Skocz do zawartości
IGNORED

Klub MartinLogan


POLPAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby kogoś interesowało jak wyglądają zwrotnice w ML ESL, to wrzucam zdjęcia. 

Jakby ktoś pytał czy coś można zyskać wymieniając kondensatory, to tak. 'Rozdzielczość' i 'gładkość' będzie lepsza. Jednak jeszcze raz muszę napisać, że to co dostajemy w standardzie jest bardzo dobre. Szczególnie jeśli mówimy o 'rozdzielczości'. Przy odpowiedniej głośności wrażenie 'wielkości' dźwięków i ich lokalizacja robią wrażenie. 

IMG_0500.jpg

IMG_0499.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pozwolę dołożyć sobie swoje trzy grosze w temacie folii i elektrostatów ML. Z elektrostatami żyję wiele, wiele lat. Zdarzały się momenty, że wracałem do klasycznych kolumn ale potem znowu następował moment powrotu do ML. Miałem różne modele, bardzo stare, stare , nowe i nigdy nie miałem problemów z folią. To są naprawdę jakieś skrajne historie w których ML pracował w jakiś dziwnych, niespotykanych warunkach, normalnie to są kolumny na wiele, wiele lat i nic nie powinno się dziać. Jedyna moja przygoda z folią dotyczyła modelu Clarity który dostałem kiedyś w rozliczeniu przy jakiejś kolejnej wymianie kolumn jako już uszkodzone (jedna kolumna). Problem polegał na "skwierczeniu" pojawiała się w kilku miejscach przeskakująca iskra. Pamiętam że w PL wyceniono wtedy nowy panel (bo wymienia się cały panel a nie samą folię) na 4kPLN. Zacząłem pisać bezpośrednio z ML i kupiłem za  196$ panel plus 30$ przesyłka. Dysproporcja duża, szczególnie że wtedy dolar był dwa razy tańszy niż obecnie.  Była to o tyle ciekawa historia, że po wymianie panela nadal nie ustąpiło zjawisko przeskakiwania iskry. Napisałem znowu do ML przesyłając zdjęcia i ..... ku mojemu zaskoczeniu ML wysłał znowu panel bez odsyłania tego wcześniejszego z mojej strony i wysłał całkowicie za darmo. Finalnie okazało się, że panel był ok tylko poleciała elektronika i było za wysokie napięcie na panelu co powodowało przeskok iskry. Obsługa ze strony ML była fantastyczna co do dzisiaj miło wspominam. Wszystkim producentom życzyłbym takiego podejścia a miłośnikom ML mniej obaw co do tych głośników. Obecnie znowu wróciłem do ML po 4 latach życia z klasycznymi i pierwsze słowa po odpaleniu ML były: magia wróciła" 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RadeX napisał:

magia

Bo to magia jest. Ja osobiście czułem różnicę pomiędzy graniem przed kąpielą a po kąpieli.

Przed kąpielą nie dociągał góry, było słabsze obrazowanie żródeł pozornych. Po kąpieli efekt jakby w tradycyjnym głośniku przywrócić poprawność podziału na zwrotnicy poprzez wymianę starych kondensatorów. Kąpiel pod prysznicem, woda letnia na minimalnym ciśnieniu, potem przelane wodą po odwróconej osmozie żeby nie zostały ślady. 

A że CLS i tak miały wyciągnięte panele, zeszlifowałem do gołego drewna stary lakier i coś co wyglądało jak sosna okazało się pięknym palisandrem. Zostawiłem więc całość bez lakieru, zabezpieczyłem jedynie bezbarwnym olejem z woskiem. 

Grają cudownie i wyglądają naprawdę pięknie. 

Tak wyglądały po zakupie

20220501_002621.thumb.jpg.96be9918f3492fa86e9ba81524670bdc.jpg

a tak wygląda rosewood po zeszlifowaniu lakieru i nałożeniu oleju

20220503_171303.thumb.jpg.a4bcf9cfb68b639bebac61a56031bab0.jpg

20220503_171537.thumb.jpg.9c95c17805c7ac1465fec1597fcea01d.jpg

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, net said:

Chciałem zakupić nowe panele u ML w stanach, ale kazali się zwrócić do przedstawiciela w PL. Nawet osoba mieszkająca w USA miała problem, by u ML to załatwić. Bardzo słaba komunikacja pomiędzy klientem a firmą.

kupowałem panele bezpośrednio u ML w 2010 roku, może coś się zmieniło od tamtego czasu, może to kwestia po prostu człowieka zarządzającego serwisem, kontaktowałem się z Melodie Brouhard, kontakt był rewelacyjny, obecnie już chyba nie pracuje w ML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RadeX napisał:

może coś się zmieniło od tamtego czasu

Teraz ML odsyła do Polpak'a , a tam ani informacji ani pomocy. Usłyszysz klasyczne "nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem" Obsługa jest na takim samym poziomie jak odsłuchy na AudioShow. Na pytanie czy można wyłączyć dodatkowy sub podczas prezentacji głośników bo zabija cały dzwięk elektrostatów padały odpowiedzi w stylu " Kazano nam go właczyć aby zaprezentować pełną skalę produktów więc nie można. " 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Info dla potomnych.

Kolumny po naprawie. Wymieniono folie na nowe i naprawiono coś w elektronice (chyba stojan jak zrozumiałem).  Grają rewelacyjnie. Koszt 900 euro. Gwarancja 2 lata (pisemna).

Podaję dane:

www.dis-elektrostaten.de

[email protected]

Miejscowość Pirna koło Drezna.

 

Miejscówka naprawy trochę dziwna, bo jest to fabryka parkietów. Patrick ogłasza się również na Ebay. Ma swoją kanciapę z mnóstwem starszego sprzętu (kolekcjoner) gdzie dokonuje napraw.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie wszystkich miłośników elektrostatów. Dokładnie 14 lutego tego roku zakupiłem w polpak nowe Martin logan esl. Wcześniej byłem posiadaczem kolumn dynamicznych takich jak Klipsch,focal aria, Monitor audio Silver 10. Elac carina i opera seconda se. Grają prawie miesiąc zasila je dosyć mocny wzmacniacz lampowy Line Magnetic 805 ia a źródło to Bluesound node 2i po modyfikacji zasilania. Przyznam szczerze że póki co jestem z nich średnio zadowolony. Brak mi w nich trochę górnego pasma jest jakby lekko wycofane i zszyte z średnicą może to kwestia dłuższego wygrzewania tych głośników sam niewiem . Mogą koledzy doradzić jakie posiadacie okablowanie do tych kolumn,chodzi mi głównie o przewody głośnikowe, rca i zasilające. Może to coś zmieni jeśli nie to będą na sprzedaż. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2023 o 13:06, pawel k napisał:

Martin logan esl.

Po pierwsze muszą się wygrzać. Po zmianie zmianie foli jest ten sam problem. Trochę musi się ułożyć. 

Ja mam na CLS Tellurium Q Diamond Blue i więcej nie szukam. Co ciekawe zagrały lepiej niż Tellurium Q Ultra Black które były trochę natarczywe u góry. 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2023 o 13:06, pawel k napisał:

Martin logan esl

A co do ESL... jestem ciekaw jak to gra bo do tej pory oprócz moich CLS słyszałem tylko Odyssey, Summit X, Sequel i malutkie Source. Żadne nie grały jak CLS. To zupełnie inne oddawanie dźwięku zupełnie inny przekaz. Ciekawe po której stronie jest ESL. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eMCZe napisał:

A co do ESL... jestem ciekaw jak to gra bo do tej pory oprócz moich CLS słyszałem tylko Odyssey, Summit X, Sequel i malutkie Source. Żadne nie grały jak CLS. To zupełnie inne oddawanie dźwięku zupełnie inny przekaz. Ciekawe po której stronie jest ESL. 

Poczekam jeszcze trochę i dam znać. 😁😁😉. Coś się zaczyna zmieniać w dźwięku bardziej się klaruje 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pawel k napisał:

Coś się zaczyna zmieniać w dźwięku bardziej się klaruje 😁

To naprawdę trochę trwa, cierpliwości.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym napędzacie swoje elektrostaty ? Mam jak wcześniej wspomniałem Cayin A-55TP.  Był w tym wątku wymieniony Line Magnetic 805 IA.

Z moich 20 W szaleństwa nie ma. Zastanawiam się nad zmianą na coś mocniejszego. Myślałem o używanym Luxmanie L-505 uXII. Ma dobre opinie. Gra lekko ocieplonym dźwiękiem i z większą łatwością napędzi ML. Ostatni tydzień zastanawiałem się też nad opcją wzmacniacza dzielonego. Jakie są Wasze doświadczenia w odsłuchach różnych kombinacji wzmacniaczy z takimi monitorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, net napisał:

Czym napędzacie swoje elektrostaty ?

Ja nie wiem czy powinienem się wypowiadać bo mam CLS z pierwszego wypustu, na pierwszej ever elektronice ze spadkami grubo poniżej 2 ohm, Cayin by się spalił. Kolega przywiózł do mnie "przecenianego" moim zdaniem Nakamichi PA-7, było brak góry i kluski na basie przy niskiej głośności, przy większej Nak robił pstryk i aby go znów włączyć trzeba było zrobić Power off/power on. 

Ja osobiście używałem z Krell'em KST-100 i radził sobie bardzo dobrze z obciążeniem, teraz wyremontowałem całkowicie Rotela RHB-10 i zastąpił godnie Krell'a. Jest nieczuły zupełnie na spadki CLS a za to gra jak cudownie. Po prostu zgranie idealne. Są szczgóły których było brak na Krell'u, bas jest róznicowany. Krell to typowa ameryka, moc bez wyrafinowania, RHB-10 stoi to Japońska szkoła grania, wyrafinowanie, melodyjność, góra bardzo szczegółowa i bardzo dobra średnica. Stworzony do wstęg i folii.

Kable też miały u mnie znaczenie bo CLS jako pełnozakresowy głośnik bas ma też z folii i dopiero wrzucenie Tellurium Q Diamond Blue dało odpowiedź basową godną woofera. Wszystkie interkonekty to Tellurium Q Ultra Black II. Na głośnikowych Ultra Black II było za ostro u góry i za mało na dole trszkę. 

 

20230128_014650.thumb.jpg.a759b43e21afffffe29b0c37ec99e71d.jpg

 

 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2023 o 13:06, pawel k napisał:

Witam serdecznie wszystkich miłośników elektrostatów. Dokładnie 14 lutego tego roku zakupiłem w polpak nowe Martin logan esl.

Które ELS-y?
Najmniejsze ElectroMotion czy ElectroMotion ESL X ? W tych proponuję wymienić zasilacze z impulsowych na inne (najlepiej jakieś liniowe). To samo w ELS 9.
Ja masz któreś z aktywnych (11A, 13A, 15A) - to pewnie sam kabel zasilający niewiele da przed wygrzaniem.
Przy swoich malutkich ElectroMotion ELS używam kabli TMR Ramses II, Audio GD Master 10 i do tego wymieniłem kolce na Sound Care Super Spike 3 (z przejściówką na gwint 1/4 cala 3/8 cala) - ucywilizowały trochę bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, nikto napisał:

Które ELS-y?
Najmniejsze ElectroMotion czy ElectroMotion ESL X ? W tych proponuję wymienić zasilacze z impulsowych na inne (najlepiej jakieś liniowe). To samo w ELS 9.
Ja masz któreś z aktywnych (11A, 13A, 15A) - to pewnie sam kabel zasilający niewiele da przed wygrzaniem.
Przy swoich malutkich ElectroMotion ELS używam kabli TMR Ramses II, Audio GD Master 10 i do tego wymieniłem kolce na Sound Care Super Spike 3 (z przejściówką na gwint 1/4 cala 3/8 cala) - ucywilizowały trochę bas.

Witam posiadam najmniejsze ELS bez X. Faktycznie kolumny zaczynają się zmieniać w miarę wygrzewania. Zmieniłem też okablowanie na Purist audio design Posejdon. Kolejnym krokiem będzie napewno wymiana tych badziewnych zasilaczy impulsowych na lepsze liniowce i do nich jakieś lepsze kable zasilające. Później może wymiana kolców na inoacoustik Gaia lll. Wzmacniacz który je napędzą to lampa z mocą 48 wat na kanał. To 42 kilogramowe bydle nie ma najmniejszego problemu z ich napędzeniem. 😁

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pawel k napisał:

Witam posiadam najmniejsze ELS bez X. Faktycznie kolumny zaczynają się zmieniać w miarę wygrzewania. Zmieniłem też okablowanie na Purist audio design Posejdon. Kolejnym krokiem będzie napewno wymiana tych badziewnych zasilaczy impulsowych na lepsze liniowce i do nich jakieś lepsze kable zasilające. Później może wymiana kolców na inoacoustik Gaia lll. 

mam dokładnie ten sam model i zasilacze liniowe polecam z miejsca, uważam, że dają naprawdę dużo. Tutaj nie wiem, czy zasilające naprawdę aż tak dużo dadzą, osobiście kupiłem Tomanka z jego standardowym okablowaniem i jest naprawdę OK. Zmieniłem sobie jeszcze kolce i to także trochę zmieniło postrzeganie. W każdym razie, na pewno poczekałbym jeszcze ze 2 miesiące z wygrzewaniem na wszystko, poza zasilaczami - te można wymieniać z czystym sumieniem niemal od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nikto napisał:

osobiście kupiłem Tomanka z jego standardowym okablowaniem i jest naprawdę OK

A ja bym pisał do Konrada @Muzgaudio, mam od niego zasilanie gdzie tylko można. Produkty premium zarówno od strony projektów jak i wykonania.

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, eMCZe napisał:

A ja bym pisał do Konrada @Muzgaudio, mam od niego zasilanie gdzie tylko można. Produkty premium zarówno od strony projektów jak i wykonania.

 

Co do zasilaczy liniowych to parę przerobiłem do switcha i źródła jakim jest bluesound node 2i po mydyfikacji zasilania . Ze wszystkich jakie testowałem wliczając w to Muzg audio najlepiej spisał się  Sigma 11 pro na kondensatorach  Mundorf M-lytic, Audio Note Kaisei i Auricap XO i bezpiecznik synergistic research purple. Przewód zasilający w nim to zaś Synergistic research black 10 awg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pawel k napisał:

 Mundorf M-lytic

to mam obecnie na prostowaniu we wzmacniaczu

18 minut temu, pawel k napisał:

Audio Note Kaisei i Auricap XO

A dokładnie ten set wkładam do zwrotnic 🙂

Ogólnie dobry wybór bo to moje ulubione 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się wypowiedziałem, a jak grają na moim wzmacniaczu CLS słyszał też nie raz kolega klubowy @Mikellino

Muszę jeszcze do jego Odyssey go zaciągnąć i podłączyć i sprawdzić 🙂 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie chce kadzić. Stare sprzęty maja potencjał...jakby była znowu możliwość posłuchania ich z czasów nowości sklepowej, to chętnie. Sam ostatnio oddałem w dobre ręce sprzęt który sam zakupiłem jako nowy w 91 roku w Niemczech za pieniądze do zarobienia tylko w Niemczech dla młodego chłopaka. Dziś u mnie stoją marzenia....
Powiem tak. Jak wszystko jest przeserwisowane i wymienione co trzeba, to ja nie chce nic innego jak dobrze zgrany vintage w stereofonii.
Współczuję trochę @eMCZe , bo generalnie trudno będzie mu przejść na półkę wyżej, jeśli nie uzbiera milionów monet...
Śmieje się, że powinien blind testa zaoferować podczas jakiś targów organizatorom, ale chyba go nie polubią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.