Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

Dlaczego nie Harbeth 40.1 ?


dd6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Damazy przyjechał do mnie ze swoim wzmacniaczem Unison Research + Esoteric

chciał zobaczyć a raczej usłyszeć jak jego elektronika będzie pracować z m40.2.....no i jakie różnice są między m40.1 a m40.2

myślę że powinien być zadowolony z tego co usłyszał ale to już Damazy napisze.....

mieliśmy też wzmacniacz Fezz Audio kolega Domin przytargał i zrobiliśmy porównanie z UR

Fezz do tej ''potyczki'' był znakomicie przygotowany lampowo....Domin zapodał Telefunkeny

natomiast wzmacniacz Damazego miał na pokładzie nie za bardzo pasujące lampy i dlatego mam wrażenie

a raczej pewność ze w tym wzmacniaczu drzemie potencjał który przez odpowiedni dobór lamp trzeba wyzwolić

 

....oczywiście spotkanie bardzo miłe ;-)

 

A ja przewrotnie - polecam, bo gra super, a do tego gospodarz sympatyczny i gościnny;-)

 

 

 

 

Witku, następnym razem jak przyjedziesz to koniecznie musisz załatwić kierowcę

....bo my z Yoachimem słyszymy trochę inne dzwięki ;-)

..mam kabelek dla Ciebie - powiedz kiedy i jak go odbierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użytkownicy

2628 postów

Rejestracja: 09.02.2011

Napisano dziś, 21:49

...w spawie granitu to chyba raczej chodzi  o to że kolumny  m40.2 a na granicie jak byk  stoi m40.1 ;-)

 

Fajnie musi grać ta 30’tka z lampą. Konsekwentnie trzymasz się formatu Cd:) a jakiej muzyki na nich głównie słuchasz? Domyślam się, że ten zestaw jest dosyć uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej 40.1 grały dobrze, hmmmm bardzo dobrze jkażdy rodzaj muzyki, 40.2 robią to trochę lepiej....zaskakujące jest, że nie tylko klasykę, składy kameralne i akustyczne, ale i pierdyknięcie na ciężkiej muzie potrafi zaskoczyć, więc.... tak, ten zestaw jest uniwersalny;-)

mam kabelek dla Ciebie - powiedz kiedy i jak go odbierzesz

myślę, że za jakiś czas wpadnę, oddam co Wasze i wezmę, co moje;-)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie musi grać ta 30’tka z lampą. Konsekwentnie trzymasz się formatu Cd:) a jakiej muzyki na nich głównie słuchasz? Domyślam się, że ten zestaw jest dosyć uniwersalny.

..w sumie Witek już dał odpowiedz ale od siebie dorzucę kilka zdań....

chciałem aby system grał uniwersalnie...jeżeli słucham AC/DC to musi być dynamika, bas i rozmach grania

natomiast gdy wrzucam płytę ulubionego J.L Hookera muszę słyszeć ten gruby, ochrypły niesamowity wokal

gdy przełączam na Carle Bruni ( z Damazym piłowaliśmy tą płytę) jest pewna intymność w głosie, gładkość , subtelność

bez względy kto śpiewa zawszę chciałem aby wokal brzmiał bardzo namacalnie i myślę że w jakimś tam stopniu to otrzymałem

w dużej mierze odpowiedzialne za to są Harbethy i dlatego bardzo je lubię...doceniam również CD które mam ale...

sercem systemu, tym motorem napędowym jest wzmacniacz ;-)

nawet lampy które do niego wstawiłem akcentują rozmach, dynamikę i dokładność brzmienia

Telefunken ECC802S a jako 83 mam srebrne Mazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie z pewnością gra :) Moc takiego zestawu tkwi w jego prostocie w dobrym tego znaczeniu. Prosty tor integra plus CD jednego producenta plus projekt kolumn zrobiony przez konserwatystę :) Zgranie takiego systemu pozwala uniknąć wielu niedopasowań które w teorii nawet nie powinny wystąpić. Oczywiście nie twierdzę, że różnymi nietypowymi połączeniami typu pre plus końcówka różnych firm nie można osiągnąć ciekawego rezultatu, ale jest to tym trudniejsze im liczbą połączeń rośnie. Nie wspomną jeszcze jeśli ktoś zrobi sobie kolumny DIY oparte na topowych przetwornikach. Oczywiście takie czasem też potrafią zagrać wybitnie, ale równie często nie można tego poskładać w całość. Taki system powinien się nazywać "z łapanki" a nie audio. Nie bez znaczenia też jest fakt, że jest to sprzęt nowy i mamy pewność, że nikt nie dokonał tam jakiś modyfikacji i "ulepszeń" :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...masz rację....zaletą tego zestawienia jest prostota....

,,prosty tor integra plus CD jednego producenta plus projekt kolumn zrobiony przez konserwatystę,, ...zgadzam się z tym...

aby podnieść poziom i jakość grania a przy tym pamiętać o uniwersalności brzmienia to chyba musiałbym wejść w system dzielony

moim takim celem ale z powodu braku kasy raczej marzeniem ;-) ... jest mieć wzmacniacz lampowy i tranzystorowy

jeżeli mogę na brudno ułożyć system który chciałbym mieć to.....

....monobloki Jadisa JA80 na lampach KT150 + końcówka mocy Krella 402 EVO.....

..w maju chyba będę miał okazję przesłuchać u siebie pierwszy element tego zestawienie.... Jadisa JA80 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jest mieć wzmacniacz lampowy i tranzystorowy

jeżeli mogę na brudno ułożyć system który chciałbym mieć to.....

....monobloki Jadisa JA80 na lampach KT150 + końcówka mocy Krella 402 EVO.....

 

Popieram koncepcję w całej rozciągłości. Z perspektywy czasu po przesiadce na tor symetryczny i monobloki nie ma niestety powrotu. Chociaż u mnie powoli zaczyna brakować miejsca na te wszystkie monobloki, pre, wzmacniacze i inne ustrojstwa :). Nie testowałem jeszcze tylko w tym secie klasy A, być może spróbuję nowego potwora Piliniusa, choć ten gra w klasie A/B bodajże, inna mocna lampa to MC2301, to to znowu kloce. Z Krellem 40.2 będą fruwać, Jadisa w domu nie miałem nigdy, ale sądząc po zawsze udanych prezentacjach Grobel'a, to też świetna opcja. Warto też pomyśleć o monoblokach Amplifona SET140.

 

Jadis JA80

 

Która wersja i z czym to się tak zgrało?

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA80 Anniversary od kolegi Marcina70 (takie same miał Milimetr). Miałem wtedy Wilsony, JA80 napędzał je bez problemu.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawe połączenie, jak pociągnęły WA, to praktycznie ...the sky is the limit. Zwykle jest tylko tendencja, co jak widać nie stanowi reguły, aby WA łączyć z ARC, choć osobiście preferowałbym zdecydowanie własnie coś ze stajni Jadisa. Jadisy nigdy nie narzekały na niedobory mocy i nawet nie wiem, czy jest jakiś ich nieudany produkt. Generalnie mocna i dobra lampa to jest to, choć przyjemność w tym przypadku kosztuje. Mnie któregoś dnia właśnie zmiotły dynamiką (i nie tylko) ...pewne monobloki lampowe.

 

Co do 40.x, to tutaj potrzebny jest mocny piec trzymający kolumny, a szczególnie ich niskie tony, krótko za pysk. Przełączałem różne wzmacniacze i niestety niska moc przekładała się automatycznie na jakość praktycznie każdego pasma, głównie właśnie niskich tonów. Co innego, że Herbeth'ów żylastego basu również nigdy nie uzyskamy, z czym każdy świadomy posiadacz powinien się liczyć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niskie tony z 40.2 to szczerze jest świetna, czy słowo żylaste jest właściwe.... nie wiem, ale serio są znacznie lepsze niż w 40.1

Jest dokładnie jak piszesz. Najlepiej posłuchać samemu, bo pisanie nie odda sedna, ponieważ czytający będzie to interpretował na podstawie własnego doświadczenia. To co usłyszymy na 40.1 kompletnie nie odda tego co usłyszymy u Miroslava. Oczywiście piszę tu o całym systemie.Bo to co robi Jadis i88 i oczywiście CD Jadisa przechodzi najśmielsze oczekiwania. Mówię tu o basie,dynamice, rozdzielczości oraz o oddaniu prądu. Tylko proszę nie piszcie że w takim razie M40.1 to badziew skoro 40.2 są o tyle lepsze. Piszę tu o brzmieniu jakie słyszałem u Miroslava może w innym pomieszczeniu i w innym systemie 40.1 wypadły by lepiej. Tego nie wiem. Wiem za to że u Miroslava 40.2 sprawdzają się dużo lepiej niż 40.1 Ja tam na miejscu Miroslava już dałbym sobie spokój z tranzystorem. Osobiście uważam że ciężko będzie żeby tranzystor coś tam lepszego pokazał. A to za sprawą kolumn bo są przyjazne dla Jadisa a ten rozwinął skrzydła i gra dźwiękiem równym, energetycznym, rozdzielczym, po prostu uniwersalnym. Oczywiście to jest tylko moja subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Niestety drogo, min. 25.000-27.000 PLN, zwykle ok. 30.000 PLN, za tyle były ostatnio na giełdzie i chyba szybko zostały sprzedane. Jak zaoferujesz dobrą cenę rozważę sprzedaż moich :).

A jest ich na rynku tak mało, bo pewnie są tak dobre, że nikt nie chce się specjalnie ich pozbywać :).

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać specjalnie nowego teamtu, w klubie spendora nie spotkałem nikogo z s100 więc zapytam Was odnośnie standów co pod standy i jakiej wysokości mniej więcej potrzebują takie monitory, wiem że spendor to nie harbeth ale bardzo bardzo podobne. Ogulnie jeśli ktoś ma jakieś ciekawe doświadczenie co do ustawień itd to również posłucham, dzwoniąc do nautilusa zapytać się o nowe sp100r2 miły Pan poradził mi ustawiać 100etki na wprost bez żadnych kątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam 100% kandydata i w zasadzie nie szukam - 40.1 grają świetnie, ale wiadomo, audiofilia nervosa daje o sobie znać :). Jako drugą parę miałem wstawić SF Olympica III, bardzo ładnie u mnie grały. Ewentualnie na testy Dynaudio C2 Platinum, a jeszcze wyżej to nie wiem, Aviory za duże i trochę drogie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać specjalnie nowego teamtu, w klubie spendora nie spotkałem nikogo z s100 więc zapytam Was odnośnie standów co pod standy i jakiej wysokości mniej więcej potrzebują takie monitory, wiem że spendor to nie harbeth ale bardzo bardzo podobne. Ogulnie jeśli ktoś ma jakieś ciekawe doświadczenie co do ustawień itd to również posłucham, dzwoniąc do nautilusa zapytać się o nowe sp100r2 miły Pan poradził mi ustawiać 100etki na wprost bez żadnych kątów.

...temat standów mam gruntownie przerobiony i tu jestem ''mocny'' ;-)

chyba wszystkie możliwe ustawienia przećwiczyłem....i po latach doświadczeń mogę powiedzieć

....wiem że nic nie wiem ;-)

zacznij od postawienia płyty granitowej ( 3-5cm) pod standy, - dalej zobaczymy co i jak...

 

Jeszcze nie mam 100% kandydata i w zasadzie nie szukam - 40.1 grają świetnie, ale wiadomo, audiofilia nervosa daje o sobie znać :). Jako drugą parę miałem wstawić SF Olympica III, bardzo ładnie u mnie grały. Ewentualnie na testy Dynaudio C2 Platinum, a jeszcze wyżej to nie wiem, Aviory za duże i trochę drogie :).

 

Ty to masz dobrze, żyć nie umierać ;-)

wzmacniacz lampowy, tranzystorowy, dwie pary kolumn...rzec można arystokracja audiofilska ;-)

nie rozważałeś m40.2? ....zyskasz na dynamice i basie....po wstawieniu C2 Platinum z pewnością dojdzie lepsza precyzja

i coś tam jeszcze ale na muzykalności możesz stracić no i chyba szczuplejszy dźwięk dostaniesz .....ale to kwestia co kto lubi

co zrobisz to i tak będzie dobrze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz dobrze, żyć nie umierać ;-)

wzmacniacz lampowy, tranzystorowy, dwie pary kolumn...rzec można arystokracja audiofilska ;-)

nie rozważałeś m40.2? ....zyskasz na dynamice i basie....po wstawieniu C2 Platinum z pewnością dojdzie lepsza precyzja

i coś tam jeszcze ale na muzykalności możesz stracić no i chyba szczuplejszy dźwięk dostaniesz .....ale to kwestia co kto lubi

co zrobisz to i tak będzie dobrze ;-)

 

Bez przesady, co prawda dwie pary monosów są + sentymentalna integra na EL34, której chyba nigdy się nie pozbędę :). Drugiej pary kolumn nie mam i jak będą to chwilowo, bo nie mam aż tyle miejsca - za to będzie można pograć łeb w łeb :). Jasne, że coś stracę, ale coś za coś, nie da się mieć wszystkiego, inaczej taki zestaw już by pewnie stał u mnie :). W tej chwili najprędzej inne kolumny, to byłyby SF OIII - kolega z forum, który słuchał ich u mnie twierdził, że chyba nie słyszał tak ładnie zszytych kolumn w każdym paśmie, a zna się na rzeczy trzeba przyznać.

 

 

 

..na audio-markt.de jest wysyp m40.1

 

Zaiste, aż całe dwie pary :). Co na Ten model zdecydowanie jest wysypem :). Cena i tak z dojazdem bez noclegu wyjdzie za tę tańszą parę ponad 28.000 PLN, droższe dużo ponad 32000PLN. Byly też na naszej giełdzie, ale chyba już poszły. Zwykle jest posucha, przez długi czas szukałem w sensownej cenie, o ile się w ogóle pojawiały.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..faktycznie, zawsze jest coś za coś....ale jakbym miał wstawić jakieś kolumny w miejsce m40.2

to naprawdę nie wiem jakie....Spendor lub podobnie brzmiące nie ma sensu....

może Sonus Faber Guarneri Evolution....domyślam się co mógłbym zyskać ale bardziej obawiam się co mógłbym stracić ;-)

tak przywykłem do tych cholernych m40.2 że słabe strony tych kolumn odbieram już jako zalety ;-)

 

mój pokój jest niewiele większy (20m2) ale mam świadomość że nie są to idealne warunki dla tych paczek

ale co zrobić jak się uparłem....do takiego metrażu raczej bym nie polecał m40.1...za dużo roboty

akustyka, mocny wzmacniacz...ale już m40.2 można spróbować....

u mnie nie ma żadnego problemu z basem....koledzy którzy u mnie słuchali są podobnego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.