Skocz do zawartości
IGNORED

Klub TAGA Harmony


POLPAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
30 minut temu, mdavis napisał:

Witam

Czy używacie takiego kabla zasilającego i coś możecie o nim napisać, jak brzmi, czy warto go kupić 

Taga Harmony - kabel zailający

Jak wierzysz że kabel sieciowy brzmi to wypożycz jak się da kilka kabli i sprawdź. Po co polegać na innych, każdy ma inny system jak i słuch co powoduje że są to tylko odczucia subiektywne czasami niewiele a czasami nic niewarte. Są testy które pokazują że zwykły kabel komputerowy może dawać niezgorsze brzmienie od kabla dużo droższego jak i na odwrót... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę z powyższym tylko w zakresie subiektywności odczuć. Zmiany są słyszalne, wiele zależy od systemu oraz od słuchającego. Ten kabel Taga Harmony można szczerze rekomendować choćby dlatego że jeśli słuchający nie zauważy różnicy w co nie wierzę, to na pewno nie wyda fortuny. Ja mam z tym kable same pozytywne doświadczenia. 

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2020 o 10:58, sls napisał:

Jak wierzysz że kabel sieciowy brzmi to wypożycz jak się da kilka kabli i sprawdź. Po co polegać na innych, każdy ma inny system jak i słuch co powoduje że są to tylko odczucia subiektywne czasami niewiele a czasami nic niewarte. Są testy które pokazują że zwykły kabel komputerowy może dawać niezgorsze brzmienie od kabla dużo droższego jak i na odwrót... 

Ja posiadam kabel zasilający Taga Harmony o długości 1,5, jesli chodzi o wykonanie to tu nie mam żadnych zastrzeżeń, w moim systemie wpięty do wzmacniacza i niestety muszę wymienić na mój stary kabel Wireworld Stratus 7.

W kablu Taga Harmony mam za dużo basu który staje się męczący i odbiera radość z słuchania mużyki, szczególnie to słuchać na utworach U2 (gitara basowa), testowałem też na muzyce klasycznej (fortepian) i to samo męczący bas.

Ale to są moje osobiste odczucia na moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2020 o 10:23, kerikawon napisał:

Ciekawe co wybrałeś. Jakieś odsłuchy były ? 

Kupiłem Chord Clearway i jestem zadowolony, kończę z szukaniem kabla głośnikowego.

Porównywałem z Supra PLY 3.4, Qed Reference Silver Anniversary XT, zwykły kabel 2x2,5 OFC oraz KLOTZ LY225.

Z wymienionych kabli wybrałem Chord Clearway który najbardziej Mi odpowiada, nie dodaje nic od siebie oraz nie maskuje dźwięku.

 

W dniu 25.05.2020 o 12:14, kerikawon napisał:

I tu się zgodzę z powyższym tylko w zakresie subiektywności odczuć. Zmiany są słyszalne, wiele zależy od systemu oraz od słuchającego. Ten kabel Taga Harmony można szczerze rekomendować choćby dlatego że jeśli słuchający nie zauważy różnicy w co nie wierzę, to na pewno nie wyda fortuny. Ja mam z tym kable same pozytywne doświadczenia. 

Kabel na pewno wnosi coś od siebie w postaci masy dźwięku, basu lub po prostu nie ogranicza wzmacniaczowi prądu.

W moim przypadku nie wiem co jest ale głośniki grają mocno z masą i dociążeniem jakiego nie mam na pozostałych kablach, wręcz za mocno i tu nasuwa się pytanie czy czasami nie mam skopanej akustyki lub kabel do wymiany.    

Edytowane przez CivisRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba postawić pytanie, co jest nie tak. Na pewno kabel zasilający basu nie doda. To kwestia zasilania i wzmacniacza. Reszta to akustyka. Kable raczej ograniczają niż dodają. Wniosek z tego jak powyżej, nie wiedziałeś że twój system gra takim basem i był akustycznie ustawiony w takim miejscu że było dobrze teraz musisz korygować ustawienie lub elementy systemu. Gratuluje zabawy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kerikawon napisał:

Trzeba postawić pytanie, co jest nie tak. Na pewno kabel zasilający basu nie doda. To kwestia zasilania i wzmacniacza. Reszta to akustyka. Kable raczej ograniczają niż dodają. Wniosek z tego jak powyżej, nie wiedziałeś że twój system gra takim basem i był akustycznie ustawiony w takim miejscu że było dobrze teraz musisz korygować ustawienie lub elementy systemu. Gratuluje zabawy ? 

Oczywiście masz rację, obecnie trochę męczące są niskie rejestry np gitara basowa ale na kablu Wireworld STRATUS 7 tego efektu nie mam ale kabel Wireworld nie ma takiej masy dźwięku co Taga

Mój pokój służy mi jako salon i niestety muszę się liczyć z drugą połówką jeśli chodzi o wystrój,  a akustyka na pewno kuleje i jest do poprawy przy najbliższym remoncie. 

Pytanie czy kabel Wireworld STRATUS 7 ogranicza, wycina a Taga wyciąga z wzmacniacza 100% mocy.

Edytowane przez CivisRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich Klubowiczów. Jestem użytkownikiem kolumn Platinum F100 od 6 lat. Nie mam powodów do narzekań. Grają z gramofonem Linn Basic (Ortofon 2M Red) oraz wzmacniaczem Marantz PM 6006. Czy ktoś ma doświadczenia z przedwzmacniaczem TTP-300 ? Niestety w Bydgoszczy nie ma sklepu, z którego można by było wypożyczyć sprzęt do odsłuchu.
Pozdrawiam, Jacek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

 Z tego co wiem można wypożyczyć bezpośrednio z Salonu w Regułach.  

DANE ADRESOWE (wysyłka, odbiór osobisty):

POLPAK POLAND SP. Z O.O.
Aleje Jerozolimskie 331A
05-816 Reguły k/ Warszawy

KONTAKT TELEFONY:
TEL./FAX: (22) 353-14-14
SALON: wew. 1

 

E-MAIL / GG

[email protected]  553179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

I ja dołączam się do grona posiadaczy sprzętu Taga Harmony. Niecały rok temu zdecydowałem się na zmiany i zakupiłem wzmacniacz hybrydowy HTA 2000b v2 wraz z monitorami Platinum B-40 SE V.2. 

Przez pierwsze miesiące użytkowania miałem wątpliwości - nie do końca byłem zadowolony, czegoś brakowało. Pewnie wszystko musiało się dotrzeć/wygrzać i potrzebowało czasu. Teraz gra pięknie, ciepło, wyraźnie, skutecznie i nie męczy. 

Każdy ma inne ucho i chwalić może swoje wybory - ja swój chwalę. 

Wcześniej odsłuchiwałem Musical Fidelity M5SI, Leben CS 300, vincent sv237 - wszystkie grały dobrze. Leben /retro kosmita/  - najlepiej radzi sobie z gramofonem. Z tego zestawu, pod względem uniwersalności, Vincent był najbliższy mi. 

Na końcu znalazłem model Tagi i po rozmowach z doradcą z Polpaku, zdecydowałem się na zakup. 

Jestem zadowolony z wyboru : )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na odsłuchy wzmacniacza Tagi HTA-2000B v.2 do salonu Q21.
https://www.q21.pl/taga-harmony-hta-2000b-v-2.html

 

taga_hta2000b_01.jpeg

taga_hta2000b_02.jpeg

taga_hta2000b_03.jpeg

taga_hta2000b_04.jpeg

taga_hta2000b_06.jpeg

taga_hta2000b_07.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam, ponowie wcześniejsze pytanie kolegi odnośnie czy ktoś posiada i może coś powiedzieć o przetworniku Taga Harmony DA-300 v.3 ?

Noszę się z zamiarem kupna zachęcony przeczytanymi recenzjami o rzekomym analogowym, gęstym dźwięku.

Sprzęt towarzyszący to kolumny

DALI 505

Wzmacniacz CA Azur 351a.

Chciałbym posłuchać Tidala , którego mogę puszczać z TV lub laptopa.

Obecnie słucham poprzez FIIO TAISHAN D03,mam nadzieję że różnica będzie słyszalna.

Edytowane przez tgiertuga1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 13.11.2023 o 19:28, mundek-2 napisał:

Witam mam wzmacniacz hta 600 

Przy okazji czy ktoś w tym modelu zmieniał lampy na inne

 

Rozumieniu na inny model czy na lepsze jakościowo? We wzmacniaczu są całkiem niezłe dzwiękowo lampy. Wzmacniacz jest tani, ale to pełna hybryda wiec lepszej jakości lampy we wzmacniaczu na pewno wpłyną na barwę brzmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktos ma Taga Harmony Diamond B-60v2?
Wyszła nowa wersja (v3),ale w stosunku do poprzedniej (wersja 2) wygląda na zubożoną i wytanioną
v2vsv3.thumb.jpg.17f0e2a4e26cdb699de17113716e00bf.jpg

ktoś może słuchał nowej wersji też?lub ma?

W dniu 28.09.2023 o 16:13, rafal735r napisał:

Może ktoś by był zainteresowany odtwarzaczem Tagi TDC-50. Trzy tygodniowy, można powiedzieć że nowy, oczywiście pełna gwarancja, cały komplet. 

 

20230928_135009.jpg

A czemu sprzedajesz?
Wygląda ładnie,czy nie brzmi dość dobrze?

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.