Skocz do zawartości
IGNORED

20m2 i 3000PLN do zagospodarowania


ont

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Z chęcią Waszej rady posłucham bo co dwie głowy to nie jedna, szczególnie jeśli ta druga głowa lepiej zna się na rzeczy.

 

Zamierzam kupić komponenty lub gotowy zestaw o jakości lepszej niż obecne logitechy od komputera. Nie jestem melomanem, audifilem, ale muzyka jest ważną częścią mojego życia i lubię ją odkrywać na nowo, odnajdując smaczki w znanych niby na wylot utworach. Z aktualnym "sprzętem" kiepsko to idzie. Druga motywacja do zmiany to tuner FM, którego w tej chwili nie mam, a zależy mi aby po wejściu do domu jednym wciśnięciem uruchomić radio bez konieczności uruchamiania komputera. Przeprowadzka do większego pokoju połączonego z kuchnią zainspirowała mnie i dała możliwość do zakupu "czegoś większego".

 

Pokój wygląda tak jak poniżej. ok 20m2 plus kuchnia, w której ma być słychać, ale która nie jest do słuchania oczywiście. Planuje zrobić duże biurko na ścianie z oknem, tak by na nim ustawić monitory. Będzie ono miało razem 3m szerokości więc odstawiając monitor od ściany powinienem uzyskać rozstaw 2,7-2,5m. Przy biurku będę pracował na komputerze który będzie też głównym źródłem dźwięku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Umeblowanie jak na obrazku, nad stołem pewnie jeszcze jakaś półka, na podłodze klepka lakierowana, brak dywanów.

 

Rodzaj muzyki to głównie rock, pop, Floydzi, Zeppelini, Kult, Lao Che, Sting, Interpol, ELO, Queen, U2, The Cure

Główne źródło, komputer stojący na biurku na stałe.

Drugie ważne źródło i warunek zakupu - tuner FM.

 

Teraz, o zgrozo, muszę się przyznać że rzadko siedzę i słucham muzyki, 80% czasu ona mi towarzyszy i chce żeby wypełniała przestrzeń w czasie pracy i zabawy przy kompie, gotowania, sprzątania, drzemki na kanapie, co nie znaczy że jestem wtedy na nią głuchy i nie robi mi różnicy czy to Lao Chce czy jakieś hity w rmf. Robi różnice i mimo że ucho może przyzwyczajone do głośniczków komputerowych to chętnie sprawdziłby jakieś bardziej urozmaicone rozwiązanie.

 

Do rzeczy. Chodzi więc o podłączenie kompa do zestawu stereo z radiem. Gdzieś po drodze padł pomysł posiadania urządzenia z obsługą sieciową. Bardzo fajnie mi to przedstawiono, że można zarządzać sobie muzyką przez telefon jeśli zasobu z laptopa byłyby udostępnione w sieci. Super.. ale co jeśli włączę sobie film, albo, jak to najczęściej bywa, z poziomu laptopa włączę i będę obsługiwał odtwarzacz plików - żeby to zagrało, tak czy inaczej muszę połączyć komputer pod gniazdo AUX - chyba że się mylę? Ale mając go pod AUX to co nadaje laptop nagłaśnia zestaw stereo - proste, więc po co te sieciowe właściwości skoro cała muzyka jest na twardym dysku laptopa podpiętego na stałe do zestawy? Jedyny minus tej sytuacji to konieczność włączenia laptopa by słuchać danego albumu z zasobu. Świetnie byłoby jednak móc przełączać utwory z kanapy, albo kuchni nie nosząc ze sobą bezprzewodowej klawiatury. Jak to sprytnie rozwiązać?

 

Co do wyboru konkretnego sprzętu, poszukiwania zacząłem od minizestawów, konkretnie PianoCraftów.. o których czytałem jako o "ostrych", "męczących" "mechanicznych" dla niektórych słuchaczy. Po drugiej stronie były Denony "przykryte kocem" zyskujące lepsze brzmienie po wymianie głośników i kabli (seria F107 i pewnie F109 też; M39 niekoniecznie). Onkyo gdzieś pod drodze, 545 o mocy 40W za 1200 PLN i nowsze 555 22W za 1800PLN (sic!). Potem były używane "pełnowymiarowe" amplitunery, nowe amplitunery..aż do rozwiązań sieciowych CEOL N8, Yamaha R-N500. Ale w związku z ww kłopotami z obsługą urządzenia sieciowego i konieczności podłączenia go przez mini jacka tak czy inaczej, odszedłem od rozwiązań sieciowych i.. już ku..wa sam nie wiem w co się pchać :D Doradźcie coś : )

 

Wiem, muszę sam posłuchać PianoCrafta.. może MCR 640 mi podejdzie za 1900 PLN lub 2800 PLN z BW 685, a może zakupić ampli Denon serii 109 za 1100 PLN i do niego odpowiednie monitory, BX2, Mercury 1, Zensor1? [czy przy ustawieniu ich na biurku o szerokości 60cm bardzo wskazanym będzie zakup monitorów posiadających bassreflex z porzodu?] czy może, i tutaj upatruje Waszej pomocy brać na początek coś używanego, niestety bez możliwości odsłuchu i może niekoniecznie wydając od razu całą kwotę? W tej ostatniej opcji najmniej się orientuje i nie wiem który ampli z używanych wybierać i czy rzeczywiście jak nieraz czytałem, "kup coś za 400-500zł kup i będziesz zadowolony" ? Jakiś zestaw z klocków na allegro dałoby się złożyć? Większość tematów na forum dotyczy zestawu wzmak+kolumny, a ja szukam jednak amplitunera.

 

Ile mocy na taką powierzchnie? Ponoć Denon M39 sobie radzi na 20m2 ale skoro kosztuje 1200PLN a mamy większy budżet to nie lepiej coś z górką kupić niż wersje "wystarczającą"? Dla Onkyo, Yamahy, Harmana amplitunery mają podaną moc/moc wyjściową/rms przy konkretnych oporach, w mini zestawach z racji tego że zazwyczaj idą z fabrycznymi kolumnami jest po prostu moc i tyle, jak to porównywać?

 

Obostrzenia:

- ok 3000 PLN

- tuner FM/DAB (czytałęm że DAB to technologia która w Polsce się nie przyjmuje i większa popularność ma odsłuch radia z sieci kablowych - czy warto brać DAB?)

- w miarę kompaktowa forma, amplituner lub mini hifi, wiem że ampli nie zagra tak dobrze jak wzmak, ale z dwojga złego wole zrezygnować z odtwarzacza CD oferowanego w minizestawach i zakupić amplituner, niż pchać się dalej w dwa klocki wzmak+tuner

 

Gratulacje dla tych co dotarli do końca i dzięki za pomoc !

-------

Do moderatora - temat chyba z pogranicza PC Audio i Hi Fi więc nie jestem pewien gdzie go wstawić, pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pewnym ograniczeniem wyboru jest wymóg tunera radiowego. Bardzo mało jest urządzeń, które mogą pracować jako USB DAC oraz posiadać wbudowany tuner. Ogólnie uważa się, że jeśli urządzenie będzie wykorzystywało komputer jako źródło, stacje radiowe będą także odsłuchiwane z komputera. Przemyśl tą sprawę,

natomiast biorąc pod uwagę Twoje preferencje zdecydowanie zaproponowałbym Ci zestaw, złożony ze wzmacniacza NuForce DDA-100 (http://www.q21.pl/nuforce-dda-100.html), połączony z kolumnami QAcoustics QA2020i (http://www.q21.pl/q-acoustics-qa-2020i.html) lub Roth Audio Oli RA2 (http://www.q21.pl/roth-audio-oli-ra2.html). Obydwie konfiguracje zapewnią Ci bardzo wysoką jakość dźwięku oraz wysoką funkcjonalność systemu, opartego na komputerze.

 

Przyjrzyj się mojej propozycji, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą,

serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość że wymóg tunera ogranicza wybór, dlatego potrzebuje pomocy : ) Po pierwsze nie chce musieć uruchamiać komputera by słuchać radia, budzę się/ wchodzę do domu, pstryk i gra; po drugie brak stałego łącza i pakiet przesyłowy w LTE uniemożliwia słuchania radia internetowego na tę chwilę : |

 

Musze usystematyzować zgromadzoną dziś wiedzę.. Zaproponowałeś DAC aby uniezależnić się od słabego jakościowo połączenia jack-cinch, tak? Więc uparcie trzymając się amplitunera, ale chcąc pominąć zintegrowaną kartę muzyczną lapka musiałbym wyposażyć się w konwerter usb>coaxial lub postawić NAS aby z urządzeniem z obsługą sieci odtwarzać pliki nieskażone kartą muzyczną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ten powinien być ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.