Skocz do zawartości
IGNORED

Klub MartinLogan


POLPAK

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki dział S P O N S O R O W A N E proszę wątek tam przenieść!!!

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przy innym temacie klubowym, pragnę podkreślić, że klub założyliśmy po to, żeby dzielić się w nim spostrzeżeniami na temat marki MartinLogan, a nie w celu prezentacji oferty handlowej czy umieszczania reklam. Na forum są zarówno użytkownicy indywidualni, jak i przedstawiciele szeroko pojętej branży. Gdzie, jak nie tutaj, możemy wymieniać opinie o konkretnych producentach sprzętu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę problemu, aby sklep zakładał wątek o marce jaką handluje. Użytkownik takiego sprzętu i tak ma to w nosie, jego będą interesowały jedynie wpisy innych użytkowników i ich doświadczenia z tą marką.

Ten wątek akurat możliwe, że zbędny, bo jest już temat miłośników elektrostatów, magnetostatów itd, tam sporo o Martin Logan się pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przy innym temacie klubowym, pragnę podkreślić, że klub założyliśmy po to, żeby dzielić się w nim spostrzeżeniami na temat marki MartinLogan, a nie w celu prezentacji oferty handlowej czy umieszczania reklam. Na forum są zarówno użytkownicy indywidualni, jak i przedstawiciele szeroko pojętej branży. Gdzie, jak nie tutaj, możemy wymieniać opinie o konkretnych producentach sprzętu?

 

Pozdrawiam.

Nie jestem użytkownikiem Martina Logana ale myślę ze to dobry pomysł aby dystrybutor ML w PL opiekował się wątkiem. Wielu obecnych i przyszłych użytkowników ML

będzie mogło otzrymać wsparcie od dystrybutora i bieżące informacje o produktach , z czym najlepiej grają , sugestie co do ustawienia czy chociażby pomoc w odsłuchach

poszczególnych modeli - bo z tym jest największy kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie odnośnie subwoofera Martin Logan Descent I

Czy ktoś taki subwoofer ma w posiadaniu a może słuchał go gdzieś.

Zastanawiam się nad dwoma sztukami Martina, czy lepiej Rel 212SE dwie sztuki

Jak one wypadają w porównaniu do jednego Paradigm SUB-2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie odnośnie subwoofera Martin Logan Descent I

Czy ktoś taki subwoofer ma w posiadaniu a może słuchał go gdzieś.

Zastanawiam się nad dwoma sztukami Martina, czy lepiej Rel 212SE dwie sztuki

Jak one wypadają w porównaniu do jednego Paradigm SUB-2.

 

 

 

Witam

 

Wiem ze jest to juz stary post ale zapytam...

Jak tam wypadl jesli wogole zakup subwooferow...?

Czy sluchal pan tych Reli 212se...?

Pytam bo mam w systemie dwie takie bestie i sa to poprostu najlepsze subwoofery jakich sluchalem...!

 

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

mam pytanie odnośnie zmiany zasilaczy (standard to impulsowe "wtyczki") do ELS-ów? Czy ktoś zmieniał i ma jakieś doświadczenia? Czy ktoś się tym interesował? Jakieś obserwacje?

 

Ostatnio zmieniłem zasilacz do pre Pro-Ject Phono Box RS na liniowy i .... znacząca poprawa. Bardzo mocno słyszalna w przypadku maksymalnego wzmocnienie - odciął niemal wszystkie zakłócenia. Nie mam jakiegoś wyjątkowego gramofonu (dopiero się rozkręcam z Thorens TD 158 i ewentualna wymiana na coś lepszego może dopiero za 2-3 lata) ale i tak brzmienie się poprawiło.

 

Na podstawie tego małego eksperymentu domniemam, że ML ELS mogą poprawić swoje (i tak dobre) brzmienie. Na tabliczkach kolumn są inne informacje niż na samym zasilaczu. Same zasilacze mają DC 15V i 0,4A, a kolumny DC 7-24V i 0,15A.

Pominąwszy już kwestię lepszej stabilizacji napięcia w liniowym w porównaniu do impulsowego, zastanawia minie jaki wpływ miałoby zastosowanie górnej granicy napięcia zasilania dla takiego układu.

Czy ktoś się zagłębiał w konstrukcję elektroniki dla paneli? W jaki sposób przetwarzają "power"? Zasadniczo wedle teorii przy dobrze stabilizowanym napięciu i wysokiej wartości tego napięcia powinny lepiej przetwarzać sygnały wejściowe - wyższa czułość(?). Oczywiście tutaj jest straszliwy ogólnik "lepiej przetwarzać..." oraz "domniemanie "wyższa czułość" - niestety nie udało się za bardzo znaleźć danych na temat wewnętrznej konstrukcji. A na razie nie korci mnie rozkręcanie i wybebeszanie :D

Wcześniej, posiadając wzmacniacz ze zdalną regulacja głośności (jakiś silniczek przy pokrętle), regulacja głośności powodowała słyszalne zakłócenia emitowane przez panele (szumy). Prawdopodobnie nie jest zastosowane dobre filtrowanie zakłóceń wewnątrz układu oraz same zasilacze impulsowe są bardziej podatne na tego typu szumy w sieci.

Jakby ktoś coś .... to proszę o włączenie się w dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkowników ML za dużo na tym forum nie ma, więc chętnie się dopiszę do tego klubu z moimi Martin Logan Theos. Gram na nich od ponad dwóch lat i jestem więcej niż zadowolony. Polecam posłuchać każdemu, potrafią naprawdę zaskoczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście użytkowników ML jest niewielu chyba na tym forum, dodatkowo takich którzy by podzielili sie jakimis doświadczeniami. Ja mam pytanie czy ktoś moze posiada coś z nowej serii ESL np. 15A lub 13A.

Interesuje mnie bardzo jak w nich wypada bas w porównaniu do starych Summit. Czy został poprawiony czy nadal jest typowo subowy. Interesują mnie opinie osób którzy mają te kolumny a nie przypadkowo gdzieś

ich słuchały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkowników ML za dużo na tym forum nie ma, więc chętnie się dopiszę do tego klubu z moimi Martin Logan Theos. Gram na nich od ponad dwóch lat i jestem więcej niż zadowolony. Polecam posłuchać każdemu, potrafią naprawdę zaskoczyć!

Ja na razie jestem zadowolony z moich budżetowych Electromotion i raczej nie wymienię ich jeszcze bardzo długo. Najpierw lepsze pomieszczenie (trzeba zmienić mieszkanie, a to obciąży budżet znacząco) a potem jeszcze nad źródłem się zastanowię. Jednak jeśli mam tylko okazję staram się słuchać innych... Jak na razie to jedna z najlepszych decyzji, pomimo, że pomieszczenie małe (~24mkw) i zagracone - jednak dźwięk bardzo satysfakcjonuje :)

Jest jeszcze: "klub ELEKTROSTATÓW, Magnetostatów..." w którym wypowiadają się dosyć często użytkownicy ML i bezsprzecznie uważają, że 30mkw to minimum dla tych głośników.

RadeX - sprawdź tam, może ktoś słuchał nowych A15 i A13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

mam pytanie odnośnie zmiany zasilaczy (standard to impulsowe "wtyczki") do ELS-ów? Czy ktoś zmieniał i ma jakieś doświadczenia? Czy ktoś się tym interesował? Jakieś obserwacje?

Wiem, że to głupio cytować samego siebie ... w każdym razie, pewne czynniki obiektywne (a w zasadzie miernej jakości konstrukcja zasilaczy ... i śmierć jednego z nich) spowodowały znacznie szybsze sprawdzenei dedykowanych zasilaczy liniowych.

Wymieniłem "klasyczne impulsówki" na zasilacze Tomanka. Wersja standard: DC15V, dedykowane: DC20V. Sprzęt do odsłuchu: - Audio GD Master 10 – wzmacniacz zintegrowany.

- Marantz UD7007 (CD); Thorens TD158 (Gramofon) – źródła.

- Pro Ject Phono RS + zasilanie dedykowane - przedwzmacniacz

- Audio GD Master 10 - wzmacniacz

- VdH 3T The Valley (CD>wzmacniacz), Klotz MC5000 (pre>wzm) – interkonekt XLR.

- TMR Ramses II – 2x2m kabel głośnikowy.

- Martin Logan Electromotion ELS – kolumny głośnikowe (najtańsze :)).

 

Testowałem na przemiennie na zasilaczach dedykowanych i na impulsówkach (jedna oryginalna druga dokupiona o parametrach identycznych - tętnień nie porównywałem, bo i po co).

Pierwsze wrażenia - wymiata! Po prostu księgowi z ML, to kutwy i szczędzą na czymś tak ważnym.

Bardzo mocno poprawiła się średnica oraz dolna średnica. Zrobiła się znacznie bardziej namacalna, mięsista i przestrzenna. Gitara w Humble Me Norah Jones (LP EMI 7243 5 84800 16), wcześniej była płaska (usłyszałem to dopiero teraz tak wyraźnie!) usłyszałem instrumenty, których wcześniej nie słyszałem! Przepięknie zgrała się dolna średnica z basem. Przy Santanie (Sony 88765446782 K2HD CD) Evil Ways średnica i dolna część pasma zgrały się idealnie i pomrukiwały sobie tworząc super atmosferę. Black Magic Woman wypełniony po brzegi. Samba Pa Ti czy Europa ... po prostu uwodzą czarem i aksamitnością.

Megadeth (Count down to Extinction MFSL UDCD 765) gitary potężne, ale niczego nie przytłumiają i pełna kontrola. Metallica (Hardwired ... Blackend 00602557156379) Spit out the bone - w końcu słyszę wszystkie gitary tak jak powinny brzmieć i Urlich nie przytłumia ich swoimi talerzami (chociaż to pewnie wina miksowania). Pink Floyd Wish You Were Here (EMI 5099952243325 SACD) Shine On You Crazy Diamond (p1-5) ... po prostu miało się wrażenie, że coś zaczyna świecić, a potem wspaniałe wejście gitar.

To pierwsze wrażenia po 3h maglowania. Wydaje mi się, jednak, że impulsówki tylko jako awaryjne.

Bez wątpienia mocno poprawia dolną średnicę, daje więcej powietrza i przestrzenności, nie tracąc nic z przejrzystości.

Jeśli macie modele z zasilaczami impulsowymi, a wydaliście na kolumny przynajmniej 10k, to bez zastanowienia warto jest wyłożyć około 600-700zł na parę zasilaczy z prawdziwego zdarzenia i podarowania drugiego życia - na pewno przy Electromotion ELS słychać różnicę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję temat.

Jaka jest żywotność folii elektrostatycznej  (ile godzin użytkowania) i jaka jest cena jej wymiany ?

Jak rozpoznać dobrą, lub złą kondycję tych monitorów ? (nie mówię tu o fizycznych otarciach, zarysowaniach itp.)

Coś mało w klubie się dzieje, czy to znaczy, że te monitory są tak mało popularne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 11:25, net napisał:

Odgrzeję temat.

Jaka jest żywotność folii elektrostatycznej  (ile godzin użytkowania) i jaka jest cena jej wymiany ?

Jak rozpoznać dobrą, lub złą kondycję tych monitorów ? (nie mówię tu o fizycznych otarciach, zarysowaniach itp.)

Coś mało w klubie się dzieje, czy to znaczy, że te monitory są tak mało popularne ?

Podobno wytrzymują około 15-20lat - chodzi o te nowe. Czyli już ELS-y. Szkodzi im oczywiście dym papierosowy, słońce i kurz. Zobaczymy za jakieś 10 lat :) Zobaczymy co się stanie za jakiś czas - za 10 lat. Mam nadzieję, że do tego czasu uzbieram na starszych braci lub ich następników (11A lub 13A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, net napisał:

Zastanawiam się, czy takie np. Sequele napędzi lampa (Cayin A-55TP).  Czytałem, że to dosyć wymagające głośniki.

Tego nie wiem, niby te 20W wyciągnie a Logany mają 88dB... to najlepiej byłby je jednak zestawić razem. Jak masz na własność jednego z nich, i na oku drugiego - to umów się na spotkanie i odsłuchaj - to powie więcej niż jakiekolwiek porady. Jak tylko planujesz zestawienie ... to poczytaj zagraniczne fora, może tam też coś znajdziesz. Tutaj (na audiostereo) na forum był jeszcze kiedyś taki wątek odnośnie elektrostatów i magnetostatów ... ale nie wiem czy jeszcze jest. Może tam ktoś miał doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jaki jest objaw, że czas na wymianę folii w elektrostatach ?

Ostatnio zauważyłem spadek jakości grania. Sprawdzałem na 2 wzmacniaczach i 2 źródłach (CD).

Oba głośniki grają z dominującym basem i słabym środkiem i górą. Ogólnie jakby zdecydowanie ciszej (z wyjątkiem wspomnianych basów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.