mułu i potem twoja wkładka za osiemset

tak to niestety wygląda.

trzeba być na niezłym haju żeby pisać o basach, sopranach i średnicy we wkładkach budżetowych a różniących się ceną o 300 czy 400zł

normalnie jak bym czytał baśnie tysiąca i jednej nocy

no ale tak to już tutaj jest

a spec stąd powie; testowałem 10 wkładek w przedziale 500zł na adamie i w analogu nic mnie nie zaskoczy, hłe, hłe,

możesz iść w drugą stronę kup mf 100 i ciesz się muzyką, bo drogie wkładki są -drogie- i graja podobnie.

 

i na zakończenie jak się pytasz ile wydać na start jesli chodzi o mc

to 1000 zielonych to minimum- są wyjątki oczywiście, ale nie z takimi ramionami-

pozdr.

a teraz będzie:

Joncek dawaj widły -bendziem- gonić ogra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Postawili mi dziś kolejek parę, nie jestem na haju, ale ledwo się trzymam na nogach. Więc tak.

To mówisz fubb ogrze jeden, że wkładka za ponad 4 koła bije MM za 800zł ?

 

http://www.audioforte.com.pl/node/635?prod=76&cat_main=800&cat_sub=820

 

Zdradź mi tylko tajemnicę dlaczego nie zatrzymałeś się na- dajmy na to- 8 tys? Zakładam, że każda by zmiażdżyła kontrapunkta :)

Po co człeka pchać w półśrodki? Od razu wkładka za 12 tys. Każdy kto ma wkładkę za 12 wie, że te za 5 są niewiele lepsze od MF.

Żal na nie patrzeć, życie za krótkie by ich słuchać :)

 

Lazzy, jak masz pre, które kosi ci mocno neutralność, to powinieneś szukać wkładek jasnych, które trochę ożywią twojego lampowego misia. Tak mi się zdaję.

Zastanawiam się jakiej jakości jest reszta toru, może rzeczywiście wkładka za te ok. 800 to mezalians?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są jakieś przeciwskazania dla wkładki AT440mla w gramofonie CEC 8200? Metalowe ramie S.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy szukać czegoś innego. Nie zamierzam inwestować w jakieś super drogie wkładki. Ale się podpytuje czy ta jest OK czy szukać jakiegoś ortofona niebieskiego itp. Co to jest ten szlif AT square Micro-Linerar. Na czym polega patent i czym to jest lepsze od eliptycznego? Do tego zupełnie nie wiem jak porównać takiego ortofona co do szlifu bo tam masz r/R 80um a AT podaje 0.12 mil Nude square Micro-Linear stylus. Nie znam się na marketoidalnym bełkocie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

AT 440 mla jest wkładką, która posiada igłę o ostrym szlifie, który daje sporą szczegółowość dźwięku. Taki szlif wymaga jednak kompletu regulacji ramienia/ wkładki , by się nie okazało, że zamiast pięknie, szczegółowo grać- igła demoluje ( wycina) winyle.

Tylko tyle i aż tyle.

 

Szkoda, że to proste zdanie trzeba pisać dwa razy w tygodniu. Bo mniej więcej z taką częstotliwością ktoś pyta tutaj o podniecającą możliwość założenia tej wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żaden bełkot, to po prostu nazwy szlifów :)

 

Tyle to ja wiem. Frywolny już udzielił mi odpowiedzi. Jest ostry,

 

AT 440 mla jest wkładką, która posiada igłę o ostrym szlifie, który daje sporą szczegółowość dźwięku. Taki szlif wymaga jednak kompletu regulacji ramienia/ wkładki , by się nie okazało, że zamiast pięknie, szczegółowo grać- igła demoluje ( wycina) winyle.

Tylko tyle i aż tyle.

 

Szkoda, że to proste zdanie trzeba pisać dwa razy w tygodniu. Bo mniej więcej z taką częstotliwością ktoś pyta tutaj o podniecającą możliwość założenia tej wkładki.

 

Wkładkę ustawię prawidłowo. Mam szablon i wiem jak to się robi. Czy przy niej są jakieś dodatkowe patenty? Możesz podsunąć jakiegoś linka do przeczytania lub samemu coś napisać?

Myślę też o AT150MLX - można je jeszcze kupić po około 200$.

 

 

 

Dodam jeszcze że pre to DIY Actidump MKIV Dutka. RIAA zestrojona na ~0,5dB w stosunku do teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

To teraz ja zadam ci "leniwe" pytanie, bo też jestem leniwy. Czy gramofon, który wybrałeś ma regulację VTA, azymutu i przesięgu?

Bo to są regulacje niezbędne do wyjustowania wkładki o wyrafinowanym szlifie.

Na papierowym szabloniku nie ustawisz VTA i azymutu! Papierowy szablonik w ogóle przestaje mieć sens gdy wkraczasz w krainę wyrafinowanych szlifów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.