Skocz do zawartości
IGNORED

możliwość rozjaśnienia brzmienia


adik72

Rekomendowane odpowiedzi

I tak i nie - to zależy od reszty elementów toru. Jeżeli są niskiej klasy i mocno mulą - to przewodami nic się nie zdziała.

 

Jeżeli zaś kolumny i wzmacniacz są dobrej klasy ale są do siebie niedopasowane brzmieniowo - wtedy jasno grające kable głośnikowe i interkonekt mogą pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie w amplitunerze wielokanałowym. Warunek to wzmacniacz bez wewnętrznych zapinanych złączek i badziewnych komputerowych wiązek; najlepiej zmontowany na jednej płycie. Kolumny wewnątrz w zakresie wysokich okablowane licą, cienką srebrzanką lub solidem do 0,5 mm i podobne kable głośnikowe; powiedzmy że też do 0,7 mm średnicy. Reszta zależy od gratów i oczywiście jakości nagrań. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie przewodów na kształtowanie brzmienia jest wręcz na granicy percepcji- jak chcesz zadziałać skuteczniej, lekko zmniejsz tłumienie w torze wysokotonowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy właśnie od percepcji różnic w kablach; właściwości niedostępnej dla 33 % forumowiczów - patrz ankieta. Uwarunkowanej zresztą moim skromnym zdaniem zarówno dobieranym repertuarem, jak i jakością nagrań.

Albo też wymień kopułkę 91 dB najlepiej na tubę 104 dB np. od altusów ;-)

chodzi przecież o kable, a nie korekty w L - padzie.

Można przecież do tego tematu dołożyć zarówno korekcję baffle step, jak i wymianę szeregowego kondensatora w wysokich np. na MKT na jak najniższe napięcie - np. 100V, albo też jakiś blaszak lub ceramik zamiast jedwabiu itd itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje możliwość rozjaśnienia dźwięku za pomocą przewodów

 

Nie wiem czy pytasz serio, czy tylko chcesz podpuścić ludzi. Zakładając to pierwsze zgadzam się z poprzednikami. Dużo zależy jaki system chcesz rozjaśnić i o ile. W tańszych zmianę zauważysz po wymianie kolumn (niektórzy nawet tego nie są w stanie rozróżnić), w droższych w miarę dobrze słyszący człowiek usłyszy różnicę między srebrnym i miedzianym IC, ale to jest ostateczna kosmetyka. Jeśli liczysz na dużą zmianę to wymiana IC za wiele Ci nie da.

 

I przy okazji... dużo osób tutaj płaci krocie za szczegóły, prezentację planów itp. W tańszych systemach uszojebnych osiągniesz jedynie namiastkę powyższego. To wszystko musisz jednak sam sprawdzić. Jest sens płacić jedynie za to co jesteś w stanie sam usłyszeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to w kablach nie słyszałem jakiś ogromnych różnic ale jednak jakieś były, jednak Audionova Meteor totalnie zmienia brzmienie, nie wiem jak ale to robi. Skraca bas, wypycha średnie i wysokie, robi to tak że od razu wyłapie się różnice i chyba o to ci chodzi. Sam się ździwiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to w kablach nie słyszałem jakiś ogromnych różnic ale jednak jakieś były, jednak Audionova Meteor totalnie zmienia brzmienie, nie wiem jak ale to robi. Skraca bas, wypycha średnie i wysokie, robi to tak że od razu wyłapie się różnice i chyba o to ci chodzi. Sam się ździwiłem

mam takie same doświadczenia z tym ic potwierdzam! i zaznaczam że lepiej mi podszedł ic za "3zł" od tego meteora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.