Skocz do zawartości
IGNORED

czułość waszego słuchu


t.w bolesław

Rekomendowane odpowiedzi

Update:

Pierdzenie poniżej 35hz powoduje laptop. Po ostatnim przestrojeniu kolumn swobodnie schodzą poniżej 30hz. Ile ponizej - nie wiem jeszcze.

Zrobiłem jeszcze eksperyment na głośnikach Gale jakies tam podłogowe (seria moviestar) mają kopułkę 28mm tekstylna i na nich nie słyszałem nic ponad 18khz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@schitzu

 

..." mam pewną dziwną teorię dlaczego ludzie z wiekiem przestają rozróżniać wysokie dźwięki. Jest to rodzaj mechanizmu obronnego mózgu. Wysokie dźwięki nie są niezbędnie potrzebne a wywołują nieprzyjemne odczucia i przeładowują mózg. Mózg to leniwe urządzenie. Dlatego z wiekiem sa eliminowane.

 

Spróbuj zrobić eksperyment myślowy. Posłuchaj sygnału 15khz. Następnie wyobraź sobie dzwięk 16khz i go puść. A teraz spróbuj wyobrazić sobie jak brzmi ton 20khz.

Niech zgadnę, nie da się?? :)

 

Tu jest problem. Mózg nie jest w stanie "usłyszeć" ani rozpoznać czegoś czego nie zna lub nie został wczeniej nauczony. Tak już ma. " ...

 

..." Mój nie zapomniał i całe życie był "szkolony", taki mam zawód a nie inny."

Drugi powód dla którego słysze lepiej to rzadka choroba skóry wewnątrz ucha. Mam skórę twardą jak plastikową.

 

Witam i pozdr ,

pozwoliłem sobie zacytować fragmenty , ponieważ w pewnym sensie to się zgadza . Nie chodzi tu jednak o przeładowanie informacji , czy jak to nazwałeś mózgu " Jest jeszcze jedna ważna rzecz , jest to właśnie percepcja . Zmysły można uczyć . Z tym słuchaniem sygnału 15kHz , później 16 itd . To nie do końca . Ale niezły trop . Już lepiej np 2.5 , 5k . 10 itp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając, to co tu przeczytałem. Bez dywagacji kto ma rację, a kto nie. Pragnę przypomnieć wam wszystkim, bez wyjątku, że narząd słuchu człowieka to przede wszystkim układ mechaniczny - drgający, niezwykle precyzyjny i niestety delikatny. I nie ma siły inny nie będzie, a proces degradacji postępuje z wiekiem. Na nic zda się tutaj wyobraźnia - jak układ nie zadrga, to mózg nie dostanie informacji - i tyle. Dlatego też uważam za mało wiarygodne informację, że 20-sto latek w Polsce słyszy więcej niż 18 kHz. Mój słuch działa do ok 14,3 kHz, a mam blisko 43 lata.

Przypominam też, że wszelkie przetworniki elektro-akustyczne, to też przede wszystkim mechanika. Proszę sobie pomyśleć ile precyzji jest w konstrukcji głośnika wysokotonowego, nie wspominając nawet o wkładce gramofonowej. To wszystko przy mechanice ludzkiego ucha to pryszcz.

Pozdrawiam

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

W zasadzie pasuje to i tutaj, coś na ożywienie tematu ;)

Każdy sobie sam może przetrenować w zaciszu swego mieszkania czy rozróżni jedno od drugiego.

Z dosyć dużą łatwością potrafię wychwycić różnice kierując się nie tyle śladowymi zniekształceniami ( jedna kolumna jest w przeciw fazie )

co wyłapywanie skrajów pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem że operujesz psychoakustyką. To coś bardzo bliskiego do psychoanalizy i szpitali psychiatycznych. To takie miejsca gdzie trafia dużo ludzi zdrowych psychicznie ale niewygodnych dla władz. I tam też pracują ludzie z tytułami naukowymi. Zal mi tylko studentów, którzy opuszczą Twoje zajęcia zaprogramowani tak jak Ty i będą tak samo programowac przyszłe pokolenia. To tak nawiasem przyczyna dlaczego Polska nauka jest zacofana a uniwersytety świeca pustkami. Na sczęscie są jeszcze ludzie którzy nie wiedzą że grafenu nie da się wymyslić.

 

Napiszę tylko, że opad rąk. Jak szanujesz swoje nazwisko, powinieneś zamilczeć. O reszcie nawet nie wspomnę z litości.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.