Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Rotel RA-11


Andy2008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem praktycznie zdecydowany na wzmacniacz RA-11 (ew. RA-12) Rotela. Słyszałem go w zestawieniu z B&W CM8 i Yamahą CD-N500. Grało bardzo dobrze, przy czym grało to lepiej z wykorzystaniem DAC-a Rotela (płyty CD). Tak na marginesie DAC w moim starym amplitunerze RX-V620 też brzmiał lepiej.

 

Dlatego chcę wykorzystać DAC-a z Rotela i zewnętrzny transport (np. odtwarzacz DVD). Dodatkowo podłączę do niego TV kablem optycznym.

 

Nie mogę niestety kupić głośników podłogowych ze względu na aranżację salonu, w którym sprzęt będzie grał. W związku z tym proszę o porady odnośnie wyboru monitorów. Będą one stały nie na podstawkach tylko na szafce tv na wysokości ok 50cm nad ziemią i w odległości ok 2m od siebie. Cała szafka wisi sztywno na ścianie i ma 240 cm szerokości i tylko 40 cm głębokości więc będą grały blisko ściany. Na razie przetestowałem takie ustawienie z moimi starymi RX-V620 i Tannoy Mx1 i muszę powiedzieć, że było zadziwiająco OK.

 

Część salonu, w której będą grały ma ok 16m2 i jest to jakby jego końcówka podłużnego pomieszczenia otwarta na jego resztę, która to reszta ma ok. 30m2.

 

Zależy mi na szczegółowości, detalach dźwięku przy zachowaniu pewnego ciepła, szczególnie przy cichym słuchaniu. Kolumny muszą grać dobrze już przy niskich poziomach głośności.

 

Wstępnie typuję B&W CM1 lub CM5 jako "naturalny" wybór do Rotela, Tannoy Precision 6.1, KEF LS50.

Proszę o Wasze uwagi i inne propozycje do odsłuchu. Maksymalny budżet na głośniki to ok 5000 zł, przy czym idealnie byłoby zmieścić się w cenie CM1 czyli ok 2700zł.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

brałbym pod uwagę kolumny KEF LS50 (http://q21.pl/kef-ls50.html) oraz bardzo fajnie, rockowo zgrywające się z Rotelem Focal Aria 906 (http://q21.pl/focal-aria-906.html).

Przy trochę wyższym budżecie namawiałbym na posłuchanie Sonus Faber Venere 2.0.

 

W przypadku pytań służę pomocą, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Sonus Faber raczej trochę za drogie, chyba że 1.5. Zastanawiam się też czy mimo wszystko nie zostać z tylnym bas reflexem. Co prawda przy ścianie może to stanowić problem, ale zawsze producenci przewidują zatkanie otworu, gdyby bas dudnił. Natomiast jeśli jest potrzeba można go w ten sposób wzmocnić. Na podstawie doświadczeń z Tannoy MX1 widzę, że bliskość ściany nie musi być problemem, tyle że może wynika to z faktu, że te kolumny raczej mają nie za mocny bas, wymagający odpowiedniego wzmocnienia/ustawienia w pomieszczeniu. Bałem się o przestrzeń ale w mojej konkretnej lokalizacji też jest OK.

Dlatego skłaniam się bardziej do konstrukcji z dobrej jakości, kontrolowanym basem (niekoniecznie w nadmiarze), która zapewni przestrzeń nawet stojąc blisko ściany.

Mam nadzieję, że na odsłuchy uda mi się do Was też wybrać.

Jeszcze pytanie jak się ma porównanie LS50 z Precision 6.1? Nad LS50 wszyscy "pieją" z zachwytu ale czy jest to uzasadnione?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ktoś coś jeszcze na temat doda (byle nie Doda). Na przykład czy RA-11 da radę z LS50? A może do tych głośników trzeba Ra-12? A może w ogóle sobie je odpuścić a rozważyć zupełnie inne? Problem jest taki, że nie da rady odsłuchać wszystkiego, więc wszelkie wskazówki mogą pomóc w selekcji kolumn do odsłuchu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tu sprawa jest prosta. CM5 jest najlepszym wyborem i takie zestawienie polecamy.Do tego kabel głośnikowy AudioQuest rocket 33 lub 44 i jest kompletny zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem B&W CM1 i powiem, że te kolumny są warte uwagi! To moja subiektywna opinia! Czasami nie warto przepłacać, bo za kilka tysięcy więcej, zyskuje się 10-15proc, jakościowo... ale to Twój wybór :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem Rotela Ra-11 z CM1 i CM5 i miałem wrażenie, że CM5 lepiej się sprawdziły. Przynajmniej w pomieszczeniu odsłuchowym wydały się bardziej otwarte, szczegółowe i grające pełniej. O ile moje stare MX1 to nie ta liga to jednak dopiero przy CM5 poczułem, że warto dopłacić za różnicę w jakości dźwięku.

Udało mi się posłuchać także Focal Aria 906 ale niestety w zupełnie w innych warunkach i z innym wzmacniaczem. Tym niemniej wydały się dość otwarte i szczegółowe ale chyba jednak z mniejszą sceną i słabszym basem (może być kwestia wzmacniacza i warunków odsłuchu). Jak na razie CM5 jest faworytem.

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy będzie jakaś odczuwalna różnica w dźwięku między RA-11 a RA-12? Powiedzmy przy takich samych kolumnach tj. CM5.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odświeżę temat,gdyż od paru dni mam RA-11 z Monitor Audio Silver RS5.Niestety nie graja razem dobrze.Potrzebuje nie za duzych kolumn podlogowych i dlatego pomyslalem o Dynaudio Audience 62.Chętnie przeczytam propozycje innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wszystkie elementy systemu ze "stajni" Audioklanu. Nie twierdzę że Rotel źle gra z B&W, ale warto byłoby sprawdzić jego możliwości z jakąś marką sprowadzaną do Polski przez innego dystrybutora.

Zapraszam z Rotelem i płytami na odsłuch Tannoy Precision 6.1 na Łuki Wielkie. Źródłem będzie Esoteric K-07. Przewody oczywiście również z naszej oferty KK i SW.

 

Pozdrawiam

 

TM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Wszystkie elementy systemu ze "stajni" Audioklanu. Nie twierdzę że Rotel źle gra z B&W, ale warto byłoby sprawdzić jego możliwości z jakąś marką sprowadzaną do Polski przez innego dystrybutora.

Zapraszam z Rotelem i płytami na odsłuch Tannoy Precision 6.1 na Łuki Wielkie. Źródłem będzie Esoteric K-07. Przewody oczywiście również z naszej oferty KK i SW.

 

Pozdrawiam

 

TM

 

Dziekuje za sugestie.Jednak poczytaniu tematów i sugestii jednego z forumowiczów zdecydowałem się sprzedać MA i kupiłem Dynaudio Audience 62 i kable Chord Rumour 2.To była dobra decyzja,jestem zadowolony ;) Teraz będę myślał o zmianie karty muzycznej aby jeszcze coś wydobyć z zestawu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.