Jump to content
POLPAK

Klub TAGA Harmony

Recommended Posts

Ostanio nabyłem drogą kupna Tage PF-2000,i naprawdę jestem pod wrażeniem wykonania. Wygląda lepiej niż na zdjęciach. I nareszcie mam porządek z kablami.

20200307_191158_copy_1024x768.jpg

Edited by Barthezz
  • Like 2

Miał ktoś do czynienia ze wzmacniaczem TAGA HARMONY HTA-800? Jest o połowę tańszy od PIONEERA A-50, a może niczym mu nie ustępuje?

xavian
W dniu 19.02.2020 o 12:17, CivisRK napisał:

Czyli zrobiłem dobry zakup, teraz do szczęścia brakuje mi tylko kabla głośnikowego tylko JAKI?

Ciekawe co wybrałeś. Jakieś odsłuchy były ? 

30 minut temu, mdavis napisał:

Witam

Czy używacie takiego kabla zasilającego i coś możecie o nim napisać, jak brzmi, czy warto go kupić 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak wierzysz że kabel sieciowy brzmi to wypożycz jak się da kilka kabli i sprawdź. Po co polegać na innych, każdy ma inny system jak i słuch co powoduje że są to tylko odczucia subiektywne czasami niewiele a czasami nic niewarte. Są testy które pokazują że zwykły kabel komputerowy może dawać niezgorsze brzmienie od kabla dużo droższego jak i na odwrót... 

I tu się zgodzę z powyższym tylko w zakresie subiektywności odczuć. Zmiany są słyszalne, wiele zależy od systemu oraz od słuchającego. Ten kabel Taga Harmony można szczerze rekomendować choćby dlatego że jeśli słuchający nie zauważy różnicy w co nie wierzę, to na pewno nie wyda fortuny. Ja mam z tym kable same pozytywne doświadczenia. 

Edited by kerikawon

W dniu 23.05.2020 o 10:58, sls napisał:

Jak wierzysz że kabel sieciowy brzmi to wypożycz jak się da kilka kabli i sprawdź. Po co polegać na innych, każdy ma inny system jak i słuch co powoduje że są to tylko odczucia subiektywne czasami niewiele a czasami nic niewarte. Są testy które pokazują że zwykły kabel komputerowy może dawać niezgorsze brzmienie od kabla dużo droższego jak i na odwrót... 

Ja posiadam kabel zasilający Taga Harmony o długości 1,5, jesli chodzi o wykonanie to tu nie mam żadnych zastrzeżeń, w moim systemie wpięty do wzmacniacza i niestety muszę wymienić na mój stary kabel Wireworld Stratus 7.

W kablu Taga Harmony mam za dużo basu który staje się męczący i odbiera radość z słuchania mużyki, szczególnie to słuchać na utworach U2 (gitara basowa), testowałem też na muzyce klasycznej (fortepian) i to samo męczący bas.

Ale to są moje osobiste odczucia na moim systemie.

• Thanks 1

W dniu 22.05.2020 o 10:23, kerikawon napisał:

Ciekawe co wybrałeś. Jakieś odsłuchy były ? 

Kupiłem Chord Clearway i jestem zadowolony, kończę z szukaniem kabla głośnikowego.

Porównywałem z Supra PLY 3.4, Qed Reference Silver Anniversary XT, zwykły kabel 2x2,5 OFC oraz KLOTZ LY225.

Z wymienionych kabli wybrałem Chord Clearway który najbardziej Mi odpowiada, nie dodaje nic od siebie oraz nie maskuje dźwięku.

W dniu 25.05.2020 o 12:14, kerikawon napisał:

I tu się zgodzę z powyższym tylko w zakresie subiektywności odczuć. Zmiany są słyszalne, wiele zależy od systemu oraz od słuchającego. Ten kabel Taga Harmony można szczerze rekomendować choćby dlatego że jeśli słuchający nie zauważy różnicy w co nie wierzę, to na pewno nie wyda fortuny. Ja mam z tym kable same pozytywne doświadczenia. 

Kabel na pewno wnosi coś od siebie w postaci masy dźwięku, basu lub po prostu nie ogranicza wzmacniaczowi prądu.

W moim przypadku nie wiem co jest ale głośniki grają mocno z masą i dociążeniem jakiego nie mam na pozostałych kablach, wręcz za mocno i tu nasuwa się pytanie czy czasami nie mam skopanej akustyki lub kabel do wymiany.    

Edited by CivisRK
  • Thanks 1

Trzeba postawić pytanie, co jest nie tak. Na pewno kabel zasilający basu nie doda. To kwestia zasilania i wzmacniacza. Reszta to akustyka. Kable raczej ograniczają niż dodają. Wniosek z tego jak powyżej, nie wiedziałeś że twój system gra takim basem i był akustycznie ustawiony w takim miejscu że było dobrze teraz musisz korygować ustawienie lub elementy systemu. Gratuluje zabawy 😉 

12 minut temu, kerikawon napisał:

Trzeba postawić pytanie, co jest nie tak. Na pewno kabel zasilający basu nie doda. To kwestia zasilania i wzmacniacza. Reszta to akustyka. Kable raczej ograniczają niż dodają. Wniosek z tego jak powyżej, nie wiedziałeś że twój system gra takim basem i był akustycznie ustawiony w takim miejscu że było dobrze teraz musisz korygować ustawienie lub elementy systemu. Gratuluje zabawy 😉 

Oczywiście masz rację, obecnie trochę męczące są niskie rejestry np gitara basowa ale na kablu Wireworld STRATUS 7 tego efektu nie mam ale kabel Wireworld nie ma takiej masy dźwięku co Taga

Mój pokój służy mi jako salon i niestety muszę się liczyć z drugą połówką jeśli chodzi o wystrój,  a akustyka na pewno kuleje i jest do poprawy przy najbliższym remoncie. 

Pytanie czy kabel Wireworld STRATUS 7 ogranicza, wycina a Taga wyciąga z wzmacniacza 100% mocy.

Edited by CivisRK

Z powyższego wynika że poprzedni kabel coś tam, Tobie na niskich filtruje. Co do ustawienia głośników może wystarczy je lekko skręcić do środka, lub minimalnie odsunąć/przysunąć  od/do przegrody tylnej. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.