Skocz do zawartości
IGNORED

Deep Purple - Audio Fidelity Collection 24k Gold Limited Edition Box Set


Chicago

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się na rynku bardzo ciekawy box DP w limitowanej edycji 2000 egzemplarzy, zawierający pierwsze cztery płyty w najsłynniejszym i jak dla mnie, najlepszym składzie. Płytki są wydane na złocie, nowo remasterowane przez Steve Hoffmana i według zapowiedzi, nigdy więcej nie będą dostępne w takiej ekskluzywnej postaci. Każdy box jest metalowy z wytłoczonymi napisami i zawiera limitowany, wygrawerowany numer. Cena jak na razie przystępna, oscylująca w granicach lekko ponad $100. Chociaż nie słucham już takiej muzyki i coraz mniej rock potrafi mnie zakręcić, to jednak zdecydowałem się na zakup tej niepowtarzalnej i specjalnej edycji głównie ze względów sentymentalnych i kolekcjonerskich.

In Rock, Fireball, Machine Head i Who Do We Think We Are...na nowo, na złocie i za tanio... jak na razie! Używana wersja już pojawiła się w cenie czterokrotnie droższej, pomimo, że są jeszcze dostępne nówki...

 

deeppurpleset.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to można zamówić

 

Ponoć w mięsnym rzucili kilka sztuk, ale słyszałem, że i w obuwniczym też będzie kilka sztuk...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w mięsnym rzucili kilka sztuk, ale słyszałem, że i w obuwniczym też będzie kilka sztuk.

 

Wcale się nie dziwię patrząc na te amerykańskie grube dupy ze w mięsnym itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w mięsnym rzucili kilka sztuk, ale słyszałem, że i w obuwniczym też będzie kilka sztuk.

 

Wcale się nie dziwię patrząc na te amerykańskie grube dupy ze w mięsnym sprzedają itp.

 

Ale u Was te goldy w mięsnym sprzedają jak pisałeś. U nas w mięsnym takich wypasów nie ma. Ja do mięsnego nie chodzę ale może gdzieś były ??? He He He.

Wracając do płyt myślę że spakowano stany magazynowe w jeden nowy box aby to sprzedać.Ciężko zrozumieć że to nowa realizacja skoro wszystkie pojedyncze płyty dostępne są bez problemu na rynku w tej wersji.Ostatnio nie przeglądałem rynku płyt z nowościami. Gdyby było Made in Japan to bym w to wszedł.

P.S Podziwiam Cie za pasję i czas jaki poświęcasz na muzę słucham obecnie podobnej muzy jak Ty a zaczynałem 40 lat temu od DP za których oddał bym wtedy wszystko

Poz. Davson

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ta kolekcje od tygodnia,kilka wyjsnien;

Pudelko nie jest metalowe tylko karton wiec na zdjeciu wyglada lepiej niz w realu,

limitowana edycja to znaczy ze tylko 2000 kopii jest numerowanych ,a sprzedaz i tak trwa dalej,

poza tym reszta jest ok , tzn okladki i jakosc audio jest naprawde ok.

Marne jest te opakowanie zbiorcze,na zdjeciu wyglada naprawde lepiej.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość o nowej edycji DP zamieściłem w celach informacyjnych i jako ciekawostkę - nie ma obowiązku kupowania! Przed chwilą przejrzałem parę stron internetowych o tym wydawnictwie i okazuje się, że seria Limited Edition, to nie 2000 sztuk, tylko 5000, co i tak nie jest jakąś porażającą ilością... i nie metal box, tylko metallic - sorry za nieuwagę! Najlepszą cenę za ten set znalazłem oczywiście na Amazonie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ta kolekcje od tygodnia

 

A jak z jakością nagrań?

Różni się od wcześniejszych wydań, czy znów próba sprzedania po raz kolejny tego samego produktu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A jak z jakością nagrań?

Różni się od wcześniejszych wydań, czy znów próba sprzedania po raz kolejny tego samego produktu?

To jest jedna i ta sama edycja Audio Fidelity (http://www.audiofidelity.net/).

 

Ciężko zrozumieć że to nowa realizacja skoro wszystkie pojedyncze płyty dostępne są bez problemu na rynku w tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem nagrań Machine Head w wydaniu Audio fidelity oraz masteringu z hdtracks. Według mnie lepszy mastering jest na wersji z hdtracks.. Czy nowy box jest na nowo zremasterowany, czy to ten sam mix co na pojedynczym wydaniu machine head DCC gold?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Słuchałem nagrań Machine Head w wydaniu Audio fidelity oraz masteringu z hdtracks. Według mnie lepszy mastering jest na wersji z hdtracks.. Czy nowy box jest na nowo zremasterowany, czy to ten sam mix co na pojedynczym wydaniu machine head DCC gold?

 

Nowy box nie był specjalnie na tę okazję remiksowany ani remasterowny.

http://www.audiofidelity.net/content/deep-purple-machine-head

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszczególne edycje na złocie są przeznaczone dla kolekcjonerów i bicie piany co lepiej brzmi w tym kontekście nie ma moim zdaniem sensu... Poczytałem o tych wydaniach również... i zgadza się, że użyto standardowego materiału, który wcześniej już został przygotowany na złote edycje, z tą różnicą, że złota Made in Japan pochodzi z DCC Compact Disc, a In Rock, Fireball, Machine Head i Who Do We Think We Are z Audio Fidelity. Te jakości w poszczególnych wersjach aż tak bardzo się nie różnią i np. nie powiedziałbym, że MiJ na złocie brzmi w jakiś zdecydowanie lepszy sposób niż podwójna, remasterowana i rozszerzona czarna wersja. Nawet nie pamiętam kiedy kupiłem swoją złotą edycję DCC, ale pamiętam, że chyba zapłaciłem ok.$25, a teraz kosztuje ten krążek od $270 do $470. W kolekcjonerskich, małonakładowych wydaniach nie chodzi mi wcale o jakość remasterów, tylko o zupelnie inną wartość, przede wszystkim, właśnie kolekcjonerską... Jak ktoś odczuwa potrzebę kupna tych klimatów, to po prostu kupi i odstawi na półkę dla potomnych, albo jako lokatę kolekcjonerskiego kapitału... bo kto wie, po ile będą chodzić takie numerowane edycje za piętnaście lat. Dobrym przykładem jest właśnie Made in Japan 24k Gold Disc z DCC. Kto dba tylko o dżwięk, to faktycznie lepiej zadowolić się plikiem z hdtracks, który to przecież i tak nie jest w hd. To samo z winylami... posiadacze 1st i 2nd press są chyba bardziej zadowoleni i świadomi posiadania czegoś unikalnego niż posiadacze nowych 'cyfrowych' winyli wartych parę groszy. W kolekcjonerstwie o to właśnie chodzi moi drodzy, czyli o to, żeby mieć jak najbardziej unikalne i rzadkie wydania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością nagrań?

Różni się od wcześniejszych wydań, czy znów próba sprzedania po raz kolejny tego samego produktu?

Jakosc jest ok,posiadam Machine head w japonskiej wersji i roznicy nie slysze.

Jezeli chodzi o jakosc nagrania to naprawde jest w pozadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN napisałeś,że nie widzisz/słyszysz dużej różnicy między wydaniem MiJ DCC a "czarnym podwójnym remasterem",według mnie te dwa wydania dzielą lata świetlne,oczywista na korzyść tego pierwszego,tak więc gdybyś chciał się pozbyć "złotka" to ja chętnie zgłaszam swój akces jako pierwszy,pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Wczoraj, będąc w sklepie z płytami, uwagę moją zwrócił box Made in Japan. Pytam właściciela czy to nowość i czy to winyl, bo box jest takiego właśnie formatu, a on mi na to, że tak, że to zupełna nowość, lecz nie winyl, tylko nowy i rozszerzony 40th Anniversary Box Sets: 4 CD + DVD. Tak więc anonsuję kolekcjonerom następny świeży box Purpli za $75. Widocznie zapotrzebowanie na CD wciąż istnieje skoro wydają po raz sto pięćdziesiąty ósmy tak oklepaną pozycję jak Made in Japan. Dodatkowo wychodzi super charge pudełko z 9 winylami, oraz set z dwoma dyskami Pure Audio Blu-rey hi-res, plus jakieś inne podwójne wydania z LP, CD... no i wersja download ofkors. Cała gama wydawnicza i duża oferta dla Purpleowców już czeka...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in Japan dostepne na Blu Ray Audio w 24/96 w dwoch mixach oryginalnym i z 2013 ... :

Na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.