Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

Dlaczego nie Harbeth 40.1 ?


dd6

Rekomendowane odpowiedzi

Mirku z półśrodków również wyleczylem się z rok temu... Jak podoba się Tobie Tara Zero to taki kup bo bezsensu 3x kupować i sprzedawać że stratą jakieś półśrodki... Do zobaczenia na audioshow :-)

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Krzysiek, ostatnio słuchałem Twojego Vitusa SIA-025 z CD Abbingdon Music Resaerch leci płyta CD a brzmienie jak

z gramofonu - bardzo mi się to podobało...

 

...mam nadzieję że wiesz o tym że nocne ''pogaduchy'' będą w Twoim i Mircyska pokoju

...już tak jest ustalone...puki jakiś świeżak nie przyjedzie z nami to imprezy u Was ;-) ..do zobaczenia na AS

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero Gold jest niesamowitym kablem, kompletnie nie ma w nim jakiegoś

  efekciarstwa, jest za to szlachetność każdego dźwięku połączona z dużym pierwiastkiem naturalności/namacalności dźwięku

 

Ciekawe czy są jeszcze znacznie lepsze kable od niego :) Masz już Mirek kolejne pomysły na dalszy progres Twojego systemu? Pomijając wymianę kolumn oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek w kolumnach osiągnął już szczyt,wymiana na wersję Anniversary,będzię już tylko ewolucyjnym dopieszczeniem systemy,w ramach tego samego paradygmatu. Elektroniką i kablami może Miro żonglować do woli,tu nigdy dla Harbethów nie bedzie limitu,ale z kolumnami finito :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy są jeszcze znacznie lepsze kable od niego :) Masz już Mirek kolejne pomysły na dalszy progres Twojego systemu? Pomijając wymianę kolumn oczywiście :)

...pamiętam że miałem do Ciebie zapukać w sprawie Transparenta ;-)

ale sam widzisz jak się ułożyło...jeszcze raz wielkie dzięki za życzliwość - oby więcej takich ludzi na Forum jak Ty ;-)

 

pewnie że są jeszcze lepsze IC ale ja już tego nie chcę sprawdzać/szukać ...no chyba że kiedyś, ale tak tylko z ciekawości ;-)

pomysł na dalszy progres ? ...mam tyle rzeczy do wymiany że głowa boli...pomijam kolumny.....

kable głośnikowe, lampy...chciałbym do wzmacniacza Telefunkeny ECC803S GOLD PIN....do tego kilka małych pierdółek

i wtedy mogę powiedzieć że mam system złożony...a co dalej - tego nie wiem....

 

...chciałbym też wzmacniacz tranzystorowy....dla mnie jest to zabawa, jest to moje hobby i zawsze coś się zmieni/ulepszy

 

Mirek w kolumnach osiągnął już szczyt,wymiana na wersję Anniversary,będzię już tylko ewolucyjnym dopieszczeniem systemy,w ramach tego samego paradygmatu. Elektroniką i kablami może Miro żonglować do woli,tu nigdy dla Harbethów nie bedzie limitu,ale z kolumnami finito :)))

 

....oczywiście że z kolumnami finito.....i dziwię się że ludziska mogą kupować inne kolumny niż Harbeth ;-) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś szczyt, a gdzie indziej spadek...

post-19223-0-92913600-1540162951_thumb.jpg

To nie jest charakterystyka kolumn, tylko uśredniona odpowiedź pomieszczenia.

Podaj metodę tego pomiaru, aby ustosunkować się do Twego wpisu.

W odsłuchy, przedstawiony pomiar, ani trochę nie pokrywa się z tym co słychać.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż najpierw zmierzoną charakterystykę pomieszczenia, które masz na myśli.

Bo jak chcesz porównać, co słyszałeś sam z tym, co ktoś opisał?

Na jakiej podstawie obiektywizujesz swoje obserwacje?

 

Jak przekonująco uzasadnisz, że jesteś w stanie rzetelnie się "ustosunkować", to podam więcej informacji o pomiarach i wykonującej je osobie. Na razie to szkoda mojego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLM pierwszy zapytałem o metodologię pokazanego przez Ciebie pomiaru, a Ty zachowujesz się jak ...............................

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz w innym pomieszczeniu - wypada mieć je przebadane, jeśli powołujesz się na własne wrażenia.

 

Wykres odnosi się do pomiaru, który wg tej samem metody jest wykonywany dla wielu kolumn.

Mogę zaręczyć, że dla niektórych z nich linia jest pozioma (w zakresie użytecznego pasma).

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w tym wątku pisał kiedyś gość który nigdy nie słuchał m40.1 natomiast potrafił ''bardzo merytorycznie'' wypowiedzieć się

na temat brzmienia tych kolumn, patrząc tylko na wykresy....można i tak...

 

jakoś te krzywe linie nigdy mnie nie interesowały...może to błąd, ale taka jest prawda..... gdy akustyk robił pomiary mojego pokoju

nie interesowały mnie te krzywizny , obchodziło mnie tylko czy usłyszę różnice po wstawieniu jakiś tam akustycznych klamotów

zasada jest bardzo prosta - nie słyszę różnicy w brzmieniu więc nie kupuję - nawet jakby akustyk piał z zachwytów patrząc na wykresy

.....podobnie jest z kablami...

 

...ze wstawienia Tary Labs jestem chyba bardziej zadowolony niż kiedy wymieniłem m40.1 na m40.2....

.......The Zero Gold jest wirtuozem wśród IC ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLM,zasadnicza sprawa,jeśli nie słuchałeś tych kolumn w kontrolowanych warunkach,to daj sobie siana OK?w przeciwnym wypadku trollujesz ten wątek,za fajny jest na to.Obrazki są fajne,pod warunkiem,że są częścią większej całości.Ty znasz tylko wykresy i to dokładnie w takiej korelacji,jak Ci napisał Kazik,ja znam całość,słuchałem ich w znanych mi warunkach,ze znaną mi elektroniką,oraz muzyką,którą znam na pamięć.Bądź więc laskaw filozofić gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj parę godzin słuchałem m40.1 więc coś wiem o brzmieniu ;))

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość który nigdy nie słuchał m40.1 natomiast potrafił ''bardzo merytorycznie'' wypowiedzieć się

na temat brzmienia tych kolumn, patrząc tylko na wykresy....można i tak...

no można, ale po co.....

może się okazać, że jest inaczej niż się myślało.....

The Zero Gold jest wirtuozem wśród IC ;-)

Pewnie tak... gratuluję zakupu, może kiedyś posłucham....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj parę godzin słuchałem m40.1 więc coś wiem o brzmieniu ;))

....Kazik, no dawaj co wiesz o brzmieniu, plusy i minusy ;-)

...na jakim wzmacniaczu ?

 

no można, ale po co.....

może się okazać, że jest inaczej niż się myślało.....

 

 

 

..takie stereotypy są krzywdzące, w praniu może się okazać że jest inaczej......

 

o kablach Cardasa wielokrotnie czytałem że są mulące i pewnie z tego powodu omijałem tą firmę szerokim łukiem

(wpadłem we własną pułapkę tych obiegowych opinii) zdanie zmieniłem a przy tym zyskałem nowe doświadczenie

gdy te kable posłuchałem u siebie... i wiem z całą pewnością (przynajmniej u mnie ) że nie są mulące....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mulące nie są ale mocno specyficzne. W moim zestawie Cardas Golden Reference się w ogóle nie sprawdziły. Z jednej strony wprowadzają dużo czarnego tła ale z drugiej jest to kosztem albo skutkiem bardzo dużego przyciemnienia dźwięku. Poza tym generalnie uspokajają przekaz, co moze jest korzystne dla zbyt nerwowych i krzyczących systemów ale nie sprawdza się w przypadku słuchaczy ceniących szybkość swoich zestawów. To uspokojenie dotyczy całości przekazu, nie ma się wrażenia mulenia, które dotyczy jakiegoś spowolnienia na samym basie,, czy jego nie nadążania za muzyką. Jeżeli te cechy komuś nie przeszkadzają to cala reszta jest na bardzo wysokim poziomie. U mnie jednak zdecydowanie lepije sprawdziły się Wireworld Crescendo, VdH McGold, czy PSC Silver/Gold. Ale u mnie właśnie cały tor jest bardzo szybki i grający dużym koncertowym dźwiękiem live, więc dżentelmen w czarnym fraku się w tym towarzystwie nie odnalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Kazik, no dawaj co wiesz o brzmieniu, plusy i minusy ;-)

...na jakim wzmacniaczu ?

 

Celem spotkania był odsłuch porównawczy reprodukcji dźwięku przez pre lampowe na kawałku deski, które oczekuje na obudowę w stosunku do przetwornika CEC-a z regulowanym wyjściem i preampa dedykowanego do końcówki mocy Roksan Caspian Platinum.

Napiszę tylko, że reprodukcja dziwięku jest na wysokim poziomie, a dyskusja może odbywać się o gustach ;)).

Posiadacz w/w zestawu jest przed adaptacją docelowego pomieszczenia i ma chęć zmienić elektronikę na jeszcze bardziej wydajną tranzystorową, brał pod uwagę też lampę. ale jest problem z odsłuchem.

Ostatnio odsłuchiwaliśmy monobloki MBL-a o mocy 800W z trzy drożnymi kolumnami Trenner & Friedl i podobała się swoboda dźwięku i "lekkość" w tworzeniu spektaklu muzycznego.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie ma pytanie, czy ktos upgradejdowal (modyfikowal) 40.1, 40.2 w stone Anniversary. Chodzi mi o wymiane terminali glosnikowych, kabla wewnatrz, kondensatorow, bo to wszystko jest w Anniversary lepsze. Jezeli tak to co bylo zmieniane, na co,  i jaki dało to efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo,kto ingerowałby w zwrotkę współcześnie produkowanych Harbs. Producent nie przewidział drogi upgrade do wersji Anniversary,więc albo zrobisz to po swojemu,ryzykując,że się nie powiedzie,bo kondy w wersji jubileuszowej są robione specjalnie dla Harbetha,albo otworzysz portfel i zakupisz wersję limited:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

odwiedził mnie Damazy ze swoim Luxmanem L-507 ux mark II

słuchaliśmy w sobotę kilka godzin  ale dopiero w niedziele  zagrał w pełni  swoich możliwości

nie jest to  wzmacniacz gdzie można powiedzieć.... '' bestia''  ale  moc którą posiada

(o ile się nie mylę 100/8 200/4) całkowicie wystarczyła by powiedzieć - w pełni

panował nad kolumnami....on całkowicie  różni się  od Mcintosha MA7000 którego

Damazy wcześniej przywiózł...MA7000 w pewien sposób narzuca swoją sygnaturkę brzmienia

natomiast Luxman całkowicie ''wtopił'' się w całość....jest to wzmacniacz bardzo neutralny

dokładny, precyzyjny, niczym nie próbuje się popisywać - gra po prostu swoje

i robi to naprawdę bardzo dobrze....jest to urządzenie muzykalne i z przyjemnością

 (zwłaszcza w niedzielę) przez kilka godzin słuchałem swoich ulubionych płyt

trafił też na bardzo przyjazny grunt (chodzi mi o CD)...łącząc Luxmana z CD gdzie są jakieś

lampki uzyskamy wyjątkowo ładną barwę dźwięku....dlatego Damazy podjął już decyzję

o zmianie CD....w ciemno polecam Metronoma CD8T

jakbym miał wybierać między MA7000 a Luxmanem to bez chwili wahania postawiłbym

na Luxmana...

 

 

 

 

 

20190316_162710.jpg

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroslav no jak ja będę pisać o swoim wzmacniaczu to może być mało obiektywna opinia ? Niemniej jednak jestem zadowolony z tego odsłuchu. Miałem pewne obawy, bo ten twój Jadis I88 to jest zabójca ?. Najbardziej podobało mi się to że Luxman zagrał podobnie do Jadisa i to byla jego zaleta a zarazem przez to że dzwiek był podobny to było słychać jak wiele Luxmanowi jeszcze brakuje w stosunku do Jadisa. Napiszę co mi najbardziej się podobało. Przede wszystkim barwa dźwięku. Świetnie oddał barwę Jadisowego CD. Dosłownie było słychać lampe w torze i to nie było subtelne, ewidentnie było słychać że dźwięk jest lampowy. Bardzo podobał mi się też bas. Nie brakowalo dynamiki oraz rozmachu, tempo też było całkiem dobre. Tego basu właśnie mi brakowało we wszystkich wzmacniaczach które do Ciebie przywiozłem. A wracając do Luxmana to muszę zapodać CD z lampką. Słychać że Luxman ma swój charakter a zarazem jest neutralny co do źródła. Chyba że to sprawka tego twojego RCA Tary Labs Zero Gold ? Co to jest za kabel! Jeszcze czegoś takiego nie słyszałem. To sie nazywa dobry kabel. Nie że coś jest lepsze a coś inne. Na Tarze wszystko jest z innej ligi tu nie ma kompromisów, po prostu wszystko w dźwięku na tym kablu jest lepsze. Wielka klasa!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Miroslav1 napisał:

odwiedził mnie Damazy ze swoim Luxmanem L-507 ux mark II

słuchaliśmy w sobotę kilka godzin  ale dopiero w niedziele  zagrał w pełni  swoich możliwości

nie jest to  wzmacniacz gdzie można powiedzieć.... '' bestia''  ale  moc którą posiada

(o ile się nie mylę 100/8 200/4) całkowicie wystarczyła by powiedzieć - w pełni

panował nad kolumnami....on całkowicie  różni się  od Mcintosha MA7000 którego

Damazy wcześniej przywiózł...MA7000 w pewien sposób narzuca swoją sygnaturkę brzmienia

natomiast Luxman całkowicie ''wtopił'' się w całość....jest to wzmacniacz bardzo neutralny

dokładny, precyzyjny, niczym nie próbuje się popisywać - gra po prostu swoje

i robi to naprawdę bardzo dobrze....jest to urządzenie muzykalne i z przyjemnością

 (zwłaszcza w niedzielę) przez kilka godzin słuchałem swoich ulubionych płyt

trafił też na bardzo przyjazny grunt (chodzi mi o CD)...łącząc Luxmana z CD gdzie są jakieś

lampki uzyskamy wyjątkowo ładną barwę dźwięku....dlatego Damazy podjął już decyzję

o zmianie CD....w ciemno polecam Metronoma CD8T

jakbym miał wybierać między MA7000 a Luxmanem to bez chwili wahania postawiłbym

na Luxmana...

 

 

 

 

 

20190316_162710.jpg

Mirek, pewnie gdzieś pisałeś o tym, ale powiedz proszę co to za standy masz pod Harbeth.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-33201-0-74216800-1432323217_thumb.jpg     
gdy  kupiłem m40.1 to wtedy standy były ''łyse'' ...jeszcze grałem na DA88 i dp78....
kolega  je robił....wszystko co teraz jest miedzy standami a kolumnami wcześniej zostało przećwiczone
 
 
Dzięki.
Czy po położeniu kamienia pod nie jest za wysoko? Czy modyfikowales podstawkę?
M.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....od samego początku wiedziałem że ten kamień powinien  być, więc standy były robione z uwzględnieniem .....

na podłodze mam panele  (najgorsze co może być)....jest to  tak zwana ''pływająca''  podłoga

ten kamień dał pewną stabilność ...5cm...plus ten kamień na standach - cholernie ciężki i całość  jakoś się trzyma...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie mam pewności czy są to już moje docelowe kable ale z wiem że wszedłem na odpowiednią ścieżynę

 wymieniłem głośnikowe WILE TON na Tara Labs The 0.8......oczywiście gra cały system z pokojem włącznie

  ale IC Zero Gold + głośnikowy 0.8 dołożyli do tego systemu coś od siebie i uważam że zrobili to bardzo dobrze

poprawili dwa elementy na których mi najbardziej zależy...muzykalność i naturalność grania...

cieszę się że udało się  jeszcze coś wycisnąć z m40.2 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co sądzicie o tej ofercie?

Możliwa wysyłka w cenie.

https://www.quoka.de/hifi-audio-tv-video-foto/boxen-lautsprecher-kopfhoerer/c7265a263751948/harbeth-40-1-referenz-lautsprecher.html?sc_src=email_1579677&sc_lid=119136480&sc_uid=zs7a5qTwWe&sc_llid=22694381&utm_source=inbox&utm_medium=mail&utm_campaign=inbox_receivedmessage&sc_customer=32969266

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.