Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz vs Pioneer vs Yamaha


audiomir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat. Jak w temacie, co wybrać:

  • Marantz PM6005
  • Pioneer A-50
  • Yamaha A-S700

Gdzie będzie grało? 30m2.

Co będzie grało? Muzyka pop, rock, jazz itp., również klasyczna.

Z czym będzie grało? Na razie Cantony. Potem może coś innego.

Jak będzie grało? Coś w stylu: Coctailaudio X10 + Icon HDP + jeden z powyższych wzmacniaczy.

Co było wcześniej? Denon PMA-860, rewelacja... Chciałbym podobne wrażenia muzyczne mieć.

Jaki jest ogólny plan? Zgrać wszystkie CD do FLAC i pełna obsługa z kanapy, bo się przy tym bezpilotowym Denonie trochę nachodziłem już ;)

Jaki przedział cenowy mnie interesuje? Taki jak te 3 reprezentują. Wydaje mi się, że zagrają dla mnie wystarczająco dobrze, więc dokładanie raczej nie ma sensu.

Czy byłem na jakimś odsłuchu? Niestety nie. Chwilowo nie mam takiej możliwości.

 

Dużo czytałem, różne wzmacniacze były brane pod uwagę i te 3 wydają mi się najbardziej odpowiednie.

 

Podobno każdy z tych 3 jest dobry. Może są podobne i nie ma między nimi jakiejś dużej różnicy. Wydaje mi się, że jeśli audio idzie z FLAC, przez dobry zewnętrzny DAC to opłaca się chyba na wzmacniaczu włączyć pure audio/direct amp itp opcję aby pominąć co się da, jak najkrótszy tor był. Dobrze kombinuję? Czy przy zewnętrznym DAC nie ma sensu w takie koszty iść, najtańszy wzmacniacz Cambridge Audio da ten sam rezultat?

 

Koledzy, wszelka pomoc mile widziana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa to wzmacniacze tej samej klasy. Yamaha jest tańsza ale mocniejsza i wyzszy model od Marantza. Żaden z nich nie zagra podobnie do Denona 860. To byl dobry cieply wzmacniacz. Te są bardziej neutralne.

Na twoim miejscu przesłuchał bym Yamahy AS 700, Tego pionka 50 i NAD'a 326 ten da ci najbardziej zblizony dzwiek do 860.

 

A czemu chcesz go zmienić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam bo chciałbym mieć wszystko we flac, z pilotem, bez ruszania się z miejsca - wygodnictwo ;) Gdyby ten Denon miał pilota, to nawet przez myśl by mi nie przeszło aby rozglądać się za czymś innym - gra świetnie.

 

Kupując mogę odesłać przez 10 dni. Jak mi nic nie zagra to kto wie, może na razie zostawię Denona, zawsze to i tak wygodniej (koniec z szukaniem płyt CD) plus będę miał dostęp do radia internetowego, na czym też mi zależy.

 

Ten NAD 326 wydaje się być też dobry - muszę o nim poczytać, dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

860 ciepły ? Raczej suchy i sterylny. Bezduszny, mało muzykalny i kompletnie bez żadnej sceny.

Dokładnie, zgadzam się w całej rozciągłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem, zapewno dlatego ten PMA-860 dla mnie gra lepiej niż świetnie - może też magia napisu New Optical Class A robi swoje... Dla mnie jest na prawdę ciepły i muzykalny.

 

Czytałem o Nad 326

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - to jest starsza konstrukcja, chyba wybiorę coś nowszego, czyli A-S700 albo A-50. Na forum znalazłem bardzo pozytywny opis A-70, doczytałem, że w AV były testy A-30/50/70, mam zamiar kupić e-wydania, poczytać i ostatecznie wybrać jeden z tych dwóch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Yamaha jest najmocniejsza, jednak obiektywnie najlepszą jakość dźwięku zapewni Ci Marantz (pod warunkiem że będzie to brzmienie, jakie szukasz). Biorąc pod uwagę jeszcze wielkość pomieszczenia, moim zdaniem zdecydowanie najlepszym, bezpiecznym wyborem byłby NAD C356 BEE (q21.pl/nad-c356-bee.html). Jest to mocny, dobrze skonstruowany wzmacniacz. Pomimo trochę wyższej ceny, moim zdanie to rozwiązanie, które Cię w pełni usatysfakcjonuje.

 

Przemyśl sprawę, w przypadku pytań służę pomocą.

Jeśli jednak masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21, wydaje mi się, że NAD C356 BEE to jednak chyba za dużo... PMA-860 dla mnie w zupełności wystarcza i chciałbym mieć coś porównywalnego.

 

Tak jak pisałem: sygnał będzie szedł cyfrowo, potem Icon HDP i dopiero wzmacniacz. Podono Icon HDP jest świetny, Yamaha A-S700 czy Pioneer A-50 nie zagrają z nim porównywalnie do tego NADa? Wiem, do dobra klasa budżetowa dla niektórych, ale ja ja przychodzę z PMA-860, nie szukam niczego dużo lepszego.

 

Oj, nie myślałem, że to będzie takie trudne :) 5z0p3n pisze: nie Marantz, Q21 - Marantz. Pozostałe dwa też wydają się OK. Jak byłem w kropce, tak nadal jestem :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wydawac tyle kasy na pm6005 jak pm6004 zagra praktycznie identycznie za mniejsze pieniadze. Chyba, ze ten dac Ci jest bardzo potrzebny?? Za te pieniadze bym wolal kupic Rege Brio R...widzialem gdzies w promocji za 400 funtow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem nie dla 6005 gdyz szkoda dawać na niego kase w porównaniu do 6004. Wiesz co nowe to drogie. Chce Cie delikatnie ustrzec przed tym że w styczniu ten wzmak bedzie tanszy o 300 zł. osobiscie porównywałem wlansie 6004 z RS 500 o ile dobrze pamietam to wlasnie na cantonach GLE lub Tannoyach Revolution DC6T. nie pamietam ktore były wtedy podpiete. Róznicy na dole nie stwierdziłem znacznej, Yamaha była nieco bardziej wyostrzona na gorze, doslownie ciupinke co dodawało jej nieco dynamiki. Marantz gral po prostu neutralnie. to co mowie ja i to co mowi Q21 jest nie ważne idz do sklepu i posluchaj obu na dowolnych kolumnach zobaczysz jaka jest różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, w takim razie wstrzymam się z zakupem, muszę iść od salonu i posłuchać. Myślałem, że może któryś z tych sprzętów jest wyraźnie lepszy lub gorszy, co zawsze jest pewnym plusem - łatwiej o wybór.

 

Na razie więc będzie jakiś odtwarzacz strumieniowy, za nim Icon HDP, a na końcu Denon PMA-860. Mam nadzieję, że tylko włącz/wyłącz będę używał w Denonie, reszta z pilota od odtwarzacza strumieniowego...

 

Dzięki za rady! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.