Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana amplitunera stereo,kolumn, czy lepiej coś innego ?


Edd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje trochę polepszyć jakość dźwięku i nie wiem co wymienić, czy może lepiej dokupić jakiegoś dac-a, bądź przedwzmacniacz.

 

Źródło dźwięku to pc.(więkoszości flac,mp3) Muzyka różna w szczególności metal,folk metal, rock, indie.

Aktualny sprzęt to denon dra-210, Jamo studio 180 i ostatnio wymieniłem kartę dźwiękową na e-mu 0404 spięte adam hall po analogu.

Z denona ogólnie jestem zadowolony, ale niestety przy gorszej jakości mp3, bądź przy "suchym" metalu gra za ciepło.

Chciałbym wydać ok.350 zł i teraz kwestia,czym zrobić sobie dobrze ? :)

 

Wymiana wzmacniacza,kolumn, czy może dokupić jakiegoś dac-a, a może coś jeszcze innego podpiąć przed denonem ?

Nie jestem jakimś "koneserem" dźwięku,bo aż tak dobrego słuchu nie posiadam, no i fundusze nigdy nie pozwalały.Chciałbym wiedzieć, przy czym napewno poczuję zmianę na lepsze.Bo z integry na e-mu różnice czuć od razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj wymienić bezpiecznik (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )?

 

Myślę, że najpierw trzeba by było zacząć od kabli w ścianie, a dopiero potem dopieszczać brzmienie bezpiecznikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofile i ich poczucie humoru ! :)

 

W tej cenie cieżko będzie coś zmienić.

Radził bym pozbierać trochę pieniędzy i za tysiaka można kupić fajny wzmacniacz.

W cenie 350 .. szkoda twoich pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Co do przewodów to mam jakieś technokable 2x4 .

 

Z tym bezpiecznikiem to się zdziwiłem w ogóle :) Ale, czy jest sens wkładania bezpiecznika za 200 zł do sprzętu wartego tyle samo ?

Myślałem ,że jest sens szukania jakiegoś starego nakamichi,rotela, czy innych sprzętów "sprzed wojny", ale mówicie,że jednak zostać przy tym ?

 

Co mi ostatnio wpadło z nowszych i teoretycznie uda się w miarę tanio kupić to YAMAHA R-S300 , ale nie wiem,czy to jest cokolwiek warte?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwojenne rotele są dość dobre, ale warto zainteresować się wyższymi modelami.

Ra-980

rc+rb980, 990

 

Z tymi bezpiecznikami to żart, choć dla niektórych przybywa basu, że aż go za duzo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to już za ponad 1000 zł jeden znalazłem, a całej wypłaty nie oddam ;)

Z bezpiecznikiem to tak samo, jak znalazłem na forum,że wymiana taśmy od dysku polepsza dźwięk :D Może ktoś to słyszy, ale ja nigdy nie usłyszę.

A ta Yamaha ? Czy w ogóle darować sobie te nowe bardziej " chińskie" urządzenia?

Ostatnio też się zastanawiałem nad tymi nowszymi mikro denonami lub onkyo już z usb, moc ta sama tylko nie wiem jak z jakością a za ok 400 zł idzie wyrwać.

 

 

Przedwojenne rotele są dość dobre, ale warto zainteresować się wyższymi modelami.

Ra-980

rc+rb980, 990

 

Z tymi bezpiecznikami to żart, choć dla niektórych przybywa basu, że aż go za duzo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie jedyna możliwość to zakup jakiegoś używanego CD. Do 2000 zł na pewno nie kupisz żadnego DACa, który byłby coś wart. Wypal płyty,zmień przewody na OFC i zapomnij o MP3 i nie słuchaj bzdur o bezpiecznikach itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd jest i nawet z decka czasami coś poleci.Ale człowiek stał się wygodny dlatego większość i tak z pc leci.

No, ale dzięki za porady.Zostaje mi zbierać większą sumę, skoro wymiana czegokolwiek nic nie polepszy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę swój temat sprzed roku,by nie zakładać nowego.

Będzie większa kwota na wymianę sprzętu tj. 800 zł.

Teraz pytanie,czym sobie zrobić dobrze,tym razem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze rok i kup wzmacniacz z DACkiem.

ok.1500-2000zł

 

Kupisz teraz daca na usb za 800zł i trochę się poprawi, ale dalej będziesz szukał...

Więc wydasz jeszcze na piec tyle co byś wydał na "2in1".

Jeszcze zaraz zaczną ci doradzać stary vintage, sprzed 15lat, bo teraz to już takich nie robią.

 

Najlepszy dźwięk z PC to dźwięk po USB. Karty dźwiękowe do stereo to strata kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czekaniem to tak nie bardzo,bo nie dozbierałem do tamtej kwoty, tylko wpadnie kwota i trza ją wydać na stereo teraz albo nigdy ;)

I powiedzmy,że jeszcze stówka się znajdzie,czyli 900.

 

Co wygrzebałem w necie i mnie zastanawia to,czy jest sens zmiany na np. DENON PMA-520AE lub coś podobnego ? (oczywiście jak się trafi z drugiej ręki )

 

Ew. wymiana kolumn na np. JMLab Profil 55 co mi w ogóle nic nie mówią - za cały budżet.

Ew. coś z Heco/Celestion w granicach 500 zł.

 

Trochę mnie przeraża jak poczytałem,że np. nowsze modele jamo w graniach 400-500 zł to praktycznie to samo co te moje stare...

 

A gram dalej z PC + doszedł gramofon, więc potrzebny wbudowany preamp.

 

Sprzęt do wszystkiego -muzyki,filmów i.in. po prostu KD mnie nie rusza.

 

Jeżeli nadal grasz z PC przez kartę dźwiękową to dobrze sobie zrobisz zastępując ją DACem na USB.

 

 

A co powiesz o np. DAC SMSL Sanskrit 1955+ ? (500 zł)

 

W dac - i się nigdy nie zagłebiałem.

Podłączyć to pod emu, poźniej pod ampli,czy już nie bawić się emu wtedy?

Po prostu patrząć na wartość tych jamo i denona to ten dac jest w tej samej cenie...i boję się o wyrzucanie kasy w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie, wyrzucisz kase w błoto, bo to za mało.

Ile masz lat? Wszystkie ręce zdrowe? Wio w weekendy do roboty. To jedyne co można ci doradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie, wyrzucisz kase w błoto, bo to za mało.

Ile masz lat? Wszystkie ręce zdrowe? Wio w weekendy do roboty. To jedyne co można ci doradzić.

 

Nie wiem co ma wiek do tego...a w pracy to właśnie jestem do rana...

Dzięki za poradę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkładasz 400zł przez rok, kolejne 400zł przez drugi rok i pytasz się czy to wystarczy na rozbudowę sprzętu hi-fi.

Do 1000zł można kupić daca Asusa lub Cambridge Audio. Ale czy takie źródło jest sensowne do tej klasy zestawu. Moim zdaniem nie. Dlatego polecam zrobić jedną, a rozsądną wymianę. Tak aby odczuć różnicę, zrobić zakup "na zapas" i nie wyrzucić pieniążków w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o np. DAC SMSL Sanskrit 1955+ ? (500 zł)

 

W dac - i się nigdy nie zagłebiałem.

Podłączyć to pod emu, poźniej pod ampli,czy już nie bawić się emu wtedy?

Nie znam tego DAC, ale na pewno będzie lepszy niż karta dzwiękowa.

Mając DAC USB wywalasz kartę emu w ogóle z toru sygnałowego. Połaczenie wygląda wtedy tak:

PC ->kabel USB -> DAC -> interkonekt analogowy ->wzmak/ampli

 

Niemniej jednak w tej cenie wartałoby poszperać w używkach - np. coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo coś bardziej uniwersalnego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.