Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny i wzmacniacz do 3000 PLN.


lazzy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Nagły zastrzyk gotówki i od razu pomysły na jej wydanie ;). Aktualnie posiadam kolumny Microlab Solo 7c, które - pomimo tego, że bardzo dobrze spełniają moje oczekiwania - chciałbym wymienić na coś lepszego, bo wiem, że to nie jest najwyższa półka. Z tego względu chcę się doradzić w kwestii wyboru nowych kolumn i wzmacniacza w cenie łącznej do 3.000 złotych.

 

Słucham rapu, jazzu i soulu, lubię dobrą dawkę basu. Pokój, w którym kolumny będą stały ma ok. 20 m2.

 

Najlepiej, żeby były to kolumny podłogowe.

 

Jakie kolumny i wzmacniacz mi w takim razie polecicie ?

 

Dzięki !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

proponuję zwrócić uwagę na zestaw, składający się ze wzmacniacza NAD C316BEE (http://www.q21.pl/nad-c316-bee-dostawa-gratis.html) oraz zestaw kolumn Roth Audio Oli RA3 (http://www.q21.pl/roth-audio-oli-ra3.html). Jest to konfiguracja, która zagra mocnym, dynamicznym, szybkim i dobrze kontrolowanym dźwiękiem.

 

W przypadku pytań oczywiście służę pomocą, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

wzmacniacz zaproponowany powyżej jest naprawdę ok, warto go posłuchać, rozważyłbym jedynie lepsze kolumny, jeśli zależy Ci na ładnie podkreślonym basie w 20m2 zwróć uwagę na Klipsch RF-42 II. W takim pomieszczeniu będą się czuły idealnie.

 

Pozdrawiam

Michał,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham rapu, jazzu i soulu, lubię dobrą dawkę basu.

Nie samym basem człowiek żyje. Polecanie modeli do samego "przywalenia" basem mija się z celem. A tą muzykę zagrają każde kolumny, pytanie tylko jak zagrają...

Co ze średnicą, wysokimi tonami, przestrzenią, naturalnością brzmienia ? Soul, jazz to przecież wokale, instrumenty więc głównie średnica. Na mnie największe wrażenie robi realność wokalu. Po tym można wstępnie ocenić wartość kolumn. Poza tym są też różnice w dynamice kolumn, albo różnice w wysokich tonach - jedne kolumny grają łagodnie, drugie kłują uszy. Warto pomyśleć jakie brzmienie byś chciał, na tle tego co do tej pory słuchałeś, nawet jeśli to były tylko te Microlaby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nowy wzmacniacz Nad C316, albo rozejrzeć się za używanym C326 w dobrym stanie. Jest chyba nawet na allegro coś takiego. Z odpowiednimi kolumnami myślę, że basu na pewno nie zabraknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF 42 są jednak bardzo malymi kolumnami. Generuja przyzwoity dzwiek. Warto ich posłuchać mogą zaskoczyć.

Zeswojej strony standardowo proponuję Quantum seria 6 lub Heco Metasy XT 501 Do tegop elektronika NAD'a takze polował bym na 326. Swojego uzywanego sprzedałem za ok. 1150

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samym basem człowiek żyje. Polecanie modeli do samego "przywalenia" basem mija się z celem. A tą muzykę zagrają każde kolumny, pytanie tylko jak zagrają...

Co ze średnicą, wysokimi tonami, przestrzenią, naturalnością brzmienia ? Soul, jazz to przecież wokale, instrumenty więc głównie średnica. Na mnie największe wrażenie robi realność wokalu. Po tym można wstępnie ocenić wartość kolumn. Poza tym są też różnice w dynamice kolumn, albo różnice w wysokich tonach - jedne kolumny grają łagodnie, drugie kłują uszy. Warto pomyśleć jakie brzmienie byś chciał, na tle tego co do tej pory słuchałeś, nawet jeśli to były tylko te Microlaby.

 

Może wymagania ująłem trochę zbyt lakonicznie. Teraz napiszę trochę więcej. Oprócz basu, który jest niezbędny w dobrej (nie znaczy to, że dużej) dawce oraz winien być niski i mruczący, chciałbym również otrzymać subtelną średnicę, grającą kolorowo i umiarkowanie ciepło. Nie lubię dużej ilości midbasu, aczkolwiek wiadomo, że w jazzie jest to istotne pasmo. Co do tonów wysokich chciałbym, żeby nie były one kłujące, ale po prostu dobrze i wyraźnie zaznaczone.

 

W sumie to nie muszą być to podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Nagły zastrzyk gotówki i od razu pomysły na jej wydanie ;). Aktualnie posiadam kolumny Microlab Solo 7c, które - pomimo tego, że bardzo dobrze spełniają moje oczekiwania - chciałbym wymienić na coś lepszego, bo wiem, że to nie jest najwyższa półka. Z tego względu chcę się doradzić w kwestii wyboru nowych kolumn i wzmacniacza w cenie łącznej do 3.000 złotych.

 

Słucham rapu, jazzu i soulu, lubię dobrą dawkę basu. Pokój, w którym kolumny będą stały ma ok. 20 m2.

 

Najlepiej, żeby były to kolumny podłogowe.

 

Jakie kolumny i wzmacniacz mi w takim razie polecicie ?

 

Dzięki !

Jak to ma grać - mission imposible. Dobrze grający zestaw stereo z głośnikami RLS zamyka się w 7-10kpln. Jak lubisz spory i CZYSTY bass to RLS Deimos. Sub nie będzie Ci potrzebny. Jak chcesz aby ten bass był dobrze kontrolowany i nie przesycony, to rozejrzyj się za jakąś Yamahą i olej resztę doradców pod tytułem maratnz, harman i inne gówno ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Usher V 601 mógłby Ci spasować.

 

Do jazzu idealne, ale jak kupi to na wzmacniacz już nie będzie miał, używane praktycznie nie występują...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że post pod postem.

Co sądzicie o zestawie Magnat Quantum 677 + Marantz PM6004 ?

 

Marantza kup w uk za 170 funtow nowy w richer sound-to jakies 850 zlotych...w ten sposob mozesz wydac wiecej na kolumny. Np tannoy dc6t za 450 funtow nowe!!! Z przesylka Cie wszystko wyjdzie nie wiecej niz 3500zlotych. Masz nowy, dobry sprzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do jazzu idealne, ale jak kupi to na wzmacniacz już nie będzie miał, używane praktycznie nie występują...

To racja, ale moze z drugiej ręki, ostatnio widziałem na giełdzie hifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza kup w uk za 170 funtow nowy w richer sound-to jakies 850 zlotych...w ten sposob mozesz wydac wiecej na kolumny. Np tannoy dc6t za 450 funtow nowe!!! Z przesylka Cie wszystko wyjdzie nie wiecej niz 3500zlotych. Masz nowy, dobry sprzet.

 

Ile za transport 2 kolumn i wzmaka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys przesylki do 25kg za 30 funtow kurierem polskim wysylalem...teraz pewnie troche wiecej. Mysle, ze przesylka max 70 funtow (z ubezpieczeniem)...czyli calosc w ok 700 funtow by sie zamknela. Wiem, ze to forum sklepu w pl, ale szczerze mowiac nie oplaca sie w Polsce kupowac sprzetu. Sam wzmacniacz w pl kosztuje 1500zl najtaniej, kolumny tannoy to min 4000zl...wiec wychodzi, ze placisz ok 2 tys wiecej za nic...Niestety sprawdzilem i w richer sound wszystkie pm 6004 zostaly juz wykupione, podobnie jak tannoy dc6t w peter tyson outlet. Kiedys byla promocja na urodziny cyrusa, ze za oddanie byle jakiego, starego amp cyrusa byla znizka np 900 funtow na 8xpd QX :) Jak tos dobrze szuka i wie gdzie to dobry sprzet mozna za tanie pieniadze kupic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielskie marki często są tańsze niż u nas, ale reszta niekoniecznie się aż tak opłaca, ceny podobne albo minimalnie niższe. Licząc przesyłkę i problem z gwarancją to lipa.

Co do kuriera to 18 funtów najtaniej chyba jest ( www.przesylarka.pl ), dwie rzeczy sprowadzałem jak na razie i bez problemów poszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja w sprawie kolumn zapadła - wybrałem Klipsch Synergy F3.

Jaki wzmacniacz moglibyście polecić, żeby to dobrze współgrało ?

 

 

Zapomniałem dodać - w okolicach 1500 złotych.

I takie pytanie: czy wzmacniacz dla kolumn z wejściem dla wkładek gramofonowych może dobrze spełniać funkcję wzmacniacza gramofonowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.