Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner do Mission MX5


slawek313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) Jestem nowym użytkownikiem forum. Sprawa w której szukam pomocy jest taka jak w temacie. Potrzebuje amplitunera do kolumn Mission MX5. Wiem, że najlepiej byłoby kupić wzmacniacz stereo ale taką opcje wykluczam. Interesuje mnie tylko i wyłącznie amplituner KD. Jaką kwotę muszę przeznaczyć na amplituner żeby wyciągnąć z tych kolumn to co najlepsze. Rozglądałem sie co nie co i wiem, że amplitunery do 3000 tys raczej nie podołają. Jedynym który ładnie zagrał to DENON X4000. Prosiłbym o porady, jakieś propozycje, z góry dzięki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Witam na forum,

 

Nie chcę, żebyś się zraził, ale pomyśl chwilę. Piszesz mniej więcej tak:

Chciałbym z żoną we dwoje, szybko i sprawnie poruszać się autem po europie. Wykluczam auta osobowe, bo zdecydowałem się na ciężarówkę.

 

Pytanie więc, czy chcesz "przewozić" duże "ładunki:? Czyli, czy masz komplet kolumn do KD? Jeśli tylko dwie, to jaki ma to sens? Nikt doświadczony nie będzie doradzał, jeśli jest to wbrew logice...

 

PS. Są amplitunery stereo, bez miliona niepotrzebnych funkcji. To może być dobre rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeśli chcesz porady jaki amplituner do kina to zadaj je w odpowiednim miejscu - Kino Domowe a nie w Hi-Fi , daj ludziom podpowiedzieć co będzie dobre podając wiecej informacji odnośnie Twoich preferencji a Ty wybierzesz najbardziej Tobie odpowiadającą, w jakiej proporcji muza/kino jeśli jest jakaś (może tylko kino i koncerty) , czego oczekujesz od ampla , nowy/używany , do jakiej kwoty , od razu "powiem" , że żaden ampli nie zagra lepiej od dużo tańszego wzmaka ( jest rozwiązanie ze wzmakiem i ampli , odsyłam do KD) ale to tak na marginesie no i czy masz tylko fronty czy cały zestaw 5.0 lub 5.1 albo będziesz dokupował później resztę do zestawu ,

 

ps napisz w kilku zdaniach jeśli masz podłączone te MX5 jak grają i jakiej muzy słuchasz na nich i w jakim pomieszczeniu ( wielkość)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy wysokim modelu amplitunera Kd nie wycisniesz z nich wsyzstkiego co potrafia.

 

Wiec odpowiedż jest prostsza im kupisz droższy mocniejszy tym dzwiek bedzie lepszy. Zatrzmaj się tam gdzie cie stać. Chyba ze szukasz amplitunera bo bedziesz mial kino?

 

Szukaj cośz firm Denon, Onkyo, Yamaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem M35i z Hk970 i byłem zadowolony, to może poszukaj też coś z Harmana, aczkolwiek MX5 to duże i ciężkie klocki, potrzebują trochę mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że nie interesuje mnie wzmacniacz stereo ponieważ mam zamiar w niedalekiej przyszłości zmodernizować ten zestaw do 5.1 ale nie moge mieć wszystkiego na raz wiec skompletuje to po trochu. Powierzchnia na jakiej będzie to grało to 30m, Interesuje mnie nowy amplituner do kwoty max 5tys. Narazie posiadam tylko fronty, muza jakiej slucham to Trance Hause, czasem Rock. Zestaw ma służyć w większości do muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem , żebyś zapodał ten temat w Kinie Domowym i napisz to co w ostatnim poście oprócz tego , że nie interesuje Cię wzmacniacz bo jest rozwiązanie , które godzi i to i to a , że masz taką kwotę do wydania to akurat by się dało zrobić .

 

nie interesuje mnie wzmacniacz stereo ponieważ mam zamiar w niedalekiej przyszłości zmodernizować ten zestaw do 5.1 ale nie moge mieć wszystkiego na raz wiec skompletuje to po trochu.

 

i właśnie o to chodzi , rozumiem to i to jest rozsądne posunięcie a nie kupowanie na siłę gorszego zestawu ale możesz mieć i dobre kino i dobre stereo , którego nie da Ci sam amplituner co potwierdził też 5z0p3n tym bardziej , że zestaw będzie do muzyki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz cos z innej paczki i juz odpowiednio w tym dziale. Jakie kolumny do wzmacniacza hk 980,rodzaj muzyki taki sam jak wczesniej. Czy kolumienki mx5 ladnie z tym zagraja czy raczej nie jest to dobre zestawienie. Jesli nie to moze jakies propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Jestem nowy na forum i liczę na pomoc w doprecyzowaniu kryteriów jakimi powinienem się kierować przy doborze swojej pierwszej konfiguracji.

Zacząłem (być może nietypowo) od kolumn do salonu (20 m2) - budżet na kolumny to 2,5k i wstępnie, na bazie póki co samych recenzji padło na Mission MX5 (same fronty).

Mam problem z doborem wzmacniacza/amplitunera. Zastosowanie bardzo uniwersalne: 50% muzyki z laptopa (foobar -> zewnętrzna karta dźwiękowa Steinberg UR28M z wyjściem S/PDIF), 25% muzyki z odtwarzacza CD tudzież sieci domowej jeżeli wzmak będzie posiadał taką funkcjonalność, 25% filmy HD z USB telewizora.

Muzyka w moim przypadku to głównie szeroko pojęta elektronika, post-rock, alt-rock, metal, ambient - tu staram się nie ograniczać raczej.

Pytanie brzmi: w co należałoby zainwestować aby cieszyło wszystkie zmysły? ;) Czy ma to być tradycyjny wzmacniacz stereo, czy amplituner (z uwagi na filmy lub sieć), a może wzmacniacz cyfrowy z DAC... od dwóch dni zgłębiam czeluści Internetu i przyznam, że już trochę zgłupiałem.

Budżet na wzmacniacz to również ok. 2,5k (3k max jeżeli miałby spełnić wszystkie oczekiwania).

W pierwszej fazie poszukiwań padło na ONKYO TX-8050 lub Yamaha R-N500 (mają wejścia coaxial). Jednak później zainteresowałem się NAD'em D3020. Obecnie jestem na etapie tradycyjnych wzmacniaczy (z karty dźwiękowej mogę wyjść z analogiem oczywiście).

Idealnie byłoby posiadać drugą strefę (multiroom) we wzmacniaczu, ale jest to fanaberia, z której mogę zrezygnować na rzecz innych plusów.

Apetycznym kąskiem wydają się być również funkcjonalności sieciowe (bezpośredni dostęp do dysku twardego komputera w sieci, tudzież samego zewnętrznego dysku twardego albo macierzy z multimediami) przy założeniu, ze ich obsługa jest na tyle prosta i wydajna, że będę w stanie zrezygnować z komputera.

W 100% z dźwięku z komputera na rzecz funkcji 'sieciowych' nie zrezygnuję na pewno, ponieważ źródłem byłyby również programy muzyczne oraz instrumenty typu KORG Electribe podłączane do karty dźwiękowej.

Chodzi głównie o to by to wszystko jakoś brzmiało z naciskiem na 'brzmiało', ale również dobrze się obsługiwało. Nie chciałbym popełnić głupiego zakupu.

Tak jak pisałem wcześniej - jest to nie lada zagwozdka, ponieważ kryteria są dosyć złożone, a budzet ograniczony, dlatego będę wdzięczny za każdą poradę.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.