Skocz do zawartości
IGNORED

Marshall Monitor


Player 01

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może cokolwiek o nich napisać? :)

 

Słuchałem ich jakiś czas temu w MM i chyba się zakochałem. Wydaje mi się, że zaspokoją całkowicie moje potrzeby co do brzmienia. Zastanawiam się więc bardzo mocno nad ich zakupem.

Jest tylko jeden problem. Nie mam zbyt bogatego doświadczenia jeśli chodzi o słuchawki, dlatego nie chciałbym żeby okazało się, że można kupić coś o bardzo podobnym brzmieniu za dużo niższą cenę (nie ma co ukrywać, za logo Marshalla też pewnie trzeba zapłacić).

 

Cena tych słuchawek wynosi średnio 800 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Marshall żeby nie było wątpliwości kolego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Wiem o co kaman. ;)

 

Muszę wyznać, że ze względu na prestiżową markę specjalizującą się w produkcji legendarnych wzmacniaczy, do ich słuchawek podszedłem z dużą dozą ostrożności. Potraktowałem to jako "eksperyment" producenta mający na celu po prostu wyłudzenie kasy od "ludzi z długimi włosami". Najpierw posłuchałem modelu Major, który w moim odczuciu nie urywał głowy (praktycznie sama średnica, sztuczna góra i płytki bas - tak je zapamiętałem). Zniechęcony sięgnąłem po model Monitor i tu przeżyłem szok. Rock brzmiał świetnie, metal brzmiał świetnie, pop bajkowo, elektronika to samo. Cud, miód, bogactwo, głębia, dynamika i cholernie duża przestrzeń. ;) Te słuchawki mają wszystko to czego brakuje mi w moich Grado SR60. Tak przynajmniej mi się wydaje, bo obcowałem z nimi ledwo kilkanaście minut, dodatkowo w markecie, czyli w niezbyt idealnych warunkach odsłuchowych.

 

Więc ktoś coś może? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry, że truję d**ę, ale może ktoś już miał styczność z tymi Marshallami Monitor? :) Zależy mi bardzo na opinii kogoś kto jest w miarę osłuchany w temacie i mógłby napisać czy warto się nimi interesować. Nie lubię przepłacać za samą markę, dlatego nie chciałbym żeby po czasie okazało się, że np. za połowę wartości tych słuchawek mógłbym mieć coś o podobnym, a nawet lepszym brzmieniu. A może w tym przypadku jest inaczej i te 800 zł. to będą bardzo dobrze wydane pieniądze? Wolałbym nie gdybać.

 

Nie wierzę, że nikt z tego forum nie miał ich na uszach, tym bardziej, że są one wystawione chyba w każdym MM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich sluchalem ... i co z tego ? Kupujesz je dla siebie nie dla mnie czy innego forumowicza . Podoba Ci sie ich brzmienie, to bierz i nie ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamfan jak słuchałeś, to albo się podziel doświadczeniem, albo zamilknij i zostaw to dla siebie. Kolega Player skorzystał z forum/ aby zapytać się kogoś o zdanie, co jest naturalne, więc nie wiem po co ten chamski komentarz....... nic nie wnosi do dyskusji.

Swoją drogą szukam dobrych, mobilnych słuchawek i również chętnie usłyszę opinię o Marshall Monitor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamfan, czytanie ze zrozumieniem, szkoła podstawowa. Eh...

 

Brzmienie mi się podoba tylko, że ja pytam się "czy warto?".

 

W przypadku tych słuchawek może być tak, jak w przypadku Beatsów Solo, gdzie płacimy za marketing, a nie za jakość dźwięku (brzmią one tak jakby ktoś przez pomyłkę dodał im na końcu o jedną cyfrę za dużo). Wydam na słuchawki 800 zł., a za jakiś czas dowiem się, że za połowę ceny mógłbym mieć słuchawki firmy X, które brzmią tak samo, a nawet lepiej.

 

Jakie są Twoje odczucia po odsłuchaniu Monitorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Player 01,

Myślę że za 1000zł zawsze można znaleźć coś lepszego (może i nawet tanie Superluxy) czy nawet Beyerdynamic DT990PRO.

Wszystko zależy tylko od Twoich preferencji muzycznych.

 

Mam nieodparte wrażenie że Marshall poszedł jak Beatsy w stronę dizajnu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigManPigMan to zalozyciel tematu pisze ,ze truje doope nie ja . Pisze/Player01/ same pozytywy o produkcie ...wiec w czym problem ?

Ja za niego nie bede wybieral , tak jak nie bede mu wybieral dziewczyny ,chlopaka czy zony .

Napisze tylko ,ze w tej cenie nie znajdzie lepszych i tyle . Ja wybralem Major ze wzgledu ,ze graja glosniej a na tym mi zalezalo bardziej niz na jakosci dzwieku .

Teraz pojawi sie tysiac lub milion wypowiedzi ludzi ,ktorzy maja odmienne zdanie od mojego ,tak jak w wyborze kolumn ,wzmacniaczy ,i czego tam jeszcze ; wiec ... Co to da , ze mi sie podoba ich dzwiek ? Player01 piszesz ,ze sluchales tez innych , wiec w czym problem ?

Ja napisze : WARTO . Jezeli masz watpliwosci ,to idz jeszcze raz do MM i sluchaj do upadlego , a kiedy juz sie podniesiesz ..... moze bedziesz wiedzial co zrobic . = tylko odsluchy innej drogi nie ma . Tak jest w przypadku kazdego sprzetu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założcielowi wątku tak sie podobają te słuchawki i może sobie na nie pozwolić, to cała ta dyskusja jest niepotrzebna. Zastanawianie się czy może gdzieś są inne, tańsze, a równie dobre słuchawki nie prowadzi do niczego. W ten sposób nigdy byśmy niczego nie kupili, bo może za rogiem "dają" trochę taniej. W końcu nie mówimy tu o grubych tysiącach. Jeśli ktoś napisze, że to badziewie, to i tak autor sam słuchał i ma już wyrobioną opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yamfan

 

Dzięki wielkie za wypowiedź. ;)

 

Żeby nie było, 800 zł. to dla mnie ogromny wydatek, jak na słuchawki, dlatego nie chciałbym płacić za samą markę. Najlepszym przykładem są wspomniane Beatsy, których model Solo kosztuje w granicach 700 zł., gdzie za lekko powyżej 100 zł. można mieć choćby Koss Porta Pro, które je zjadają.

Zaznaczę jeszcze raz. Nie mam bogatego doświadczenia w temacie słuchawek, dlatego wolę zrobić wywiad środowiskowy, niż robić zakupy pod wpływem impulsu i oczarowania, bo może właśnie ktoś stwierdzi, że na rynku są lepsze słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ZAWSZE znajdzie sie ktos , kto stwierdzi ,ze sa lepsze sluchawki . I nie tylko sluchawki . ; lepsze samochody , dziewczyny, owoce, kolumny , cukierki , telewizory itd itp . Ale to Tobie beda one graly i Tobie maja sprawiac radoche dobrym ,czy wspanialym dzwiekiem = dla Ciebie .

Pamietaj rowniez ,ze nie jestes do niczego zobligowany . Idz jeszcze raz posluchaj kilku tysiecy innych , potem wroc na start i ...... znowu , znowu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi kolego player napisać, w którym MM słuchałeś? Były powieszone na haczyku, czy prosiłeś o odpakowanie?

 

Wsiały na haczyku do skonsumowania w Media Markt w Poznaniu. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie . Tu gdzie pomieszkuje w sklepach wisza sluchawki na wieszaczkach i mozna sobie podlaczyc swoje zrodlo /ifon ,ipad ,telefon/ czy co tam jeszcze ... ze swoja muza oczywiscie . Jak to jest w Twoim przypadku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu można było sobie podpiąć co się chce. Niestety mam trochę kilometrów do tego miasta. Gdyby nie to już dawno na spokojnie bym się tam wybrał w celu ponownych odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Widzę, że żadnych konkretów dotyczących Marshallów z tematu się nie dowiem. Zagraniczne fora je wychwalają, tak samo jak wychwalają Beatsy, tak więc informacje tam zawarte traktuję z dużym dystansem.

 

Napiszę tak: Jakie słuchawki byście polecili w cenie 600-700 zł.? Nie mam żadnych wymagań co do izolacji od otoczenia. Będę ich używał tylko i wyłącznie w domu, tak więc nie muszą być koniecznie zamknięte. Słuchawki będą używane do muzyki (wszystko ze wskazaniem na elektronikę, pop, rock, metal) , gier (głównie sieciowe FPSy) i filmów.

 

Przez ostatnie lata posiadałem Grado SR60 i brakowało mi w nich przestrzeni i przede wszystkich przytupu, jaj, były one dla mnie trochę jakby "niezdecydowane". Niedawno nabyłem Koss Porta Pro (zupełnie nieplanowany wydatek, kupiłem je ze względu na bardzo okazyjną cenę) i pierwsza rzecz, na którą zwróciłem uwagę to właśnie przestrzeń, z której Grado są wyprane. Nie jest ona może jakaś pokaźna, jednak mimo wszystko jest. Kolejna rzecz to mięso. Grają one treściwie i masywnie. Ogólnie bardzo fajne słuchawki i na pewno zostaną u mnie.

 

No i teraz, po doświadczeniach z Grado i posmakowaniu Kossów, dobrze by było spróbować czegoś nowego, co zachowa klarowność i separację tych pierwszych, z mięsem tych drugich, do tego dodając przestrzeń, jednak większą niż w Porta Pro tak, aby przyszłe słuchawki nie miały najmniejszego problemu z odwzorowaniem dźwięku (efektowna, szeroka scena w muzyce, pozycjonowanie w grach itp. itd.).

 

Słuchawki nie muszą być bardzo basowe jak Kossy, jednak zaznaczam, że lubię mimo wszystko ocieploną barwę dźwięku. Proszę tylko nie proponować niczego co gra jak Sennheisery HD555, bo te reprezentują szkołę, która mi bardzo nie odpowiada (zbyt zimno, neutralnie i bezdusznie jak dla mnie).

 

Wygląd nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, natomiast wygoda już tak. Czasami w weekendy potrafię przykleić się do komputera na ładnych kilka godzin, tak więc nie chciałbym bardzo narzekać na ból uszu. Chociaż Grado też potrafiły zmęczyć po 2h użytkowania, ale z tym sobie akurat radziłem - wystarczyło zrobić sobie kilkunastominutową przerwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jeśli podoba Ci się ich brzmienie to spokojnie je bierz słuchawki po częściowym wygrzaniu graja poezyjnie dla ucha wspomagane nuforce udac-2 po podłączeniu pod lapa z integrą są wrażliwe na niedoskonałości formatu mp3 :) dlatego warto pomyśleć nad lepsza karta dzwiękową lub dac, zgodzę się że za tę cenę znajdziesz milion innych słuchawek nie koniecznie o tak dobrym brzmieniu i takim wyglądzie bo wygląd i wykonanie są po prostu mistrzowskie a dźwięk to trzeba samemu ocenić są gusta i guściki jeśli ktoś je wspomagał innym dac niż nuforce udac-2 proszę o opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakupilem Monitory wczoraj w nocy a juz w piatek ma do mnie zapukac pani z PostNL. Cena po obnizce 129€. Juz sie nie moge doczekac kiedy poslucham na nich MUSE ;)

 

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to jest "muse"?

 

SERIO??? 8-0

 

MUSE to jeden z najlepszych zespolow muzycznych ostatnich lat...a koncerty graja jak nikt inny...przyklad ostatni koncert wydany na b i dvd z Rzymu czy koncert HAARP w Londynie...bajka ;)

 

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wygrzaniu słuchawek będziesz na pewno zadowolony

 

Mam taka nadzieje bo potrzebuje czasem posluchac muzy idac na zakupy czy wracajac z pracy rowerkiem. A lubie uslyszec dobra perke i wyrazista gitare ;)

 

Przepraszam za pytanie ale jestem swierzakiem w tym temacie co to jest wygrzanie i z czym to sie je?? ;)

 

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie masz fajny opis odnośnie wygrzania słuchawek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) monitory świetnie nadają się do rockowych brzmień

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.