Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe: 5.1, rozsądnie i z głową


szejk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Prawdopodobnie w tą niedzielę będę polował na jakieś kino domowe w Media markt (związane jest to z promocjami Orange, dlatego tylko ten sklep wchodziłby w grę).

 

Na zestaw chciałbym przeznaczyć jakieś 3 tysiące, ewentualnie subwoofer dokupię później.

 

Podam Wam link do strony MM, co by łatwiej Wam było przeglądać i powiecie, czy jest coś wartego uwagi. Wiem, że cudów nie będzie. Zestaw głównie do oglądania filmów, muzyka rzadko.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu na forum kilka tematów podobnych

Amplituner+5.1 wątpliwości początkującego lub

Zestaw kino/audio do ok.2200-2500

poczytaj co ludzie piszą i jak to mniej więcej rozwiązują wtedy podejmiesz decyzję czy warto kupować z MM bp tam jak kolumny są w miarę to ampli ...dwrotnie to raczej nie bo wszystkie ampli to najniższe modele , oo o ile się nie mylę widziałem Onkyo 414 ale kolumny..., poza tym wszystko zależy jak duże masz pomieszczenie w którym będzie stał sprzet i w zależności też od tego dokupuje się suba do zestawu ,

a jak już to w ostateczności przyjrzałbym się Pioneer-owi i ampli 528 i odtwarzacz blu-ray160 z kolumnami Taga 606v.3 , popytaj jednak czy Pioneer ma polską instrukcje bo wiem , że z tym jest kłopot niech Ci pokażą jeśli oczywiście zdecydujesz się na niego , ja bym zrezygnował z MM

 

w internecie też są promocje i można wyrwać lepszy sprzęt tylko trzeba poszukać .

 

możesz zrobić też tak jak kolega z jednego z podanych podobnych tematów , poczytaj , masz jeszcze czas , nie napalaj się bo możesz być zawiedziony .

 

 

 

Poczytaj te tematy są tam naprawdę ciekawsze rozwiązania niż kupowanie w MM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz koniecznie nabyc wmm bo beeziesz mial taniej przez abonament w orange to proponowal bym

Yamahe najlepiej 473 na głosnikach Yamahy ns50

Denona 1713 na Vardusach 300

Denon 1513 na Wharfedale obsidian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pokój się nadaje na takie kino - zakładam, że tak

 

Najciekawszym zestawem jest wg mnie (patrząc z tych na stronie co podałeś) : Pioneer VSX-423 + TAGA 606 v3 - 2599zł

 

400zł zostaje na Subwoofer - trochę mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przypadkiem nie promocja z cyklu - "damy abonament 20zł zamiast 40zł jak kupisz u nas sprzęt o 500zł zł drożej" ? Lepiej przelicz - czy aby na pewno się to kalkuluje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest promocja na zasadzie: mam abonament 80 zł, i zamiast telefonu na przedłużenie dostaje się kartę podarunkową 1000 zł. Do tego przemawiają za mną raty 0 %, brałem tam już 2 telewizory na raty i w obydwu przypadkach nie przepłaciłem za dużo względem ceny na internecie.

 

Zestaw będzie grał z tą tośką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (w przyszłości może plazmę się kupi).

 

Pomieszczenie jest dość spore (ok. 5mx8m), także jest gdzie co ustawić.

 

Zaraz przyjrzę się zestawom, które polecacie. Jeśli trzeba by dołożyć trochę, że uzyskać lepszy zestaw, to wiadomo, że można trochę budżet naciągnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i dostępne są takie zestawy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (3100 zł, polecał sprzedawca).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojojoj , no to duże pomieszczonko , kawał placu , tam w MM są za słabe zestawy , muszą być mocniejsze kolumny i amplituner z wydajniejszym zasilaczem no i człowieku muszę Cię zmartwić , dość mocny sub do kina na ten metraż , nie bierz stamtąd nic bo szkoda kasy , proponuję dozbierać , poczekać i dozbierać , kupić jakiś ampli za co najmniej min.1,5-1,8 tys np.Yamaha 673 (ok.1,7 tys) lub Onkyo 616 (podobna cena , można oczywiście którąś z nowości ale po co dokładać do czegoś co tak naprawdę oferuje niewiele więcej )

a z kolumn przyjrzyj się kolumnom polskiej firmy STX i modelom z Hi-Fi i Hi-End z serii FX i na razie parę , przody , to niestety 2-2,5 tys za parę ale będzie o niebo lepiej niż kupując te z marketu ,

 

oj kolego naciągnij , naciągnij budżet bo będzie kiepsko na takim metrażu z tymi zestawami z MM i to wcale nie jest żart a dobra rada ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poczytaj do końca

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

natomiast jeśli nie będziesz miał możliwości dozbierania w późniejszym czasie na resztę i jesteś niecierpliwy to proponuję poczytać to :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i na drugiej stronie kolega opisuje wrażenia z zakupionych kolumn Taga Harmony TAV 806 , cąły zestaw można wyrwac za ok 1,8 tys, poszukaj w necie może będzie taniej jednak patrz wtedy na gwarancję

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i tutaj też o Taga Harmony TAV 806

 

dlatego musi być mocniejszy amplituner , żeby dął radę je (kolumny ogólnie ) wysterować , napędzić w takim dużym pomieszczeniu, najlepszy byłby wzmacniacz ale Ty chcesz kino więc nie możesz na nim (ampli) oszczędzać , daj sobie spokój z tym MM , masz za duże pomieszczenie na zabawki z MM i jeśli zdecydowałbyś się na tą Tagę to licząc około 1,8 na kolumny i ok 1,8 na ampla to dokładasz tylko 6 stefek a później dokupujesz suba i gicio

 

pozdrowionka

 

W Kon-Sul-u kolumny Vardusy 300 są po ok. 3,2 tys ale z Yamahą 773(sama Yamaha to ok,2,1 tys)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Vardusy są w jednym zestawie na miejscu, razem z Denon AVR-X1000, za 3100zł. Inne zestawy dostępne podałem w poście wyżej, jednak długo zeszło na zatwierdzenie i nie wskoczyło.

 

Nie jestem wielkim audifilem, i wydaje mi się, że nawet taki zwykły zestaw za 3000 by się u mnie sprawdził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wielkim audifilem, i wydaje mi się, że nawet taki zwykły zestaw za 3000 by się u mnie sprawdził.

 

ok Twoje pieniądze , Twój wybór nie rozumiem tylko po co TU zawitałeś skoro sprzedawca poleca ,

 

a odnośnie pierwszej części Twojej wypowiedzi , czy widzisz w propozycjach ceny rzędu tysięcy lub kilkunastu tysięcy lub dziesiątek tysięcy bo mniej więcej za tyle audiofile kupują sprzęt , nie , te proponowane to też są budżetowe "klocki" ale to Ty kupujesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie złość się.

 

Zawitałem tu, jak z resztą w pierwszym poście wyjaśniłem, bo potrzebowałem porady w wyborze zestawu tylko z oferty MM.

 

W poprzednim poście poleciłeś Vardusy 300, tyle że z innym ampli, w MM jest w zestawie razem z Denonem AVR-X1000. Do tego dorzucę później odtwarzacz i suba jakiegoś. Co Ty na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie złoszczę się bo nie ma z czego i na co , po prostu pytam , to nie ja wybieram , chciałem tylko zwrócić uwagę na to , że propozycje jakie padły to też przedział budżetowy za który trzeba by było wydać nieco więcej niż zakładasz zyskując na lepszej jakości ,

to nie ja polecałem Vardusy tylko 5z0p3n ja tylko pokazałem , że w tej cenie można te same kolumny z dużo lepszym amplitunerem ale nie w MM jednak to Twój wybór ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) poczytaj ,

 

już nic więcej nie "mówię"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wielkim audifilem, i wydaje mi się, że nawet taki zwykły zestaw za 3000 by się u mnie sprawdził.

 

dobrze napisałeś , wydaje Ci się a audiofilem nie trzeba być , żeby usłyszeć różnicę .

 

Przeczytaj sobie wczoraj założony temat , tak właśnie kończy się kupowanie zestawu najtańszego kto wie czy właśnie nie w MM

 

Yamaha RX-V373 + onyx 100 + jaki sub?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek, w drugim swoim poście napisałeś:

 

W Kon-Sul-u kolumny Vardusy 300 są po ok. 3,2 tys ale z Yamahą 773(sama Yamaha to ok,2,1 tys)
więc założyłem, że pośrednio je polecasz (Vardusy).

 

Postanowiłem na razie się wstrzymać. Kartę na 1000 zł odebrałem, ale z zakupem jeszcze pomyślę, może faktycznie inaczej to rozegram. Jeszcze przeanalizuję co napisaliście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę opinii o polecanych przez was: ampli Yamaha RX-V773 i zestawie Taga Harmony TAV-606 v.3, i chyba na niego bym się pisał. Porównałem też oferty i bardziej by mi się opłacało wziąć w Euro RTV.

 

Tylko pytanie jaki odtwarzacz BD pasowałby do tej Yamahy? Chodzi mi o wymiary, jak i rozsądną jakość. O subach dość sporo tematów widzę jest, więc coś bym wybrał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Taga to 806 do Twojego salonu , wymiary są standardowe jeśli chodzi o szerokość ,

przyjrzyj się Yamaha BD-S673 ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub BD-A 1020 ale to już drożej , pod 2 tys. ,

 

Panasonic BDT 500

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i ostatni post na pierwszej str

 

nie pisałeś ile chciałbyś/mógłbyś wydać na niego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam starsze kino domowe 5.1 LG ale z racji ze kino ma juz zepsute wejscie hdmi, nie ma wejscia optycznego nie bede juz w nie inwestował.Kolega doradził mi żebym kupił sam amplituner i podłączył głośniki ze starego kina azeby je wykorzystać, musiał bym tylko dokupic z czasem suba aktywnego bo ten który mam nie ma wzmaka w sobie, czy myslicie ze takie rozwiazanie ma sens? Ogólnie chodzi mi o to zeby miec te prawdziwe 5.1, chodzi o dobrą jakość dzwieku. Urządzenia które mam do podłączenia to:

ps3

dekoder polsatu

tv Lg

no i ten ampli, wybór padł na pioneera vsx 323?

 

prosze o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysowałem szkic salonu, gdzie stoi TV i docelowo kino domowe:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tagi 806 nie będą za duże? Może starczą 606? Bo jednak tam, gdzie stoi TV będzie jakieś 30m^2, po prostu są otwarte przejścia (nie ma drzwi, szerokie połączenia).

Jak już to sobie obmyśle, to zamawiam.

 

A na odtwarzacz, to sam nie wiem ile warto przeznaczyć. Myślałem o czymś tańszym, ok. 5/6 stów, bo nie wiem, czy jest sens tutaj dopłacać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na końcu tematu wrażenia z odsłuchu w domu bo na pocz. to opis, budowa i takie tam ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na końcu też wrażenia z odsłuchu w domu ,

 

z tego co piszą ludziską , (pierwszy (z pierwszego linka) nie napisał czym je napędzał choć wspominał coś o mocnym amplitunerze a drugi napędzał je amplitunerem stereo) kolumny nie mają przytłaczającego basu za to jest konkretny nawet przy cichym słuchaniu ,w dalszym ciągu jest to spore pomieszczenie więc będą akurat , 606-tki będą miały na pewno dużo mniej basu i jak ktoś jest przyzwyczajony do jego dużej ilości może odnieść wrażenie , że kolumny (606-tki) w ogóle go nie mają , ja "powiem" tak , że zależy jakiej muzy się słucha ( sam je mam właśnie z tym ampli 773, pomieszczenie ok 25m2) , jeśli chodzi natomiast o wykorzystanie ich ( w dalszym ciągu mowa o 606-tkach) w kinie to do pary musowo dobrego suba na Twój metraż , 200-300 Wat żeby był zapas mocy i konkretny impuls i z membraną min 10" , no i tutaj będzie drożej niestety i na nim nie możesz już oszczędzać skoro przeznaczenie zestawu głównie do kina ,

przy takim ustawieniu sprzętu będziesz miał dużo miejsca po bokach dla kolumn frontowych i nie stawiaj ich przy samej ścianie , ok pół metra od niej a im szerzej rozstawisz je od siebie tym lepsze będą efekty z przednich kanałów (frontowych) .

 

Jeśli jednak zdecydujesz się na 606-tki to tak jak zaznaczyłem musowo dobry mocny sub zresztą tak czy siak i tak jest musowy .

 

error

jest jedna ważna sprawa , która może zadecydować o tym czy te głośniczki nadadzą się do podłączenia do tego jak i innego ampla a mianowicie impedancja , w "kombajnach" lubi być niska a 323 obsługuje kolumny o impedancji minimalnej 6 ohm więc podstawowa sprawa sprawdzić jaką mają te głośniczki , może pisać w instrukcji jeśli nie napisali na obudowie głośniczków , jeśli będzie pisało 6 ohm to i tak bym się zastanowił bo podczas grania impedancja lubi spadać nawet pod 4 ohmy , jednak jeśli jest to krótkotrwały spadek nic się nie stanie natomiast jeśli będzie to trwało dłużej (tego nie będziesz w stanie stwierdzić) może dojść do uszkodzenia ampla jeśli nie ma on odpowiedniego zabezpieczenia , jeśli impedancja będzie ok to ten Pioneer nie ma za dużej mocy żeby je zniszczył (nie patrz na podawaną moc przez producenta , w rzeczywistości może mieć około 40W na każdym z pięciu kanałów ) , gdy zdecydujesz się na Pioneer-a zapytaj o instrukcję po polsku bo u pionka jest z tym duży problem ,chyba , że coś się zmieniło .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) link do konfiguracji głośników i resetu ampla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na taki zestawik:

Ampli: YAMAHA RX-V773

kolumny: TAGA TAV-806

sub: TAGA HARMONY TSW-90v.2

odtwarzacz: YAMAHA BD-S473

 

Całość myślę, że do ok. 4k się zmieszczę.

 

Tak przy okazji zapytam: są może strony, gdzie podaje się jaki chce się zestaw a sprzedawcy przedstawiają swoje oferty? Bo widzę, że w kompletach można taniej kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że sub ten będzie za słaby do tych kolumn , zgubi się przy nich ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to jak na razie najtaniej ale musiałbyś zadzwonić i zapytać czy to już cena ostateczna , ceny są podobne a czasami większe, dźwięknij też do Redcoon jak linki z dołu , popytaj też o cenę zestawu z subem 120 , oj to chyba nie będzie poniżej 4 tys a ponad ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Taga 806 z subem TSW 90

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu z subem TSW 120 nie jest duża różnica więc jak już to ten mocniejszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) amplituner Yamaha 773

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) odtwarzacz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu z subem 90 jest ponad 4 tys

 

są może strony, gdzie podaje się jaki chce się zestaw a sprzedawcy przedstawiają swoje oferty?

 

ja o niczym takim nie słyszałem , może ktoś inny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie kupił takiego zestawu za 4k. Trzeba pomyśleć na czym można zaoszczędzić, wyciągając możliwie najlepszą jakość.

Pomyślałbym mimo wszystko nad tańszym amplitunerem a lepszymi kolumnami - na początek nawet front + central, a tyły nie z serii, tańsze dokupiłbym za max 100-200zł (nawet używane !), podobnie blu ray - 200-300zł (oczywiście nowy, jakiegoś Sony lub Panasonica). Przy takim zabiegu masz jakość dźwięku zdecydowanie w górę. Ten zestaw z dużymi kolumnami niby nadaje się dobrze na duży metraż, ale i tak to do słuchania muzyki będzie się średnio nadawać, tym bardziej zasilane z amplitunera do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tutaj trochę taniej, plus dorzucić amplituner, a odtwarzacz planowałem policytować używane, ale prawie nowe, jest kilka na allegro.

 

Don111 mi trochę namieszał w głowie. Myślałem, że w tych pieniądzach to już jeden z optymalniejszych zestawów skleiliśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don111 mi trochę namieszał w głowie. Myślałem, że w tych pieniądzach to już jeden z optymalniejszych zestawów skleiliśmy.

Takie jego zadanie :) o cenię go za to.

tu z subem 90 jest ponad 4 tys

no różnica czy gwarancja jest polskiego dystrybutora czy nie. Redcon nie bierze towaru z Audioklanu dlatego ma 2 lata gwarancji. A Audio klan daje 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj don111 jakieś konkretne propozycje , z ciekawości dowiem się jakie to niby są lepsze kolumny w tej kwocie , lepsze kolumny "mówisz" co , a amplituner tańszy tak , i to będzie lepiej , skoro ten nie napędzi tych niby gorszych kolumn ( bo skoro piszesz , że inne lepsze to te są gorsze ) to jaki tańszy ampli napędzi lepsze kolumny , coś tu nie teges wg mnie a poza tym skąd wiesz , że kolega chce pakować się w używki bo przypuszczam , że o tym myslisz , nigdzie nie padło słowo , że tak . Można by było Tage Platinum , Wharfedale Diamond i moim zdaniem min 10.6 ale to przekracza budżet , acha zapomniałem , że można tańszy ampli , ale czy on da redę tym kolumnom , będzie tak samo jak z Tagą 806 , że lepiej ze wzmakiem bo z ampli tak sobie .

 

Zestaw głównie do oglądania filmów, muzyka rzadko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używek jedynie planowałem kupić odtwarzacz BD, tylko że w bdb stanie, a takie są na allegro.

 

Co do reszty to jestem otwarty na propozycje. Nie ukrywam, że temat mnie dość wciągnął. Widziałem filmik na yotube jak grają Tagi 806 z subem Tsw 90v2, i powiem, że całkiem ładnie to brzmiało. Decyzję ostateczną i tak podejmę do poniedziałku, wtedy mniej więcej zamawiam.

 

Adek już bardzo dużo mi pomógł, ale też chętnie zobaczę jak by to rozplanował Don111.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O prosze, do filmów ?? To jeszcze lepiej. Zatem po jaką cholerę takie duże kolumny, co to - mniejsze nie dadzą rady w kinie ? Zatem tańszy ampli, mniejsze kolumny o lepszej jakości dźwięku, albo i nawet podstawkowe przody zamiast wielkich słabiej grających kolosów a do tego PRZYZWOITY subwoofer (na bardzo dobry i tak za mały budżet). W kinie zagra zdecydowanie lepiej niż wielkie kolumny plus lipny sub.

 

Ja w tym momencie sam nie mam czasu na szukanie ale pomysł dałem, warto przez chwilę samemu prześledzić dostępne kolumny (fronty do 2k - mniejsze podłogówki albo duże monitory, na nowe też wystarczy) i właśnie w myśl tej zasady pomyśleć, oszczędzając z 500zł na samym blu-ray (po cholerę taki drogi) i na tylnych satelitkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111,

przednie kolumny podstawkowe do 40m2 powiadasz?

Tiaaa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie ? Mówimy o kinie, tutaj bas będzie lepszy z subwoofera (w niego trzeba władować różnicę) niż z wielkich kolumn zasilanych amplitunerkiem do kina. Gratis mamy lepszą jakość średnicy i wysokich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.