Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do 3k, wejscie USB, do 18m2.


Jaromir Mucowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow.

Jest to moj pierwszy post wiec posgtaram sie nie walic wielkich gaf.

W audio jestem laikiem, jednak wczoraj pobawilem sie u znajomego zestawem Denon PMA-725R, Denon DCD-1015 i glosnikami B&W CDM#1.

 

Znalazlem w/w modele Denona za niewielkie pieniadze na allegro i..

postanowilem wejsc w temat w zakresie do 3 tys pln.

 

Nie posiadam plyt, muzyki sluchalem jak dotad glownie z laptopa, posiadam nagrania we FLAC wiec jakosc powinna byc nienajgorsza.

 

Do rzeczy:

-pokoj 18m2

-muzyka od amerykanskiego folka, przez rock, po ambient (mocne basy wiec mnie za bardzo nie interesuja..)

-port USB wydaje sie byc niezbedny.

 

Prosze o sugestie.

Sprzet moze byc uzywany, glosniki (z tego co wyczytalem na Waszym forum) lepiej kupic nowe...takze pozostanmy przy tych wytycznych :)

 

Dziekuje serdecznie za wszelkie zainteresowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za szybka odpowiedz :)

 

ok wykopalem na allegro amplituner ONKYO za ok 2 tys pln, glosniki stx 250 za 820 pln.

jesli mmial bym wejsc w zmacniacz i cd/usb oddzielnie, to jaki model NAD/ROTEL proponujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli źródłem ma być komputer to nie ma problemu ale karta muzyczna musi być przyzwoita, jeżeli ma być USB to tylko jakiś odtwarzacz CD z takim wejściem, niestety to podwyższa cenę zestawu, bo przyzwoity CD z USB kosztuje, Do 18m2 najlepiej monitory, może właśnie STX ale MX-140, wzmacniacz też bym polecił kupić nowy, na pewno wystarczy kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem w Twojej konfiguracji warto zwrócić uwagę na amplituner sieciowy, który pozwoli Ci na wygodny dostęp do zasobów Twojej muzyki. zwróć proszę uwagę na Onkyo TX-8050 (http://q21.pl/onkyo-tx-8050.html) oraz Yamaha R-N500 (http://q21.pl/onkyo-tx-8050.html). Drugą opcją jest wybór klasycznego wzmacniacza z wbudowanym przetwornikiem USB DAC, spójrz proszę na bardzo dobry wzmacniacz, który idealnie sprawdzi się w Twojej konfiguracji Cambridge Audio Azur 351A (http://q21.pl/cambridge-audio-azur-351a.html) oraz Xindak A-06 (http://q21.pl/xindak-a-06.html).

Twoje pomieszczenie odsłuchowe oraz preferencje muzyczne moim zdaniem bardziej determinują wybór dobrych kolumn podstawkowych. Brałbym pod uwagę na pewno najnowsze Roth Audio Oli RA2 (http://q21.pl/roth-audio-oli-ra2.html), QAcoustics QA2020i (http://q21.pl/q-acoustics-qa-2020i.html) oraz trochę droższe Monitor Audio Bx2 (http://q21.pl/monitor-audio-bx2.html).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań służę pomocą. Jeśli tylko masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc!

Moja gafa - nie napisalem ze muzyke bede odtwarzal z dysku zewnetrznego badz pendrive'a.

 

Kolejne pytanie - jaka istnieje dostrzegalna dla laika roznica pomiedzy Onkyo TX-8050 / Yamaha R-N500 a Cambridge Audio Azur 351A / Xindak A-06.

Z czasem dokupie pewnie i tuner :)

 

Chetnie zakupie sprzet w Waszym sklepie Q21 i serdecznie dziekuje za pomoc.

Co do glosnikow, wybiore polecona przez Was opcje, moga wiec byc Monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za szybka odpowiedz :)

 

ok wykopalem na allegro amplituner ONKYO za ok 2 tys pln, glosniki stx 250 za 820 pln.

jesli mmial bym wejsc w zmacniacz i cd/usb oddzielnie, to jaki model NAD/ROTEL proponujesz?

stx-y są bardzo łatwe do napędzenia - choć tego zestawienia nie słuchałem, to pod uwagę można IMHO brać już najmniejsze modele NADa 316BEE, 326BEE. Z amplitunerem onkyo stereo gra u Kolegi i jest - w tym i wyższym przedziale cenowym - bardzo dobrze. Oczywiście najlepiej posłuchać. Polecane 140-stki to też bdb wybór. STX-ów można posłuchać w Józefowie pod Wawą (pracują raczej do 16 a nie jak podawali do 17)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, rezygnuje wiec z amplitunera na rzecz wzmacniacza z USB.

 

Muzyka puszczana bedzie w formacie FLAC z 2,5 calowego dysku zewnetrznego i pendrive'ow, NIE z lapropa (slabe ogniwo w postaci lipnej karty muzycznej)

 

Opcje: Cambridge Audio Azur 351A lub Xindak A-06.

CA ma port Audio USB - nie wiem jak podlaczyc pod to pendrive... zaraz bede szukal adapterow.

Xindac posiada standardowy port USB.

 

Glosniki Monitory Bx2.

 

Nowe propozycje (dziekuje Q21):

Yamaha R-N500 lub Marantz Melody Stream MCR510.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, rezygnuje wiec z amplitunera na rzecz wzmacniacza z USB.

 

Muzyka puszczana bedzie w formacie FLAC z 2,5 calowego dysku zewnetrznego i pendrive'ow, NIE z lapropa (slabe ogniwo w postaci lipnej karty muzycznej)

 

Opcje: Cambridge Audio Azur 351A lub Xindak A-06.

CA ma port Audio USB - nie wiem jak podlaczyc pod to pendrive... zaraz bede szukal adapterow.

Xindac posiada standardowy port USB.

 

Glosniki Monitory Bx2.

 

Nowe propozycje (dziekuje Q21):

Yamaha R-N500 lub Marantz Melody Stream MCR510.

NIe wiem jak ten model ale wszystkie CA, które słyszałem grały bezpłciowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.